dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 1 z 2
Pokaż wyniki od 1 do 20 z 39

Temat: Sztoker 15

  1. #1

    Domyślnie Sztoker 15

    Witam wszystkich użytkowników forum ,a w szczególności użytkowników sztokerów 15.
    Zakładam ten temat aby nie szukać po forum. Nabyłem Sztokera15 model 2014. Od 20.10.14 jestem w jego użytkowaniu.Poprzednio Cichewicz Logica .
    Nareszcie wygoda. No, właśnie wygoda ale teren dziewiczy. Piecyk działa super ale mam pewne problemy natury nowicjusza sterownik cobra -prostotadziałania lekko powiedziane.Małymi kroczkami spędzając czas przy piecu coś zaczynam kapować.Niestety instrukcja obsługi pisana przez znawcę tematu. Niektóre ustawienia są bez podanych skutków, a innych po prostu brak.Problem jaki w tej chwili mamy to przy podgrzewaniu do zadanej temperatury podajnik ustawiony na 5sek podaje co 5sek i to tak długo aż nie osiągnie zadanej temperatury. Skutek, żar sypie do popielnika.
    Oprogramowanie w sterowniku A33p.

  2. #2
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    mack0r

    Zarejestrowany
    Aug 2014
    Skąd
    Drogomyśl
    Kod pocztowy
    43-424
    Posty
    39

    Domyślnie

    Sam sie dopiero ucze ale podawanie 5 przerwa 5 to bardzo bardzo czesto. Zacznij np PP 5/50 i dobierz do tego nadmuch aby wszystko spalalo. Powinno sie palic z lekkim kopczykiem.
    Na mocne mrozy to nastawa 1/4 albo 1/3. Chodzi o stosunek czaso podawania do czasu przerwy.

  3. #3

    Domyślnie

    Witam,
    Zapomniałem dopisać 5sek podawanie i 8min przerwa.Nadmuch 80/10. Na podtrzymaniu działa ale przy dogrzewaniu już nie jak dogrzewa to podaje co 5sek ,aż uzyska temp. zadaną.

  4. #4
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    mack0r

    Zarejestrowany
    Aug 2014
    Skąd
    Drogomyśl
    Kod pocztowy
    43-424
    Posty
    39

    Domyślnie

    Tak jak pisalem ustaw podawanie 5 sek co 50 sek czyli PP 5/50. Podtrzymanie ja mam ustawione na 2 godz ale szybciej sie kociol wychlodzi i znowu przejdzie do pracy. Podtrzymanie jest ważniejsze przy grzaniu tylko cwu aby w kotle nie wygaslo. Znajdz moj temat pod nazwa ustawienia sterownika na ekogroszek. Tam znajdziesz troche informacji od fachowcow jak wszystko ustawic.
    Te 5/50,to takie przykladowe. Poczytaj tamten temat.

  5. #5

    Domyślnie

    Czasami warto skorzystać z wyszukiwarki

    Wątek o kotle Sztoker jest tutaj:
    http://forum.muratordom.pl/showthrea...hlight=sztoker

    Tutaj masz testowy soft serii S bez nastaw pod kocioł Sztoker-15kW:
    http://www.elektro-miz.pl//upload/fi...toker_15kW.bin

    a jak nie chcesz testowego, to na oficjalnym robisz ok.
    5sek podawanie i jakieś 30-35sek pauza
    nadmuch góra 85%, nadmuch dołem 3%
    min. moc kotła 3%
    Sterowniki - przegląd: http://forum.muratordom.pl/showthrea...C4%85d-rynkowy
    http://forum.muratordom.pl/showthrea...sterownik-Puma
    Szacunkowy dobór źródła ciepła: http://cieplowlasciwie.pl/
    Spalajmy węgiel czysto!

  6. #6
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    handyman

    Zarejestrowany
    Oct 2014
    Skąd
    Konarzyce
    Kod pocztowy
    18-400
    Posty
    22

    Domyślnie

    witam , na forum jestem nowy ale jestem z wami od 3 lat ale postanowiłem dołączyć w końcu i podzielić się z wami moimi doświadczeniami ,pozdrawiam Jarecki79. O sztokerze powiem wam tyle dziś nie zamienił bym go na żaden inny ale kiedyś było inaczej.Pierwszy rok chciałem go oddać na złom ale przeżyłem zimę ,przyszła wiosna . Nie jestem człowiekiem który łatwo się poddaje,zacząłem się uczyć . Długo by pisać o nie przespanych nocach i godzinach spędzonych w kotłowni. W końcu żona stwierdziła że ten piecyk to kolejne moje dziecko no ale nie o tym miałem wam napisać.Powiem wam tyle zaczyna się trzecia zima na razie piecyk cyka . Podam wam wstępne ustawienia a resztę pomyślcie sami. Sterowniki mam v939 bo nowsze są nie potrzebne nie obrażając nikogo . USTAWIENIA 3/119 + 7 wysokość kopca. PID i ADC wyłączone .Dom 90m2 , bojler 150l + 5 osób w domu. Temperatura w domu 22-23 stopnie spalanie podam wam jak zaczną się mrozy pozdrawiam i życzę powodzenia .

  7. #7

    Domyślnie

    3/119 i wysokosc kopca + 7
    to jest to samo co 10/119 i wysokość kopca 0
    Sterowniki - przegląd: http://forum.muratordom.pl/showthrea...C4%85d-rynkowy
    http://forum.muratordom.pl/showthrea...sterownik-Puma
    Szacunkowy dobór źródła ciepła: http://cieplowlasciwie.pl/
    Spalajmy węgiel czysto!

  8. #8
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    zyzio77

    Zarejestrowany
    May 2013
    Skąd
    Jordanów Śląski
    Kod pocztowy
    55-065
    Posty
    58

    Domyślnie

    Witam.
    Palę w tym sezonie Wesołą przy ustawieniach 5/25, min. 2%, dmuchawa 5-85% Pid włączony. Do tej pory, tzn. przy temp. zewnętrznych oscylujących wokół 10 stopni, nie było żadnych problemów. Obecnie przy spadku temp. zewnętrznej do 3-4 stopni i zwiększonym poborze ciepła, zaczął mi przesypywać niedopalony węgiel. Ma ktoś pomysł co zmienić w ustawieniach?

  9. #9

    Domyślnie

    Witam.
    Jestem na etapie wyboru kotła, po zapoznaniu sie z ofertą wstępnie jestem właśnie za kotłem Sztoker Mini.
    Ale... no właśnie ale im więcej czytam tym większy mam mętlik w głowie.
    Ma być wygodnie ale po lekturze obawiam sie ciągłego przesiadywania w kotłowni z instrukcją obsługi sterownika.
    Czasem człowiek ma ochotę pozostać przy miałowcu- 10 lat użytkowania dało wprawę w paleniu.
    Ostatnio edytowane przez rafaln1 ; 20-12-2014 o 19:10

  10. #10
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    zyzio77

    Zarejestrowany
    May 2013
    Skąd
    Jordanów Śląski
    Kod pocztowy
    55-065
    Posty
    58

    Domyślnie

    Obsługa sterownika nie jest tu największym problemem, o ile dasz sobie spokój z eksperymentalnymi softami i szukaniem "optymalnych" ustawień. Zeszłej zimy, po kilku miesiącach takiej zabawy, zdałem się na Pid i mam względny spokój. Większym problemem jest konieczność częstego czyszczenia kotła, czy opróżniania popielnika. Przy dodatnich temperaturach min raz na 5 dni, przy ujemnych raz na 3. Raz na miesiąc trzeba przeprowadzić gruntowne czyszczenie kanałów spalinowych i komory napowietrzającej, w przeciwnym razie występują objawy, które opisywałem w poście powyżej. Jest to mój pierwszy piec na ekogroszek więc nie mam porównania ale moim zdaniem, pomijając kwestie czyszczenia, jest godny polecenia.

  11. #11

    Domyślnie

    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	100_7700 l.jpg
Wyświetleń:	127
Rozmiar:	68,5 KB
ID:	298227Czy wasze kotły stoją w poziomie czy są odchylone na "plecy" - na zasobnik , zastanawiam się czy nie powyginałem nóżek . Od czego lub w którym miejscu powinien być ten przewód , jakby ktoś miał czas to niech zrobi zdjęcie podłączeń ( może jakoś dojdę gdzie powinien być )
    Ostatnio edytowane przez cody_007 ; 11-01-2015 o 10:08

  12. #12
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    zyzio77

    Zarejestrowany
    May 2013
    Skąd
    Jordanów Śląski
    Kod pocztowy
    55-065
    Posty
    58

    Domyślnie

    jeśli jeszcze potrzebujesz:
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	20150128232.jpg
Wyświetleń:	80
Rozmiar:	89,6 KB
ID:	301821Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	20150128233.jpg
Wyświetleń:	76
Rozmiar:	89,4 KB
ID:	301822
    kocioł zamontowany w poziomie.

  13. #13

    Domyślnie

    Dzięki .Myślałem ,że nikt już tu nie zagląda .

  14. #14
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    FTP

    Zarejestrowany
    Dec 2014
    Dzielnica
    Podgórzno
    Posty
    166

    Domyślnie

    U mnie wygląda tak samo, jeden kabelek wisi luzem pod tą pokrywą.
    Sztoker 15 kW; Cobra PID 11y

  15. #15

    Domyślnie

    Przygotowując moją 15 do pierwszego ( u mnie ) uruchomienia wziąłem się za otwory w palniku .Nie wiem jak do tego doszło ale musiałem je jakby wywiercić od nowa tak były zabite .Przy okazji wykryłem małą wadę fabryczną - pierwszy rząd otworów od drzwiczek ma w 1/2 zasłonięte światło .Wydaje mi się , że przez to zapychają się bardzo łatwo a węgiel jest nie dopalany . Otwory zasłania płaskownik , w którym zamocowana jest płytka z otworami .Wygląda jakby można było ją zdemontować ale u mnie ani drgnie .
    Ostatnio edytowane przez cody_007 ; 10-09-2015 o 08:31

  16. #16
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    handyman

    Zarejestrowany
    Oct 2014
    Skąd
    Konarzyce
    Kod pocztowy
    18-400
    Posty
    22

    Domyślnie

    witam wszystkich jak wam idzie ? Mam dla was nowinkę . Przerobiłem swoją 15 na pelet . rewelka . Pieca nie czyszczę , popiól wybieram odkurzaczem do kominka raz na miesiąc. Pid włączony , nie gaśnie na podtrzymaniu.Zyć nie umierać. pozdrawiam

  17. #17
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar czp01
    Zarejestrowany
    Nov 2009
    Skąd
    Rybnik - Kamień
    Posty
    2.540

    Domyślnie

    Brawo TY

  18. #18
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar k1krzysztof
    Zarejestrowany
    Aug 2013
    Kod pocztowy
    88-200
    Posty
    239

    Domyślnie

    Cytat Napisał handyman Zobacz post
    witam wszystkich jak wam idzie ? Mam dla was nowinkę . Przerobiłem swoją 15 na pelet . rewelka . Pieca nie czyszczę , popiól wybieram odkurzaczem do kominka raz na miesiąc. Pid włączony , nie gaśnie na podtrzymaniu.Zyć nie umierać. pozdrawiam
    rozwiń słowo "przerobiłem" może ktoś coś zaadoptuje ...

  19. #19
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    FTP

    Zarejestrowany
    Dec 2014
    Dzielnica
    Podgórzno
    Posty
    166

    Domyślnie

    I ile peletu idzie w porównaniu z groszkiem?

  20. #20
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar k1krzysztof
    Zarejestrowany
    Aug 2013
    Kod pocztowy
    88-200
    Posty
    239

    Domyślnie

    coś zdaje mi się że kolega puścił kaczkę i czeka na falę


Strona 1 z 2

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony