dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 2 z 2
  1. #1
    WITAJ, czytaj i pytaj... :)
    shazza

    Zarejestrowany
    Oct 2014
    Skąd
    Toruń
    Kod pocztowy
    87-100
    Posty
    1

    Domyślnie Jak zwiększa się wilgotność po wylaniu posadzek

    Witam!

    Mam pytanie do osób, które wykonały już w swoim (bądź cudzym) domu posadzki. Jak wpływa to na wilgotność w pomieszczeniach podczas procesu dojrzewania betonu? Dodam że chodzi mi o posadzki z betonu wykonane miksokretem gr. 6cm.

    Obawiam się czy przy obecnej temperaturze, cała wilgoć nie wniknie mi w ściany. Czy ktoś z was miał problem z nadmierną wilgotnością po wylaniu posadzek betonowych?

    Pozdrawiam

  2. #2
    Lider FORUM (min. 2800) NAJLEPSZY DORADCA - SPEC OD PODŁÓG
    jarekkur

    Zarejestrowany
    May 2007
    Skąd
    PARPO.pl Parkieciarz-Rzeczoznawca - Trójmiasto
    Posty
    4.418

    Domyślnie

    Cytat Napisał shazza Zobacz post
    Witam!

    Mam pytanie do osób, które wykonały już w swoim (bądź cudzym) domu posadzki. Jak wpływa to na wilgotność w pomieszczeniach podczas procesu dojrzewania betonu? Dodam że chodzi mi o posadzki z betonu wykonane miksokretem gr. 6cm.

    Obawiam się czy przy obecnej temperaturze, cała wilgoć nie wniknie mi w ściany. Czy ktoś z was miał problem z nadmierną wilgotnością po wylaniu posadzek betonowych?

    Pozdrawiam
    Oczywiście wniknie o ile są suche. Przez tydzień twoja "posadzka betonowa" powinna być przykryta folią. Po zdjęciu folii rozpoczyna się proces wysychania posadzki betonowej. Z Twojej strony musisz zadbać o odpowiedni klimat otoczenia posadzki najlepiej 20C i 50-55% rH powietrza. Znajomośc wilgotności na zewnątrz, , tzn im powietrze na zewnątrz bardzie suche, niż wewnątrz (należy uwzględnić także różnice temperatur wewn. i zewn.), pozwoli na wykonanie wymiany powietrza wewnątrz.
    Pan który wykonał posadzkę betonową, powinien zostawić Tobie wiedzę o swoim wyrobie, dotyczącą wytrzymałości na ściskanie po 28 dniach, poziomu wilgotności równoważnej przy suszeniu w 20C i 55%rH otoczenia, i czasu schnięcia w tych warunkach klimatycznych do uzyskania wilgotności równoważnej. Powinien podać rodzaj cementu jaki użył. Wielu z nich opowiada, że pracowali w Niemczech a de facto nie znają tamtejszych powszechnie uznanych zasad posadzkarstwa, lub nie chcą ich znać. Teraz masz "beton" i strach. Mogę Cię pocieszyć, że ścianom się nic nie stanie, o ile będziesz wietrzyć pomieszczenia na zasadzie przeciągów w pierwszym okresie wysychania "betonu". Na ten temat wylano na forum morze atramentu.
    vanitas vanitatum et omnia vanitas

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony