dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 14 z 14

Hybrid View

Previous Post Previous Post   Next Post Next Post
  1. #1
    Lider FORUM (min. 2800)
    Parkiet

    Zarejestrowany
    Oct 2009
    Skąd
    Mława
    Kod pocztowy
    06-500
    Posty
    2.954

    Domyślnie

    Cytat Napisał peter30 Zobacz post
    Witaj. Super, dzięki serdecznie za odpowiedź. Jestem z Warszawy i nie ukrywam że zlecił bym tą robotę fachowcowi który naprawdę będzie w stanie zagwarantować mi że to się uda. Dziś przetestowałem temat z takimi że tak powiem gumowymi odbojami, są to specjalne odboje do konstruowania podłóg których zadaniem jest absorbowanie drgań. Niestety efekt bez zmian . Może to po prostu nie jest kwestia podłogi a zupełnie czegoś innego. Kurcze, jeśli jest ktoś na forum kto naprawdę zna temat i byłby w stanie pomóc, proszę o jakiś namiar, skontaktuję się, umówimy się na miejscu, pokażę o co chodzi.
    Napisałeś i izolacji sufitu, o różnych sposobach izolacji podłogi i to nic, albo niewiele pomaga.
    Napisz jaką izolację akustyczną zastosowałeś na ścianach?
    Jest to ważne ponieważ ściany mają największy, powierzchniowy udział w przyjmowaniu dżwięków i ich przenoszenia na całą konstrukcję budynku.
    Pozdrawiam.

  2. #2

    Domyślnie

    Cytat Napisał Parkiet Zobacz post
    Napisałeś i izolacji sufitu, o różnych sposobach izolacji podłogi i to nic, albo niewiele pomaga.
    Napisz jaką izolację akustyczną zastosowałeś na ścianach?
    Jest to ważne ponieważ ściany mają największy, powierzchniowy udział w przyjmowaniu dżwięków i ich przenoszenia na całą konstrukcję budynku.
    Pozdrawiam.
    Oczywiście może tak być jak mówisz. Ja jak wspomniałem nie znam się na tym dlatego szukam kogoś kto by doradził a najlepiej podjął się wykonania wygłuszenia tego pomieszczenia. Co do ścian to na dzień dzisiejszy nie stosuję żadnego wygłuszenia. Ściany są po prostu puste.

  3. #3
    Lider FORUM (min. 2800)
    Parkiet

    Zarejestrowany
    Oct 2009
    Skąd
    Mława
    Kod pocztowy
    06-500
    Posty
    2.954

    Domyślnie

    Cytat Napisał peter30 Zobacz post
    Oczywiście może tak być jak mówisz. Ja jak wspomniałem nie znam się na tym dlatego szukam kogoś kto by doradził a najlepiej podjął się wykonania wygłuszenia tego pomieszczenia. Co do ścian to na dzień dzisiejszy nie stosuję żadnego wygłuszenia. Ściany są po prostu puste.
    Więc zadziałaj na tym "polu".

    Nie znam osób czy firm zajmujących, więc tylko tyle i na tyle mogę Ci pomóc.

    Powodzenia.

  4. #4

    Domyślnie

    Wiesz co, teraz to już wszystko rozchodzi się o kasę. Nie chcę mówić ile kosztowały mnie próby wyciszenia tego na własną rękę ale uwierz że nie mało, parę tysięcy na pewno. Nie chcę dalej wywalać kasy w błoto bo tak mogę testować w nieskończoność. Dlatego zależy mi na poradzie fachowca który przyjechał by na miejsce, zobaczył o co chodzi, jakiego typu są to dźwięki, zobaczył co jest powodem że one są tak intensywne i poradził + ewentualnie wykonał tą podłogę (wygłuszył pomieszczenie) w taki sposób aby te odgłosy ograniczyć do minimum.

  5. #5
    Lider FORUM (min. 2800) NAJLEPSZY DORADCA - SPEC OD PODŁÓG
    jarekkur

    Zarejestrowany
    May 2007
    Skąd
    PARPO.pl Parkieciarz-Rzeczoznawca - Trójmiasto
    Posty
    4.418

    Domyślnie

    Cytat Napisał peter30 Zobacz post
    Wiesz co, teraz to już wszystko rozchodzi się o kasę. Nie chcę mówić ile kosztowały mnie próby wyciszenia tego na własną rękę ale uwierz że nie mało, parę tysięcy na pewno. Nie chcę dalej wywalać kasy w błoto bo tak mogę testować w nieskończoność. Dlatego zależy mi na poradzie fachowca który przyjechał by na miejsce, zobaczył o co chodzi, jakiego typu są to dźwięki, zobaczył co jest powodem że one są tak intensywne i poradził + ewentualnie wykonał tą podłogę (wygłuszył pomieszczenie) w taki sposób aby te odgłosy ograniczyć do minimum.
    Znajdź w Warszawie inż akustyka i zaproś go.
    Trudno na odległość cokolwiek doradzić, nie znając konstrukcji podłogi (podłoga to strop i to wszystko co znajduje się na nim). Problem w tym, że ściany są powiązane ze stropem. Bez przebudowy posadzki podłogowej nic nie zdziałasz. Ściany powinny byc uwolnione. Tutaj jest problem drgań ścian i przenoszenia fal stukania w górę. Istniej coś takiego jak dylatacje akustyczne. Są to dylatacje wokół ścian między posadzką . Spróbuj rozmawiać z Instytutem Techniki Budowlanej w Warszawie.
    Strop jest ok. powinien drżeć. Podobnie jak most. Inaczej runie. Mocne rytmiczne uderzenia powodują kołysanie i drgania stropu.
    vanitas vanitatum et omnia vanitas

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony