dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 2 z 2
Pokaż wyniki od 21 do 35 z 35
  1. #21
    WITAJ, czytaj i pytaj... :)
    Komfort Eco 20 kw

    Zarejestrowany
    Nov 2014
    Skąd
    Bydgoszcz
    Kod pocztowy
    85-731
    Posty
    5

    Domyślnie

    nie mam naturalnego nadmuchu muszę otworzyć okno by dostarczyć świeżego powietrza .
    to proponujesz mi otworzyć całkowicie przysłonę ?

  2. #22

    Domyślnie

    Nawet jeżeli uda Ci się ustawić przesłonę w "automacie" tak dokładnie, że przy 0 będzie zamknięta, a przy 1% będzie się otwierać, to przy jakiejkolwiek zmianie ciśnienia, temperatury czy ciągu kominowego równowaga się zaburzy i już po "automacie". Dlatego na podstawie własnych doświadczeń i eksperymentów proponuję przysłonę otworzyć na stałe.
    Jedynym minusem jest to, że jak piec wejdzie w tryb nadzoru i wyłączy nadmuch, to do paleniska przez otwartą klapkę wciąż może dostawać się minimalna ilość powietrza. U mnie tego problemu nie zauważyłem.
    Ostatnio edytowane przez gizmo1970 ; 27-11-2014 o 13:34
    DEFRO KOMFORT EKO 15kW K1Pv3 zPID

  3. #23

    Domyślnie

    Witam
    Mam ten kocioł 20kW ze sterownikiem K1P.Różnica temperatury wody w kotle na termometrze wskazówkowym a elektronicznym wynosi ok.10st.Czy u Was też tak jest,a jeżeli tak to ,która jest prawdziwa?

  4. #24

    Domyślnie

    Na wskazówkowym jest wyższa.

  5. #25

    Domyślnie

    Cytat Napisał kojan6 Zobacz post
    Na wskazówkowym jest wyższa.
    U mnie również na analogowym jest wyższa. Różnica między wskazaniami czujników zwiększa się wraz z temperaturą pieca. Przy 20 stopniach (piec wyłączony) temperatura jest identyczna, przy 55 stopniach na sterowniku, analogowy pokazuje nawet 70.
    W DEFRO powiedzieli mi, że prawidłowo pokazuje sterownik, a wskaźnik analogowy jest tylko pomocniczy w razie awaryjnego palenia ręcznego przy wyłączonych sterowniku.
    DEFRO KOMFORT EKO 15kW K1Pv3 zPID

  6. #26
    WITAJ, czytaj i pytaj... :)
    Komfort Eco 20 kw

    Zarejestrowany
    Nov 2014
    Skąd
    Bydgoszcz
    Kod pocztowy
    85-731
    Posty
    5

    Domyślnie

    więc tak dźwignię podniosłem i temp na piecu spadła do 37 i przechodził w stan wygaszania , lekko rozpaliłem go , dźwignie zostawiłem luźną i jest po staremu długo dochodzi do temp zadanej na kotle , następnie czuwa i spada da 42 i od nowa , może coś zmienić w trybie nadzoru

  7. #27

    Domyślnie

    Proponuję:
    1. przywrócić ustawienia fabryczne sterownika (moc kotła na 0%, wsp. wentylatora na 0 %, tryb nadzoru standardowy)
    2. otworzyć klapkę wentylatora na stałe
    3. uchylić okno - w kotłowni musi być stały dopływ tlenu
    4. zasypać pełen zbiornik paliwa
    5. jeżeli po kilku godzinach nic się nie zmieni spróbuj przymknąć do połowy przysłonę na czopuchu, bo może masz zbyt silny ciąg kominowy
    6. jeżeli nic nie pomoże skontaktować się z serwisem DEFRO
    DEFRO KOMFORT EKO 15kW K1Pv3 zPID

  8. #28
    WITAJ, czytaj i pytaj... :)
    Komfort Eco 20 kw

    Zarejestrowany
    Nov 2014
    Skąd
    Bydgoszcz
    Kod pocztowy
    85-731
    Posty
    5

    Domyślnie

    więc tak na razie nic nie kombinuję bo jest zbyt zimno , coś sprawdzam i po raz pierwszy temperatura na piecu spadła z 65do 51 i się podniosła do zadanej czyli 55 i rośnie zobaczę czy taka amplituda ( od 51 do 65) się utrzyma co by mnie ucieszyło ,
    1- jaka jest prawidłowa amplituda wahań ?
    2- jak mam otworzyć klapkę na wentylatorze jak jej nie mam , gdzie ona się znajduje ?

  9. #29

    Domyślnie

    Cytat Napisał Komfort Eco 20 kw Zobacz post
    więc tak na razie nic nie kombinuję bo jest zbyt zimno , coś sprawdzam i po raz pierwszy temperatura na piecu spadła z 65do 51 i się podniosła do zadanej czyli 55 i rośnie zobaczę czy taka amplituda ( od 51 do 65) się utrzyma co by mnie ucieszyło ,
    1- jaka jest prawidłowa amplituda wahań ?
    2- jak mam otworzyć klapkę na wentylatorze jak jej nie mam , gdzie ona się znajduje ?
    Odp. 1 - im mniejsza tym lepiej, ale jeżeli dochodzi do zadanej to nie jest źle
    Odp. 2 - klapka jest w środku - możesz ja zobaczyć pomiędzy łopatkami wentylatora jak się dobrze przyjrzysz (poświecisz sobie np. latarką)
    DEFRO KOMFORT EKO 15kW K1Pv3 zPID

  10. #30

    Domyślnie

    Cytat Napisał Komfort Eco 20 kw Zobacz post
    więc tak na razie nic nie kombinuję bo jest zbyt zimno , coś sprawdzam i po raz pierwszy temperatura na piecu spadła z 65do 51 i się podniosła do zadanej czyli 55 i rośnie zobaczę czy taka amplituda ( od 51 do 65) się utrzyma co by mnie ucieszyło ,
    1- jaka jest prawidłowa amplituda wahań ?
    2- jak mam otworzyć klapkę na wentylatorze jak jej nie mam , gdzie ona się znajduje ?
    Amplituda w pidzie od 51 do 65 ucieszyła by Cię? U mnie jest 65 +-2 a wykres temperatury jest niemalże linią płaską.Nie zauważyłem też ,aby wchodził w tryb nadzoru.

  11. #31
    WITAJ, czytaj i pytaj... :)
    Rattel

    Zarejestrowany
    Jan 2015
    Skąd
    płock
    Kod pocztowy
    09-400
    Posty
    1

    Domyślnie

    Wali Ci w komin, też tak miałem, współczynniki pompy i mocy pieca muszą być mniej więcej zrównoważone, bo -30 % to ekstremum, chciałeś zaoszczędzić, ale nie tędy droga, kocioł musi mieć określony stosunek opału do ilości tlenu, a oszczędność uzyskuje się poprzez szybkie dojście do stanu zadanego i jazdę na biegu jałowym, a nie przez duszenie silnika na jedynce cały czas i na pełnym gazie, bo tak to u Ciebie wygląda.

  12. #32

    Domyślnie

    witam po tak dlugiej przerwie

    nastał u mnie kolejny problem a mianowicie taki ze podczas pracy kotła zapycha mi sie czesciowo palnik pewnie miałem zawsze od tej samej strony czyli drzwiczek wiec po calonocnym paleniu otwieram popielnik i widze kupe niedopalonego i niespalonego wegla, wiec zasypuje od góry palnik ta kupa wegla ale ilez mozna razy to robic
    za dnia podgarniam na środek palnika co jakis czas ale to tez jes uciażliwe

    w tym roku przetestowałem 5 składow i to samo włącznie ze sprawdzonym składem z poprzedniego roku
    granulacja w workach jest różna i stwierdzam ze sypią miał...
    ale we dwóch składach eko we workach wizualnie był gruby no ale niestety sie zawiodłem i tym razem... gosc powiedział z jednego z tych składow ze slimak jest do wymiany (slimak teraz jedzie drugi sezon)
    dodam jeszcze ze przed kazdym testowanie zasypywaniem podajnik był do samego slimaka wypróżniony

    moje ustawienie na to zapychanie to moc kotła -30% wentylator 25-30% czasem palenisko znajduje sie pod palnikiem

  13. #33
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar timon120777
    Zarejestrowany
    Feb 2011
    Skąd
    Rawa Mazowiecka
    Kod pocztowy
    96-200
    Posty
    3.561

    Domyślnie

    a czyściłeś wnętrze retorty i kanał powietrzny przed sezonem?
    moze jakiś nagar się zrobił poniżej otworow nadmuchowych lub pył utrudnia dystrybucję powietrza i wystarczy czyszczenie całości???
    TERMO-ECO 19KW BRUCER ST37/ COBRA/SCORPION
    Dokonaj czegoś niemożliwego, a szef zaliczy to do twoich obowiązków.
    Jedynym sposobem by zmądrzeć jest gra z mądrzejszym przeciwnikiem
    http://forum.muratordom.pl/showthrea...nik-dwustanowy
    LINK DO PORADNIKA ZABLOKOWAŁ ADMINISTRATOR JAKO NIEZGODNY Z REGULAMINEM

  14. #34

    Domyślnie

    tak czyscilem
    u spodu palnika odkreciłem podstawe i wyleciał pył
    od góry palnika zdjołem kołnierz
    dmuchawa wali powietrze otworami pod kołnierzem tak?
    ale jak pogrzebie w palniku i wydmucham to cos co zapycha mi palnik to wieje powietrze i daje ogien
    ale po jakims czasie jak narosnie znów zapycha odgarne wegiel na palniku i widze ze powietrze nie moze sie wydostac za palnik zapchane jest niewiem czym i tylko w tym samym miejscu

    a moze by tak od spodu teraz odkrecic podstawe co ?

    jaki pył utrudnia? co masz namysli czyszczenie całosci?

    tz tak mi sie wydaje ze czyscilem wnetrze retorty i kanał powietrzny nie wiem czy o tym samym myslimy
    Ostatnio edytowane przez kazelot ; 20-12-2015 o 12:03

  15. #35

    Domyślnie

    i mam jeszcze jedna sprawe kolega gizmo1970
    we wczesniejszych postach pisał ze lepiej odworzyc klapke wentlatora na stałe i tak zrobłem tylko ze podwiesiłem śrube na sznurku
    i o to rezultaty na dworze jest 8stC piec nagrzał sie do 70stC przy moim ustawieniu 60stC
    i piec stanął na 40 minut
    czy tak mogę zostawić tą klapke na stałę otwartą? nie grozi to przegrzaniem pieca?
    ustawienia pida moc kotła -30% moc wentylatora 10%

    może to pomoze przepalic zapychany palnik

Strona 2 z 2

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony