dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 6 z 6
  1. #1
    WITAJ, czytaj i pytaj... :)
    DIY13

    Zarejestrowany
    Oct 2014
    Skąd
    Warszawa
    Kod pocztowy
    04-879
    Posty
    3

    Domyślnie Opadający kaloryfer wiszący na płycie karton gips w łazience

    Witam,

    Poproszę o radę jak naprawić: na ścianach łazienki zostały przyklejone bezpośrednio płyty KG jako sposób poprawienia krzywych/niedoskonałych ścian. Płyty zostały pokryte folią w płynie i pomalowane systemem Tikkurili, ale bez tapety z włókna szklanego. Na jednej takiej płycie, nad wanną, został zawieszony grzejnik elektryczny - na obszarze niepokrytym glazurą tylko systemem Tikkurilia. Grzejnik jest „złapany” przez swoje własne uchwyty, które są mocowane do płyty KG przez normalne wkręty – każdy uchwyt ma swoją jedyną wkretkę. Niestety po napełnieniu wodą i pod ciężarem kaloryfera wygląda na to, że płyta KG puściła i w konsekwencji uchwyty przestały być stabilne, lekko się ruszają i straciły swój poziom kąta prostego na ścianie. Jako rozwiązanie wymyśliłem wyciąc w zainstalowanej płycie KG dziurę a następnie wstawić tam płytę OSB i przymocować ją prosto do ściany albo zamocować jakieś solidne profile i do nich uchwyty do kaloryfera. Tylko te rozwiązanie wymaga zamaskowania ciecia i ponownego malowania ściany.
    Czy ktoś może mi poradzić inne praktycznie rozwiązanie jak zamocować solidnie te uchwyty do kaloryfera? Z góry dziękuje za pomoc.

  2. #2

    Domyślnie

    Moze kolki rozporowe na tyle długie , aby solidnie trzymały ściany murowanej . Ale to wtedy , gdy gk nie jest zbytnio odsunięty prostowaniem od ściany murowanej .

  3. #3
    WITAJ, czytaj i pytaj... :)
    DIY13

    Zarejestrowany
    Oct 2014
    Skąd
    Warszawa
    Kod pocztowy
    04-879
    Posty
    3

    Domyślnie

    Witam! Z czego pamientam ten GK jest jakis 1 cm od ściany murowanej. Miedzy czasie ktos radzil używać kotwy chemiczne zamiast normalnych.
    Rzucam pare fotek które pokazują jak wygląda problem. Jak widać są 4 uchwyty które tryzmają kaloryfer i niestety są troche krzywe.



    Zdemontowałem jeden dolny uchwyt zeby analizować od bliska jak jest mocowany i w tym momencie jeden górny strasznie oddalał się od ściany.

    I tu uchwyt ktory zdemontowalem


    Jednocześnie zauważyłem dodatkowy problem: ostra krawendź uchwytu naciska i drapie ten KG wiec chyba pod uchwytem myślę dac jakąs gumę, ewentualnie prostą uszczelkę.
    Też myslałem dziś mocować ciękie szyny stalowe na tej pycie KG, uzywająć długie kołki rozporowe i wkręnty lub kotwy chemiczne. I szyny malowac na kolor scian uzywajac emalie do metalu od Tikkurili i potem na szynach montowac kaloryfer. Działałoby czy za dużo zachodu?

  4. #4
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    Kubencki

    Zarejestrowany
    Mar 2014
    Skąd
    Piła
    Kod pocztowy
    64-850
    Posty
    278

    Domyślnie

    Te uchwyty są plastikowe?

  5. #5
    WITAJ, czytaj i pytaj... :)
    DIY13

    Zarejestrowany
    Oct 2014
    Skąd
    Warszawa
    Kod pocztowy
    04-879
    Posty
    3

    Domyślnie

    Cytat Napisał Kubencki Zobacz post
    Te uchwyty są plastikowe?
    Tak, niestey sa plastikowe.

  6. #6

    Domyślnie

    Witam, DIY13 moja sugestia: zdemontować "kalafior", wyrwać kołki ze ściany, pogłębić maksymalnie otwory, kupić pręt gwintowany M8 (dl.100cm) dopasować jego długość (do głębokości i zaczepów) , wkleić na Ceresit CX-5, zmontować z powrotem uchwyty (nakrętki) i po ptokach
    Ostatnio edytowane przez jm.yarec ; 13-11-2014 o 00:01

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony