dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 8 z 8
  1. #1

    Domyślnie Wybór kotła dwufunkcyjnego

    Witam

    Zastanawiam się nad wyborem pieca do domku jednorodzinnego. Projekt domu można zobaczyć na http://archon.pl/gotowe-projekty-dom...m5236b6c741081

    Developer montuje zwykły piec dwufunkcyjny. Ogrzewanie w systemie mieszanym w kuchni w wiatrołapie oraz łazience ogrzewanie podłogowe.
    Jak widać na projekcie łazienka jest oddalona od pieca umieszczonego w kotłowni dlatego myślę o zmianie koncepcji developera na piec dwufunkcyjny z wbudowanym zasobnikiem. System cyrkulacyjny będzie zamontowany dlatego myślę ze to dobry pomysł. Tylko jestem zielony w tej materii dlatego doradźcie jaki piec jakiej firmy i na co zwrócić uwagę..


    Pozdrawiam z góry dziękuje za rady i konkretne propozycje

    Jeśli potrzebne są jakieś dodatkowe informacje napiszcie podam

  2. #2
    ELITA FORUM (min. 1000)
    BrodowskiG

    Zarejestrowany
    Nov 2011
    Skąd
    Poznań
    Dzielnica
    Wilda
    Posty
    2.350

    Domyślnie

    jeśli masz miejsce to mozesz dac jednofunkcyjny z zasobnikiem, patrz co wyjdzie taniej
    te niby dwufunkcyjne z zasobnikiem działaja tak jak jednofunkcyjne, tylko nazywają się dwu bo z kotła wychodzi gotowa woda

  3. #3

    Domyślnie

    Wiem wiem ze można zastosować kocioł CO a do CWU użyć zasobnika. Dlatego piszę tutaj aby ktoś podał mi model pieca które rozwiązanie leprze które tańsze. Czy mały zasobnik w piecu dwufunkcyjnym będzie lepszym rozwiązaniem a może zasobnik o danej wielkości i kocioł.

  4. #4
    ELITA FORUM (min. 1000)
    BrodowskiG

    Zarejestrowany
    Nov 2011
    Skąd
    Poznań
    Dzielnica
    Wilda
    Posty
    2.350

    Domyślnie

    zależy ile wody potrzebujesz, moc kotła jest na tyle duża że praktycznie na bieżąco grzeje wodę i dużej pojemności nie potrzeba, przy zasobniku wolnostojącym najczęściej stosuje się pojemności 100-120 litrów, cena okolo 1-1,5 tys.
    co sie bardziej opłaca zależy z jakiej półki kocioł i ile rabatu sobie załatwisz
    za dużo rozwiązań, arę dni musisz poszukać ofert, dobre kotly ma buderus, viessmann, termet ten ostatni najtanszy

  5. #5

    Domyślnie

    A co sądzicie o marce De Dietrich u mnie w mieście dużo punktów sprzedaży jak i serwisów. Co do zapotrzebowania wody użytkowej to narazie będę mieszkał w dwójkę z żoną chodź niebawem rodzina się zwiększy dlatego zapotrzebowanie uznajmy 4 osoby.
    Jeśli już ktoś prześwietlał tą markę a może zupełnie inna chciał by polecić to który kocioł jest odpowiedni do mojego domu i zasobnik. Bo jednak po wgłębieniu się w temat od wczoraj to dużo za przemawia za kotłem jednofunkcyjnym z podgrzewaczem CWU w zasobniku i możliwością podpięcia cyrkulacji.

  6. #6

    Domyślnie

    pogrzebałem i znalazłem coś takiego De Dietrich MCR 3 24 + BS 150 http://www.ceneo.pl/18011641#tab=spec de dietrich. Ten model pieca jest dostępny w dwóch mocach grzewczych 24 oraz 35. Co sadzicie o tym tylko nic nie jest w prost napisane ze współpracuje z cyrkulacja ale domyślam się gdy piszą ze - Przystosowany do współpracy z pojemnościowymi podgrzewaczami cwu po doposażeniu w zawór przełączający co/cwu jest to możliwe Czy się mylę ??
    Ostatnio edytowane przez Ptak86 ; 02-11-2014 o 12:26

  7. #7
    ELITA FORUM (min. 1000)
    BrodowskiG

    Zarejestrowany
    Nov 2011
    Skąd
    Poznań
    Dzielnica
    Wilda
    Posty
    2.350

    Domyślnie

    średnia półka ale znana, serwis ważna sprawa żeby za dojazd dużo nie płacić, możesz zobaczyć czy blisko Ciebie jakaś firma nie ma centrali bo wtedy można podjechać po część.
    nie liczy się ile osob tylko ile potrzeba wody w jakims krótkim czasie
    cyrkulację robi się na zbiorniku
    standardowo kociol jednofunkcyjny ma wbudowany zawór trójdrogowy...chyba że coś inaczej kombinują ale wątpie
    dwufunkcyjny z zasobnikiem traktuj jak jednofunkcyjny, kotły z wbudowanym zasobnikiem sa mniej popularne więc za często nie są polecane, są chyba też z takimi malutkimi zbiornikami po kilka litrow ale to tylko po to żeby nie trzeba było czekać długo na pierwszą wodę a dalej ma wydajnośc jak dwufunkcyjny czyli 2 krany jednoczenie uzywane odpadają

  8. #8

    Domyślnie

    Dom Posiada jedna łazienkę i w jednym czasie dużej ilości ciepłej wody nie bedzie jako tako potrzeba. Sytułacja ze podczas poboru duzej ilości wody cieplej w łazience nie bedzie sie uzywało kranu w Kuchni czy garażu. Chodzi bardziej o ta cyrkulacje aby nie czekac aż przez cały dom ta ciepła woda do oddalonej łazienki doleci

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony