dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 2 z 4
Pokaż wyniki od 21 do 40 z 69
  1. #21
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    oczko361

    Zarejestrowany
    Feb 2012
    Skąd
    Brzeg
    Kod pocztowy
    49-300
    Posty
    73

    Domyślnie

    Cytat Napisał perm Zobacz post
    A po dwóch latach wyjdziesz, przeciągniesz się i pójdziesz do sklepu uzupełnić zapasy. No sklepów pewnie nie będzie, nic nie będzie oprócz hordy głodnych ludzi. Myślę jednak, że masz już na to receptę? Czołg? Działko? Kilka kałachów? No i żarcie, hmmm. żarcie... Wiem! Polowanie. Tylko co tu upolować jak wszystko już dawno zostało wybite?
    Super pomysł. 150 tyś mówisz? To już nie super a po prostu zajebiście super!
    Zostaniemy kanibalami, którzy będą zjadać ocalałych

    A tak na serio wszystko zależy od tego co by się wydarzyło na powierzchni ziemi jeżeli doszło by do wybuchu nuklearnego to po dwóch latach moglibyśmy już spokojnie wyjść na powierzchnię i zacząć życie od nowa, główne pożywienie czerpali byśmy z rolnictwa, wszystkie zwierzęta w lasach zdechły by od choroby po promiennej. Napędem do generatora stał by się alkohol, mam mały generator 2kv na wszystko.
    Innym zagrożeniem były by zamieszki spowodowane przez jakieś przewroty w strukturach kraju lub odcięcie prądu po wyładowaniu EMP, te zagrożenia najprawdopodobniej by mineły w ciągu dwóch lat. Ale wyobrażacie sobie 38mln polaków odciętych od sklepów, zaczeły by się wtedy zamieszki, szabrowania itd, Człowiek poszukujący jedzenia dla swojej rodziny jest w stanie zrobić wszystko, dlatego bezpieczniej było by przeczekać ten okres zdala od cywlilizacji.


    Cytat Napisał MiśYogi Zobacz post
    Odwodnienie możesz nawet sam zrobić. Wpuszczasz z dwa kręgi w ziemię obok chudziaka, obsypujesz to żwirem, żeby podsiąkało, do tego pompa z pływakiem, długi wąż i samo się pompuje, gdy nazbiera się wody.
    Problemem może być za to rozmiar budynku i wielkość prac ziemnych. Żeby to się nie obsypało i nie zawaliło na nikogo, to kąt między zebraną ziemią a dnem wykopu powinien być co najwyżej 45 stopni, może nawet 30 stopni, jeśli grunt jest sypki. Wtedy optymistycznie masz dół o przekroju kwadratu u góry o szerokości 16 metrów (2 x 3 + 2 x 1 + , wysokości 5,5 metra i przekroju przy podstawie 10 m. Trochę będzie tych ciężarówek ziemi. Policz sam, potem to pomnóż przez 1,3, bo się grunt rozluźni.

    Można to robić w wykopie obudowanym stalą. Tak czy siak, takiej budowy nie da się ukryć. Będziesz sławny na całą okolicę!
    Owszem będę sławny z tego powodu że wykonuję zbiornik na wodę do podlewania ogrodu

    Ziemię a raczej piach z wykopu planuje wykorzystać przy podniesieniu działki.

    Jeżeli chodzi o wykonanie odwodnienia to raczej wolę zaufać firmie z iglofiltrami, ponieważ nie chciał bym żeby doszło do osunięcia wykopu w którym ja bede.
    Ostatnio edytowane przez oczko361 ; 24-10-2014 o 11:33

  2. #22

    Domyślnie

    Nawet gdy odwodnienie zrobi firma zewnętrzna, to i tak musi być zachowany kąt naturalnego usypu, więc wykop musi być solidnie duży, albo oszalowany wbijanymi grodziami. Od 1,5 m głębokości wymagane jest zabezpieczenie wykopu, Ty masz co najmniej 5,5-6m. Masz piasek u siebie, więc dziura będzie naprawdę spora.
    Nie wiem, co Ci da podniesienie działki, jeśli to jest sam piach. Budować na tym się nie da, za duże koszty. Ogródek można zrobić, ale to też nie jest taka prosta sprawa, bo trzeba zdjąć humus, potem nasypać tę ziemię, jakoś to zagęścić i znowu położyć humus. Nie wiem, czy jesteś świadomy, że tej ziemi będzie dużo więcej, niż ten planowany schron?

    Mam spore wątpliwości czy to nie jest zwyczajny żart?

  3. #23
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    oczko361

    Zarejestrowany
    Feb 2012
    Skąd
    Brzeg
    Kod pocztowy
    49-300
    Posty
    73

    Domyślnie

    Dom stroi już na płycie fundamentowej, działka jest w kształcie leja, sąsiedzi z prawej i lewej strony podnieśli już teren a ja zostałem w dołku. Działkę mam dużą 41m x 74m
    Kąd nachylenia wykopu 30-35 stopni, zabezpieczę go dodatkowo folią, na to siatka leśna w celu równomiernego dociśnięcia, a na to deski przymocowane do klinów .

    Legenda:
    -czarna linia obecny kształt działki, patrząc od strony drogi
    -zielona kreska trawnik po wyrównaniu z sąsiadami
    -czerwona planowany obrys wykopu
    -niebieska, iglofiltry
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	grunt.jpg
Wyświetleń:	373
Rozmiar:	5,7 KB
ID:	286082

  4. #24
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    oczko361

    Zarejestrowany
    Feb 2012
    Skąd
    Brzeg
    Kod pocztowy
    49-300
    Posty
    73

    Domyślnie

    Nie ma innego lepszego forum w polsce gdzie można spotkać tyle ludzi z branży budowlanej, dlatego liczyłem na to że ktoś pomoże mi wykonać konstrukcje tak aby wytrzymała napory ziemi.
    Wiem że pomysł wydaje się abstrakcyjny, ale nie mam zamiaru z nikogo żartować

  5. #25
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!)
    perm

    Zarejestrowany
    Apr 2009
    Skąd
    Szczecin
    Dzielnica
    prawobrzeże, na wylocie
    Posty
    11.766

    Domyślnie

    Cytat Napisał oczko361 Zobacz post
    Zostaniemy kanibalami, którzy będą zjadać ocalałych

    A tak na serio wszystko zależy od tego co by się wydarzyło na powierzchni ziemi jeżeli doszło by do wybuchu nuklearnego to po dwóch latach moglibyśmy już spokojnie wyjść na powierzchnię i zacząć życie od nowa, główne pożywienie czerpali byśmy z rolnictwa, wszystkie zwierzęta w lasach zdechły by od choroby po promiennej. Napędem do generatora stał by się alkohol, mam mały generator 2kv na wszystko.
    Innym zagrożeniem były by zamieszki spowodowane przez jakieś przewroty w strukturach kraju lub odcięcie prądu po wyładowaniu EMP, te zagrożenia najprawdopodobniej by mineły w ciągu dwóch lat. Ale wyobrażacie sobie 38mln polaków odciętych od sklepów, zaczeły by się wtedy zamieszki, szabrowania itd, Człowiek poszukujący jedzenia dla swojej rodziny jest w stanie zrobić wszystko, dlatego bezpieczniej było by przeczekać ten okres zdala od cywlilizacji.
    ...
    Hmmm. Jak zabezpieczyłbyś te uprawy od chętnych by z nich skorzystać? Jak zabezpieczysz swoje schronienie od chętnych na twoje zapasy? Przez dwa lata nie będziesz wyłaził ze schronu? To mrzonka i to kosztowna. Lepiej obudź się póki pora.
    Andrzej Friszke:
    Tyle historia. Warto się ku niej zwracać, by wyciągać wnioski. Na przykład gdy jedna partia jest ważniejsza od instytucji państwa, a stanowisko partyjne jest ważniejsze niż stanowiska państwowe. Wódz partii może wszystko, a partia zrobi wszystko, żeby on był zadowolony. Można mieć wolną ekonomię, a w kategoriach narracji o tym, kto zasługuje na miano obywatela i prawdziwego Polaka, cofnąć się w przeszłość.

  6. #26

    Domyślnie

    Nie wiem dlaczego żarty sobie stroicie z autora tego wątku. Przecież była I i II wojna światowa a sytuacja na świecie jest tak napięta, że może wybuchnąć i III. Historia kołem się toczy. Problem w tym, że teraz mogą użyć atomu.
    Taki schron to dobry pomysł, w krajach gdzie dbają o ludzi takie schrony robiło państwo.

  7. #27
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar piotrek0m
    Zarejestrowany
    Oct 2012
    Skąd
    Wrocław
    Posty
    2.222
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    148

    Domyślnie

    A myślałeś o systemie podglądu tego co się dzieje na zewnątrz?
    Nie tylko np. peryskop, ale system kamer rozmieszczonych gdzieś w okolicy, odbiornik TV satelitarnej itp ?
    PLANETA 2 - dziennik budowy
    Projekt Planeta 2 / użytkowa 170 m2 + garaż 40 m2 / porotherm 24 P+W / ściany wełna 20 / podłoga styropian 14 / poddasze wełna 20 / kocioł Vitodens-222F / 100% ogrzewanie podłogowe

  8. #28
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA OD ENERGOOSZCZĘDZANIAFORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar coulignon
    Zarejestrowany
    Sep 2007
    Posty
    6.267
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    26

    Domyślnie

    Cytat Napisał Frofo007 Zobacz post
    Nie wiem dlaczego żarty sobie stroicie z autora tego wątku. Przecież była I i II wojna światowa a sytuacja na świecie jest tak napięta, że może wybuchnąć i III. Historia kołem się toczy. Problem w tym, że teraz mogą użyć atomu.
    Taki schron to dobry pomysł, w krajach gdzie dbają o ludzi takie schrony robiło państwo.
    I myślisz że schron pomoże? Nie lepiej za połowę tej kwoty opracować szybką ścieżkę ewakuacji np do Australii?
    Nasz Dziennik

    "Z logiką jest tak, że gdy ktoś jej nie rozumie, to zwykle też nie rozumie że jej nie rozumie"

  9. #29

    Domyślnie

    Cytat Napisał coulignon Zobacz post
    I myślisz że schron pomoże? Nie lepiej za połowę tej kwoty opracować szybką ścieżkę ewakuacji np do Australii?
    Ścieżka ucieczki może się zakończyć kulką w łep za dezercję.

    Moim zdaniem przyszłe wojny będą toczyć się bardzo szybko. Atom, rakiety, bombardowania, broń biologiczna i chemiczna będą przeważać na polu bitew. Wojny ciągnące się latami miały sens w ubiegłym wieku, obecna technologia może siać zniszczenia na szeroką skalę.
    Z tego powodu taki schron, w którym będzie można sobie po cichu przesiedzieć jakiś czas + kamery monitoringu aby można było od czasu do czasu wyjść to dobry pomysł. Jeśli już dojdzie do jakiegoś konfliktu to najgorsza "fala zniszczeń" i ilość zabitych będzie przypadać na pierwsze tygodnie konfliktu.

  10. #30
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA OD ENERGOOSZCZĘDZANIAFORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar coulignon
    Zarejestrowany
    Sep 2007
    Posty
    6.267
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    26

    Domyślnie

    obecne doświadczenia mówią coś zupełnie innego. Atom i broń rakietowa nie zastąpi fajnej strzelaniny połączonej z gwałtami i wyżynaniem ludności cywilnej. A to w wojnie jest najfajniejsze - no nie? Mówię to z przekąsem ale właśnie tak wyglądają współczesne konflikty pomimo dużo większych możliwosci technicznych w porównaniu do np II wojny światowej. Patrz wojna na Bałkanach.
    Nasz Dziennik

    "Z logiką jest tak, że gdy ktoś jej nie rozumie, to zwykle też nie rozumie że jej nie rozumie"

  11. #31

    Domyślnie

    W afryce to pewnie i maczetami walczą Dużo zależy od tego jaki kraj będzie agresorem. Wątpię aby chciała nas atakować ukraina, litwa itp. Potencjalnymi agresorami są Niemcy, Rosja, ogólnie rzecz ujmując kraje, które spokojnie taką wojnę mogą wygrać. Nasze wojsko (30 tyś żołnierzy, reszta to urzędnicy) może w takim wypadku się bronić kilka tygodni.
    Zobacz jak robi USA. Najpierw bombardują ile wlezie a gdy uznają, że kraj nie ma się już jak bronić to dopiero wysyłają żołnierzy na misję "pokojową". Jak widać po statystykach wojny taka strategia ma sens. Np. II wojna w Iraku pochłonęła 655 tyś ludzi a po stronie USA 3500. W pierwszej wojnie też było podobnie około 250 zabitych po stronie USA i 35tyś po stronie Iraku.

  12. #32
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!)
    perm

    Zarejestrowany
    Apr 2009
    Skąd
    Szczecin
    Dzielnica
    prawobrzeże, na wylocie
    Posty
    11.766

    Domyślnie

    Cytat Napisał piotrek0m Zobacz post
    A myślałeś o systemie podglądu tego co się dzieje na zewnątrz?
    Nie tylko np. peryskop, ale system kamer rozmieszczonych gdzieś w okolicy, odbiornik TV satelitarnej itp ?
    Ale to może zawieść. Lepiej zrobić tzw potykacze wg patentu Papcia Chmiela. Drut i przywiązane do niego puszki.
    Andrzej Friszke:
    Tyle historia. Warto się ku niej zwracać, by wyciągać wnioski. Na przykład gdy jedna partia jest ważniejsza od instytucji państwa, a stanowisko partyjne jest ważniejsze niż stanowiska państwowe. Wódz partii może wszystko, a partia zrobi wszystko, żeby on był zadowolony. Można mieć wolną ekonomię, a w kategoriach narracji o tym, kto zasługuje na miano obywatela i prawdziwego Polaka, cofnąć się w przeszłość.

  13. #33

    Domyślnie

    o losie. Życie z rolnictwa po wojnie atomowej Proponuję trening w zonie czarnobyla
    Zbiornik na szambo 2tys litrów dla rodziny na 3 lata
    Cała masa firm zewnętrznych i wielka tajemnica żeby nikt nie wiedział.
    Ścianki jak w kurniku nie wytrzymają odporu gruntu a co dopiero mówic o bombardowaniu i atomie.
    A co zrobisz jak Ci na włazie postawią beczkę z ropą?
    I 3 metry pod ziemią to możesz bimber pędzic a nie przed wojną się chronic...

  14. #34

    Domyślnie

    klem: to że na terenie kraju wybuchnie kilka bomb atomowych nie oznacza, że w ogóle dojdzie do jakiegoś skażenia w okolicach bunkru. Jeśli bomba poleci na Warszawę to ludzie w Szczecinie od niej nie umrą.
    Zbiornik 2 tyś litrów z tego co pamiętam ma być z rozsączalnikiem - coś jak oczyszczalnia. Choć fakt, trudne do wykonania z takim poziomem wód
    Jak będą bombardować to nie znaczy, że bomba poleci pod sam strop schronu. Raczej jeśli już to oberwą miasta a nie domki na wsi.
    Masz racje, że rozmach inwestycji jest spory i tu może być pewien problem. Ja na miejscu autora pomyślałbym chyba o czymś mniejszym.

  15. #35
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!)
    perm

    Zarejestrowany
    Apr 2009
    Skąd
    Szczecin
    Dzielnica
    prawobrzeże, na wylocie
    Posty
    11.766

    Domyślnie

    Cytat Napisał Frofo007 Zobacz post
    ... Ja na miejscu autora pomyślałbym chyba o czymś mniejszym.
    Beczka przeciwatomowa. 4 osoby w rodzinie - 4 beczki.
    Andrzej Friszke:
    Tyle historia. Warto się ku niej zwracać, by wyciągać wnioski. Na przykład gdy jedna partia jest ważniejsza od instytucji państwa, a stanowisko partyjne jest ważniejsze niż stanowiska państwowe. Wódz partii może wszystko, a partia zrobi wszystko, żeby on był zadowolony. Można mieć wolną ekonomię, a w kategoriach narracji o tym, kto zasługuje na miano obywatela i prawdziwego Polaka, cofnąć się w przeszłość.

  16. #36
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA OD ENERGOOSZCZĘDZANIAFORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar coulignon
    Zarejestrowany
    Sep 2007
    Posty
    6.267
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    26

    Domyślnie

    W Łodzi kiedyś ktoś tak próbował. Potem z tego afera jakaś była.,
    Nasz Dziennik

    "Z logiką jest tak, że gdy ktoś jej nie rozumie, to zwykle też nie rozumie że jej nie rozumie"

  17. #37

    Domyślnie

    Cytat Napisał coulignon Zobacz post
    W Łodzi kiedyś ktoś tak próbował. Potem z tego afera jakaś była.,
    Sorki ale nie ma co tego żartować bo to było zabicie dzieci a nie jakaś afera

  18. #38
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar Kurdybanek
    Zarejestrowany
    Jun 2010
    Skąd
    małopolskie
    Posty
    134

    Domyślnie



    A to do tego schronu porównujecie moją piwnicę ????? To jak tak sobie czytam ten wątek, to wychodzi na to, że mój bunkier "będzie chronić od wszystkiego złego na powierzchni" grube ściany, mnóstwo ton stali na zbrojenie... No może tylko za płytko ją posadowiliśmy...
    W założeniu ma wytrzymać co silniejsze wstrząsy... może nie koniecznie od uderzeń jakiś bomb, ale od szkód górniczych....

    Hydroizolacja z folii i dysperbitu??? nieeeeee.......

  19. #39
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar piotrek0m
    Zarejestrowany
    Oct 2012
    Skąd
    Wrocław
    Posty
    2.222
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    148

    Domyślnie

    Nie no, ale sam temat wątku ciekawy.
    PLANETA 2 - dziennik budowy
    Projekt Planeta 2 / użytkowa 170 m2 + garaż 40 m2 / porotherm 24 P+W / ściany wełna 20 / podłoga styropian 14 / poddasze wełna 20 / kocioł Vitodens-222F / 100% ogrzewanie podłogowe

  20. #40
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    Kubencki

    Zarejestrowany
    Mar 2014
    Skąd
    Piła
    Kod pocztowy
    64-850
    Posty
    278

    Domyślnie

    Chcesz sie obronić przed złem i apokalipsą zombie....piszesz o tym na ogólnopolskim forum z wpisaną w lokalizacją w profilu. Pierwszy Cie znajdę i w razie bomby

Strona 2 z 4

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony