dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 18 z 18
  1. #1

    Domyślnie Oknoplast HST - montaż - uwagi.

    Witajcie,

    w sobotę zamontowano mi HST i okna oknoplastu ale mam trochę obaw do montażu dlatego proszę o pomoc w rozwianiu moich obaw.
    1. Jaka może być maksymalnie szczelina pod wypełnienie pianką montażową pod HST (pomiędzy poszerzeniem a bloczkiem betonowym)?
    2. Czy poszerzenie do HST może być pod kontem a nie w pionie (wygląda jakby wypełto się z pod HST i nie jest w pionie razem z HST)?
    3. Jak powinna być wykonana izolacja przy HST od strony zewnętrznej?
    4. Czy poszerzenia HST należy wypełnić w środku pianą montażową?

    Dziękuję za informacje.
    Pozdrawiam
    Andrzej

  2. #2

    Domyślnie

    Cytat Napisał futrzak Zobacz post
    ....
    1. Jaka może być maksymalnie szczelina pod wypełnienie pianką montażową pod HST (pomiędzy poszerzeniem a bloczkiem betonowym)?
    2. Czy poszerzenie do HST może być pod kontem a nie w pionie (wygląda jakby wypełto się z pod HST i nie jest w pionie razem z HST)?
    3. Jak powinna być wykonana izolacja przy HST od strony zewnętrznej?
    4. Czy poszerzenia HST należy wypełnić w środku pianą montażową?....
    ad.1 - nie ma tak naprawdę znaczenia czy będzie to 10 mm czy 40 - istotne jest dokładne podklinowanie by całość stabilnie oparta była na podłożu
    ad.2 - lekko wygięte zdarza się, czy jest wypięte czy nie zobaczysz w prosty sposób, z jednej strony na łączeniu pojawi się szczelina i tak być nie powinno
    ad.3 - to już do obowiązków montażystów okien chyba nie należy ? Izolację przeciwwodna robią Ci co wykańczają taras czy co tam potrzeba
    ad.4 - nie ma takiej potrzeby aczkolwiek ja dostaje już poszerzenia "zakorkowane" pianą. Na pewno nie zaszkodzi

  3. #3

    Domyślnie

    Hej,
    Cytat Napisał nikt ważny Zobacz post
    ad.1 - nie ma tak naprawdę znaczenia czy będzie to 10 mm czy 40 - istotne jest dokładne podklinowanie by całość stabilnie oparta była na podłożu
    ad.2 - lekko wygięte zdarza się, czy jest wypięte czy nie zobaczysz w prosty sposób, z jednej strony na łączeniu pojawi się szczelina i tak być nie powinno
    ad.3 - to już do obowiązków montażystów okien chyba nie należy ? Izolację przeciwwodna robią Ci co wykańczają taras czy co tam potrzeba
    ad.4 - nie ma takiej potrzeby aczkolwiek ja dostaje już poszerzenia "zakorkowane" pianą. Na pewno nie zaszkodzi
    1. Co to znaczy dokładnie podklinowane? Bo kliny plastikowe mam co 30-50 cm.
    Natomiast wyczytałem że max. szczelina w przypadku okien powinna mieć ok 30 mm (gdzieniegdzie piszą 40 mm).
    2. Nie zobaczę z drugiej strony po poszerzenia mam zrobione z dwóch poszerzeń czy to od zewnątrz może być ok.
    3. Tak, nie robią ale zastanawiam się jak to powinno być dobrze
    4. OK.

    Czy ktoś możne wypowiedzieć się jeszcze na punkty 1 i 2?

    Pozdrawiam
    Andrzej

  4. #4

    Domyślnie

    Cytat Napisał futrzak Zobacz post
    ...1. Co to znaczy dokładnie podklinowane? Bo kliny plastikowe mam co 30-50 cm.
    Natomiast wyczytałem że max. szczelina w przypadku okien powinna mieć ok 30 mm (gdzieniegdzie piszą 40 mm).
    2. Nie zobaczę z drugiej strony po poszerzenia mam zrobione z dwóch poszerzeń czy to od zewnątrz może być ok.
    3. Tak, nie robią ale zastanawiam się jak to powinno być dobrze
    ...
    ad.1 - podklinowanie to pozostawienie podkładek dystansowych między profilem a podłożem, przeważnie używa się do tego celu klinów połączonych ze sobą tak by podkładkę o regulowanej wysokości tworzyły. I jest dobrze, tak właśnie ma być 30-50 cm odstęp, dla PSK wystarczy 50 dla HS lepiej 30
    Co innego szczelina po bokach i górze a co innego szczelina na dole. tu nawet, jak uda ci się zrobić stabilną konstrukcję podparcia to i 10 cm możesz mieć
    ad.2 - jak się wypnie poszerzenie to nie sposób tego nie zauważyć, odstaje znacznie, podejrzewam że tylko się wygięło co dla ekip nie znających pewnych smaczków montażu może się zdarzyć, zwłaszcza jak ciężkiego HS do pionu się stawia
    ad.3 - a poszperaj w sieci, znajdziesz wiele rysunków jak powinno się wykonać izolację przeciwwodną w przypadku okien/drzwi tarasowych/balkonowych czy jak to się nazwie

  5. #5
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    finlandia

    Zarejestrowany
    Feb 2005
    Skąd
    Siedlce
    Kod pocztowy
    08-110
    Posty
    13.110

    Domyślnie

    Jesli jest dobrze podparte (same użycie klinów nie daje tej pewnosci) to większy luz nie przeszkadza. Być może wypadało Ci użyć poszerzenia np. 3 cm a takiego moze nie byc w ofercie. To nie musi byc źle.
    Wygięcie pod kątem nie brzmi dobrze ale to tak na odległość trudno ocenić (to milimetry? czy centymetry?)
    A Ty?! Widząc tonącego wyciągniesz rękę? czy smartfona..

  6. #6
    ELITA FORUM (min. 1000)
    MMichal

    Zarejestrowany
    Mar 2012
    Skąd
    Bydgoszcz
    Kod pocztowy
    86-005
    Posty
    2.623

    Domyślnie

    Witam

    futrzak - wystarczy, że sięgniesz po Swoją Gwarancję - tam masz napisane jakie powinny być szczeliny, w jakich odległościach od siebie kliny itd
    Aby było Ci łatwiej szukać:
    Pkt 4 , Pkt 5, akapit C i interesujące Cię rysunki od 8 do 16 i wszystko będziesz wiedział - TAK właśnie zaleca Twój producent.

    Co do wygięcia to wg mojej opinii jest niedopuszczalne - nie znam rozwiązania, które dobrze zapięte (skręcone) nie tworzy jednej linii.

    Pozdrawiam

  7. #7

    Domyślnie

    A możesz wrzucić tu kilka fotek dla wyjaśnienia tego wygięcia?

  8. #8

    Domyślnie

    Cytat Napisał Piotr_Mr Zobacz post
    A możesz wrzucić tu kilka fotek dla wyjaśnienia tego wygięcia?
    Witam,

    załączam zdjęcia.
    Jeden HST ma ok 1,5 cm od pionu na poszerzeniu, drugi HST do 0,5 cm.

    Pozdrawiam
    Andrzej
    Załączone zdjęcia Załączone zdjęcia Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	20141027_113731.jpg
Wyświetleń:	525
Rozmiar:	84,0 KB
ID:	286483   Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	20141027_113820.jpg
Wyświetleń:	384
Rozmiar:	87,7 KB
ID:	286484   Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	20141027_114004.jpg
Wyświetleń:	367
Rozmiar:	75,7 KB
ID:	286485   Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	20141027_114034.jpg
Wyświetleń:	359
Rozmiar:	78,3 KB
ID:	286486   Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	20141027_114149.jpg
Wyświetleń:	315
Rozmiar:	73,3 KB
ID:	286487  

    Ostatnio edytowane przez futrzak ; 27-10-2014 o 18:23

  9. #9

    Domyślnie

    Cytat Napisał Piotr_Mr Zobacz post
    A możesz wrzucić tu kilka fotek dla wyjaśnienia tego wygięcia?
    Kolejne zdjęcia.
    Załączone zdjęcia Załączone zdjęcia Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	20141027_120052.jpg
Wyświetleń:	310
Rozmiar:	98,9 KB
ID:	286488   Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	20141027_114024.jpg
Wyświetleń:	293
Rozmiar:	94,5 KB
ID:	286489   Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	20141027_114237.jpg
Wyświetleń:	235
Rozmiar:	78,3 KB
ID:	286490   Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	20141027_114241.jpg
Wyświetleń:	200
Rozmiar:	75,3 KB
ID:	286491  

  10. #10

    Domyślnie

    raczej nie są jeszcze odpięte. Wbrew pozorom można tak wygiąć w trakcie montażu.
    Jak byłeś przy ich pracy, powiedz, HS leżał i później stawiali go do pionu ?

  11. #11

    Domyślnie

    Cytat Napisał nikt ważny Zobacz post
    raczej nie są jeszcze odpięte. Wbrew pozorom można tak wygiąć w trakcie montażu.
    Jak byłeś przy ich pracy, powiedz, HS leżał i później stawiali go do pionu ?
    Tak, leżał potem do pionu go stawiali.
    Uzgodniłem z wykonawcą że zdemontuje ten jeden HST i złoży od nowa.
    Z drugim co ma do 0,5cm odchyłu od pionu też zdemontować?

    Dziękuję za informacje.
    Andrzej

  12. #12

    Domyślnie

    zostaw, za przeproszeniem, nie dajmy się zwariować, 5mm nic nie czyni
    Tak jak myślałem, niestety, przy stawianiu do pionu poluzowało się poszerzenie, zapewne nie było mocno skręcone, bądź nie posiadając wzmocnienia w poszerzeniu (nie musi być) śruby głębiej weszły w profil
    Jest patent by tego zjawiska uniknąć ale niech sami się nauczą a co wiedza kosztuje

  13. #13

    Domyślnie

    Mam pytanie forumowiczów.
    W sierpniu zamontowano mi okna firmy Oknoplast. Dodatkowo zamówiłem rolety do tych okien.
    Montażysta źle wymierzył mocowanie skrzynki (kasety) z roletą i nawiercił kilka dziur w ramie okiennej. Potem zalepił to silikonem.
    Od producenta czyli Oknoplastu nie mogę doczekać się odpowiedzi czy to normalna procedura i czy okna zachowują nadal swoje parametry.
    Czy mogę prosić o jakąś odpowiedź zorientowanych forumowiczów. O wykonanej obróbce już nie wspomnę bo to koszmar.
    P.S.
    Przepraszam, że w tym wątku zamieszczam pytanie ale jestem tu pierwszy raz

  14. #14

    Domyślnie

    No nieźle. I podpisałes sie pod odbiorem widząc takie cos?

  15. #15

    Domyślnie

    Cytat Napisał andrzej1022 Zobacz post
    M...Dodatkowo zamówiłem rolety do tych okien.
    Montażysta źle wymierzył mocowanie skrzynki (kasety) z roletą i nawiercił kilka dziur w ramie okiennej. Potem zalepił to silikonem...
    Jeśli dziury schowane są pod prowadnica to może tak być, jeśli jednak nie to takich rzeczy się nie robi
    jeśli już to nie silikon tylko powinien rozwiercić otwory pod zaślepki takie same jak te, których używał do zaślepienia mocowania prowadnicy do okna, będzie estetyczniej - o ile oczywiście Ty się na to zgodzisz, jeśli nie - to rama do wymiany

  16. #16

    Domyślnie

    Niestety. Wniosłem reklamacje na montaż ale cisza. Kieruję sprawę do Rzecznika Konsumentów. Dziwi mnie tylko postawa pracowników Oknoplastu.
    Przecież to ich partner handlowy montował. W żaden sposób nie odnoszą się do wiercenia w ramach okiennych.

  17. #17

    Domyślnie

    Dla wyjaśnienia: nie chodzi o prowadnice rolety tylko o kasetę. Na pytanie dlaczego tak montażysta zrobił odpowiedź brzmiała mniej więcej "no pomyliłem się".
    Wkręty wykręcono. Żadnych zaślepek tylko silikon. Dlatego przedstawiciel handlowy i pracownik Oknoplastu prowadzący sprawę pomijają w odpowiedzi na zapytania ten temat.

  18. #18

    Domyślnie

    szczerze mówiąc tu chodzi bardziej o estetykę a nie niebezpieczeństwo dla okna

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony