dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 14 z 14
  1. #1
    WITAJ, czytaj i pytaj... :)
    kuter412

    Zarejestrowany
    Oct 2014
    Skąd
    warszawa
    Kod pocztowy
    01-912
    Posty
    5

    Domyślnie Pilne!!! Defro duo 15 kw czy defro duo 20 kw dom 200 m pilne !!!!!

    Witam Defo Duo 15 kw czy Defro Duo 20 kw do domu 200 metrow + zosobnik wody 120 L dom jest zbudowany z jutonga czy itonga nie mam pojecia jak to sie pisze grubosc sciany okolo 40 + styropian 2 cm tak 2 cm jak by ktos sie dziwil to jest dzialka ktora kupilem juz tak zrobiona prosze o pomoc
    Pozdrawiam

  2. #2
    ELITA FORUM (min. 1000)
    BrodowskiG

    Zarejestrowany
    Nov 2011
    Skąd
    Poznań
    Dzielnica
    Wilda
    Posty
    2.350

    Domyślnie

    ytong w zależności od gęstości znacznie różni się paramatrami, na allegro można porównać
    przy domach normowych 60W/m2 w pietrowkach, 70-80 w parterówkach

  3. #3

    Domyślnie

    kuter412: 20kW to 74,5kg węgla typu Pieklorz palonego przez dobę z tą mocą dla sprawności 80%. Miesiąc mrozów i uzbiera się tego 2,3t.
    Masz dobry kalkulator cieplowlasciwie.pl i możesz oszacować z dobrym przybliżeniem co będzie lepsze.

  4. #4
    WITAJ, czytaj i pytaj... :)
    kuter412

    Zarejestrowany
    Oct 2014
    Skąd
    warszawa
    Kod pocztowy
    01-912
    Posty
    5

    Domyślnie

    wesmy pod uwage ze jest ten slapszy

  5. #5
    WITAJ, czytaj i pytaj... :)
    kuter412

    Zarejestrowany
    Oct 2014
    Skąd
    warszawa
    Kod pocztowy
    01-912
    Posty
    5

    Domyślnie

    wesmy pod uwage ze jest ten slapszy

  6. #6

    Domyślnie

    Może w projekcie masz podaną moc.
    Z tego co przypuszczam kotły duo są z rusztem wodnym. Rozumiem że możesz być zachęcony oszczędnościami na spalaniu węgla. Ale ruszt wodny to jednym słowem nieporozumienie.

  7. #7

    Domyślnie

    tez miałem dylemat stały czy ruchomy
    ruchomy fajnie bo nie trzeba wygaszac jednoczesnie spalac eko i drewno (przy czym ciepło pobiera od drewna a eko mniej spala) ale czyszczenie mnie zniechęciło, drewno mokre szczeliny beda sie zapychac smołą, nie wiem jak sie takie ruszta wczesniej przepalą ;p piec pewnie na złom

    wiec wybrałem ruchomy jednoczesnie palic nie da rady ale wyjmuje i czyszcze a jak sie przepala tp nowe kupuje

    a co do wielkosci 20kw 180m2 ocieplona pietrowka tez miałem dylemat ale raczej mam zapas sie okaże
    Ostatnio edytowane przez kazelot ; 30-10-2014 o 16:42

  8. #8

    Domyślnie

    Cytat Napisał kazelot Zobacz post
    tez miałem dylemat stały czy ruchomy
    Obawiam się że możesz nie wiedzieć o czym piszesz. Garść informacji w pigułce możesz uzyskać na stronie http://czysteogrzewanie.pl/ zupełnie za darmo.

  9. #9

    Domyślnie

    tz? jakie bzdury pisze?
    wszystko brałem na chłodno

  10. #10

    Domyślnie

    Ruszt stały, opłomyki - różne nazwy marketingowe to przybiera. Piszeszże masz ruchomy - mam nadzieje że nie piszesz o takiej wajchie z boku tylko rzeczywiście o ruszcie żeliwnym, najczęściej sztabkowym.
    Piszesz że masz zapas dla domu ocieplonego 180m² z ociepleniem. Ja zrobiłem zapas prawie podwójny dla mniejszej powierzchni bez ocieplenia. Myślisz że jestem szczęśliwy z tego powodu? Myślisz że piec pozostał w oryginalnej postaci? A jeśli coś zmieniłem to jak myślisz dlaczego?

  11. #11

    Domyślnie

    taki co sie wkłada i wykłada pojedynczo

    to mysle ze powinienes ocieplić dom

  12. #12

    Domyślnie

    Cytat Napisał kazelot Zobacz post
    taki co sie wkłada i wykłada pojedynczo

    to mysle ze powinienes ocieplić dom
    Gdzieś mi przemknęło Twoje spalanie. U mnie przy 160m² nieocieplonego drugi zasobnik się kończy czyli około 250kg. Podejrzewam że bez przeróbek było by już z 400kg.

  13. #13

    Domyślnie

    czyli dobrze kminie?
    twoje 160m2 nieocieplonego spaliło przez miesiac 500kg?

    moje 180m2 w ciagu miesiaca spalił 420kg (poprawka gdzies mi uciekło 100kg )
    przy czy jest to moje pierwsze palenie w tych murach od 15lat i mam 3 wiadra niedopalonego wegla (brak doswiadczenia w paleniu eko)
    wiec mogłoby byc mniej? zobaczymy na listopad

  14. #14

    Domyślnie

    W zasobnik zmieszczę 5 worków po 25kg.
    Jak masz niedopał w popiele, sadzę/smołe na wymienniku, dym z komina to dużo można jeszcze poprawić.

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony