dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 8 z 8
  1. #1

    Domyślnie Ocieplenie sufitu - pomożecie?

    Witajcie!
    Chciałbym ocieplić sufit w mieszkaniu, nad którym mam nieogrzewany strych. Strop betonowy, starszego budownictwa (30 - parę lat).
    Nie mam możliwości ocieplenia podłogi strychu, ponieważ już jest dość niski.

    Planuję położyć wełnę lub styropian i pod tym podwieszany sufit GK z halogenami, tylko obawiam się powstania grzyba.
    Pytanie jak to dobrze zrobić, czy i jaką folię trzeba dać na izolację, jaką zostawić przestrzeń by ta wełna/styropian nie grzały się zbytnio od oświetlenia.

    P.S w jednym pomieszczeniu nie potrzebuję super pięknego sufitu, myślałem dać tam styropian + kasetony styropianowe i tu kolejne pytanie, czy nie odpadnie to

  2. #2

    Domyślnie

    wełna nie jest palna. styropian może się pod wpływem ciepła topić.

  3. #3
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    karolek33

    Zarejestrowany
    Nov 2014
    Skąd
    białystok
    Kod pocztowy
    15-001
    Posty
    28

    Domyślnie

    tez bym się poważnie zastanawiał nad wełną można ja ułożyć krzyżowo eleminując mostki termiczne

  4. #4

    Domyślnie

    W Pana przypadku zdecydowanie rekomendowałbym użycie wełny mineralnej, wymienię trzy główne powody:

    1. Wełna mineralna jest lekka i poręczna, dzięki czemu nie będzie obciążała konstrukcji sufitu podwieszanego, oraz świetnie wypełni izolowaną przestrzeń,
    2. Wełna mineralna jest niepalna (posiada klasę niepalności A), nie musi się Pan martwić o bliskość rozgrzanych żarówek,
    3. Wełna mineralna jest bardzo dobrym izolatorem akustycznym.

    Jeżeli odpowiednio zabezpieczy Pan wełnę przed wilgocią, nie musi się pan obawiać powstania grzyba. Należy ułożyć folię paroizolacyjną bezpośrednio na wełnę, pod płytę gipsowo-kartonową.

    Pozdrawiam,
    Paweł Stefański
    ____________________
    Online Ekspert ISOVER

  5. #5
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar Tomek W
    Zarejestrowany
    Jun 2011
    Skąd
    Cigacice
    Kod pocztowy
    66-131
    Posty
    1.742
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    19
    Klub SUPER WYKONAWCA Chciałbym jednocześnie zaprosić do odwiedzenia grupy Izolacja Rockwool na Facebooku gdzie odnajdziecie sporo informacji na temat izolacji z wełny skalnej Rockwool www.facebook.com/groups/izolacjerockwool

    Domyślnie

    Generalnie skalna wełna ROCKWOOL posiada wszystkie wyżej właściwości wymienione przez Pana Pawła. Jednak jest coś jeszcze.
    Wyroby ze skalnej wełny mineralnej ROCKWOOL charakteryzują się bardzo niskim oporem dyfuzyjnym, czyli wełna skalna jest paroprzepuszczalna. Dzięki temu para wodna może swobodnie wydostawać się z przegrody i tak np. w Pana sytuacji jeśli jest po pomieszczenie suche nie ma konieczności stosowania folii paroizolacyjnej. Jeśli chodzi o niepalność włókno skalne topi się dopiero w temperaturze 1000 stopni a więc żarówki i halogeny to żadna przeszkoda.
    Tomek W.

    e-konsultant Rockwool

  6. #6
    ELITA FORUM (min. 1000) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    FlashBack

    Zarejestrowany
    Nov 2008
    Skąd
    Mazowsze
    Posty
    2.167

    Domyślnie

    Cytat Napisał Tomek W Zobacz post
    Generalnie skalna wełna ROCKWOOL posiada wszystkie wyżej właściwości wymienione przez Pana Pawła. Jednak jest coś jeszcze.
    Wyroby ze skalnej wełny mineralnej ROCKWOOL charakteryzują się bardzo niskim oporem dyfuzyjnym, czyli wełna skalna jest paroprzepuszczalna. Dzięki temu para wodna może swobodnie wydostawać się z przegrody i tak np. w Pana sytuacji jeśli jest po pomieszczenie suche nie ma konieczności stosowania folii paroizolacyjnej. Jeśli chodzi o niepalność włókno skalne topi się dopiero w temperaturze 1000 stopni a więc żarówki i halogeny to żadna przeszkoda.
    . Skąd przypuszczenie, że chodzi o ocieplanie pomieszczenia typu składzik, pom niemieszkalne?

  7. #7
    ELITA FORUM (min. 1000) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    FlashBack

    Zarejestrowany
    Nov 2008
    Skąd
    Mazowsze
    Posty
    2.167

    Domyślnie

    Cytat Napisał caleson Zobacz post
    Witajcie!
    Chciałbym ocieplić sufit w mieszkaniu, nad którym mam nieogrzewany strych. Strop betonowy, starszego budownictwa (30 - parę lat).
    Nie mam możliwości ocieplenia podłogi strychu, ponieważ już jest dość niski.

    Planuję położyć wełnę lub styropian i pod tym podwieszany sufit GK z halogenami, tylko obawiam się powstania grzyba.
    Pytanie jak to dobrze zrobić, czy i jaką folię trzeba dać na izolację, jaką zostawić przestrzeń by ta wełna/styropian nie grzały się zbytnio od oświetlenia.

    P.S w jednym pomieszczeniu nie potrzebuję super pięknego sufitu, myślałem dać tam styropian + kasetony styropianowe i tu kolejne pytanie, czy nie odpadnie to
    Samo ocieplenie stropu od dołu czy góry nie daje pełnej korzyści, do szczęścia brakuje ocieplenia ścian. najlepiej by zachować estetykę wnętrza docieplić ściankę strychu do wysokości 1m. O ile masz wykonana izolację elewacji.
    Izolować tylko by następnie robić mostki dla opraw lamp. W każdej instrukcji montażu lamp masz dane o wymaganej wielkości wnęki. Wybierz się do sklepu i poczytaj karty. Oświetlenie Led jest trwalsze i w czasie tańsze.

  8. #8
    ELITA FORUM (min. 1000) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    FlashBack

    Zarejestrowany
    Nov 2008
    Skąd
    Mazowsze
    Posty
    2.167

    Domyślnie

    Cytat Napisał FlashBack Zobacz post
    Samo ocieplenie stropu od dołu czy góry nie daje pełnej korzyści, do szczęścia brakuje ocieplenia ścian. najlepiej by zachować estetykę wnętrza docieplić ściankę strychu do wysokości 1m. O ile masz wykonana izolację elewacji to uzyskasz jeszcze wiecej korzyści.
    Izolować tylko by następnie robić mostki dla opraw lamp. W każdej instrukcji montażu lamp masz dane o wymaganej wielkości wnęki. Wybierz się do sklepu i poczytaj karty. Oświetlenie Led jest trwalsze i w czasie tańsze.
    Bo nie mam opcji edytuj.

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony