dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 8 z 8
Pokaż wyniki od 141 do 146 z 146
  1. #141

    Domyślnie

    Nie bardzo miałem czas zrobić jakieś fajne konfiguracje bo mi się znajomi w sobotę zwalili na głowę, ale oto krótkie podsumowanie:

    Nowy panel jest niemal identyczny jak dotychczasowy bez wyświetlacza, z tym wyjątkiem że część wchodząca do puszki jest nieco większa. Na ścianie prezentuje się bardzo zacnie.

    Wyświetlacz w panelu jest moim zdaniem w sam raz. Z jednej strony całkiem czytelny a z drugiej nie zajmuje miejsca potrzebnego na przyciski. Jest wykonany w technologii OLED, więc świeci bardzo jasno i kontrastowo. Na początku myślałem że to może być wkurzające gdy np. w sypialni będzie świecił panel, ale okazuje się że wyświetlacz zapala się w chwili gdy podejdzie się do panelu. Dzieje się to tak szybko i naturalnie, że jest całkiem wygodne.

    Co do możliwości samego panelu, to bardzo mnie zaskoczył. Można korzystać z uproszczonych funkcjonalności przez co panel da się zaprogramować bardzo szybko. U mnie w jednym miejscu wymieniliśmy dotychczasowy panel (bez wyświetlacza) na nowy, który w kilka minut został uruchomiony i można było sterować tym co sobie z nim powiązaliśmy.

    Z drugiej strony w panelu jest coś takiego jak tryb pełnego programowania - zwyczajnie da się wyświetlać teksty, grafiki, linie itp. Możliwości konfiguracyjne są w zasadzie nieograniczone. Funkcje rysowania są dostępne z poziomu skryptów, więc można sobie pisać w LUA całe duże programy, z menu, grafiką i tym podobnymi. Instalator pokazywał mi filmik na którym jeden z klientów zrobił sobie z panelu małe centrum informacyjne, z wykresami, ikonami itp. itd. W sumie fajna rzecz bo można zaraz po przyjściu do domu mieć wizualizację statusu bez potrzeby zaglądania do telefonu.

    To, co mi się najbardziej spodobało, to możliwość podpinania dowolnych akcji pod sensor gestów. Okazało się, że mogę sterować oświetleniem bezdotykowo, np. gesty lewo-prawo skonfigurowałem sobie jako włącz-wyłącz a góra/dół jako zmiana jasności dimmera.

    Co prawda jak pisałem nie miałem za bardzo czasu pobawić się tym panelem, ale na chwilę obecną nie mam się chyba do czego doczepić.



    Cytat Napisał margielm Zobacz post
    nagraj jakiś film jak będziesz miał jakiś czas.
    Filmik nagram jak będę miał chwilę. Postaram się wcześniej wrzucić fotki.

  2. #142

    Domyślnie

    Panele mam już oprogramowane. Możliwość przełączania gestami naprawdę mi się podoba. Zrobiłem sobie np tak, że z ekranu podstawowego (tego widocznego po podejściu do panelu) włączam i wyłączam lampy, na kolejnym mam sceny a na jeszcze kolejnych ustawienia poszczególnych dimerów. A obsługa tych kilku ekranów jest w sumie bardzo prosta.

    Filmu nie miałem czasu zrobić, ale ktoś mnie ubiegł i wrzucił na YT film pokazujący jak on działa: https://www.youtube.com/watch?v=w7-PCA8JJdk

    Tu znalazłem filmik pokazujący wydajność: https://www.youtube.com/watch?v=32ilNPECgJE

  3. #143
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    witer30

    Zarejestrowany
    Dec 2015
    Skąd
    Świecie
    Kod pocztowy
    86-100
    Posty
    15

    Domyślnie

    a jaka jest orientacyjna cena za ten panel...?

  4. #144
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    Rec

    Zarejestrowany
    Mar 2018
    Skąd
    Warszawa
    Kod pocztowy
    03-406
    Posty
    127

    Domyślnie

    Jak ciężko Ci poszukać samemu to proszę:
    https://support.grenton.pl/pl/suppor...cs/35000008527
    Szkieletowy typu stodoła dla 2 osób, parter, poddasze nieużytkowe 2017 r. budowy, 160 m2 p.u. kubatura 450 m3, ogrzewanie PP kanałowa Daikin Sky Air Sesonal Smart 12,5 kW cieplnej, dodatkowo łazienka i wiatrołap maty grzejne r-m 10 mb, rekuperacja Daikin VAM 350 entalpiczna, PV 3,2 kWp prosument PGE, CWU 120l Viking z zaworem mieszającym, ogrzewanie, klimatyzacja, rekuperacja, wentylacja mechaniczna w jednym systemie, opomiarowane, wszystko na prąd.

  5. #145
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    witer30

    Zarejestrowany
    Dec 2015
    Skąd
    Świecie
    Kod pocztowy
    86-100
    Posty
    15

    Domyślnie

    bardzo dziękuję. ale to cena promocyjna do końca roku... Jaka będzie w nowym tego już nie wiem, ale ok, masz może ich cennik katalogowy?

  6. #146
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    Rec

    Zarejestrowany
    Mar 2018
    Skąd
    Warszawa
    Kod pocztowy
    03-406
    Posty
    127

    Domyślnie

    To nie jest produkt marketowy tylko systemowy i sam nie zadziała, więc najpierw zaplanuj i skonfiguruj sobie funkcjonalności a potem wyślij maila do Grentona z prośbą o wycenę z ew. rabatami lub skontaktuj się z autoryzowanym instalatorem jak nie chcesz sam dłubać.
    Szkieletowy typu stodoła dla 2 osób, parter, poddasze nieużytkowe 2017 r. budowy, 160 m2 p.u. kubatura 450 m3, ogrzewanie PP kanałowa Daikin Sky Air Sesonal Smart 12,5 kW cieplnej, dodatkowo łazienka i wiatrołap maty grzejne r-m 10 mb, rekuperacja Daikin VAM 350 entalpiczna, PV 3,2 kWp prosument PGE, CWU 120l Viking z zaworem mieszającym, ogrzewanie, klimatyzacja, rekuperacja, wentylacja mechaniczna w jednym systemie, opomiarowane, wszystko na prąd.

Strona 8 z 8

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony