dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 10 z 11
Pokaż wyniki od 181 do 200 z 211
  1. #181
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar Doli.
    Zarejestrowany
    Mar 2017
    Skąd
    Nadolice Wielkie
    Posty
    1.746

    Domyślnie

    Cytat Napisał Kaizen Zobacz post
    Co do układania podłogówki - ja mam aktualnie wygrywającą ofertę na robociznę w przeliczeniu 37,5zł/m2 za ułożenie styropianu, folii, ułożenie rur i montaż rozdzielacza. Więc 8K zł pewnie zaoszczędzisz, ale jak to będzie razem z ułożeniem styropianu. Ale to nie będą 2 dni.
    Dzięki za cenę. Dodam jeszcze, że ten instalator udostępnia bezpłatnie narzędzia do układania izolacji i pętli.
    A masz ofertę na resztę czyli spięcie całego układu w całość i próba szczelności?
    Dziennik budowy i komentarze: Winter is coming - płyta, reku, xps
    Archiwum komentarzy do dnia 15.12.2017
    ---
    208m2 powierzchni całkowitej, 146m2 powierzchni użytkowej, 967m3 kubatury;
    płyta fundamentowa 25cm, 10cm XPS pod, 10cm EPS na;
    ściany: nośne - YTONG 600 24cm, działowe - YTONG 600 12cm; dach: dwuspadowy 40º, dachówka ceramiczna Jacobi Z10;
    kotłownia gazowa; ogrzewanie podłogowe 100%; rekuperacja; ocieplenie: ściany - 20cm grafitu, dach i strop - 30cm piany PUR; okna 3 szybowe

  2. #182
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar Doli.
    Zarejestrowany
    Mar 2017
    Skąd
    Nadolice Wielkie
    Posty
    1.746

    Domyślnie

    Cytat Napisał asolt Zobacz post
    Gdziez jest ta kraina szczesliwosci instalatora? Klasyczny przykład jak zarobic, a sie nie narobic
    A jaka jest Twoja uśredniona cena w przeliczeniu na m2?
    Dziennik budowy i komentarze: Winter is coming - płyta, reku, xps
    Archiwum komentarzy do dnia 15.12.2017
    ---
    208m2 powierzchni całkowitej, 146m2 powierzchni użytkowej, 967m3 kubatury;
    płyta fundamentowa 25cm, 10cm XPS pod, 10cm EPS na;
    ściany: nośne - YTONG 600 24cm, działowe - YTONG 600 12cm; dach: dwuspadowy 40º, dachówka ceramiczna Jacobi Z10;
    kotłownia gazowa; ogrzewanie podłogowe 100%; rekuperacja; ocieplenie: ściany - 20cm grafitu, dach i strop - 30cm piany PUR; okna 3 szybowe

  3. #183

    Domyślnie

    Cytat Napisał Doli. Zobacz post
    Ja sobie myślę o tym tak: Może z jakiegoś nieznanego mi dotąd powodu będę miała potrzebę zainstalować za 15 lat jakieś grzejniki. Koszt kucia ścian i robienia bałaganu w domu będzie wyższy niż przygotowanie tej instalacji zawczasu.
    Styropian na 200m2 bedziecie rozkładać z 2 tygodnie jesli to ma być dobrze polozone tzn poziom +/- 1cm. Na 110m2 kładliśmy w dwie osoby przez 4 lub 5 dni, z tym że chudziak i strop nie były zbyt równe i była zabawa i dopasowaniem płyt.
    Ja za rozłożenie podłogówki (bez styro) + 2 rozdzielacze + 2 szafki i wyprowadzenie pionow do kotłowni zapłaciłem niecale 7tyś z materiałem na markowych rurkach i rozdzialaczach. Nie wiem jak chcesz zaoszczędzić 8tyś...

  4. #184
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar Doli.
    Zarejestrowany
    Mar 2017
    Skąd
    Nadolice Wielkie
    Posty
    1.746

    Domyślnie

    Cytat Napisał cactus Zobacz post
    Styropian na 200m2 bedziecie rozkładać z 2 tygodnie jesli to ma być dobrze polozone tzn poziom +/- 1cm. Na 110m2 kładliśmy w dwie osoby przez 4 lub 5 dni, z tym że chudziak i strop nie były zbyt równe i była zabawa i dopasowaniem płyt.
    My będziemy mieć płytę fundamentową - prostą z założenia. A strop - może naiwnie, ale jednak będziemy wymagać żeby był prosty. Będzie terriva.

    Cytat Napisał cactus Zobacz post
    Ja za rozłożenie podłogówki (bez styro) + 2 rozdzielacze + 2 szafki i wyprowadzenie pionow do kotłowni zapłaciłem niecale 7tyś z materiałem na markowych rurkach i rozdzialaczach. Nie wiem jak chcesz zaoszczędzić 8tyś...
    Wyliczenia kilka postów wyżej. Kaizen nawet podał cenę samej robocizny przy rozkładaniu. Podzielę się wrażeniami jak już ułożymy
    Dziennik budowy i komentarze: Winter is coming - płyta, reku, xps
    Archiwum komentarzy do dnia 15.12.2017
    ---
    208m2 powierzchni całkowitej, 146m2 powierzchni użytkowej, 967m3 kubatury;
    płyta fundamentowa 25cm, 10cm XPS pod, 10cm EPS na;
    ściany: nośne - YTONG 600 24cm, działowe - YTONG 600 12cm; dach: dwuspadowy 40º, dachówka ceramiczna Jacobi Z10;
    kotłownia gazowa; ogrzewanie podłogowe 100%; rekuperacja; ocieplenie: ściany - 20cm grafitu, dach i strop - 30cm piany PUR; okna 3 szybowe

  5. #185
    DOMOWNIK FORUM (min. 500)
    samotnik

    Zarejestrowany
    Mar 2011
    Skąd
    Bielsko-Biała
    Kod pocztowy
    43-300
    Posty
    895

    Domyślnie

    Cytat Napisał Doli. Zobacz post
    My będziemy mieć płytę fundamentową - prostą z założenia. A strop - może naiwnie, ale jednak będziemy wymagać żeby był prosty. Będzie terriva.
    Naiwnie. Strop i chudziak będą nierówne z prostej przyczyny - beton nie rozpływa się samopoziomująco, ani nikt go na takiej powierzchni nie zaciera łatą, jak wylewki. Wynik +-1cm można uznać za dobry. Czyli przy dobrze wykonanych betonach będzie ryzyko 2cm różnicy między najwyższym, a najniższym punktem. To już może oznaczać syfon w podłogówce.

    Układanie styropianu to poważna praca, na 200m2 robiłem to dwa tygodnie, po kilka godzin dziennie średnio. Za to zrobiłem to tak, że i instalator, i wykonawcy wylewek (obydwaj, od anhydrytowej i cementowej) byli pod wrażeniem. Instalacje prowadzone po podłodze istotnie dodają pracy.
    Ostatnio edytowane przez samotnik ; 15-05-2017 o 08:29

  6. #186
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Kaizen
    Zarejestrowany
    Jun 2014
    Kod pocztowy
    05-540
    Posty
    24.259
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    155

    Domyślnie

    Cytat Napisał Doli. Zobacz post
    My będziemy mieć płytę fundamentową - prostą z założenia.
    Błędne założenie. Zapytaj wykonawcy (a jeszcze lepiej zapisz w umowie), jaką dokładność wykonania poziomu +- oferują pomiędzy najwyższym, a najniższym miejscem (zdziwisz się zapewne).
    Ze stropem to samo.

  7. #187

    Domyślnie

    Cytat Napisał Doli. Zobacz post
    My będziemy mieć płytę fundamentową - prostą z założenia. A strop - może naiwnie, ale jednak będziemy wymagać żeby był prosty. Będzie terriva.

    Hehe beton na gruncie i strop tylko na rysunku projektanta są równe

  8. #188
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar fotohobby
    Zarejestrowany
    Aug 2011
    Skąd
    Rybnik
    Posty
    18.605
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    4

    Domyślnie

    Cytat Napisał Doli. Zobacz post
    A jaka jest Twoja uśredniona cena w przeliczeniu na m2?
    Wiesz co - mnie podłogówka wyniosła 65zł/ m2. Materiały kupowałem sam.
    Fakt, że teraz firma, która mi u mnie pracowała liczy sobie więcej, ale to pewnie dlatego ,że wysłałem im kilku klientów i terminy mają być pozajmowane.
    parterówka, płyta fundamentowa, 10cm XPS pod i 10cm EPS na płycie, silikat 18cm, 20 cm grafitowego EPS na ścianach, 5cm wełny i 30 cm celulozy na stropie. Rekuperator Kinetic 250, kocioł kondensacyjny Immergas Victrix 12kW, PV 4,27kWp na SolarEdge

  9. #189
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar Doli.
    Zarejestrowany
    Mar 2017
    Skąd
    Nadolice Wielkie
    Posty
    1.746

    Domyślnie

    Cytat Napisał fotohobby Zobacz post
    Wiesz co - mnie podłogówka wyniosła 65zł/ m2. Materiały kupowałem sam.
    Fakt, że teraz firma, która mi u mnie pracowała liczy sobie więcej, ale to pewnie dlatego ,że wysłałem im kilku klientów i terminy mają być pozajmowane.
    65zł/m2 to cena z materiałami? To jaki był u Ciebie koszt robocizny i co się na nią składało? I z jakiego okresu to jest cena? My raczej też materiały kupimy sami - projekt mamy mieć, czyli kupić Albo od firmy co robi projekt, albo możemy na własną rękę.
    Dziennik budowy i komentarze: Winter is coming - płyta, reku, xps
    Archiwum komentarzy do dnia 15.12.2017
    ---
    208m2 powierzchni całkowitej, 146m2 powierzchni użytkowej, 967m3 kubatury;
    płyta fundamentowa 25cm, 10cm XPS pod, 10cm EPS na;
    ściany: nośne - YTONG 600 24cm, działowe - YTONG 600 12cm; dach: dwuspadowy 40º, dachówka ceramiczna Jacobi Z10;
    kotłownia gazowa; ogrzewanie podłogowe 100%; rekuperacja; ocieplenie: ściany - 20cm grafitu, dach i strop - 30cm piany PUR; okna 3 szybowe

  10. #190
    DOMOWNIK FORUM (min. 500)
    Busters

    Zarejestrowany
    Jul 2014
    Skąd
    Kraków/Wołowice
    Posty
    852

    Domyślnie

    Cytat Napisał Doli. Zobacz post
    65zł/m2 to cena z materiałami? To jaki był u Ciebie koszt robocizny i co się na nią składało? I z jakiego okresu to jest cena? My raczej też materiały kupimy sami - projekt mamy mieć, czyli kupić Albo od firmy co robi projekt, albo możemy na własną rękę.
    U mnie tak samo, 65zl/m2 styropianem ukladalem sam. Ze styropianem 10zl wiecej.
    Robocizna 23 material wyszedl chyba kolo 40
    Indywidualny, parterowy - 140m2 uzytkowej+garaż 33m2 - całość grzana. Ściana 18cm silikat.
    Ocieplenie: ściany 20cm 0,31, podłoga 20cm 0.36, strop wełna 40cm U=0,35
    Ogrzewanie: Tcap 9kw, Rekuperacja: Airpack 300. OZC~7,3KW
    Mieszkamy!

  11. #191
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar fotohobby
    Zarejestrowany
    Aug 2011
    Skąd
    Rybnik
    Posty
    18.605
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    4

    Domyślnie

    Cytat Napisał Doli. Zobacz post
    65zł/m2 to cena z materiałami? To jaki był u Ciebie koszt robocizny i co się na nią składało? I z jakiego okresu to jest cena? My raczej też materiały kupimy sami - projekt mamy mieć, czyli kupić Albo od firmy co robi projekt, albo możemy na własną rękę.
    Cena za układanie styropianu, rozkładanie rur, podłączenie do rozdzielcza i próbę ciśnieniową. No i oczywiście matetiały, które zamówiłem sam. Instalacja wykonywana trzy lata temu.


    parterówka, płyta fundamentowa, 10cm XPS pod i 10cm EPS na płycie, silikat 18cm, 20 cm grafitowego EPS na ścianach, 5cm wełny i 30 cm celulozy na stropie. Rekuperator Kinetic 250, kocioł kondensacyjny Immergas Victrix 12kW, PV 4,27kWp na SolarEdge

  12. #192

    Domyślnie

    Możesz podać rozstaw rurek na tym zdjęciu?
    Dom parterowy, powierzchnia ogrzewana 140m2, garaż (nieogrzewany) 40m2; ytong + 15cm styropainu, strop monolityczny + 20cm wełny; w całym domu podłogówka, wentylacja grawitacyjna, pompa ciepła + odwierty.

  13. #193
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) Avatar asolt
    Zarejestrowany
    Feb 2010
    Skąd
    Dąbrowa Tarnowska
    Kod pocztowy
    33-200
    Posty
    11.495
    SOLVENT Hurtownia wentylacyjna. OZC, świadectwa i char. energetyczne. Projekty instalacji sanitarnych. Montaż instalacji wentylacji mechanicznej/rekuperacji, klimatyzacji i pomp ciepła www.solvent.sklep.pl cała polska

    Domyślnie

    Cytat Napisał ezg2014 Zobacz post
    Możesz podać rozstaw rurek na tym zdjęciu?
    20 cm

  14. #194

    Domyślnie

    Też płaciłem okolo 65zl z materiałem, z tym że wstawili jeszcze dwie skrzynki w mur. Styro układałem sam.

  15. #195
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar Doli.
    Zarejestrowany
    Mar 2017
    Skąd
    Nadolice Wielkie
    Posty
    1.746

    Domyślnie

    Pocieszacie mnie, może nie będzie tak źle z tymi cenami
    Chociaż gdyby przyjąć cenę 100zł/m2 z układaniem styropianu, a cenę 65zł/m2 bez, to i tak kilka tysięcy oszczędności wyjdzie (z tymi cenami, u mnie koło 6k).
    Ostatnio edytowane przez Doli. ; 17-05-2017 o 11:55
    Dziennik budowy i komentarze: Winter is coming - płyta, reku, xps
    Archiwum komentarzy do dnia 15.12.2017
    ---
    208m2 powierzchni całkowitej, 146m2 powierzchni użytkowej, 967m3 kubatury;
    płyta fundamentowa 25cm, 10cm XPS pod, 10cm EPS na;
    ściany: nośne - YTONG 600 24cm, działowe - YTONG 600 12cm; dach: dwuspadowy 40º, dachówka ceramiczna Jacobi Z10;
    kotłownia gazowa; ogrzewanie podłogowe 100%; rekuperacja; ocieplenie: ściany - 20cm grafitu, dach i strop - 30cm piany PUR; okna 3 szybowe

  16. #196
    DOMOWNIK FORUM (min. 500)
    samotnik

    Zarejestrowany
    Mar 2011
    Skąd
    Bielsko-Biała
    Kod pocztowy
    43-300
    Posty
    895

    Domyślnie

    Sprawdziłem dokładnie - 75 brutto/m2, w cenie materiał kan-therm z dwiema szafkami rozdzielaczowymi, folia, taśma brzegowa. Połowa powierzchni rozstaw 15cm, połowa 10cm. Rurek na 180m2 wyszło ponad 2km. Styropian kupiłem i układałem sam. 2016r. Ponieważ instalator robił również kotłownię, więc nie wiem, w której wycenie było przewiercanie się przez stropy itd.

  17. #197

    Domyślnie

    Cena za układanie styro jest raczej stała 10zl/m2 Wszyscy wykonawcy u ktorych bralem wyceny spiewali tak samo. Zdecydowanie lepiej to jednak robić samemu.
    U mnie w cenie były jeszcze piony z PP 40 zgrzewanego.

  18. #198
    DOMOWNIK FORUM (min. 500)
    Robaczywy

    Zarejestrowany
    Jul 2012
    Skąd
    Kraków
    Posty
    748
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    1

    Domyślnie

    Witam,

    Widzę, ze temat schodzi na oszczędności na etapie wykonania, a nie projektu
    Przedstawiam nasz projekt: http://www.dobredomy.pl/projekt/ines/

    Szukaliśmy i szukamy oszczędności przy projekcie ale nie za wszelka cenę. Żona chciała koniecznie poddasze, więc jest. Garaż dwustanowiskowy to świadomy wybór - chcę tam zmieścić jedno auto i mieć miejsce na rowery, kosiarkę itp, miejsce do 'dłubania'. Również taras, chcieliśmy mieć, więc będziemy mieć i nie wnikam ile to podnosi koszty. Chociaż zastanawiam się czy dom nie jest trochę za duży na rodzinę 2+1 (2+2 docelowo ). Działkę mieliśmy od rodziców Żony, więc i tak jesteśmy do przodu trochę $$.

    Zmiany:
    Wyrzucam wszystkie kominy (instaluję gruntowa pc,dolny wymiennik zrobię sam i WM)
    Zamieniamy miejscami gabinet i kuchnię, co uprości instalacje CWU. Również na górze zastanawiamy się nad przeniesieniem łazienki, w miejsce pokoju 13m2. W głównej sypialni będzie garderoba, pralnie i prywatna łazienke likwidujemy.
    Nowopowstała kuchnia zostanie powiększona o część kotłowni, druga czesc kotlowni stworzy wneke w garazu na pompę ciepła.
    Wyrzucamy drzwi które sa w obecnej kotłowni.
    zmieniamy dach na bezokapowy (rynny zostaja tradycyjne)

    Zastanawiam sie nad usunieciem betonowego tarasu i zadaszenia, zamiast tego byłaby pergola i deski, co myślicie o tym?
    Jeszcze nie wiem jakie pokrycie dachu, ale nawet jeśli blacha to zostawię więźbę jak jest, żeby nie zamykać sobie drogi do dachówki w przyszłości.

    Czy zmiana silki 24 na 18 to duża oszczędność? O ile to w ogoóe jest możliwe

    Jednym słowem wychodzimy z złożenia, że dom ma być funkcjonalny i ma nam się podobać i być spełnieniem marzeń, w większym stopniu niż tylko dlatego, że w ogóle jest. Wszelkie oszczędności, które nie naruszaja tej zasady sa mile widziane
    Ostatnio edytowane przez Robaczywy ; 19-05-2017 o 16:25

  19. #199
    DOMOWNIK FORUM (min. 500)
    Busters

    Zarejestrowany
    Jul 2014
    Skąd
    Kraków/Wołowice
    Posty
    852

    Domyślnie

    Jaki masz budzet na ten dom?

    Zalezy co to dla ciebie duzo.. mnie silka 18 kosztowala 2.60/szt metr sciany wychodzi okolo 46zl. Przy 24 wychodzi pewnie ponad 60, policz ile masz metrow scian i wyjdzie oprocz tego zyskujesz sporo m2 w twoim domu to pewnie z 10-15m2

  20. #200
    DOMOWNIK FORUM (min. 500)
    Robaczywy

    Zarejestrowany
    Jul 2012
    Skąd
    Kraków
    Posty
    748
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    1

    Domyślnie

    350 będzie z kredytu, a reszte bede dokladał na bierzaco i dołożę ile trzeba..ale powiedzmy, że stawiam na 450 i bardzo bym nie chciał przekroczyć.

    W zasadzie jeżeli nie ma minusów to każda oszczędność jest mile widziana. Jedyny minus 18 zamiast 24 jaki przychodzi mi do głowy to mniejsza akumulacyjność cieplna, a stawiam na grzanie w taniej taryfie. Silikaty sa chyba na tyle wytrzymałe, że nie ma mowy o problemach z nośnościa?

    Na dniach będę się orientował w cenach materiału, dostałem z projektem zestawienie potrzebnych ilości, więc o tyle prostsza sprawa.

Strona 10 z 11

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony