dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 14 z 14
Pokaż wyniki od 261 do 279 z 279
  1. #261
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA OD PODDASZY Avatar Rom-Kon
    Zarejestrowany
    Feb 2007
    Skąd
    okolice Warszawy
    Posty
    5.400

    Domyślnie

    Cytat Napisał ProStaś Zobacz post
    Niezmiennie kibicuję.

    Jak tam wychodzą kolory? Malował już ktoś?

    pzdr
    A malował już! No i jestem pod wrażeniem! Wałek sam chodzi po ścianie Jak trochę odetchnę to może wstawię fotorelację ze szpachlowania i malowania.
    "Szukajcie a znajdziecie"

    Okna połaciowe: Album z fotkami
    Inne fotki: Różne fotki budowlane
    Przestroga dla wszystkich którzy chcą mieć tanio: Nietypowa fasada - pomocy!


  2. #262
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar autorus
    Zarejestrowany
    Jan 2002
    Skąd
    Żelechów koło Żabiej Woli
    Posty
    9.544
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    1

    Domyślnie

    Wstaw, wstaw

  3. #263
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA OD ENERGOOSZCZĘDZANIAFORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar coulignon
    Zarejestrowany
    Sep 2007
    Posty
    6.267
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    26

    Domyślnie

    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	IMG-20170213-WA0007.jpg
Wyświetleń:	131
Rozmiar:	104,1 KB
ID:	381765
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	IMG-20170211-WA0005.jpg
Wyświetleń:	129
Rozmiar:	96,0 KB
ID:	381766

    i jeszcze jeden torcik:
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	IMG-20170211-WA0002.jpg
Wyświetleń:	90
Rozmiar:	80,6 KB
ID:	381767

    Sklep działa od tygodnia. Racibórz ul. Głubczycka 11.
    Jeśli będzie tak działał jakie było otwarcie to będzie sukces
    Nasz Dziennik

    "Z logiką jest tak, że gdy ktoś jej nie rozumie, to zwykle też nie rozumie że jej nie rozumie"

  4. #264
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar autorus
    Zarejestrowany
    Jan 2002
    Skąd
    Żelechów koło Żabiej Woli
    Posty
    9.544
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    1

    Domyślnie

    powodzenia

  5. #265
    ELITA FORUM (min. 1000)
    rustin

    Zarejestrowany
    Jul 2013
    Skąd
    Usa
    Posty
    1.803
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    2

    Domyślnie

    Mam zamiar przetrzec ściany packa styropianowa z luznego piasku. Potem na rysy grunt wypełniajacy ( tylko na rysy bo jest dość drogi i mówiono że na resztę nie ma sensu) , na to zwykły grunt, jakaś najtańsza biała farba jedna warstwa i potem już docelowa.

    Czy dobrze chce zrobić? Moje pytanie, czy nie będzie potem widać pasów gdzie będzie malowane miejscowo gruntem wypełniajacym?

  6. #266
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA OD PODDASZY Avatar Rom-Kon
    Zarejestrowany
    Feb 2007
    Skąd
    okolice Warszawy
    Posty
    5.400

    Domyślnie

    ...najtańsza farba. To nie lepiej kupić samą kredę? Efekt ten sam.
    "Szukajcie a znajdziecie"

    Okna połaciowe: Album z fotkami
    Inne fotki: Różne fotki budowlane
    Przestroga dla wszystkich którzy chcą mieć tanio: Nietypowa fasada - pomocy!


  7. #267
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    tom80ek

    Zarejestrowany
    Apr 2012
    Skąd
    Cieszyn
    Kod pocztowy
    43-400
    Posty
    85

    Domyślnie

    Witam.
    Przeczytałem wątek i bardzo mnie zainteresował. W najbliższym czasie będę miał do wymalowania 600m2 ścian + sufity i skosy, jakieś 150 m2. Cena jednak nie jest niska jak za farbę podkładową. Ale wiadomo, jakość musi kosztować. Może uda mi się kupić w Raciborzu jakąś próbkę i najpierw sprawdzę jak to wychodzi w praktyce. Niestety przez Racibórz jeżdżę zazwyczaj w niedzielę.
    pozdrawiam i trzymam kciuki za powodzenie przedsięwzięcia.
    144 m2 Użytkowe. 513 m3 kubatury. 100% podłogówka. Ocieplenie ścian 20 cm grafit 0,031. Dach 35 cm 0,035. 10cm xps pod płytą i 16 cm styropianu na płycie. Garaż nieogrzewany, odizolowany 12 cm syropian. OZC 5745 W
    Panasonic 9kw 1f seria F

  8. #268
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA OD ENERGOOSZCZĘDZANIAFORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar coulignon
    Zarejestrowany
    Sep 2007
    Posty
    6.267
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    26

    Domyślnie

    daj adres na priv - próbkę podeślę Ci kurierem.
    Nasz Dziennik

    "Z logiką jest tak, że gdy ktoś jej nie rozumie, to zwykle też nie rozumie że jej nie rozumie"

  9. #269

    Domyślnie

    Po pomalowaniu całego domu Chemsem mam trochę wniosków i przemyśleń.
    Na pierwszy rzut ciemnozielony Silkemall.
    Po dwukrotnym pomalowaniu ścianą bąble na ścianie - większość ściągnęła się po całkowitym wyschnięciu, część jednak została. Problem NIE wystąpił na ścianach malowanych innym kolorem.

    Farba konsystencji kisielu. Jak mówi nasz fachowiec - "tłustego kisielu". Podejrzewając przemrożenie w transporcie - zgłosiłem i otrzymałem nową, Taka sama konsystencja. Efekt identyczny - kolejne bąble. Widać na zdjęciach.
    Do tego trzykrotne malowanie tak mocno kryjącą farbą dalej pozostawia smugi. Dramat. Inne ściany, kryte prawie czarnym - praktycznie po jednym malowaniu było super. Również polecam poniższe linki do zdjęć

    Eksperymentować więcej nie będę - gdy wyschnie, ściana pójdzie do szlifowania (niestety, już mieszkamy, więc to trochę dramat)

    https://1drv.ms/i/s!AmXduTY5FM94vz1M_c8Nbu1W8_Tm
    https://1drv.ms/i/s!AmXduTY5FM94vz5O9BxcHdeMFq5U
    https://1drv.ms/i/s!AmXduTY5FM94vz_5DwB7WQO0vR29

    Na ścianę pójdzie Tikkurilla / Beckers - nie mieliśmy do tej pory takich problemów z nimi.
    Ostatnio edytowane przez grisza76 ; 27-03-2017 o 09:21

  10. #270
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA OD ENERGOOSZCZĘDZANIAFORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar coulignon
    Zarejestrowany
    Sep 2007
    Posty
    6.267
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    26

    Domyślnie

    Panie Grzegorzu,
    Dzisiaj dzień laboratoryjny - sprawdzam o co chodzi. Podejrzewam jakiś problem z pastą pigmentową bo, jak Pan zauważył, z czarną farbą kłopotów nie ma. A to ta sama baza.
    Nasz Dziennik

    "Z logiką jest tak, że gdy ktoś jej nie rozumie, to zwykle też nie rozumie że jej nie rozumie"

  11. #271

    Domyślnie

    Też mam takie podejrzenie.
    Faktem jest, że mam ścianę, z którą nie wiem, co mam zrobić. Zostawić - dramat. Szlifować i robić od nowa - dramat, syf i szkoda gadać.

  12. #272
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA OD ENERGOOSZCZĘDZANIAFORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar coulignon
    Zarejestrowany
    Sep 2007
    Posty
    6.267
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    26

    Domyślnie

    Panie Grzegorzu,
    Zakolorowałem kubełek 3 litrowy, z tej samej partii którą Pan dostał i tymi samymi pigmentami.
    Farba wygląda normalnie, podczas malowania nie ma żadnych "bąbli" Farba która poszło do Pana za drugim razem po zgłoszeniu problemy tez była w ten sposób sprawdzana.
    Poczekam do przyszłego tygodnia, zobaczę czy nic nie dzieje się w czasie.

    Co do jednego mogę się zgodzić - słabe krycie. Przy kolorach ciemnych barwionych z bazy TR (bez bieli tytanowej) siła krycia jest różna dla różnych kolorów. Najlepsza dla kolorów czarnych i żółtych, najgorsza dla czerwonych. Zielone są gdzieś po środku. W przypadku kolorów o słabej sile krycia program do kolorowania podpowiada że należy użyć farby podkładowej. W przypadku Pana koloru BC 2264 program nie zasugerował warstwy podkładowej. Patrząc na efekt wymalowania - raczej powinien.
    Raczej u prawie wszystkich producentów będzie ten problem. Ja znam jednego który rozwiązał inaczej swój system kolorowania i tam tego problemu nie ma. Również farby nie z mieszalnika (gotowe kolory) nie będą miały aż takiej zależności krycie - kolor. Oczywiście cały czas mówimy o kolorach bardzo ciemnych takich jak wściekle czerwony, zielony, czarny. W kolorach jaśniejszych nie ma z tym żadnego problemu.
    Nasz Dziennik

    "Z logiką jest tak, że gdy ktoś jej nie rozumie, to zwykle też nie rozumie że jej nie rozumie"

  13. #273

    Domyślnie

    Powiem tak: farba szaroczarna - malowanie bezproblemowe, konsystencja normalna.
    Ciemna zieleń - rzadki (i tłusty wg fachowca) kisiel.
    Przy każdej kolejnej warstwie ilość bąbli się zwiększa. Faktem jest, że spora część się wciąga po wyschnięciu. Z bliska mam efekt "powierzchni Księżyca")

    Co do krycia - poniżej krytyki dla farby aspirującej do grupy premium (a Silkemall w tą grupę produktów celuje).
    Po położeniu czwartej warstwy (czwartej) jest OK.

    Przygotowanie podłoża - identyczne jak w całym pokoju. Na ścianie krytej szaroczarną zero (ZERO) problemów. Na ciemnozielonej - jak widać.

    Małe resume - po pomalowaniu domu - nie czepiam się szczegółów typu drobne odparzenia tu i ówdzie (to nie jest nowy dom, więc niespodzianki się zdarzają). Wg fachowców - Chemsa trudniej się kładzie, niż np Beckersa. W wielu przypadkach dwukrotne malowanie Vakkermatem białym nie wystarczało.

    Łatwość ścierania zabrudzeń na plus. Jutro przeprowadzę mały test - przetarcie kilku śladów. Podzielę się wrażeniami (i zdjęciem)

  14. #274
    ELITA FORUM (min. 1000)
    rustin

    Zarejestrowany
    Jul 2013
    Skąd
    Usa
    Posty
    1.803
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    2

    Domyślnie

    Czy mogę pomalować ściany gruntem w tym roku a za rok lub dwa malować farba i kłaść płytki czy znowu będę musiał gruntowac?
    Chcę użyć gruntu Śnieżki

  15. #275
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar Wekto
    Zarejestrowany
    Sep 2011
    Skąd
    mazowieckie
    Posty
    786

    Domyślnie

    Nie miałem takiego problemu jak grisza76.
    Najpierw gruntowanie. Primer D aby wszystko było systemowo. Na to agregatem Forste. Jeden z najtańszych agregatów hydrodynamicznych na rynku kupiony na alledrogo. Dał radę choć metrów do pomalowania było bardzo dużo. Bardzo dużo jak na takiego amatora jak ja. Maska na twarz, słuchawki z muzyką na uszach dla większej przyjemności malowania, na to kombinezon malarski. Gdyby nie okulary, które noszę byłoby na prawdę lux. Tak czy siak nie było problemu z pomalowaniem całego domu na biało. Agregat mimo wszystko robi mgiełkę, która wszędzie się wciska. Dlatego do malowania kolorami używałem już wałka.

    Większość kolorów już wymalowana. Zostało jeszcze kilka pomieszczeń.
    Miałem też okazję pomalować jeden pokój jakimiś farbami firmowymi ale nie Chemsa. Jestem amatorem i przy trzykrotnym malowaniu nie udało mi się zlikwidować widocznych łączeń wałka. Natomiast przy Vakkermatt drugie malowanie i nie ma kompletnie śladu łączeń. Wszystko jakoś ładnie się pokrywa.

    Miałem też problemy z malowaniem kolorem. Pojawiło się trochę "glutów" w farbie. Zdejmowałem je już bezpośrednio ze ściany w trakcie malowania. To problem który został wyeliminowany w zakładzie przez zakup jakiegoś dodatkowego systemu filtracyjnego czy coś. W każdym razie było, minęło.

    Natomiast nie miałem żadnych bąbli czy jakiś innych dziwnych sytuacji na ścianie. Ściany tynkowane Diamantem, gipsem o podwyższonej twardości. Miał czas aby dobrze wyschnąć. Przed malowaniem szlifowałem go szlifierką do gipsu (żyrafa). Momentami prawie na lustro. Czasem fragmenty szpachlowałem. Nie ma problemów z malowaniem. Mam jednorodną powierzchnię.
    Dlatego za malowanie jestem pewien bo wiem co dokładnie robiłem. Jakby były jakieś bąble to bym się zastanawiał, czy przypadkiem malarz nie chce mi czegoś udowodnić na siłę czy wcisnąć kitu o rzekomo trudniejszym malowaniu. Fakt, farba dość gęsta ale czy to źle? Dla mnie to akurat atut.

    Miałem jeszcze jeden problem z samym kolorem. Może to był błąd zafarbowania albo błąd wzornika a może po prostu źle dobraliśmy kolor. W każdym razie nie ma problemu. Dostałem gratis farbę gruntującą w kolorze białym i nowy kolor. Życzyłbym wszystkim producentom takiego podejścia do klienta.

  16. #276

    Domyślnie

    Pojawił się w mej chacie wróg, niewidoczny, atakujący znienacka, po cichu, powoli i niestrudzenie. I drążył, drążył i wydrążył.....



    Oto, którędy wredny skrytobójca zaatakował.



    Trza było cosik zaradzić, wykonałem "wiadomość do przyjaciela", rzekłem mu co i jak, zdałem sprawę sine ira et studio i poprosiłem o remedium.
    coulignon myślał, potem , potem znowu myślał i znowu a finalnie przysłał cosik takiego:



    Ja tam nie wiem co i jak, ale to małe pudełecko tsa do tego duzego wciebić i sakramencko mocno wytargać. Wałek z krótkim włosiem w dłoń i napsód.
    6 razy fuga i 4 razy całość prysznica.

    I tera jest gładko jak pupa niemowlęcia i mam nadzieję, że wróg został powstrzymany na długo.
    Aplikacja banalna, łatwo się rozprowadza, nie woniajet rozpuszczalnikiem (a już miałem nadzieję....), po wyschnięciu znika, nie zostawia smug.

    Po białej farbie, której już próbowałem kolejny dobry produkt. Jak się będzie spisywał, obacę i co i jak zdam sprawę.
    W każdym bądź razie kafle (produkt dedykowany do betonów) nabrały nowego blasku i gładkości. Wyglądają zacnie, a jak i UrLakk uszczelni w 100% prysznic, to będzie 2 w 1.

    Good job.
    185 m2 grzane + 32 m2 garaż (jedna pętla), silikat 24 cm. + 20 cm. szarego styro (działówki silikat), 30 cm. styro (U=0,11) w skosach poddasza, 20 cm. styro 0,036 w podłodze (10 cm. wylewki na dole, 8 cm. na poddaszu), 15 cm. na ścianie fund., strop monolityczny, pełne deskowanie (na nieużytkowym poddaszu piana PUR), DZ spiralne 4x200 m. w żółtym piasku (tymi "rencami"), PC by Wihajster HCT 9,4 kW z chłodzeniem pasywnym, zasobnik 300 l (3,4 m2 wężownicy).

  17. #277
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar fighter1983
    Zarejestrowany
    Apr 2009
    Skąd
    Poznań
    Kod pocztowy
    60-167
    Posty
    6.901
    Elewacje - forumowy dostawca i wykonawca Od wielu lat forumowiczom dostarczamy materiały na terenie całej Polski i wykonujemy również docieplenia/elewacje budynków (głównie mazowieckie) 661071502 sprzedaz(at)med-bud.pl med-bud.pl Poznań, Warszawa, Cała Polska

    Domyślnie

    Cytat Napisał ProStaś Zobacz post
    Pojawił się w mej chacie wróg, niewidoczny, atakujący znienacka, po cichu, powoli i niestrudzenie. I drążył, drążył i wydrążył.....



    Oto, którędy wredny skrytobójca zaatakował.



    Trza było cosik zaradzić, wykonałem "wiadomość do przyjaciela", rzekłem mu co i jak, zdałem sprawę sine ira et studio i poprosiłem o remedium.
    coulignon myślał, potem , potem znowu myślał i znowu a finalnie przysłał cosik takiego:



    Ja tam nie wiem co i jak, ale to małe pudełecko tsa do tego duzego wciebić i sakramencko mocno wytargać. Wałek z krótkim włosiem w dłoń i napsód.
    6 razy fuga i 4 razy całość prysznica.

    I tera jest gładko jak pupa niemowlęcia i mam nadzieję, że wróg został powstrzymany na długo.
    Aplikacja banalna, łatwo się rozprowadza, nie woniajet rozpuszczalnikiem (a już miałem nadzieję....), po wyschnięciu znika, nie zostawia smug.

    Po białej farbie, której już próbowałem kolejny dobry produkt. Jak się będzie spisywał, obacę i co i jak zdam sprawę.
    W każdym bądź razie kafle (produkt dedykowany do betonów) nabrały nowego blasku i gładkości. Wyglądają zacnie, a jak i UrLakk uszczelni w 100% prysznic, to będzie 2 w 1.

    Good job.
    I obylo sie bez 400n / 490 lub 446
    Ostatnio edytowane przez fighter1983 ; 26-02-2019 o 21:51
    forumowicze w okolicach 2020 roku praktycznie opuscilem to forum.
    Pomimo braku aktywnosci czesc z Was w sprawach elewacji się odzywa do mnie.

    pisanie PW nie ma sensu - zagladam raz na rok. Jestem na FB a jesli moj platny profil jeszcze dziala (nie odnawiam go) to numer tel znajdziecie wlasnie w nim.

    Dzialam dzialam caly czas w tych moich kochanych elewacjach tylko ze nie tutaj

  18. #278
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar fighter1983
    Zarejestrowany
    Apr 2009
    Skąd
    Poznań
    Kod pocztowy
    60-167
    Posty
    6.901
    Elewacje - forumowy dostawca i wykonawca Od wielu lat forumowiczom dostarczamy materiały na terenie całej Polski i wykonujemy również docieplenia/elewacje budynków (głównie mazowieckie) 661071502 sprzedaz(at)med-bud.pl med-bud.pl Poznań, Warszawa, Cała Polska

    Domyślnie

    Cytat Napisał coulignon Zobacz post
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	IMG-20170213-WA0007.jpg
Wyświetleń:	131
Rozmiar:	104,1 KB
ID:	381765
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	IMG-20170211-WA0005.jpg
Wyświetleń:	129
Rozmiar:	96,0 KB
ID:	381766

    i jeszcze jeden torcik:
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	IMG-20170211-WA0002.jpg
Wyświetleń:	90
Rozmiar:	80,6 KB
ID:	381767

    Sklep działa od tygodnia. Racibórz ul. Głubczycka 11.
    Jeśli będzie tak działał jakie było otwarcie to będzie sukces
    pochwal sie
    BTW kurnikeeeny kurnikeeeny
    forumowicze w okolicach 2020 roku praktycznie opuscilem to forum.
    Pomimo braku aktywnosci czesc z Was w sprawach elewacji się odzywa do mnie.

    pisanie PW nie ma sensu - zagladam raz na rok. Jestem na FB a jesli moj platny profil jeszcze dziala (nie odnawiam go) to numer tel znajdziecie wlasnie w nim.

    Dzialam dzialam caly czas w tych moich kochanych elewacjach tylko ze nie tutaj

  19. #279

    Domyślnie

    Cytat Napisał fighter1983 Zobacz post
    I obylo sie bez 400n / 490 lub 446
    Ano fakt, ponoć z 490 nie byłoby łatwo zrobić to na tyle estetycznie, by nie raziło w łazience.

    A propos sklepu, co tam w ofercie, co można użyć w nowym domu?
    Jakieś tynki, gładzie, folia w płynie etc?
    185 m2 grzane + 32 m2 garaż (jedna pętla), silikat 24 cm. + 20 cm. szarego styro (działówki silikat), 30 cm. styro (U=0,11) w skosach poddasza, 20 cm. styro 0,036 w podłodze (10 cm. wylewki na dole, 8 cm. na poddaszu), 15 cm. na ścianie fund., strop monolityczny, pełne deskowanie (na nieużytkowym poddaszu piana PUR), DZ spiralne 4x200 m. w żółtym piasku (tymi "rencami"), PC by Wihajster HCT 9,4 kW z chłodzeniem pasywnym, zasobnik 300 l (3,4 m2 wężownicy).

Strona 14 z 14

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony