dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 1 z 2
Pokaż wyniki od 1 do 20 z 25
  1. #1
    WITAJ, czytaj i pytaj... :)
    biesmag

    Zarejestrowany
    Feb 2018
    Skąd
    Mysłowice
    Kod pocztowy
    41-400
    Posty
    8

    Domyślnie Prośba o porady i odp na pytania dotyczące projektu

    Hej wszystkim
    Szukam porad odnośnie mojego pomysłu na dom i ewentualnych problemów których mogę nie dostrzegać
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	Screen Shot 2018-02-25 at 15.11.55.jpg
Wyświetleń:	185
Rozmiar:	19,9 KB
ID:	408208
    Duży obrazek:
    link

    Powyższy projekt bazuje na::
    https://www.archon.pl/projekty-domow...m41921d8c69070
    Powierzchnia zabudowy 158,48 m2
    Powierzchnia podłóg 123,25 m2
    Kubatura 841,52 m3
    Wysokość budynku 6,73 m
    Powierzchnia dachu 245,40 m2
    P1: Pytanie czy przy takiej liczbie zmian brać projekt czy zamówić indywidualny (inne fundamenty inny strop) - w sumie sporo jest napisane tutaj http://forum.muratordom.pl/showthrea...elonoego/page2 ale wciąż się zastanawiam
    Umiejscowienie na działce:
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	plan_(3).jpg
Wyświetleń:	45
Rozmiar:	11,0 KB
ID:	408209

    FUNDAMENT

    P2: XPS + Płyta + styropian EPS ? Ciepła płyta?
    Mamy szkody górnicze 2 kategorii, działalność nie przewidywana. Czekam na geo i wyniki z odwiertów.
    P3: Architekt wstępnie zaproponował płytę wkopaną w ziemię na głębokość (nie pamiętam ) potem piach i słupy i znowu płyta - brzmi drogo - czy ktoś się spotkał z takim rozwiązaniem?

    ŚCIANY

    Powierzchnia ścian zewnętrznych 135,20 m2
    Powierzchnia ścian działowych parter 119,30 m2
    P4: Ściany o dobrej izolacji akustycznej - nie wiem silka/termalica a może karton gips akustyczny - https://www.ytong-silka.pl/pl/sciany...tong_silka.php

    DACH + STROP

    2x spadowy
    Dachówka lub blacha
    Więźba prefabrykowana wzmocniona w stylu http://www.inzynierbudownictwa.pl/im...b_06/wiaz5.jpg
    Strych na graty także te cięższe które stałyby na środku czegoś (wirtualnie 2 pomieszczenia 3mx5m + hall)

    P5: Jak takie coś się wykańcza? Płyta osb od spodu, ocieplenie 30 cm, rury od WM, jakieś stelaż aby dać osb na górę?
    P6: Jak coś to w tym korytarzu czy można dać wtedy styro z rurkami ogrzewaniem i dopiero na to osb aby w odległej przyszłości mogły tam się zrobić 2 mini pokoje na ultra lekkie rzeczy krzesło/biurko/laptop.
    P7: Czy trzeba dawać ocieplenie na dach
    P8: A może po prostu strop lany i tradycyjna więźba?

    STOLARKA

    Do zrobienia 2x duże 2m fix + 2m okna przesuwne - ciepły montaż.
    P9: Więcej fixów?
    P10: Rolety czy żaluzje, + moskitiery - są jakieś systemy?

    INSTALACJE

    Ogrzewanie podłogowe na całej powierzchni
    Piec Gazowy woda i ciepło
    Wentylacja mechaniczna (w przedsionku)
    Elektryka standardowa (puszki na gniazdka z wifi)
    P11: Elektryka zrobiona tak aby można każde gniazdko sterować - czy to spory narzut?
    P12: Kanalizacja 50m od działki - planujemy jeszcze jeden dom na działce czy warto zainwestować w takim wypadku w zrobienie tej kanalizacji?

    ZALETY I WADY

    - Mała sypialnia
    - Brak garażu
    - Duża powierzchnia fundamentu i dachu
    - Brak zadaszenia przed salonem od południa
    - Kuchnia nie oddzielona fizycznie
    - Zabiera ok 50m2 działki więcej niż piętrowy - rozległy
    - Potrzebna elektryka do ogrzewania
    + Parterówka
    + Wiata na auta z przodu (w planach)
    + Duży strych
    + Małe straty na komunikację
    + Duży salon
    + Duża kuchnia
    + Duży wiatrołap
    + Wentylacja mechaniczna
    + Ogrzewanie podłogowe na całości
    + Gabinet/garderoba/pralnia/spiżarnia
    + Duże okna w salonie
    + Brak szafek wiszących w kuchni
    + Duży pokój dla dzieci z możliwością podziału
    + Pergola
    + Pomieszczenia gospodarcze od północy
    + Prosta bryła
    + Prosty dach
    + Bez kominka
    + Dwie łazienki z prysznicami
    + Rozmieszczenie pomieszczeń gospodarczych i użytkowych

    P13: Ile SSO czegoś takiego? Czy płyta i dach nie zrobią kosmicznych kosztów?
    Ostatnio edytowane przez biesmag ; 27-02-2018 o 08:11

  2. #2
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    Elfir

    Zarejestrowany
    Dec 2007
    Skąd
    Kórnik
    Posty
    50.149
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    54

    Domyślnie

    wszyscy mieszkańcy w gatkach lub piżamach będą biegać do garderoby by się ubrać? Bo nie widzę szaf w pokojach.

  3. #3
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar jajmar
    Zarejestrowany
    Jan 2004
    Skąd
    Tarnobrzeg-Rzeszów
    Posty
    10.211

    Domyślnie

    daj większy ten rysunek bo nawet jak go powieszam to nie potrafie nic przeczytac

  4. #4
    WITAJ, czytaj i pytaj... :)
    biesmag

    Zarejestrowany
    Feb 2018
    Skąd
    Mysłowice
    Kod pocztowy
    41-400
    Posty
    8

    Domyślnie

    Dorzuciłem link do większej wersji projektu (lol - nie wiedziałem, że z automatu tu takie miniatury wychodzą)
    Tutaj też dodaje:link

    Umeblowanie tak bardzo poglądowo wrzuciłem więc mocno się nie sugerujcie...

    Co do garderoby to tak - u dzieci wrzucę jakieś szafki na ciuchy bardzo skromne ale taki jest zamysł centralnej garderoby. Generalnie tak jak z kąpielą/łazienką - jak bardzo potrzebujesz wyjść ubrany z niej to agregujesz potrzebne rzeczy z garderoby i TADA - jak nie to przemieszczasz się w gatkach - luksus nieposiadania szaf kosztuje
    Ostatnio edytowane przez biesmag ; 27-02-2018 o 08:11

  5. #5
    ELITA FORUM (min. 1000)
    hajnel

    Zarejestrowany
    Jan 2013
    Skąd
    Górny Śląsk
    Kod pocztowy
    43-178
    Posty
    1.050

    Domyślnie

    To dobra baza na fajny projekt. Ale przemyśl gdzie będą szafy, garderoba itp.
    Płyta i dobre ocieplenie gwarantują niskie zapotrzebowanie na ciepło, ale tego architekta co tak taką "podwójną" płytę radzi to od razu sobie odpuść. Będzie drogo i z kupą mostków pod ścianami.
    http://forum.muratordom.pl/showthrea...iennik-Hajnela
    Dom z poddaszem z silikatu na płycie fundamentowej... OZC ~6,5kW PPC Panas T-cap, went. mech.
    Grzanych 250m2 podłóg plus garaż tak trochę....

  6. #6
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar jajmar
    Zarejestrowany
    Jan 2004
    Skąd
    Tarnobrzeg-Rzeszów
    Posty
    10.211

    Domyślnie

    Mi się koncepcja bardzo niepodobna, pokoje o proporcjach 1:2 to nieustawne wagony. Długie wąskie korytarze potęgują wrażenie że to pociąg. Pokoje z uskokami moze i metry maja ale kształt kiepski. Co do wielkości pokoi w domku pisałem to wielokrotnie 10-11 m2 to standard w blokach za gierka. A co to jest ta klitka z wiatrołapu 1,47 m2?
    4 metrowa garderoba też szału nie ma.

  7. #7
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar ŁUKASZ ŁADZIŃSKI
    Zarejestrowany
    Mar 2014
    Skąd
    Katowice, Mysłowice
    Kod pocztowy
    41-400
    Posty
    3.946

    Domyślnie

    ... bardzo podoba mi się sformułowanie :
    " wrzucę jakieś szafki " oraz " luksus nieposiadania szaf kosztuje " ... no pewnie, że kosztuje

    " Architekt wstępnie zaproponował płytę wkopaną w ziemię na głębokość (nie pamiętam ) potem piach i słupy i znowu płyta - brzmi drogo - czy ktoś się spotkał z takim rozwiązaniem? "
    - spotkałem się z takim rozwiązaniem dla mega trudnych warunków posadowienia obiektu i z wychodnią uskoku w tle. Dziwne natomiast wydaje mi się to, że Architekt proponuje takie rozwiązanie, a nie projektant konstrukcji po przeanalizowaniu Opinii Geotechnicznej, której ( jak piszesz ) nie masz !
    Jednym słowem mamy wróżenie z fusów, ale ( podejrzewam ) że niektórzy mają jednak rentgen w oczach i potrafią dostrzec to, czego inni nie widzą ( lub nie chcą zobaczyć )

  8. #8
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar jajmar
    Zarejestrowany
    Jan 2004
    Skąd
    Tarnobrzeg-Rzeszów
    Posty
    10.211

    Domyślnie

    Z opisu przypomina to fundament skrzyniowy stosowany w budownictwie pod ogromne obiekty tak jak Łukasz pisze na słabych gruntach. Ale kto bogatemu zabroni?

  9. #9
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    Elfir

    Zarejestrowany
    Dec 2007
    Skąd
    Kórnik
    Posty
    50.149
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    54

    Domyślnie

    Nadal nie widzę funkcjonalności chodzenia w gaciach po ubrania do centralnej garderoby, zamiast porobić mniejsze garderoby przy pokojach, zapewniające minimum intymności.

  10. #10
    WITAJ, czytaj i pytaj... :)
    biesmag

    Zarejestrowany
    Feb 2018
    Skąd
    Mysłowice
    Kod pocztowy
    41-400
    Posty
    8

    Domyślnie

    Dzięki za wszystkie odp
    Długie wąskie korytarze
    W sumie nie są aż tak długie - czy sugerujesz inna bryłę - ewentualnie jak załatwić w parterówce 4 pokoje niegierkowskie (15m2) bo mi się wydaje, że budynek byłby gigantyczny jeśli chcę zachowac obecny salon - masz jakieś ko konkretne projekty na myśli które wciąż realizowały by koncepcję prostej bryły i nieskomplikowanego dachu?

    Co do wielkości pokoi w domku pisałem to wielokrotnie 10-11 m2 to standard w blokach za gierka
    No takie są w projektach, ja w sypialni przebywam minimalnie i więcej mi nie potrzeba, a dla dzieci jest troche więcej - w okresie gdy są małe współczynnik wielkości proporcjonalnie jest atrakcyjny a jak są większe to maleje ich przebywanie w domu więc stwierdziliśmy, że jak chcą długo zostać z nami to się musza liczyć z takim dyskomfortem powierzchniowym (albo zmianę w postaci przebudowy bo na strychu wtedy coś zaplanuję, ewentualnie drugi planowany budynek)

    co to jest ta klitka z wiatrołapu 1,47 m2?
    Tam miał być gaz + rekuperator ale chyba po prostu to zabuduję czymś lekkim i też będzie ok - ergo klitka zniknie

    Nadal nie widzę funkcjonalności chodzenia w gaciach po ubrania do centralnej garderoby, zamiast porobić mniejsze garderoby przy pokojach, zapewniające minimum intymności.
    Intymność vs agregacja ubrań w jednym miejscu - może to ma sens - muszę to przemyśleć. Miałem idealistyczną wizję rezygnacji z wszystkich wielkich szaf i zastąpienie ich master pomieszczeniem - może to błąd

    Jednym słowem mamy wróżenie z fusów, ale ( podejrzewam ) że niektórzy mają jednak rentgen w oczach i potrafią dostrzec to, czego inni nie widzą ( lub nie chcą zobaczyć )
    Trochę tak było - - ale jako laik w temacie myślałem, że będzie gadka w stylu nie wiadomo co w gruncie ale standardowo pierdzielniemy po ewentualnym przygotowaniu ziemi, posypek etc, styro i płytę i zazwyczaj to działa na szkodach. Czekam na papiery i będę dopytywał. Znasz jakieś fajne źródła o płytach na szkodach?

  11. #11
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar jajmar
    Zarejestrowany
    Jan 2004
    Skąd
    Tarnobrzeg-Rzeszów
    Posty
    10.211

    Domyślnie

    Wiesz co kto lubi, ale naprawdę pokój 10 m2 w domu to klita. Wychowałem się w bloku , potem też blok, potem dom i miałem sypialnie 16 m2 wydawała mi sie spora, ale tak wyszło że odm rozbudowałem i mam sypialnie +20 i ta mi sie podoba . Ogólnie z zoną lubimy otwarte przestrzenie , zero wiatrołapów, dziupli po 1,5m2

    Garderoba master to tak z 10 m2 by musiała mieć. Mam 6m2 i nie mieszczą się tam wszystkie ubrania 4 osobowej rodziny.

  12. #12
    Arturo72
    Guest
    Arturo72

    Domyślnie

    P1-zależy jaka cena gotowca,zmiany przy adaptacji powinny Cię kosztować ok.3tys.zl a i tak musisz ją robić.
    P2- bardzo dobra koncepcja
    P3-zmień architekta,ja mam 3 kat. szkód
    P4-silikat ale nie koniecznie od Xelli
    P5-mogą być zwykle płyty osb,ale ja nic nie mam bo to tylko strych na graty.
    P7-8-izolujesz/ocieplasz tylko strop nad parterem,dach zostaw surowy bo myszkom zimno nie przeszkadza.
    Strop drewniany,tańszy niż lany.

  13. #13
    Arturo72
    Guest
    Arturo72

    Domyślnie

    Cytat Napisał Elfir Zobacz post
    Nadal nie widzę funkcjonalności chodzenia w gaciach po ubrania do centralnej garderoby, zamiast porobić mniejsze garderoby przy pokojach, zapewniające minimum intymności.
    Oj tam Elfir...i nie będę rozwijał

  14. #14
    Arturo72
    Guest
    Arturo72

    Domyślnie

    P10-polecam plisy,rolet nie chciałem a żaluzje nie weszły na ramę.
    P12-kanaliza
    P13-zależy jak leży ale przedział 120-150tys.zl
    Płyta nie powinna podrazac bo oszczedzasz na na chudziaku,sciance fundamentowej itp,oczywiście w przypadku więźby taniej będzie tradycyjna ze stropem drewnianym niż wiązary.

  15. #15
    Arturo72
    Guest
    Arturo72

    Domyślnie

    Cytat Napisał biesmag Zobacz post
    Czekam na papiery i będę dopytywał. Znasz jakieś fajne źródła o płytach na szkodach?
    Ja,ja,ja znam..
    http://forum.muratordom.pl/showthrea...=1#post5150252

  16. #16
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    Elfir

    Zarejestrowany
    Dec 2007
    Skąd
    Kórnik
    Posty
    50.149
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    54

    Domyślnie

    Arturo - pal licho dwojga dorosłych, ale nastolatki mijające się z mamą w bieliźnie to dramatyczne doświadczenie dla obojga stron.

  17. #17
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar ŁUKASZ ŁADZIŃSKI
    Zarejestrowany
    Mar 2014
    Skąd
    Katowice, Mysłowice
    Kod pocztowy
    41-400
    Posty
    3.946

    Domyślnie

    Cytat Napisał biesmag Zobacz post
    Znasz jakieś fajne źródła o płytach na szkodach?
    jeśli piszesz o "szkodach" , czy też " czynnikach geologiczno - górniczych " ( idąc za OUG ) - to podstawowym źródłem o płytach jest wiedza i doświadczenie projektanta konstrukcji obiektu ( nie tylko samych fundamentów, ale całego obiektu).
    Wiedzę ogólną, podstawową - jasne, powinien mieć każdy, ale nie kto inny jak konstruktor będzie odpowiadał za statykę budynku na takiej, a nie innej działce.

  18. #18
    Arturo72
    Guest
    Arturo72

    Domyślnie

    Cytat Napisał Elfir Zobacz post
    Arturo - pal licho dwojga dorosłych, ale nastolatki mijające się z mamą w bieliźnie to dramatyczne doświadczenie dla obojga stron.
    Nie no jasne,to było w formie żartu

  19. #19
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar jajmar
    Zarejestrowany
    Jan 2004
    Skąd
    Tarnobrzeg-Rzeszów
    Posty
    10.211

    Domyślnie

    Cytat Napisał Elfir Zobacz post
    Arturo - pal licho dwojga dorosłych, ale nastolatki mijające się z mamą w bieliźnie to dramatyczne doświadczenie dla obojga stron.
    A ja odpowiem jako ojciec 2 córek ale napisz o starszej -14 lat - nastąpiła rewolucja seksualna , dla niej chodzenie w bieliźnie po domu to nie jest problem. Mało tego przy koledze również.

  20. #20
    ELITA FORUM (min. 1000)
    Nurek_

    Zarejestrowany
    Feb 2016
    Skąd
    Sosnowiec
    Posty
    1.126
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    1

    Domyślnie

    A ja mam syna bałaganiarza i jakbym miał z nim mieć wspólną garderobę, to by trafiło mnie albo jego. Podobnie, dorastające rodzeństwo i wspólna garderoba, to może być punkt zapalny.
    Pytanie, ile osób będzie w domu mieszkać?
    Parterówka 117m2 | ściany 20cm grafitu 0.32 | podłoga 20 cm EPS 0.36 | strop 35 cm wełny 0.36 | rekuperator Izzifast 300 ERV | pompa ciepła Buderus WLW196i | PV 9,75kW na gruncie
    Dziennik budowy

Strona 1 z 2

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony