dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 3 z 3
  1. #1
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    fraksipon

    Zarejestrowany
    Oct 2014
    Skąd
    Lubin
    Kod pocztowy
    59-300
    Posty
    23

    Domyślnie Biurko pod komputer - praktyczne aranżacje

    Cześć zastanawiałem się nad takim biurkiem bez szafki o wymiarach mniej więcej
    szerokość 1200
    głębokość 700
    wysokość 800
    Chciałbym je wykonać na wzór taki
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	Bez*tytułu.jpg
Wyświetleń:	114
Rozmiar:	89,4 KB
ID:	286211
    nigdzie nie mogę znaleźć na internecie ile może kosztować deska np. dębowa do takiego rozwiązania. Google z reguły wyrzuca mi wyniki parkietu albo gotowych rozwiązań.
    Proszę o informację czy zakup materiałów i zlecenie lokalnemu stolarzowi przekroczy koszt kupna gotowego?
    Proszę o informację gdzie w internecie mogę sprawdzić koszt desek?

  2. #2
    ELITA FORUM (min. 1000)
    dzabij

    Zarejestrowany
    Jun 2004
    Skąd
    Henryków Urocze gm. Piaseczno
    Posty
    2.194

    Domyślnie

    To konkretne biurko jest na 99% wykonane z jakiejś płyty (wiórowa, stolarska lub MDF) pokrytej fornirem lub obłogiem. Na meble płyta jest moim zdaniem lepszym rozwiązaniem niż lite drewno - chodzi o stabilność. Jeżeli jednak ma być z litego to raczej klejonka, szerokie dechy raczej napewno będą pracować pod wpływem zmian wilgotności w mieszkaniu (a amplituda jest spora - w zimę jakieś 30-40%, latem nawet okolice 90%).

    Litego drewna szukaj np. na allegro pod hasłem tarcica dębowa / jesionowa, płyta -> płyta fornirowana.

    Cena tarcicy to jakieś 2000-3000 pln za 1m3, płyta fornirowana to pewnie jakieś 50-200 pln za 1m2 (zależy od forniru i grubości płyty)

    Czy zlecenie stolarzowi będzie tańsze - nie wiem, zależy zapewne od konkretnego mebla który jest bazą do porównania. Ogólnie biurko bardzo proste, wykonane z płyty fornirowanej moim zdaniem nie powinno być droższe niż 1 000 PLN.

  3. #3

    Domyślnie

    Witam, a nie łatwiej udać się do jakigoś marketu budowlanego i nabyć drogą kupna: odpowiednie odcinki blatu klejonego (świerk) o szerokości 60 cm i grubości ok. 3 cm ? Można pomalować lakiero-bejcą (kolor w/g uznania).
    P.S. : biurko będzie miało głębokość mniejszą o 10 cm to fakt

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony