dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 12 z 12
  1. #1
    WITAJ, czytaj i pytaj... :)
    scordia

    Zarejestrowany
    Oct 2014
    Skąd
    Resko
    Kod pocztowy
    72-315
    Posty
    4

    Domyślnie okna - reklamować?

    Dzień dobry
    Ano taka przypadłość mnie spotkała. Po wymianie okien na nowe, na stronie zewnętrznej zewnętrznej szyby w przypadku mycia, zawilgocenia lub zaparowania pojawiają się na całej długości ślady (być może po rolkach w fabryce) których standardowymi preparatami do mycia szyb nie mogę usunąć. Kiedy szyba jest sucha śladów tych nie widać.
    Czy można się tego pozbyć? Składać reklamację?
    Co sadzicie?
    Pozdrawiam

  2. #2
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    finlandia

    Zarejestrowany
    Feb 2005
    Skąd
    Siedlce
    Kod pocztowy
    08-110
    Posty
    13.110

    Domyślnie

    Ja bym spróbował je umyć dobrym środkiem na alkoholu, a jak nie pomaga to beznzyna ekstrakcyjna (szukaj na polce z rozpuszczalnikami).
    A Ty?! Widząc tonącego wyciągniesz rękę? czy smartfona..

  3. #3

    Domyślnie

    Generalnie jest to zjawisko bardzo często spotykane w oknach i ja uznalbym je za normalne

  4. #4

    Domyślnie

    czasem zastanawiam się czy przypadkiem nie powinniśmy udzielać porad jak umyć lustro, szyby, a może i piekarniki ?
    Są to dość często pojawiające się ślady po cyklu produkcyjnym, jeśli występują na zewnętrznej stronie szyby ( a tylko tam powinny ) szyby po prostu należy umyć, Do mycia szyb dobrze stosować preparaty na alkoholu, takie same jak do szyb samochodowych o których nie słyszałem by za niedomytą powierzchnię ktoś domagał się ich wymiany lub o zgrozo całego samochodu - zapewne powołując się na towar niezgodny z umową

  5. #5
    ELITA FORUM (min. 1000) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!
    pchelek

    Zarejestrowany
    Aug 2002
    Posty
    2.634

    Domyślnie

    jak nie zmyjesz to wada szyby. Jak szerokie sa te slady ??? I jak gesto

  6. #6
    WITAJ, czytaj i pytaj... :)
    scordia

    Zarejestrowany
    Oct 2014
    Skąd
    Resko
    Kod pocztowy
    72-315
    Posty
    4

    Domyślnie

    Cytat Napisał pchelek Zobacz post
    jak nie zmyjesz to wada szyby. Jak szerokie sa te slady ??? I jak gesto
    Sklepowe środki na bazie alkoholu, ocet i nic. Została chyba benzyna ekstrakcyjna. Ślady węższe i szersze - te najszersze ok 4mm. Na jednej szybie ponad 10 sztuk, na drugiej poniżej 10.
    Co do opinii, że ślady na szybie których nie można usunąć to rzecz normalna uważam za nieporozumienie. A już porównanie do samochodu - to kula w płot. Kupiłem okno czyli głównie szybę i mam rozumieć, że wg niektórych piszących nieusuwalne ślady na całej długości to rzecz normalna?
    W porównaniu do samochodu to bardziej trafne byłoby napisanie że kupujesz nowe auto pogiętą blachą (na całości samochodu). Samochód jeździ? Pewnie że jeździ. Czyli co? Ano reklamacja się nie należy.

  7. #7

    Domyślnie

    Jeśli zabrudzenie jest na zewnątrz - po prostu ją dokładnie umyj, by nie zaskoczyła Cie faktura za przyjazd serwisu celem oceny podstawy reklamacji
    Dopiero byłby obciach

  8. #8
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    finlandia

    Zarejestrowany
    Feb 2005
    Skąd
    Siedlce
    Kod pocztowy
    08-110
    Posty
    13.110

    Domyślnie

    Widoczne ślady na szkle to rzecz która nie jest normalna i z tym nie dyskutujemy. Tylko uważamy, że raczej dadzą się zmyć.
    Zawsze się zastanawiam, czy klientom do których jadę na reklamację podobnego typu (ostatnio na drzwiach szklanych zmywałem "tłustą, nieusuwalną" plamę a poza tym często moja praca to tylko czyszczenie z zabrudzeń) - czy nie jest im głupio, że wzywają fachowca do zwykłych codziennych czynności?
    Możesz do swojej sprawy podejść też formalnie - zgłosić reklamację, powiedzieć że zrobiłeś/aś wszystko zgodnie z instrukcją czyszczenia i konserwacji produktu a problem nie ustępuje. Wówczas wydaj się to zasadne.
    A Ty?! Widząc tonącego wyciągniesz rękę? czy smartfona..

  9. #9
    WITAJ, czytaj i pytaj... :)
    scordia

    Zarejestrowany
    Oct 2014
    Skąd
    Resko
    Kod pocztowy
    72-315
    Posty
    4

    Domyślnie

    Czy poza benzyna ekstrakcyjną, której jeszcze nie próbowałem, i wybiegając w przyszłość (coby wątku nie zaśmiecać) przy założeniu że i ona nie usunie tych śladów, jest jeszcze jakiś preparat który mógłbym użyć?

  10. #10

    Domyślnie

    przeważnie sa to tłuste ślady po elementach z linii automatycznej - spirytus sobie nie radzi ? Powinna sobie poradzić benzyna ekstrakcyjna, aceton, Tri (ale niestety już niedostępne) wszelkie rozpuszczalniki ale uważaj by nie dotknąć tym okna
    Podobne problemy czasem stwarzają nalepki na szybach i klej jaki po nich pozostaje

  11. #11

    Domyślnie

    Cytat Napisał scordia Zobacz post
    Dzień dobry
    Ano taka przypadłość mnie spotkała. Po wymianie okien na nowe, na stronie zewnętrznej zewnętrznej szyby w przypadku mycia, zawilgocenia lub zaparowania pojawiają się na całej długości ślady (być może po rolkach w fabryce) których standardowymi preparatami do mycia szyb nie mogę usunąć. Kiedy szyba jest sucha śladów tych nie widać.
    Czy można się tego pozbyć? Składać reklamację?
    Co sadzicie?
    Pozdrawiam
    O ile temat jeszcze aktualny
    Jeśli nic nie pomaga to podpytaj tam gdzie kupiłeś okna, jeśli ich rada nic nie zdziała to ja bym reklamował.

  12. #12

    Domyślnie

    Cytat Napisał scordia Zobacz post
    Czy poza benzyna ekstrakcyjną, której jeszcze nie próbowałem, i wybiegając w przyszłość (coby wątku nie zaśmiecać) przy założeniu że i ona nie usunie tych śladów, jest jeszcze jakiś preparat który mógłbym użyć?
    Ślady na szybach nowych okien są sprawą powszechną i praktycznie u wszystkich takie ślady wychodzą podczas zmian wilgotności powietrza. Jest to nic innego jak pozostałość po procesach produkcyjnych. Nie ma innej rady jak porządnie umyć okna. Niestety popularne środki dostępne w sklepach nie są na tyle mocne by to doczyścić. Zdarza się że niestety szyby zostały zniszczone przez błędy na produkcji lecz są to sprawy marginalne i rzadko kiedy producenci uznają reklamacje.
    Użyj profesjonalnej chemii czyszczącej, np.:
    WURTH Glass und Fensterreiniger
    SIKA CleanGlass
    KARCHER RM500
    Do wycierania używaj papierowych ręczników gdyż często bywa że wycieramy okna szmatkami które mogły mieć nawet tylko minimalny kontakt z tłuszczem i problem rozpoczyna się od nowa. Ewentualnie szmatek z microfibry ale koniecznie całkiem nowych.

    Pozdrawiam i życzę powodzenia.

    Daj znać czy udało się to zmyć.
    "Dobrą ceną cieszymy się przez krótką chwilę - dobrą jakością przez całe życie"

    Skrzynka przepełniona wysyłanie/odbieranie wiadomości prywatnych niemożliwe.

    * Uwaga!!! Prezentowane przeze mnie zdjęcia w większości przypadków są mojego autorstwa i są chronione prawami autorskimi.

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony