dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 20 z 20
  1. #1
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    ŁukaszWML

    Zarejestrowany
    Oct 2014
    Skąd
    Mława
    Kod pocztowy
    06-500
    Posty
    12

    Domyślnie Spalanie Kotła Kondensacyjnegoz zamkniętą komora Immergas victrix zeus 26 1 L 45l

    Witam Panowie. Jesteś świeżakiem na tym forum. Z góry dzięki za wyrozumiałość. W tym roku stary wysłużony piec węglowy został zastąpiony nowoczesnym piecem gazowym wraz ze sterownikiem pokojowym firmy Euroster 2006. Instalacją została wpięta w starą nitkę grzewczą. Wymienione zostały grzejniki ze starych żeliwnych na nowoczesne grzejniki aluminiowe Armatura G500F. Dom ma około 23 lat (180 m2) w zabudowie szeregowej podpiwniczony (domek środkowy) zbudowany z półtora pustaka plus styropian 12 cm dach bardzo dobrze odizolowany około 30 cm wełny (Okna plastikowe). Chciałbym się zapytać, gdyż jako iż jest to mój pierwszy sezon grzewczy gazem. Zacząłem obserwować licznik i kolejne metry sześcienne spalonego paliwa. Sterownik ustawiony na temperaturę 19 stopni za dnia to jest od 16-22 po tych godzinach temperatura spada do 18.60C. Spalanie oscyluje w granicy 10 m przy temperaturach dodatnich za oknem. Wydaje mi się iż to wysokie spalanie temperatura na grzejniki ustawiona na 45'C. Czy może, ktoś z was podzielić się ze mną wiedzą informacjami i samemu z własnego doświadczenia stwierdzić czy to duże spalanie czy normalne ?? Przy tak wysokim spalaniu aż boję się bardzo niskich temperatur... I tego, że cała przeróbka i koszta poniesiony z tą mała modernizacją zostanie tylko piękną ozdobą kotłowni a ja znowu się pogodzę ze starym piecem węglowym... Pozdrawiam i z góry dzięki za sugestie.


    Jeśli mój opis mało wyjaśnia moją sytuację z chęcią dodam jakieś zdjęcia, aby rozjaśniło wam w Głowach.

  2. #2
    ELITA FORUM (min. 1000)
    BrodowskiG

    Zarejestrowany
    Nov 2011
    Skąd
    Poznań
    Dzielnica
    Wilda
    Posty
    2.350

    Domyślnie

    sporo spala, dużo używasz CWU? może zbiornik słabo zaizolowany, do jakiej temp. grzejesz?

  3. #3
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    ŁukaszWML

    Zarejestrowany
    Oct 2014
    Skąd
    Mława
    Kod pocztowy
    06-500
    Posty
    12

    Domyślnie

    Cytat Napisał BrodowskiG Zobacz post
    sporo spala, dużo używasz CWU? może zbiornik słabo zaizolowany, do jakiej temp. grzejesz?

    Raczej mało z domu korzysta jedna osoba więc jeśli chodzi o Ciepłą wodę ograniczam się do jednego wieczornego prysznica. Temperatura wody użytkowej to 40'C. Teraz zacząłem zmieniać miejsce sterownika pokojowego może tu jest cały problem..

    Nadmieniam iż w piwnicy jest temperatura około 15'C w tych warunkach pogodowych...

  4. #4
    ELITA FORUM (min. 1000)
    BrodowskiG

    Zarejestrowany
    Nov 2011
    Skąd
    Poznań
    Dzielnica
    Wilda
    Posty
    2.350

    Domyślnie

    tam gdzie masz sterownik jest 19 stopni a w innych pomieszczeniach?
    dzisiaj zakręciłem grzejnik i mam w mieszkaniu wyższą temp. niż Ty

  5. #5
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    ŁukaszWML

    Zarejestrowany
    Oct 2014
    Skąd
    Mława
    Kod pocztowy
    06-500
    Posty
    12

    Domyślnie

    Cytat Napisał BrodowskiG Zobacz post
    tam gdzie masz sterownik jest 19 stopni a w innych pomieszczeniach?
    dzisiaj zakręciłem grzejnik i mam w mieszkaniu wyższą temp. niż Ty

    Po wczorajszym przeniesieniu sterownika do innego pokoju wcześniej był w korytarzu niedaleko wiatrołapu a co za tym idzie drzwi wejściowych. Piec zaczoł się rzadziej załączać przynajmniej tak mi się wydaje z obserwacji. Zobaczymy jak to się przełoży na spalanie dobowe. Tak przypuszczałem iż to fatalne miejsce nie sądziłem jednak iż sterownik jest aż tak bardzo czuły. No nic obserwuje i opiszę swoje wnioski. Miesce w którym wcześniej był zamontowany bardzo często mijałem stąd może jego częste odpalanie pieca. Jeśli nie to to powoli tracę pomysły...

  6. #6
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    ŁukaszWML

    Zarejestrowany
    Oct 2014
    Skąd
    Mława
    Kod pocztowy
    06-500
    Posty
    12

    Domyślnie

    Między pokojem a korytarzem było około 0,5 stopnia różnicy. Pozdrawiam

  7. #7
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    ŁukaszWML

    Zarejestrowany
    Oct 2014
    Skąd
    Mława
    Kod pocztowy
    06-500
    Posty
    12

    Domyślnie

    Cytat Napisał BrodowskiG Zobacz post
    sporo spala, dużo używasz CWU? może zbiornik słabo zaizolowany, do jakiej temp. grzejesz?

    Mam jeszcze jedno pytanko do Ciebie. Podpowiesz mi jaka jest najlepsza histereza z ekonomicznego punktu widzenia. Mam do wyboru dwie opcje 0,4'C lub 1'C??

  8. #8
    ELITA FORUM (min. 1000)
    BrodowskiG

    Zarejestrowany
    Nov 2011
    Skąd
    Poznań
    Dzielnica
    Wilda
    Posty
    2.350

    Domyślnie

    1 stopien to bardzo malo, na pewno to histereza na cwu?

  9. #9
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    ŁukaszWML

    Zarejestrowany
    Oct 2014
    Skąd
    Mława
    Kod pocztowy
    06-500
    Posty
    12

    Domyślnie

    Nie źle cytowałem chodziło mi o C.o. Jeśli chodzi o cwu przy tym sterowniku nie mam do tego wglądu nawet.

  10. #10
    ELITA FORUM (min. 1000)
    BrodowskiG

    Zarejestrowany
    Nov 2011
    Skąd
    Poznań
    Dzielnica
    Wilda
    Posty
    2.350

    Domyślnie

    masz blokadę palnika do ustawienia? jak tak to możesz dać histereze 0,4 i ustawić blokadę palnika np. na 30 minut.

  11. #11
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    ŁukaszWML

    Zarejestrowany
    Oct 2014
    Skąd
    Mława
    Kod pocztowy
    06-500
    Posty
    12

    Domyślnie

    Cytat Napisał BrodowskiG Zobacz post
    masz blokadę palnika do ustawienia? jak tak to możesz dać histereze 0,4 i ustawić blokadę palnika np. na 30 minut.
    Niestety nie. Mój sterownik jest bardzo prosty. Jego osbługa zaczyna i kończy się nad wyborem temperatur na dany dzień tygodnia no i histerezę. Z tego co się wczytuje to warto doinwestować piec w sterownik car plus sondę pogodową.

  12. #12
    ELITA FORUM (min. 1000)
    BrodowskiG

    Zarejestrowany
    Nov 2011
    Skąd
    Poznań
    Dzielnica
    Wilda
    Posty
    2.350

    Domyślnie

    a co to za model?

  13. #13
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    ŁukaszWML

    Zarejestrowany
    Oct 2014
    Skąd
    Mława
    Kod pocztowy
    06-500
    Posty
    12

    Domyślnie

    Cytat Napisał BrodowskiG Zobacz post
    a co to za model?
    Euroster 2006
    Dziś sprawdzałem spalanie wyszło mi 5 metrów więc już nie taki kosmos. Chciałem zejść z temperaturą na wyjście grzejników do 42'C, ale piec chodzi od 1 h i nie dobił do ustawionej temperatury

  14. #14
    ELITA FORUM (min. 1000)
    BrodowskiG

    Zarejestrowany
    Nov 2011
    Skąd
    Poznań
    Dzielnica
    Wilda
    Posty
    2.350

    Domyślnie

    mialem na myśli kocioł
    aż tak bardo nie musisz schodzić z temperaturą bo duzo nie zaoszczędzisz, jeśli powrót będzie poniżej 50 stopni to bedzie ok, więc na zasilaniu możesz dać jakieś 55
    ale im dluzej kocioł chodzi tym lepiej, nie będziesz miał zimnych grzejnikow, nie ma co się bawić co do stopnia, przy 45 też bedzie długo pracowal a ekonomicnie bedzie tak jak napisalem wyzej
    Ostatnio edytowane przez BrodowskiG ; 02-11-2014 o 15:21

  15. #15
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    ŁukaszWML

    Zarejestrowany
    Oct 2014
    Skąd
    Mława
    Kod pocztowy
    06-500
    Posty
    12

    Domyślnie

    Cytat Napisał BrodowskiG Zobacz post
    mialem na myśli kocioł
    aż tak bardo nie musisz schodzić z temperaturą bo duzo nie zaoszczędzisz, jeśli powrót będzie poniżej 50 stopni to bedzie ok, więc na zasilaniu możesz dać jakieś 55
    ale im dluzej kocioł chodzi tym lepiej, nie będziesz miał zimnych grzejnikow, nie ma co się bawić co do stopnia, przy 45 też bedzie długo pracowal a ekonomicnie bedzie tak jak napisalem wyzej
    A to już mamy jasność. Co do pieca to Immergas victrix zeus 26 1 L 45l. Dzięki za cenne wskazówki. Dalej będę obserwował i dzielił się wnioskami Pozdrawiam

  16. #16
    ELITA FORUM (min. 1000)
    BrodowskiG

    Zarejestrowany
    Nov 2011
    Skąd
    Poznań
    Dzielnica
    Wilda
    Posty
    2.350

    Domyślnie

    nie zauważyłem w tytule, jakiś mam dzisiaj słaby dzien
    a czy w tym kotle nie jest tak że czujnik pogodowy podłącza się pod kocioł i wtedy pokrętłem temperatury ustawia się krzywą grzewczą?
    Ostatnio edytowane przez BrodowskiG ; 02-11-2014 o 16:02

  17. #17
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    ŁukaszWML

    Zarejestrowany
    Oct 2014
    Skąd
    Mława
    Kod pocztowy
    06-500
    Posty
    12

    Domyślnie

    Cytat Napisał BrodowskiG Zobacz post
    nie zauważyłem w tytule, jakiś mam dzisiaj słaby dzien
    a czy w tym kotle nie jest tak że czujnik pogodowy podłącza się pod kocioł i wtedy pokrętłem temperatury ustawia się krzywą grzewczą?

    Owszem jest. Jednak producent stwierdził iż, ten bajer nie może być w standardowym wyposażeniu pieca a za dodatkową opłatą. Mam w planach dokupić go w przyszłym roku. Dodatkowo zastanawiam się nad delikatną zmianą nitki c.o na wysokości kotłowni. Piec gazowy wpięty jest w 2 calowe rury wychodzące ze starego pieca węglowego. Zastanawiam się jakiego rzędu da mi to oszczędności czy na tyle duże, aby gra była warta świeczki ??!! Dodatkowym pomysłem jest odciążenie gazu kominkiem. Chodzi mi też o nastrój mam u siebie bardzo duży salon 48 m połączony z kuchnią około 15 m przy okazji odciążyłbym tą część. To na razie plany na następny rok. Z drugiej strony czy warto robić z salonu kotłownię ??!! Sam nie wiem myślę nad kominkiem przenośnym typu koza (Jotul bądź Dovre) nie wkładem.

  18. #18
    ELITA FORUM (min. 1000)
    BrodowskiG

    Zarejestrowany
    Nov 2011
    Skąd
    Poznań
    Dzielnica
    Wilda
    Posty
    2.350

    Domyślnie

    cos czytalem ze przy sterowaniu krzywa ograniczenie jest do 50 stopni? wystarczy?
    grube rury zwiekszaja bezwładnosc, nie ma sensu ruszac
    ja bym kominka nie postawil a jak chcesz byc palaczem to masz stary weglowy....

  19. #19
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    ŁukaszWML

    Zarejestrowany
    Oct 2014
    Skąd
    Mława
    Kod pocztowy
    06-500
    Posty
    12

    Domyślnie

    Cytat Napisał BrodowskiG Zobacz post
    cos czytalem ze przy sterowaniu krzywa ograniczenie jest do 50 stopni? wystarczy?
    grube rury zwiekszaja bezwładnosc, nie ma sensu ruszac
    ja bym kominka nie postawil a jak chcesz byc palaczem to masz stary weglowy....

    Czy wystarczy to szczerze mówiąc nie wiem. Ten sezon na pewno rozwieje wszystkie wątpliwości. Przy dużych mrozach może być ciężko. Z tym palaczem to masz rację

  20. #20
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    ŁukaszWML

    Zarejestrowany
    Oct 2014
    Skąd
    Mława
    Kod pocztowy
    06-500
    Posty
    12

    Domyślnie

    Cytat Napisał BrodowskiG Zobacz post
    cos czytalem ze przy sterowaniu krzywa ograniczenie jest do 50 stopni? wystarczy?
    grube rury zwiekszaja bezwładnosc, nie ma sensu ruszac
    ja bym kominka nie postawil a jak chcesz byc palaczem to masz stary weglowy....
    Wracam do tematu. Niestety spalanie mojego kotła ja bardzo duże. Porównując spalanie sąsiadów jako iż domki są w zabudowie szeregowej to moje jest 50 % większe (spalanie za 10 dni opalania przy słabej ziemie temperatura raczej na + plus ze dwa dni - 8'C wyszło 95 metrów gazu za 230 zł). Raczej czeka Mnie remont hydrauliki w najbliższych dniach. Wyrzucam stare 3 calowej rury w których na pewno jest masa wody i wszystko co na poziomie kotłowni i garażu. Moje pytanie jaki lepszy materiał bo myślę nad plastikiem pex czy PP stabi ?? Może wie Pan coś na ten temat ??

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony