dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 13 z 14
Pokaż wyniki od 241 do 260 z 279
  1. #241
    ELITA FORUM (min. 1000)
    rustin

    Zarejestrowany
    Jul 2013
    Skąd
    Usa
    Posty
    1.803
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    2

    Domyślnie

    Ag2a właśnie chciałbym czymś takim jak zwykły tynk cw. Jest taka gładź cw? Czy to w moim przypadku trzeba jeszcze raz nałożyć to szlichte, tynk ciekowarstwowy fainputz?

  2. #242

    Domyślnie

    ubytki w tynkach cw usuwałem wczoraj szpachlą cementową Cekol ZS-06 która grubość ziarna ma taką samą jak mojego tynku czyli do 0.5mm. Jest jeszcze Ceresit CT 29 ale nie mogłem tego nigdzie u siebie znaleźć.
    a gładzi cementowych jest sporo na rynku. Ma ją np. Knauf
    Projekt Nugat4, p.u. 150m2, Podłoga-14cm EPS100, ściany-20cm 0.031, strop-36cm EPS80, Okna: U=0,7-1,2, skosy betonowe - 22cm EPS, 100% podłogówki + 2 drabinki, WM Kinetic 250, GZ50-Immergas Victrix 12 TT

  3. #243

    Domyślnie

    Nie nie musisz od nowa tynkować zresztą są to tynki jedno warstwowe i żeby zrobić drugą trzeba najlepiej skuć ewentualnie są inne sposoby. Tak jak pisze hektor80 jest kilka gładzi cementowych ale ich nie stosowałem więc nie podpowiem Ci jaką zastosować.

  4. #244

    Domyślnie

    podpytam o inną rzecz. Grunt. Czy świeże tynki cw (robione rok temu, maszynowe, Baumit MPI25 Fine) najlepiej zagruntować gruntem czy farbą podkładową?? Zależy mi na ujednoliceniu struktury. Są farby podkładowe lateksowe i akrylowe. Którą wybrać?
    Projekt Nugat4, p.u. 150m2, Podłoga-14cm EPS100, ściany-20cm 0.031, strop-36cm EPS80, Okna: U=0,7-1,2, skosy betonowe - 22cm EPS, 100% podłogówki + 2 drabinki, WM Kinetic 250, GZ50-Immergas Victrix 12 TT

  5. #245
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA OD ENERGOOSZCZĘDZANIAFORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar coulignon
    Zarejestrowany
    Sep 2007
    Posty
    6.267
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    26

    Domyślnie

    nie ma czegoś takiego jak farba lateksowa. To jest wymysł marketingowców. Lateksów nie używa się do produkcji farb.

    Jak chcesz ujednolicać strukturę to farbą a nie gruntem.
    Nasz Dziennik

    "Z logiką jest tak, że gdy ktoś jej nie rozumie, to zwykle też nie rozumie że jej nie rozumie"

  6. #246

    Domyślnie

    Cytat Napisał coulignon Zobacz post
    nie ma czegoś takiego jak farba lateksowa. To jest wymysł marketingowców. Lateksów nie używa się do produkcji farb.

    Jak chcesz ujednolicać strukturę to farbą a nie gruntem.
    Pytam bo u nas dość popularna jest taka farba...

    http://www.greinplast.com/farba-late...odukt-231.html
    Projekt Nugat4, p.u. 150m2, Podłoga-14cm EPS100, ściany-20cm 0.031, strop-36cm EPS80, Okna: U=0,7-1,2, skosy betonowe - 22cm EPS, 100% podłogówki + 2 drabinki, WM Kinetic 250, GZ50-Immergas Victrix 12 TT

  7. #247
    SYMPATYK FORUM (min. 10) Avatar sm00q
    Zarejestrowany
    Feb 2013
    Skąd
    Dębica
    Kod pocztowy
    39-200
    Posty
    43

    Domyślnie

    Cytat Napisał hektor80 Zobacz post
    podpytam o inną rzecz. Grunt. Czy świeże tynki cw (robione rok temu, maszynowe, Baumit MPI25 Fine) najlepiej zagruntować gruntem czy farbą podkładową?? Zależy mi na ujednoliceniu struktury. Są farby podkładowe lateksowe i akrylowe. Którą wybrać?
    Też jestem ciekaw odpowiedzi, bo mam podobny dylemat z tym, że mi znajomy sprzedawca polecił zagruntować tynk, a później na to nałożyć podkład "lateksowy".
    Dom pod jarząbem N EP = 78 [kWh/m2*rok)] - pow. uż. 110m, ściany gazobeton + 20 cm styropianu, dachówka Creaton Titania, okna MS evolution pasywne, drzwi zew. Stolpaw stolterm
    Ogrzewanie podłogowe na całości,Piec kondensacyjny Junkers Cerapur
    ZSB 14-5C, zasobnik ACV SMART 100

  8. #248
    ELITA FORUM (min. 1000)
    rustin

    Zarejestrowany
    Jul 2013
    Skąd
    Usa
    Posty
    1.803
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    2

    Domyślnie

    Cytat Napisał hektor80 Zobacz post
    ubytki w tynkach cw usuwałem wczoraj szpachlą cementową Cekol ZS-06 która grubość ziarna ma taką samą jak mojego tynku czyli do 0.5mm. Jest jeszcze Ceresit CT 29 ale nie mogłem tego nigdzie u siebie znaleźć.
    a gładzi cementowych jest sporo na rynku. Ma ją np. Knauf
    No więc da się te rysy szpachla cementowa czy nie? Jest u ciebie różnica po tym zabiegu czy nie odróżnia się struktura?

  9. #249

    Domyślnie

    Cytat Napisał rustin Zobacz post
    No więc da się te rysy szpachla cementowa czy nie? Jest u ciebie różnica po tym zabiegu czy nie odróżnia się struktura?
    Wieczorem zrobię zdjecie

  10. #250

    Domyślnie

    Jeśli zamierzasz malować ścianę wykonaną tynkiem c-w to weź po pierwsze siatkę na pacę i przejedź ściany ( delikatnie a nie jak szlifowanie). Dla tynku typu Baumit MPI 25 siatką 180. Dla gładszych siatką 240. Na to zwykły uni grunt i potem farba. Wg mnie wszystkie farby podkładowe to wyciąganie kasy z kieszeni inwestora.

  11. #251

    Domyślnie

    Cytat Napisał ag2a Zobacz post
    Jeśli zamierzasz malować ścianę wykonaną tynkiem c-w to weź po pierwsze siatkę na pacę i przejedź ściany ( delikatnie a nie jak szlifowanie). Dla tynku typu Baumit MPI 25 siatką 180. Dla gładszych siatką 240. Na to zwykły uni grunt i potem farba. Wg mnie wszystkie farby podkładowe to wyciąganie kasy z kieszeni inwestora.
    ściany papierem 180 już przejechałem. Co farby podkładowej to zobaczę, jak nie będzie tego efektu o jakim myślę to faktycznie dam sobie z nią spokój. Ewentualnie będę testował inne...
    Projekt Nugat4, p.u. 150m2, Podłoga-14cm EPS100, ściany-20cm 0.031, strop-36cm EPS80, Okna: U=0,7-1,2, skosy betonowe - 22cm EPS, 100% podłogówki + 2 drabinki, WM Kinetic 250, GZ50-Immergas Victrix 12 TT

  12. #252
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA OD PODDASZY Avatar Rom-Kon
    Zarejestrowany
    Feb 2007
    Skąd
    okolice Warszawy
    Posty
    5.400

    Domyślnie

    Widzę że już było o mnie więc przyłącze się do tematu. Jeśli są spękania skurczowe czyli pajęczynka to może farba je przykryje ale nie na raz, nawet nie na dwa razy. Inne spękania to raczej nie ma szans. Po prostu zbrojenie flizeliną i szpachlowanie po całości. A czym? Ja na pierwszy raz szpachluję nidą start a drugi raz semin ets2. Jak to wychodzi? Spytajcie Coulignona.

    Niektóre tynki cem-wap dobrze się szlifuje... zwykłą styropianową pacą! Bez papieru czy siatki.

  13. #253
    ELITA FORUM (min. 1000)
    rustin

    Zarejestrowany
    Jul 2013
    Skąd
    Usa
    Posty
    1.803
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    2

    Domyślnie

    Rom-kon, jeżeli 4 miesiące temu takie pęknięcie, ryse pomalowalem jeden raz gruntem fillprimer baumit i do tej pory nie pękło to już nie pęknie? Na to zwykły grunt i farba

  14. #254

    Domyślnie

    Nikt Ci tego nie zagwarantuje. Raczej nie powinno ale jeśli nie mieszkasz tam i dojdą potem zmiany temperatur i wilgotności to jest taka możliwość

  15. #255
    ELITA FORUM (min. 1000)
    rustin

    Zarejestrowany
    Jul 2013
    Skąd
    Usa
    Posty
    1.803
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    2

    Domyślnie

    Jedyny pewny sposób naprawy to gładź cementowa?

  16. #256

    Domyślnie

    Pewne to jest że wszyscy pójdziemy do piachu ... Jeśli to są niewielkie pęknięcia to raczej farba wystarczy. Jeśli to są pęknięcia ścian to flizelina zatopiona i szpachlowanie. Jeśli chcesz uzyskać gładkość to gładź (jaka ? to już zależy od Ciebie) ale to już bardziej pytanie do szpachlarzy

  17. #257
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA OD ENERGOOSZCZĘDZANIAFORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar coulignon
    Zarejestrowany
    Sep 2007
    Posty
    6.267
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    26

    Domyślnie

    Ręce na filmie należą do mnie

    Nasz Dziennik

    "Z logiką jest tak, że gdy ktoś jej nie rozumie, to zwykle też nie rozumie że jej nie rozumie"

  18. #258
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar autorus
    Zarejestrowany
    Jan 2002
    Skąd
    Żelechów koło Żabiej Woli
    Posty
    9.544
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    1

    Domyślnie

    fajnie wyszło
    Dziennik budowy na forum MURATORA z komentarzami
    www.timtur.com.pl/budowa/avatar.jpg

    Jeśli chcesz widzieć FOTKI musisz skorzystać z FIREFOX.


  19. #259

    Domyślnie

    Niezmiennie kibicuję.

    Jak tam wychodzą kolory? Malował już ktoś?

    pzdr

  20. #260
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA OD ENERGOOSZCZĘDZANIAFORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar coulignon
    Zarejestrowany
    Sep 2007
    Posty
    6.267
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    26

    Domyślnie

    Kolory dopracowane. Wzornik 900 kolorów. Sprawdzenie kolor po kolorze zajęło 5 miesięcy. W międzyczasie kolorowych farb sprzedaliśmy sporo. No i wreszcie technologia produkcji jest tak dopracowana że nie ma mowy o żadnych wpadkach których kilka było tutaj opisanych. Mamy też laboratorium które znajduje się tuz przy produkcji i kontroluje każdą partię produkcyjną. Cały czas sporo roboty przede mną ale idzie to w fajnym kierunku.

    W poniedziałek otwarcie sklepu pod marką Chems. Żeby było nietypowo to sklep znajduje się w Raciborzu. Taki spory kawałek od Siedlec.

    Zrobię małą fotorelację. Jak już dojdę do siebie
    Nasz Dziennik

    "Z logiką jest tak, że gdy ktoś jej nie rozumie, to zwykle też nie rozumie że jej nie rozumie"

Strona 13 z 14

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony