dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+

Zobacz wyniki ankiety: Ile Was kosztował m2 za stan deweloperski?

Głosujących
40. Nie możesz głosować w tej sondzie
  • do 1500 zł

    7 17,50%
  • 1500 - 2000 zł

    11 27,50%
  • 2000 - 2500 zł

    12 30,00%
  • 2500 - 3000 zł

    7 17,50%
  • powyżej 3000 zł

    3 7,50%
Strona 3 z 3
Pokaż wyniki od 41 do 46 z 46
  1. #41

    Domyślnie

    Czy kalkulator budowlany na kb.pl jest wiarygodny i jak wpisze tam te dane z projektu to mi pokaże faktyczne koszty? bo jak wpisuje je i ustawiam "niska cena" przy materiałach i robociźnie to mi liczy bardzo zbliżoną kwotę do tej co podaje biuro projektowe, ale jak wybiorę "średnia" lub "wysoka cena" to już wychodzi 1,5-2x wyższa kwota końcowa. Czyli wynika z tego że biura projektowe zakładają, że będziemy kupować najtańsze materiały budowlane i mieć najtańszych wykonawców czy jak to jest?
    Ostatnio edytowane przez problematyczny ; 08-01-2018 o 13:15

  2. #42
    ELITA FORUM (min. 1000)
    noc

    Zarejestrowany
    Feb 2011
    Skąd
    z.góra
    Kod pocztowy
    65-340
    Posty
    1.407

    Domyślnie

    Cytat Napisał problematyczny Zobacz post
    Czy kalkulator budowlany na kb.pl jest wiarygodny i jak wpisze tam te dane z projektu to mi pokaże faktyczne koszty? bo jak wpisuje je i ustawiam "niska cena" przy materiałach i robociźnie to mi liczy bardzo zbliżoną kwotę do tej co podaje biuro projektowe, ale jak wybiorę "średnia" lub "wysoka cena" to już wychodzi 1,5-2x wyższa kwota końcowa. Czyli wynika z tego że biura projektowe zakładają, że będziemy kupować najtańsze materiały budowlane i mieć najtańszych wykonawców czy jak to jest?
    Raczej tak. Dochodzi jeszcze w ostatnim czasie, widoczny wzrost cen na materiały budowlane, ale przede wszystkim robocizny. Biura projektowe, nie nadążają za tym.

  3. #43
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Kaizen
    Zarejestrowany
    Jun 2014
    Kod pocztowy
    05-540
    Posty
    24.107
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    155

    Domyślnie

    Biura projektowe podają zazwyczaj na podstawie danych historycznych i netto.
    U mnie dosyć znacznie się różnią wyceny z KB z tym, co faktycznie zapłaciłem. Może byłoby blisko, jakbym wszystko brał najtańsze (i materiał, i robociznę).

  4. #44
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar giman
    Zarejestrowany
    Oct 2014
    Skąd
    Wrocław nieopodal
    Posty
    2.138

    Domyślnie

    Mnie te ceny popłynęły, że ho ho.
    Dom do zamieszkania to konsumpcja nie inwestycja. Nie piszcie już tyle o stopach zwrotu i opłacalności, bo to jakaś abstrakcja.

  5. #45
    ELITA FORUM (min. 1000)
    maciuspala

    Zarejestrowany
    Jul 2016
    Skąd
    Brzesko
    Kod pocztowy
    32-800
    Posty
    1.368
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    1

    Domyślnie

    Dziś robiłem podliczenie stanu deweloperskiego, teoretycznie wg cen rynkowych wyszło mnie 1635 zł za m2 powierzchni całkowitej po podłogach.
    Jeśli liczymy tylko powierzchnię użytkową to wyjdzie coś lekko ponad 1900 zł.
    Dom wg projektu Dom w Kansas, OZC by Asolt 3,6 kW, powierzchnia użytkowa 120 m2, po podłogach 140 m2, ściany silikat 18 cm +25 cm 0,031 grafit, podłoga 20 cm 0,031 grafit, strop lane skosy ocieplone 20 cm styropianu grafit+ 15 cm Toprock 0,035,okna Vetrex V82 na szczelny montażu, podlogówka 17x2 Frankische, na dachu 7,2 kWs PV, pompa ciepla Samsung 6kW, wentylacja mechaniczna oparta na Thessla Green

  6. #46
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar giman
    Zarejestrowany
    Oct 2014
    Skąd
    Wrocław nieopodal
    Posty
    2.138

    Domyślnie

    To gratuluje.
    Mnie jeszcze sporo brakuje do deweloperskiego, ale będą to kwoty wyraźnie wyższe
    Dom do zamieszkania to konsumpcja nie inwestycja. Nie piszcie już tyle o stopach zwrotu i opłacalności, bo to jakaś abstrakcja.

Strona 3 z 3

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony