dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 14 z 14
  1. #1

    Domyślnie Pomocy!! Podłoga w sali do tańca

    Witajcie,
    Potrzebuję pilnie Waszej pomocy. Temat jest prosty, salka do tańca zlokalizowana na parterze bloku mieszkalnego. Obecna podłoga to: beton - gres - podkład pod panele - płyta OSB - wykładzina. Tańce które dziewczyny tańczą wymagają mocnego tupania. Niestety drgania + odgłosy przenoszą się na ściany i sąsiedzi z góry się skarzą. Kupiłem też matę akustyczną którą dałem między płytę OSB a tą piankę pod panel ale niestety, nie pomogło. Nie mam pojęcia jak niesione są te drgania i odgłosy. Podejrzewam że sam strop (pod spodem jest piwnica) jest źle wykonany przez co wprawiany jest w drgania które po ścianach niesione są w górę. Ewentualnie może podacie namiary na jakiegoś specjalistę zajmującego się takimi rzeczami, jakiegoś akustyka, whatever. Potrzebują koniecznie coś z tym zrobić aby zredukować te odgłosy i drgania do minimum a najlepiej je wyeliminować. Lokalizacja lokalu to Warszawa. Z góry dziękuję za Waszą pomoc.

  2. #2
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar Tomek W
    Zarejestrowany
    Jun 2011
    Skąd
    Cigacice
    Kod pocztowy
    66-131
    Posty
    1.742
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    19
    Klub SUPER WYKONAWCA Chciałbym jednocześnie zaprosić do odwiedzenia grupy Izolacja Rockwool na Facebooku gdzie odnajdziecie sporo informacji na temat izolacji z wełny skalnej Rockwool www.facebook.com/groups/izolacjerockwool

    Domyślnie

    Dylatacja obwodowa może przynieść efekt jako że ograniczymy wpływ bocznego przenoszenia dźwięków. Natomiast izolacja podłogi fajnie przyczyni się do przenoszenia dźwięków uderzeniowych ale tutaj zysk będą mieli sąsiedzi mieszkający poniżej stropu.Czyli w twoim przypadku cisza w piwnicy Jeżeli problem z dźwiękami mają sąsiedzi u góry to tutaj skupiłbym się na zastosowaniu materiałów pochłaniających dźwięk, izolacja sufitu. W tym wypadku mógłby sprawdzić się sufit podwieszony z izolacją z wełny mineralnej.
    Tomek W.

    e-konsultant Rockwool

  3. #3
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar fighter1983
    Zarejestrowany
    Apr 2009
    Skąd
    Poznań
    Kod pocztowy
    60-167
    Posty
    6.901
    Elewacje - forumowy dostawca i wykonawca Od wielu lat forumowiczom dostarczamy materiały na terenie całej Polski i wykonujemy również docieplenia/elewacje budynków (głównie mazowieckie) 661071502 sprzedaz(at)med-bud.pl med-bud.pl Poznań, Warszawa, Cała Polska

    Domyślnie

    1 - izolacja sufitu gesta welna mineralna - to jedno
    2 - podloga podniesiona z elementow jastrychowych fermacell
    forumowicze w okolicach 2020 roku praktycznie opuscilem to forum.
    Pomimo braku aktywnosci czesc z Was w sprawach elewacji się odzywa do mnie.

    pisanie PW nie ma sensu - zagladam raz na rok. Jestem na FB a jesli moj platny profil jeszcze dziala (nie odnawiam go) to numer tel znajdziecie wlasnie w nim.

    Dzialam dzialam caly czas w tych moich kochanych elewacjach tylko ze nie tutaj

  4. #4

    Domyślnie

    Dziękuję za odpowiedzi. Na szczęście sąsiadów na dole nie ma bo tam jest piwnica. Co do sufitu to jest on podwieszony natomiast do jego wykończenia użyte zostały specjalne kasetony dźwiękochłonne. Ja obstawiam że tu te dźwięki przenoszone się przez źle wykonaną podłogę która wprawiana jest w drgania a że nie ma absolutnie żadnej dylatacji przy ścianach to przenoszone to jest na ściany i idzie do góry. Tak mi się wydaje ale pewności nie mam dlatego chętnie skonsultował bym to z jakimś fachowcem który się na tym po prostu zna, mógłby podjechać, obejrzeć i poradzić jak rozwiązać ten problem.

  5. #5
    ELITA FORUM (min. 1000) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    Kendra

    Zarejestrowany
    Oct 2012
    Posty
    1.987

    Domyślnie

    a jaki to styl taneczny? dubstep np. można trenować na podłodze z wykładziny która tłumi dźwięk tupnięć, ale np. wykonywanie tańca na szpilkach/obcasach na takiej powierzchni może już być kłopotliwe. Chyba że wybrałbyś taką wykładzinę, która ma delikatniejszą strukturę, to nawet choreo na kolanach, gimnastykę i stretching wykonywać można przyjemnie. W sumie zależy jaki to taniec i w jakim obuwiu ćwiczą dziewczyny. Wykładzinę do tupnięć jednak polecam

  6. #6
    Lider FORUM (min. 2800) NAJLEPSZY DORADCA - SPEC OD PODŁÓG
    jarekkur

    Zarejestrowany
    May 2007
    Skąd
    PARPO.pl Parkieciarz-Rzeczoznawca - Trójmiasto
    Posty
    4.418

    Domyślnie

    Cytat Napisał Kendra Zobacz post
    a jaki to styl taneczny? dubstep np. można trenować na podłodze z wykładziny która tłumi dźwięk tupnięć, ale np. wykonywanie tańca na szpilkach/obcasach na takiej powierzchni może już być kłopotliwe. Chyba że wybrałbyś taką wykładzinę, która ma delikatniejszą strukturę, to nawet choreo na kolanach, gimnastykę i stretching wykonywać można przyjemnie. W sumie zależy jaki to taniec i w jakim obuwiu ćwiczą dziewczyny. Wykładzinę do tupnięć jednak polecam
    jezeli beton o którym piszesz to strop na którym są płytki i reszta, to problem tkwi w ścianach, które sa związane ze stropem. Z tym nic nie zrobisz. Dźwięki krokowe/stuki jak i chodzenia niestety wprowadzają płytę stropową w drgania, a dźwięki nie przerwanie (brak dylatacji akustycznej) przez strop płyną w kierunku ścian i zostają przenoszone we wszystkich pionowych kierunkach. Jedynie zabudowa podłogi na legarach piankowych lub podkładach gumowych wyeliminuje przy piance, a przy gumach wyhamuje przenoszenie dźwięków w kierunku ścian. Do wykonania takiej podłogi potrzebny fachowiec ze znajomością tematu.
    Skąd jesteś?
    vanitas vanitatum et omnia vanitas

  7. #7

    Domyślnie

    Współczuję sąsiadom, bo faktycznie nie mają łatwo z Tobą i Twoją szkołą

  8. #8

    Domyślnie

    Cytat Napisał jarekkur Zobacz post
    jezeli beton o którym piszesz to strop na którym są płytki i reszta, to problem tkwi w ścianach, które sa związane ze stropem. Z tym nic nie zrobisz. Dźwięki krokowe/stuki jak i chodzenia niestety wprowadzają płytę stropową w drgania, a dźwięki nie przerwanie (brak dylatacji akustycznej) przez strop płyną w kierunku ścian i zostają przenoszone we wszystkich pionowych kierunkach. Jedynie zabudowa podłogi na legarach piankowych lub podkładach gumowych wyeliminuje przy piance, a przy gumach wyhamuje przenoszenie dźwięków w kierunku ścian. Do wykonania takiej podłogi potrzebny fachowiec ze znajomością tematu.
    Skąd jesteś?
    Witaj. Super, dzięki serdecznie za odpowiedź. Jestem z Warszawy i nie ukrywam że zlecił bym tą robotę fachowcowi który naprawdę będzie w stanie zagwarantować mi że to się uda. Dziś przetestowałem temat z takimi że tak powiem gumowymi odbojami, są to specjalne odboje do konstruowania podłóg których zadaniem jest absorbowanie drgań. Niestety efekt bez zmian . Może to po prostu nie jest kwestia podłogi a zupełnie czegoś innego. Kurcze, jeśli jest ktoś na forum kto naprawdę zna temat i byłby w stanie pomóc, proszę o jakiś namiar, skontaktuję się, umówimy się na miejscu, pokażę o co chodzi.

  9. #9
    Lider FORUM (min. 2800)
    Parkiet

    Zarejestrowany
    Oct 2009
    Skąd
    Mława
    Kod pocztowy
    06-500
    Posty
    2.954

    Domyślnie

    Cytat Napisał peter30 Zobacz post
    Witaj. Super, dzięki serdecznie za odpowiedź. Jestem z Warszawy i nie ukrywam że zlecił bym tą robotę fachowcowi który naprawdę będzie w stanie zagwarantować mi że to się uda. Dziś przetestowałem temat z takimi że tak powiem gumowymi odbojami, są to specjalne odboje do konstruowania podłóg których zadaniem jest absorbowanie drgań. Niestety efekt bez zmian . Może to po prostu nie jest kwestia podłogi a zupełnie czegoś innego. Kurcze, jeśli jest ktoś na forum kto naprawdę zna temat i byłby w stanie pomóc, proszę o jakiś namiar, skontaktuję się, umówimy się na miejscu, pokażę o co chodzi.
    Napisałeś i izolacji sufitu, o różnych sposobach izolacji podłogi i to nic, albo niewiele pomaga.
    Napisz jaką izolację akustyczną zastosowałeś na ścianach?
    Jest to ważne ponieważ ściany mają największy, powierzchniowy udział w przyjmowaniu dżwięków i ich przenoszenia na całą konstrukcję budynku.
    Pozdrawiam.

  10. #10

    Domyślnie

    Cytat Napisał Parkiet Zobacz post
    Napisałeś i izolacji sufitu, o różnych sposobach izolacji podłogi i to nic, albo niewiele pomaga.
    Napisz jaką izolację akustyczną zastosowałeś na ścianach?
    Jest to ważne ponieważ ściany mają największy, powierzchniowy udział w przyjmowaniu dżwięków i ich przenoszenia na całą konstrukcję budynku.
    Pozdrawiam.
    Oczywiście może tak być jak mówisz. Ja jak wspomniałem nie znam się na tym dlatego szukam kogoś kto by doradził a najlepiej podjął się wykonania wygłuszenia tego pomieszczenia. Co do ścian to na dzień dzisiejszy nie stosuję żadnego wygłuszenia. Ściany są po prostu puste.

  11. #11
    Lider FORUM (min. 2800)
    Parkiet

    Zarejestrowany
    Oct 2009
    Skąd
    Mława
    Kod pocztowy
    06-500
    Posty
    2.954

    Domyślnie

    Cytat Napisał peter30 Zobacz post
    Oczywiście może tak być jak mówisz. Ja jak wspomniałem nie znam się na tym dlatego szukam kogoś kto by doradził a najlepiej podjął się wykonania wygłuszenia tego pomieszczenia. Co do ścian to na dzień dzisiejszy nie stosuję żadnego wygłuszenia. Ściany są po prostu puste.
    Więc zadziałaj na tym "polu".

    Nie znam osób czy firm zajmujących, więc tylko tyle i na tyle mogę Ci pomóc.

    Powodzenia.

  12. #12

    Domyślnie

    Wiesz co, teraz to już wszystko rozchodzi się o kasę. Nie chcę mówić ile kosztowały mnie próby wyciszenia tego na własną rękę ale uwierz że nie mało, parę tysięcy na pewno. Nie chcę dalej wywalać kasy w błoto bo tak mogę testować w nieskończoność. Dlatego zależy mi na poradzie fachowca który przyjechał by na miejsce, zobaczył o co chodzi, jakiego typu są to dźwięki, zobaczył co jest powodem że one są tak intensywne i poradził + ewentualnie wykonał tą podłogę (wygłuszył pomieszczenie) w taki sposób aby te odgłosy ograniczyć do minimum.

  13. #13
    Lider FORUM (min. 2800) NAJLEPSZY DORADCA - SPEC OD PODŁÓG
    jarekkur

    Zarejestrowany
    May 2007
    Skąd
    PARPO.pl Parkieciarz-Rzeczoznawca - Trójmiasto
    Posty
    4.418

    Domyślnie

    Cytat Napisał peter30 Zobacz post
    Wiesz co, teraz to już wszystko rozchodzi się o kasę. Nie chcę mówić ile kosztowały mnie próby wyciszenia tego na własną rękę ale uwierz że nie mało, parę tysięcy na pewno. Nie chcę dalej wywalać kasy w błoto bo tak mogę testować w nieskończoność. Dlatego zależy mi na poradzie fachowca który przyjechał by na miejsce, zobaczył o co chodzi, jakiego typu są to dźwięki, zobaczył co jest powodem że one są tak intensywne i poradził + ewentualnie wykonał tą podłogę (wygłuszył pomieszczenie) w taki sposób aby te odgłosy ograniczyć do minimum.
    Znajdź w Warszawie inż akustyka i zaproś go.
    Trudno na odległość cokolwiek doradzić, nie znając konstrukcji podłogi (podłoga to strop i to wszystko co znajduje się na nim). Problem w tym, że ściany są powiązane ze stropem. Bez przebudowy posadzki podłogowej nic nie zdziałasz. Ściany powinny byc uwolnione. Tutaj jest problem drgań ścian i przenoszenia fal stukania w górę. Istniej coś takiego jak dylatacje akustyczne. Są to dylatacje wokół ścian między posadzką . Spróbuj rozmawiać z Instytutem Techniki Budowlanej w Warszawie.
    Strop jest ok. powinien drżeć. Podobnie jak most. Inaczej runie. Mocne rytmiczne uderzenia powodują kołysanie i drgania stropu.
    vanitas vanitatum et omnia vanitas

  14. #14

    Domyślnie

    Cytat Napisał peter30 Zobacz post
    (...) Jestem z Warszawy i nie ukrywam że zlecił bym tą robotę fachowcowi który naprawdę będzie w stanie zagwarantować mi że to się uda. (...) Może to po prostu nie jest kwestia podłogi a zupełnie czegoś innego. Kurcze, jeśli jest ktoś na forum kto naprawdę zna temat i byłby w stanie pomóc, proszę o jakiś namiar, skontaktuję się, umówimy się na miejscu, pokażę o co chodzi.
    Czy problem z akustyką w Twojej sali został już rozwiązany?

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony