dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 6 z 8
Pokaż wyniki od 101 do 120 z 146
  1. #101

    Domyślnie

    Niestety nie. spróbuję go opisać. Wygląda jak zwykły panel sensoryczny. na środku (zabierając fragment każdego przycisku) znajduje się kwadrtowy, niebieski, wyświetlacz oledowy. Bok tego kwadratu ma ze 3, może 4 centymetry. wyświetlacz jest o bardzo niskiej rozdzielczości. W każdym rogu znajduje się ikonka.
    Sam wyświetlacz, z tego co znalazłem, najbardziej przypomina to:
    http://www.winstar.com.tw/uploads/ph...012864M-03.jpg

    Ogólnie to nie urywa. ale może to dobry kompromis między jakością a ceną.
    Ostatnio edytowane przez margielm ; 13-03-2017 o 21:35

  2. #102

    Domyślnie

    Cytat Napisał PeeN Zobacz post
    A mógłbyś tak prosto, jak dla laika, podać kilka przykładów wykorzystania w przyszłości tego modułu?
    Integracja z alarmem Satela, już pisano wyżej że będzie można, tyle że co to dokładnie oznacza bo z tego co wiem to teraz też się integruje?
    Nie wiem jakie funkcjonalności będzie miał ten moduł bo nie byłem na targach, ale z tego co mówił kiedyś instalator prócz obsługi Satela po kablu ma być modbus do podłączania pomp ciepła, klimatyzatorów i tym podobnych oraz rest.

    Satela mam teraz podpiętego po wejściach i wyjściach binarnych i w sumie w zupełności mi to wystarcza, ale może jak bedzie po kablu to coś nowego przyjdzie mi do głowy.

    Z tego wszystkiego najbardziej interesuje mnie rest, bo to da możliwość odczytu danych z internetu (np. pogodowych itp) i zapisu danych na serwer. Co prawda nie mam teraz za bardzo czasu siedzieć nad tym, ale od dawna chodzi mi po głowie zrobienie logowania parametrów do bazy danych i wyświetlanie tego w lokalnej sieci po WWW.


    Cytat Napisał margielm Zobacz post
    Niestety nie. spróbuję go opisać.
    Dzięki. Wysłałem maila do instalatora. Może ma zdjęcie. Jeśli da się podmieniać ikony podczas pracy to chodzi mi po głowie zastosowanie tego panelu jako zamka szyfrowego
    Ostatnio edytowane przez Marian_D ; 13-03-2017 o 21:49

  3. #103

    Domyślnie

    no właśnie tego nie wiem. Na stoisku powiedzieli mi tylko "w pełni konfigurowalny".

  4. #104

    Domyślnie

    Wysłałem maila do instalatora i dostałem fotkę panelu zrobioną na targach. Wrzuciłem ją tu: http://i64.tinypic.com/28mcmj7.jpg

    Udało mi się też dowiedzieć paru szczegółów na temat samego panelu: rozmiar to 8x8 cm, więc wizualnie pasuje do dużych paneli 8x16cm. Samo mocowanie jest identyczne, więc panel powinien bardzo fajnie prezentować się na ścianie. Co do wielkości wyświetlacza, to chodziło o wygodę użytkowania, a więc żeby przyciski były odpowiednio duże. Do mnie to o tyle przemawia, że nie znoszę "trafiania" w małe przyciski.

    Natomiast od strony możliwości, to instalator potwiedził mi to co napisał wyżej Grenton. Wygląda na to że panel będzie bardzo ciekawy: z jednej strony będzie działał jak normalny panel w którym przyciskom będzie można przypisać ikony czy opisy, a z drugiej bedzie można używać wyświetlacza do wyświetlania tekstów i grafiki z poziomu skryptów. Jak dla mnie to rewelka, bo można wtedy panelu użyć do wyświetlania informacji o stanie systemów w domu a przyciski będą robiły za przełączanie stron.

  5. #105
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    WooojaS

    Zarejestrowany
    Mar 2017
    Skąd
    Łódź
    Kod pocztowy
    91-303
    Posty
    39

    Domyślnie

    Witam.
    Jestem po rozmowie z instalatorem Grentona z okolicy jednak mam kilka pytań, na które nie mogę znaleźć odpowiedzi w sieci.
    1. Oświetlenie - taśmy led zasila dimmer - tak rozumiem?
    A co z innym oświetleniem innym? Na allegro są bardzo ładne panele ledowe, które miałem w poprzednim mieszkaniu i na cale szczęście maja zewnętrzny zasilacz 12V, wiec pomijając go, zasilanie wpinam w dimmer i działa?
    Taśmy RGBW - Jak nimi sterować sensownie?
    A co z bardziej klasycznymi żarówkami? Ledy w e27 itp? Musza być specjalne jak sądzę?

    2. Wiecie jak grenton radzi sobie z kopiowaniem kodu IR klimatyzatorów? Jak na razie żadnego smartfona nie udało mi sie zmusić do obsługi Gree...jak i Mitsubishi jak i Fujitsu..

    3. Zapewne tak, ale dimmery pamiętają swoje ostatnie ustawienia? Np. ściemniam sobie listwę w salonie do połowy bo tak mi akurat pasuje... i po 2 dniach jak ją włączę to dimmer włączy ją do 50% czy do 100 od razu poleci? Mam teraz chińskie ściemniacze i one pamiętają i to jest dobre. Nie muszę za każdym razem ustawiać poziomu jasności.

    4. Pomiar energii elektrycznej - doczytałem, że jest z założeń matematycznych oraz z licznika impulsów. Założenia niestety wg mnie średnio się sprawdzą, bo stały pobór to ma jedynie lodówka... i już. A całą reszta, zmienne - mikrofala od 200w to 1kw, suszarka, żelazko.. wszystko ma regulacje. Jak się odbywa zliczanie impulsów (nowy elektroniczny licznik obowiązkowo?

    5....

    Mam jeszcze kilka pytań, ale jak zwykle gdzieś się szwedaja po głowie...
    Ostatnio edytowane przez WooojaS ; 25-03-2017 o 11:05

  6. #106

    Domyślnie

    Cytat Napisał WooojaS Zobacz post
    Jestem po rozmowie z instalatorem Grentona z okolicy jednak mam kilka pytań, na które nie mogę znaleźć odpowiedzi w sieci.
    To czemu nie zawracasz d... instalatorowi? To chyba lepsze źródło niż forum? Ja dla przykładu jak mam czas to grzebię sobie w systemie i mimo że mam go od dłuższego już czasu to wiem dużo mniej niż instalator. Choćby z tej przyczyny że soft jest co jakiś czas aktualizowany i pojawiają się nowe rzeczy.


    Cytat Napisał WooojaS Zobacz post
    1. Oświetlenie - taśmy led zasila dimmer - tak rozumiem?
    A co z innym oświetleniem innym? Na allegro są bardzo ładne panele ledowe, które miałem w poprzednim mieszkaniu i na cale szczęście maja zewnętrzny zasilacz 12V, wiec pomijając go, zasilanie wpinam w dimmer i działa?
    Dimmer chyba tylko do żarówek i halogenów. Ale głowy nie dam bo tylko coś mi świta że tak mi instalator mówił. U mnie taśmami i lampami led steruje moduł led, do którego wpęty jest zasilacz.



    Cytat Napisał WooojaS Zobacz post
    Taśmy RGBW - Jak nimi sterować sensownie?
    Nie wiem o co Ci chodzi z tym "sensownie".



    Cytat Napisał WooojaS Zobacz post
    3. Zapewne tak, ale dimmery pamiętają swoje ostatnie ustawienia? Np. ściemniam sobie listwę w salonie do połowy bo tak mi akurat pasuje... i po 2 dniach jak ją włączę to dimmer włączy ją do 50% czy do 100 od razu poleci? Mam teraz chińskie ściemniacze i one pamiętają i to jest dobre. Nie muszę za każdym razem ustawiać poziomu jasności.
    Grenton pamięta parametry i może je ustawić również przy starcie systemu. Np. dla dimerów możesz sobie zdefiniować maksymalną jasność i zmieniać ją w dowolnej chwili czy to z przycisku czy to ze skryptu. Tak samo jak z wszystkimi innymi parametrami - w Grentonie nic nie jest ustawiane "na sztywno" bo wszystko w każdej chwili możesz zmienić dowolnym mechanizmem, np. po określonym czasie używając skryptu czy dowolnego innego zdarzenia każdego z obiektów w systemie (np. timera, przycisku, termostatu itp itd). Tak na przykład działa różne oświetlenie w dzień i w nocy: w zależności od godziny zmieniany jest parametr maksymalnej wartości oświetlenia.



    Cytat Napisał WooojaS Zobacz post
    4. Pomiar energii elektrycznej - doczytałem, że jest z założeń matematycznych oraz z licznika impulsów. Założenia niestety wg mnie średnio się sprawdzą, bo stały pobór to ma jedynie lodówka... i już. A całą reszta, zmienne - mikrofala od 200w to 1kw, suszarka, żelazko.. wszystko ma regulacje. Jak się odbywa zliczanie impulsów (nowy elektroniczny licznik obowiązkowo?
    Nowe moduły mają podobno bezpośredni pomiar prądu. Piszę "podobno", bo ich jeszcze nie mam zainstalowanych.

  7. #107

    Domyślnie

    Cytat Napisał tomzik_79 Zobacz post
    Fajnie działał też sensor gestów. Na pewno zainstaluję - bo na niego czekam - multisensor z obsługą urządzeń na piloty. Wymyśliłem sobie w salonie elektryczne okno dachowe i teraz cierpię jak muszę szukać pilota.
    Hehe. Ja sobie zrobiłem "dobrze" instalując takie na klatce schodowe 4m nad podłogą, które przy okazji robi za wyłaz na dach. W zeszłym roku jak przyjechał kominiarz przez godzinę szukałem pilota.

  8. #108
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    trais

    Zarejestrowany
    Nov 2015
    Skąd
    Piaseczno
    Kod pocztowy
    05-500
    Posty
    198

    Domyślnie

    Panowie szukam w okolicy woj. mazowieckiego dobrego sprawdzonego i solidnego instalatora do instalacji elektrycznej na Grentonie. Ktoś pomoże?

    trais

  9. #109
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    WooojaS

    Zarejestrowany
    Mar 2017
    Skąd
    Łódź
    Kod pocztowy
    91-303
    Posty
    39

    Domyślnie

    Witaj. Ja uważam, ze oczywiście instalator może wiedzieć więcej niż forum, jednakże jak mam mu pisać kazde pytanie to po 20 doda mnie do reguły spamu
    ad 1 .Dobrze wiedzieć do czego dimmer finalnie działa. A poza oświetlenieniem halogenowym jakiego jeszcze używasz (mniej prądożernego?)
    Czyli do taśm ten moduł RGB tylko. Z RGBW chodziło mi o to W na końcu - Na taśmie RGB mimo swoich barw cięzko/prawie w ogóle nie da się uzyskać białego i takiej sile świecenia jak tylko na barwie białej. Powstałą więc taśma RGBW która ma dodatkowe tylko białe ledy - jest jaśniej i nie trzeba się bawić ustawianiem koloru. https://www.fibaro.com/pl/products/rgbw-controller/

    Cytat Napisał Marian_D Zobacz post
    To czemu nie zawracasz d... instalatorowi? To chyba lepsze źródło niż forum? Ja dla przykładu jak mam czas to grzebię sobie w systemie i mimo że mam go od dłuższego już czasu to wiem dużo mniej niż instalator. Choćby z tej przyczyny że soft jest co jakiś czas aktualizowany i pojawiają się nowe rzeczy.

    Dimmer chyba tylko do żarówek i halogenów. Ale głowy nie dam bo tylko coś mi świta że tak mi instalator mówił. U mnie taśmami i lampami led steruje moduł led, do którego wpęty jest zasilacz.

    Nie wiem o co Ci chodzi z tym "sensownie".

    Grenton pamięta parametry i może je ustawić również przy starcie systemu. Np. dla dimerów możesz sobie zdefiniować maksymalną jasność i zmieniać ją w dowolnej chwili czy to z przycisku czy to ze skryptu. Tak samo jak z wszystkimi innymi parametrami - w Grentonie nic nie jest ustawiane "na sztywno" bo wszystko w każdej chwili możesz zmienić dowolnym mechanizmem, np. po określonym czasie używając skryptu czy dowolnego innego zdarzenia każdego z obiektów w systemie (np. timera, przycisku, termostatu itp itd). Tak na przykład działa różne oświetlenie w dzień i w nocy: w zależności od godziny zmieniany jest parametr maksymalnej wartości oświetlenia.

    Nowe moduły mają podobno bezpośredni pomiar prądu. Piszę "podobno", bo ich jeszcze nie mam zainstalowanych.
    Ostatnio edytowane przez WooojaS ; 27-03-2017 o 12:03

  10. #110

    Domyślnie

    Cytat Napisał WooojaS Zobacz post
    ad 1 .Dobrze wiedzieć do czego dimmer finalnie działa. A poza oświetlenieniem halogenowym jakiego jeszcze używasz (mniej prądożernego?)
    W całym domu mam praktycznie tylko oświetlenie LED i halogeny. Z białymi żarówkami LED trochę się nakombinowałem, bo to co sprzedają wszędzie to jakiś dramat - podają 20-30W (odpowiednik 75-100W żarówki) a w środku diody dające może z 5W. W końcu udało mi się znaleźć sensowne ciepłe białe LEDy o dużym kącie rozsyłu, ale koszt był... co tu dużo mówić... porażający (70 pln za jedną żarówkę będącą odpowiednikiem 150W lampy). Odżałowałem i kupiłem 10 szt żeby zainstalować tam, gdzie świecę najczęściej.


    Cytat Napisał WooojaS Zobacz post
    Powstałą więc taśma RGBW która ma dodatkowe tylko białe ledy - jest jaśniej i nie trzeba się bawić ustawianiem koloru.
    Nie przesadzałbym z tym problemem z kolorami w RGB. Mam w sumie taśmy tylko w dwóch miejscach w domu (salon i największa łazienka). W obydwu miejscach zastosowałem dobrej jakości taśmy RGB i bez problemu ustawiam biały (zimny lub ciepły). Więcej mam żarówek RGB, bo eksperymentowałem z temperaturą barwową światła (rano zimny a wieczorem ciepły, prawie "pomarańczowy" biały). W Grentonie ma problemu by pod dowolny przycisk podpiąć dowolne wartości RGB i tak dobrac wartości każdej ze składowej R, G i B że na dowolnej taśmie wyjdzie Ci taki biały jak potrzebujesz - dowolnie ciepły lub zimny. W przypadku żarówek to w ogóle nie było już wyboru i jedyne sensowne które udało mi się znaleźć to były RGB.

    Zresztą, kolory to bajer z którego może ktoś korzysta na początku, ale potem zwykle i tak świeci się na biało. Może więc zwykła biała taśma byłaby lepszym rozwiązaniem?
    Ostatnio edytowane przez Marian_D ; 27-03-2017 o 23:39

  11. #111
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    WooojaS

    Zarejestrowany
    Mar 2017
    Skąd
    Łódź
    Kod pocztowy
    91-303
    Posty
    39

    Domyślnie

    Hej. Podałem link wyżej to taśmy RGBW... która trochę mi eliminuje zabawę białym. W poprzednim mieszkaniu po przerobieniu kilku taśm ten model okazał się najlepszym wyjściem - biały naturalny a mogę go sobie dodatkowo pomalować inną barwą niezależnie. A zachowuje przy tym moc taśmy gdzie w przypadku RGB niestety moc spada znacznie.

  12. #112
    WITAJ, czytaj i pytaj... :)
    hardycandy2501

    Zarejestrowany
    Apr 2017
    Skąd
    Szczecin
    Kod pocztowy
    71-114
    Posty
    7

    Domyślnie

    Panowie niedługo zaczynam budowę i zdecydowałem się montować grentona. Możecie podpowiedzieć czy warto inwestować w panele dotykowe grentona. Doradza mi je instalator ale jakoś nie mogę ogarnąć jak on w moim domu razem 260m2 razem z piwnica chce to ogarnąć na 16 panelach i 3 włącznikach dzwonkowych. Proszę napiszcie mi jak to działa u was i czy warto za to dopłacać. Jak to jest z ich trwałością i czy się nie palcuja no i ogólne wrażenia. Pozdrawiam

  13. #113

    Domyślnie

    Hardycandy2501 - jestem zainteresowany tym tematem i rowniez spod Szczecina. Podzielisz sie informacjami , wycenami jakie otrzymales ?

  14. #114
    WITAJ, czytaj i pytaj... :)
    hardycandy2501

    Zarejestrowany
    Apr 2017
    Skąd
    Szczecin
    Kod pocztowy
    71-114
    Posty
    7

    Domyślnie

    Cytat Napisał mchrol Zobacz post
    Hardycandy2501 - jestem zainteresowany tym tematem i rowniez spod Szczecina. Podzielisz sie informacjami , wycenami jakie otrzymales ?
    Wyślij maila na [email protected] to podeśle ci wycenę.

  15. #115
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    WooojaS

    Zarejestrowany
    Mar 2017
    Skąd
    Łódź
    Kod pocztowy
    91-303
    Posty
    39

    Domyślnie

    Witam. Czy w aplikacji możemy zrobić powiadomienie "Push" , czyli takie wyskakujące, coś pokazujące... wybudzające telefon?

    Co do klawisza dzwonkowego - czy można wywołać np. sceną reakcję na dwuklik jednego klawisza by zapalił drugą lampę?

  16. #116
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    PeeN

    Zarejestrowany
    Jan 2013
    Skąd
    Opolszczyzna
    Posty
    39

    Domyślnie

    Cytat Napisał WooojaS Zobacz post
    Witam. Czy w aplikacji możemy zrobić powiadomienie "Push" , czyli takie wyskakujące, coś pokazujące... wybudzające telefon?

    Co do klawisza dzwonkowego - czy można wywołać np. sceną reakcję na dwuklik jednego klawisza by zapalił drugą lampę?
    Odpowiem Ci tylko co do włącznika dzwonkowego, możesz go zaprogramować tak żeby wykonywać 4 różne funkcje

  17. #117
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    WooojaS

    Zarejestrowany
    Mar 2017
    Skąd
    Łódź
    Kod pocztowy
    91-303
    Posty
    39

    Domyślnie

    Tyle to ja wiem. Krótkie wciśnięcie, długie wciśniecie i kolejne dwie które jak na razie nie do końca kumam. Można tworzyć sceny przecież. Nie mozna tam kolejnych dwóch kliknięc ustawić by wywołać daną funkcję?

  18. #118
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    WooojaS

    Zarejestrowany
    Mar 2017
    Skąd
    Łódź
    Kod pocztowy
    91-303
    Posty
    39

    Domyślnie

    Dzięki za informację!!
    Akurat zmieniam mojego dystrybutora od Grentona, bo z aktualnym coś nie mogę się dogadać. np. od prawie tygodnia chce się dowiedzieć jaki wymiar ma puszka pod panel 4 klawiszowy i nie mogę :/
    Jaki ma?

    Pozdrawiam, Tomasz.

  19. #119
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    WooojaS

    Zarejestrowany
    Mar 2017
    Skąd
    Łódź
    Kod pocztowy
    91-303
    Posty
    39

    Domyślnie

    Witam. Lada dzień będę zamykał temat elektryki/automatyki w mieszkaniu - po tym czasie nie dołożę żadnego okablowania.
    Co wam wyszło w czasie, co jeszcze chcielibyście dołożyć i skończyło się na z-wave? Jeszcze wczoraj dołożyłem przewody do wentylatorów w kuchni/łazience.. I tak myślę, gdzie coś jeszcze mógłbym położyć za wczasu.

  20. #120

    Domyślnie

    A co masz, byśmy mogli pomyśleć czego brakuje.

Strona 6 z 8

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony