dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 51 z 78
Pokaż wyniki od 1.001 do 1.020 z 1558
  1. #1001
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar Artemika
    Zarejestrowany
    Oct 2014
    Skąd
    Mazowieckie
    Posty
    103

    Domyślnie

    Myjk - ja buduje Riwiera 4 z MG projekt. Taka to niby kostka, ale dość skomplikowana kostka w sumie. Na razie to zobaczyć jej nie mozna bo na PnB sie doczekać nie moge zarzuciłam juz wcześniej okiem do Domu na Zakręcie, moje klimaty

  2. #1002
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar quisquis
    Zarejestrowany
    Sep 2008
    Skąd
    Lublin
    Posty
    238
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    32

    Domyślnie

    Ja ostatnio dużo czytam, mało piszę, ale jak najbardziej jestem bociankiem 15 Dziś wytyczyliśmy dom, przyjechały deski szalunkowe, stal itp. Beton i piach też zamówione. Po niedzieli wchodzą murarze i robimy fundamenty. Przd zimą przykryjemy dom. Dach już mamy kupiony. Będzie braas cementowy, grafit.

    W kwestii ogrzewania to właśnie dlatego, że dużo czytami i staram się rozmawiać, z tymi, którzy wiedzą zdecydowaliśmy się na wodną podłogówkę napędzaną prądem ku zdziwieniu i powątpiewaniu całego otoczenia Dodatkowo w razie "W" zostaje kominek. Jeden komin nam odpadł, tak samo jak drzwi do kotłowni i cały ten brud. W kotłowni będę miała piękną pralnię i suszarnię zaryzykowałam i mam nadzieję być zadowolona. Pozdrawiam ciepło wszystkie bocianki.

  3. #1003
    Arturo72
    Guest
    Arturo72

    Domyślnie

    Cytat Napisał quisquis Zobacz post
    W kwestii ogrzewania to właśnie dlatego, że dużo czytami i staram się rozmawiać, z tymi, którzy wiedzą zdecydowaliśmy się na wodną podłogówkę napędzaną prądem ku zdziwieniu i powątpiewaniu całego otoczenia Dodatkowo w razie "W" zostaje kominek. Jeden komin nam odpadł, tak samo jak drzwi do kotłowni i cały ten brud. W kotłowni będę miała piękną pralnię i suszarnię zaryzykowałam i mam nadzieję być zadowolona. Pozdrawiam ciepło wszystkie bocianki.
    O Matko Bosko Częstochowsko
    Bierzcie przykład i uczcie się Bocianki 2015 zamiast patrzeć na przepisy jak gotować grochówkę
    A "kotłownia" w takim domu może wyglądać tak:
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	1,2.jpg
Wyświetleń:	833
Rozmiar:	53,9 KB
ID:	328378
    Nie skromnie dodam,że to moja "kotłownia"
    Ostatnio edytowane przez Arturo72 ; 23-08-2015 o 02:44

  4. #1004
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar MadziulaPM
    Zarejestrowany
    Jun 2013
    Kod pocztowy
    21-500
    Posty
    213

    Domyślnie

    Witaj quisquis- powodzenia życzę
    Artemika, za papierki trzymam kciuki- oby szybko wszystko poszło!

    U nas batalia o nazewnictwo pomieszczeń tzw. "pomieszczenia usługowe" o czym pisałam wcześniej TU udało się załatwić.
    Pismo z wyjaśnieniami archtekta i kierownika budowy zostało przyjęte przez bank, ale opóźnienie wynikające z tego tytułu pozostało. Mamy poprawny wniosek, nasze dokumenty etc. ok, zdolność kredytowa wyliczona przez bankowego analityka jest taka jaką potrzebujemy, teraz bank ma przygotować decyzję kredytową i umowę do podpisu. magiczne 12 dni roboczych w których wg. BGŻ Paribas miał cały proces się zmieścić od dnia złożenia wniosku i kompletu dokumentów mija we wtorek 25 sierpnia, 3 etapy za nami, teraz ostatni, mam nadzieje, że już będzie z górki i po pierwszym stropie ruszymy dalej.
    Ostatnio edytowane przez MadziulaPM ; 23-08-2015 o 14:26

  5. #1005
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar quisquis
    Zarejestrowany
    Sep 2008
    Skąd
    Lublin
    Posty
    238
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    32

    Domyślnie

    Hej, mi się udało ustalić marżę kredytu na 1,5. Nie wiem czy dalej szukać. BPH dawało mi 0,85, ale spore koszty na początek (ponad 10 tys.). Jak u Was? Które banki jeszcze odwiedzić? Sprawdziłam BPH, PKO BP i PKO SA.

  6. #1006

    Domyślnie

    ja mam marżę 1,3%, prowizja 2%, ale załatwiałam przez doradcę Muratora, bo bez nich marża była wyższa o 0,3%
    dla mnie oprócz oczywiście marży i innych opłat ważne było, żebym poszła do banku tylko na podpisanie umowy, przy 2 dzieciach nie miałam jak nawet po bankach biegać. JEszcze składaliśmy do mbanku - 1,45% i ING - 1,65%
    ale to zależy co jeszcze bank chce wcisnąć ze swoich produktów i co Ciebie z tych produktów interesuje.
    Ja mam bezpłatne konto (to standard), jedno wynagrodzenie na konto przelewane, ubezpieczenie na życie, ubezpieczenie nieruchomości we własnym zakresie a nie przez bank, karta kredytowa - 1 transakcja w miesiącu (nie lubie kart kredytowych, więc ustawiłam sobie spłatę od razu po użyciu karty, więc musze pamiętać, zeby jej od czasu do czasu użyć) no i ta prowizja :/ ale przy tej marży i tak mi się to opłaca.


    Cytat Napisał quisquis Zobacz post
    Hej, mi się udało ustalić marżę kredytu na 1,5. Nie wiem czy dalej szukać. BPH dawało mi 0,85, ale spore koszty na początek (ponad 10 tys.). Jak u Was? Które banki jeszcze odwiedzić? Sprawdziłam BPH, PKO BP i PKO SA.

  7. #1007
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar piotrek0m
    Zarejestrowany
    Oct 2012
    Skąd
    Wrocław
    Posty
    2.222
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    148

    Domyślnie

    Cytat Napisał Myjk Zobacz post

    Także bądź dobrej myśli i zadbaj po prostu o wykonanie elementów zgodnie ze sztuką. Przy okazji, robiłeś OZC?
    Tak, tak - robiłem projekt ogrzewania i liczone było OZC, czym zapewniłem ubaw na wątkach forum, bo tylko frajer robi OZC...
    Ściany budynku ocieplone wełną 20 cm, w skosach też 20 cm wełny, na suficie też 20 cm, ale mam zapas miejsca, żeby jeszcze dołożyć, podłoga ma 14 cm + 8 cm ściana fundamentowa - czekam na pierwszą zimę... ... ...
    PLANETA 2 - dziennik budowy
    Projekt Planeta 2 / użytkowa 170 m2 + garaż 40 m2 / porotherm 24 P+W / ściany wełna 20 / podłoga styropian 14 / poddasze wełna 20 / kocioł Vitodens-222F / 100% ogrzewanie podłogowe

  8. #1008
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... Avatar Myjk
    Zarejestrowany
    Aug 2013
    Skąd
    WAW
    Posty
    5.057

    Domyślnie

    Cytat Napisał Artemika Zobacz post
    Myjk - ja buduje Riwiera 4 z MG projekt. Taka to niby kostka, ale dość skomplikowana kostka w sumie. Na razie to zobaczyć jej nie mozna bo na PnB sie doczekać nie moge zarzuciłam juz wcześniej okiem do Domu na Zakręcie, moje klimaty
    Tak, nawet nie dość, a mocno skomplikowana. Z pewnością jednak się dzięki temu lepiej wizualnie prezentuje. Ja ze względu głównie na energooszczędność (ale też symetrię i łatwość aranżacji) uprościłem ściany do maksimum, przez co domek, o ile nie znajdę sposobu na upiększenie i urozmaicenie elewacji, będzie wyglądać jak PRLowski kloc. Ale jestem dobrej myśli, hehe.

    Pochwal się proszę założeniem dziennika (jeśli planujesz), chętnie zasubskrybuję i będę dopingować.

    Cytat Napisał piotrek0m Zobacz post
    Tak, tak - robiłem projekt ogrzewania i liczone było OZC, czym zapewniłem ubaw na wątkach forum, bo tylko frajer robi OZC...
    Ściany budynku ocieplone wełną 20 cm, w skosach też 20 cm wełny, na suficie też 20 cm, ale mam zapas miejsca, żeby jeszcze dołożyć, podłoga ma 14 cm + 8 cm ściana fundamentowa - czekam na pierwszą zimę... ... ...
    Mnie niezmiennie dziwi, że inwestorzy ufają konstruktorom, którzy z pomocą matematyki gwarantują wytrzymałość stropów i ścian żeby się inwestorowi nic na łeb nie waliło, a wyśmiewają obliczenia zapotrzebowania domu na ciepło jakby to była jakaś wiedza tajemna. Może w ogóle nie wiedzą, że to się wszystko za każdym razem liczy? Tak czy siak, na pohybel z ignorantami.
    Dziennik Budowy
    *Dom: 190m2 (ogrzewane) + 55m2 (garaż+pom.gosp.) OZC CO 6,5kW dla -20@22oC | 10MWh/rok
    *PC G-G APIC 9kW z GWC spiralnym 500m2 PE40 5x150mb ~12kW
    *Fotowoltaika 10kWp SunEarth 325Wp, 3 połacie ESW, z falownikiem Fronius 8.2 3F
    *Stan: Meblowanie

  9. #1009
    Arturo72
    Guest
    Arturo72

    Domyślnie

    Cytat Napisał piotrek0m Zobacz post
    Tak, tak - robiłem projekt ogrzewania i liczone było OZC, czym zapewniłem ubaw na wątkach forum, bo tylko frajer robi OZC....
    I kolejny inwestor do brania przykładu i naśladowania
    OZC to podstawa i święta rzecz,najlepiej jak robione jeszcze przed budową.

  10. #1010
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar Wszamanka
    Zarejestrowany
    Mar 2015
    Skąd
    Rzeszów
    Posty
    110

    Domyślnie

    quisquis, miesiąc temu dostałam 1,59 marży i 1,59 prowizji, na jakąś promocję się załapałam, kredyt brałam przez pośrednika, na tamten czas to była najkorzystniejsza oferta

  11. #1011
    Senior Member FORUMOWICZ WIELKI SERCEMADMINISTRATOR FORUM Avatar Redakcja
    Zarejestrowany
    May 2001
    Posty
    4.682

    Domyślnie

    Kochane Bocianki,
    z podziwem i radością obserwujemy Wasze zmagania i sukcesy. Z myślą i o Was organizujemy spotkanie Forumowiczów - już szóste! W atmosferze zabawy, przy dobrym jedzeniu i piwie, w pięknym wnętrzu Pałacu Prymasowskiego - będzie impreza! Można będzie poznać się w realu, nie on line. Będą niespodzianki, konkursy i upominki.
    Chcemy mówić też o Was.
    Na pytania będą czekali eksperci Muratora.
    Zapraszamy z dziećmi - zajmie się nimi animator.
    Na koniec spotkania dla chętnych zwiedzenie Starego Miasta z przewodnikiem.
    Więcej w
    Programie spotkania.

    Będzie też Klub dyskusyjny na żywo. To miejsce, gdzie Forumowicz może wygłosić prelekcję z tezą (np. Dlaczego budowa domu była największym wyzwaniem w moim życiu?). Czekamy na zgłoszenia (napisz prywatną wiadomość do: Redakcja).

    Zapraszamy, bądź koniecznie. To dzień dla Was, dla Ciebie - w niekrępującej atmosferze, bez kosztów - wstęp jest bezpłatny, po rejestracji. Zapraszamy i prosimy - bądź. Jesteśmy dumni z Bocianków - ta impreza jest dla Ciebie.

    TU: Dział Spotkania Forum

    TU: REJESTRACJA


    Załącznik 328239
    Sprawy dotyczące forum: [email protected]
    murator.tv na YouTube: KANAŁ YOUTUBE

  12. #1012
    WITAJ, czytaj i pytaj... :) Avatar WiolaF
    Zarejestrowany
    Aug 2015
    Skąd
    Głogów
    Kod pocztowy
    67-200
    Posty
    3

    Domyślnie

    Cytat Napisał _PAK_ Zobacz post
    Witajcie Zakładam nowy temat aby służył nam w nadchodzącym nowym 2015 roku. Zapraszam chętnych do dzielenia się informacjami, postępami, zamiarami- ogólnie piszcie INWESTORZY 2015 ten rok należy do nas
    Witam wszystkich,
    Rok 2015 tak dla mnie to jest rok wielkich wydarzeń. Wreszcie po wielu perypetiach z innymi firmami budowlanymi zdecydowałam się na współpracę z Firmą "DOMIKON" i rozpoczęłam budowę domu, o którym marzyłam od lat. Sam pomysł budowy właśnie takiego domu, jaki sobie wymyśliłam i projekt został przenieśliśmy przez mojego architekta na papier, co nie było prostym zadaniem.
    Po kilku rozmowach z szefostwem Firmy „DOMIKON” zauważyłam, że rozmawiam z fachowcami i wiedzą, o czym mówią. Nie były im obce nowoczesne domy energooszczędne, ponieważ zajmowali się tym od lat. Propozycja dobrania ogrzewania i innego sprzętu oraz przedstawienie ich było tak wartościowe i pomocne, że decyzja była jedna…TAK WY BUDUJECIE MÓJ DOM”.
    Czas budowy mojego domu został określony na 3 miesiące a muszę dodać jest to wyjątkowy dom, jakiego (przypuszczam)nigdzie w polsce nie ma.
    Przyszedł czas rozpoczęcia 21.07.2015, przyjechało 4 panów i zaczęli szykować już przygotowane fundamenty na ustawianie domu. Następnego ranka przyjechał dźwig i ciężarówka pełna belek i elementów, które zostały przygotowane na hali Firmy w Czerniewicach. W ciągu kilku godzin plac zmienił się w jedną wielką budowę i z chwili na chwilę coraz więcej było widać z mojego domu, który właśnie powstawał. To, co się dzieje w tym momencie jest nie wyobrażalne, człowiek stoi i patrzy jak rośnie dom, który normalnie stawia się standardowo 1-3 lat w kilkanaście godzin i nagle mamy zarys domu. Wszystko dzieje się w tak krótkim czasie, że po trzech dniach stoją ściany i właśnie przywożą dach, aby je pokryć. Kiedy kryto dach pojawili się elektrycy i po 4 dniach mój dom był okablowany i przygotowana cała elektryka do podłączenia elektrycznego. Po 3 tygodniach wstawiano już okna tak jak u mnie „ogromne” i po wstawieniu okien nagle na placu rozładowywane są płyty gipsowe, które były już mocowane w 5 tygodniu.
    Po 5 tygodniach dom jest w stanie surowym zamkniętym, właśnie czekam na drzwi wejściowe, które pozwolą mi zamknąć mój dom na klucz.
    Jestem zadowolona z prac wykonanych przez ekipę Firmy „DOMIKON” są tak zorganizowani i solidni, wiele firm powinno brać od nich przykład.
    Jak ktoś zamirza budować dom i szuka solidnej firmy, która zrobi wszystko a nie jak standardowo pojawia się kilka firm, które narzekają na złe wykonanie poprzedniej firmy, powinien udać się do Firmy DOMIKON i sami się przekonać jak można wybudować dom w szybkim tempie i trzeba wziąć pod uwagę jedno... Czas to pieniądz... Pozdrawiam Wiola

  13. #1013
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar pepa
    Zarejestrowany
    Jan 2015
    Skąd
    mazowieckie
    Posty
    128

    Domyślnie

    Cytat Napisał WiolaF Zobacz post
    Witam wszystkich,
    Rok 2015 tak dla mnie to jest rok wielkich wydarzeń. Wreszcie po wielu perypetiach z innymi firmami budowlanymi zdecydowałam się na współpracę z Firmą "DOMIKON" i rozpoczęłam budowę domu, o którym marzyłam od lat. Sam pomysł budowy właśnie takiego domu, jaki sobie wymyśliłam i projekt został przenieśliśmy przez mojego architekta na papier, co nie było prostym zadaniem.
    Po kilku rozmowach z szefostwem Firmy „DOMIKON” zauważyłam, że rozmawiam z fachowcami i wiedzą, o czym mówią. Nie były im obce nowoczesne domy energooszczędne, ponieważ zajmowali się tym od lat. Propozycja dobrania ogrzewania i innego sprzętu oraz przedstawienie ich było tak wartościowe i pomocne, że decyzja była jedna…TAK WY BUDUJECIE MÓJ DOM”.
    Czas budowy mojego domu został określony na 3 miesiące a muszę dodać jest to wyjątkowy dom, jakiego (przypuszczam)nigdzie w polsce nie ma.
    Przyszedł czas rozpoczęcia 21.07.2015, przyjechało 4 panów i zaczęli szykować już przygotowane fundamenty na ustawianie domu. Następnego ranka przyjechał dźwig i ciężarówka pełna belek i elementów, które zostały przygotowane na hali Firmy w Czerniewicach. W ciągu kilku godzin plac zmienił się w jedną wielką budowę i z chwili na chwilę coraz więcej było widać z mojego domu, który właśnie powstawał. To, co się dzieje w tym momencie jest nie wyobrażalne, człowiek stoi i patrzy jak rośnie dom, który normalnie stawia się standardowo 1-3 lat w kilkanaście godzin i nagle mamy zarys domu. Wszystko dzieje się w tak krótkim czasie, że po trzech dniach stoją ściany i właśnie przywożą dach, aby je pokryć. Kiedy kryto dach pojawili się elektrycy i po 4 dniach mój dom był okablowany i przygotowana cała elektryka do podłączenia elektrycznego. Po 3 tygodniach wstawiano już okna tak jak u mnie „ogromne” i po wstawieniu okien nagle na placu rozładowywane są płyty gipsowe, które były już mocowane w 5 tygodniu.
    Po 5 tygodniach dom jest w stanie surowym zamkniętym, właśnie czekam na drzwi wejściowe, które pozwolą mi zamknąć mój dom na klucz.
    Jestem zadowolona z prac wykonanych przez ekipę Firmy „DOMIKON” są tak zorganizowani i solidni, wiele firm powinno brać od nich przykład.
    Jak ktoś zamirza budować dom i szuka solidnej firmy, która zrobi wszystko a nie jak standardowo pojawia się kilka firm, które narzekają na złe wykonanie poprzedniej firmy, powinien udać się do Firmy DOMIKON i sami się przekonać jak można wybudować dom w szybkim tempie i trzeba wziąć pod uwagę jedno... Czas to pieniądz... Pozdrawiam Wiola

    ja naliczyłam 4 razy słowo DOMIKON !!!!!
    wiolaf- udało Ci się ,brawo ,dobra reklama -nie jest zła
    hahaha

  14. #1014
    WITAJ, czytaj i pytaj... :) Avatar WiolaF
    Zarejestrowany
    Aug 2015
    Skąd
    Głogów
    Kod pocztowy
    67-200
    Posty
    3

    Domyślnie

    Cytat Napisał pepa Zobacz post
    ja naliczyłam 4 razy słowo DOMIKON !!!!!
    wiolaf- udało Ci się ,brawo ,dobra reklama -nie jest zła
    hahaha
    Co tu ukrywać jak firma wywiązuje się z umowy to się chwali. Nie ma to jak inni budują dom i szukają wielu wykonawców, którzy ich zanim wejdą olewają bo myślą że będzie taniej. Ja wybrałam i tu jeszcze raz DOMIKON bo moim zdanie zasłużyli na moje zaufanie. Są inne firmy, które na dzień dobry mówią "będzie pani zadowolona" i kończy się w sądzie. Pozdrawiam
    Ostatnio edytowane przez WiolaF ; 25-08-2015 o 12:58

  15. #1015
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar pepa
    Zarejestrowany
    Jan 2015
    Skąd
    mazowieckie
    Posty
    128

    Domyślnie

    Cytat Napisał WiolaF Zobacz post
    Co tu ukrywać jak firma wywiązuje się z umowy to się chwali. Nie ma to jak inni budują dom i szukają wielu wykonawców, którzy ich zanim wejdą olewają bo myślą że będzie taniej. Ja wybrałam i tu jeszcze raz DOMIKON bo moim zdanie zasłużyli na moje zaufanie. Są inne firmy, które na dzień dobry mówią "będzie pani zadowolona" i kończy się w sądzie. Pozdrawiam
    Wiolaf-Ty po prosty masz wielkie szczęście-masz wyjątkowy dom "pierwszy w Polsce(pozwolisz że ja napiszę z wielkiej litery),sama pewnie tez jesteś wyjątkowa...bo wpadłaś nawet na wyjątkowy pomysł-BEZPŁATNEJ WYJĄTKOWEJ REKLAMY.
    Piszesz że :..."Wreszcie po wielu perypetiach z innymi firmami budowlanymi ..."(czyli tez szukałas w wielu miejscach jednak)-ojej to Ciebie tez "olali"....wiem co przeszłaś,jak pewnie już wiesz -mnie też.
    wspólczuję i trzymam kciuki za dalej,
    masz jakieś zdjęcia.pochwal się

  16. #1016
    ELITA FORUM (min. 1000) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar Bejaro
    Zarejestrowany
    Apr 2014
    Skąd
    śląsk
    Posty
    1.945

    Domyślnie

    Nie jesteś jedyna bo aktualnie na forum są dwa wątki domów stawianych w tej technologi jeden stanął około tygodnia temu drugi będzie w połowie października,różnica polega na tym że tam jest rzetelna informacja i sprawozdanie z budowy, zdjęcia a nie nachalna reklama.

    Każdy wyciągnie swoje wnioski czytając tamte dzienniki, bo tu to nawet nie folder reklamowy.

  17. #1017
    WITAJ, czytaj i pytaj... :) Avatar WiolaF
    Zarejestrowany
    Aug 2015
    Skąd
    Głogów
    Kod pocztowy
    67-200
    Posty
    3

    Talking

    Cytat Napisał Bejaro Zobacz post
    Nie jesteś jedyna bo aktualnie na forum są dwa wątki domów stawianych w tej technologi jeden stanął około tygodnia temu drugi będzie w połowie października,różnica polega na tym że tam jest rzetelna informacja i sprawozdanie z budowy, zdjęcia a nie nachalna reklama.

    Każdy wyciągnie swoje wnioski czytając tamte dzienniki, bo tu to nawet nie folder reklamowy.
    Forum staje się coraz ciekawsze...Wyjątkowy dom, wyjątkowa właścicielka tak zgadza się wielu z nas jest wyjątkowych. Z tego co mi wiadomo forum nie jest do reklamowania tylko do opisywania tego czym chcemy się podzielić z innymi. Zamiast zapytać o szczegóły wypłynęła fala dziwnych komentarzy czyżby ..........
    Ja nie wnikam kto kogo "olał" i nie wykonał swojej pracy i że murarz zanim rozpoczął nie przyszedł. Ja wybrałam solidną firmę i jestem zadowolona co wynika z mojego opisu. A co do takich domów, które są podobne do mojego...tak są "podobne" ale nie takie same. To jest projekt indywidualny i będzie tylko jeden wyjątkowy. Aby określić, że są takie same trzeba wziąć wiele rzeczy pod uwagę jak wykonanie i całokształt budynku bo wiele domuw są z zewnątrz niby podobne ale jednak inne. Tyle do tego.
    Jeszcze jedno co do słowa Polska, fakt mała litera ale jest jedna podstawowa zasada, aby innym zwracać uwagę trzeba samemu w danej dziedzinie być "Perfekcyjnym" jakoś z wpisów tego nie zauważyłam. Dziękuję za rozmowe

  18. #1018
    ELITA FORUM (min. 1000) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar Bejaro
    Zarejestrowany
    Apr 2014
    Skąd
    śląsk
    Posty
    1.945

    Domyślnie

    Cytat Napisał WiolaF Zobacz post
    A co do takich domów, które są podobne do mojego...tak są "podobne" ale nie takie same. To jest projekt indywidualny i będzie tylko jeden wyjątkowy. Aby określić, że są takie same trzeba wziąć wiele rzeczy pod uwagę jak wykonanie i całokształt budynku bo wiele domuw są z zewnątrz niby podobne ale jednak inne. Tyle do tego.
    Nie napisałam że to takie same domy tylko stawiane taką technologią,która nie jest żadną nowością,jest kilka firm które stawia takie domy.

    Jeśli chciałaś się podzielić to trzeba to zrobić konkretem, a nie reklamą.

  19. #1019

    Domyślnie

    u nas już stoją ściany
    tu stan jak było 30 % ścian

    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	ściany.jpg
Wyświetleń:	67
Rozmiar:	52,4 KB
ID:	328772
    foto stanu aktualnego będę miała pewnie jutro, przez urlop nie byliśmy 2 tygodnie na budowie!
    prawdę mówiąc myślami byłam czasem na budowie
    mam dylemat czy robić tylko ogrzewanie podłogowe czy grzejniki zostawić, fajnie jest zimą oprzeć się o ciepły grzejnik
    jak robicie u siebie?
    w domu będą płytki tylko w kuchni i wiatrołapie-reszta deski drewniane lub panele- kwestia otwarta -zależy od funduszy
    co się dzieje jak jest awaria ogrzewania podłogowego?
    trzeba zrywać podłogi?

  20. #1020
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... Avatar Myjk
    Zarejestrowany
    Aug 2013
    Skąd
    WAW
    Posty
    5.057

    Domyślnie

    Cytat Napisał malydomekpodlodzia Zobacz post
    mam dylemat czy robić tylko ogrzewanie podłogowe czy grzejniki zostawić,
    fajnie jest zimą oprzeć się o ciepły grzejnik jak robicie u siebie?
    Ja planuję wszędzie podłogówkę. Kalafiory mam obecnie i pomijając że szpecą, to nie dają komfortu cieplnego. I w zasadzie wykluczają zastosowanie źródła niskotemperaturowe typu pompa ciepła. Czym będziesz ogrzewać?

    Cytat Napisał malydomekpodlodzia Zobacz post
    w domu będą płytki tylko w kuchni i wiatrołapie-reszta deski drewniane lub panele- kwestia otwarta -zależy od funduszy
    Właśnie mam ciągły spór z małżonką w tym temacie. Żona chce (marzą się Jej) naturalne parkiety (bo to przyjemne, ciepłe dla stóp, ładne, etc.), aczkolwiek rozumie jednocześnie, że to problemy i koszty przy podłogówce (więc się łamie). Ja uważam, że nie ma sensu silić się na drewno/parkiet (czy jeszcze gorzej panele) w celu uzyskania "ciepła" które to głównie gwarantuje drewniana podłoga, gdy ta podłoga i tak będzie podgrzewana przez CO i siłą rzeczy przyjemna w odbiorze dla stóp -- nawet jeśli będzie ceramiczna. Dlatego ja wszędzie chcę kłaść płytki ceramiczne, w salonach i pokojach imitację drewna -- która nie odbiega jakością odwzorowania od paneli.

    Cytat Napisał malydomekpodlodzia Zobacz post
    co się dzieje jak jest awaria ogrzewania podłogowego?
    trzeba zrywać podłogi?
    Tak, ale tak samo jak przy awarii zasilania kaloryferów (gdzie z reguły rurki są w podłodze/ścianie). Pamiętaj, że przed położeniem podłóg instalacja jest testowana. Jeśli nikt nie będzie borować dziur w podłodze, to prawdopodobieństwo uszkodzenia instalacji dąży do zera.


    PS "Reklamy" wykonawcy nawet nie chciało się komentować, tak mi ręce opadły. Szkoda tylko, że nikt nie robi z tym porządku "z urzędu".
    Dziennik Budowy
    *Dom: 190m2 (ogrzewane) + 55m2 (garaż+pom.gosp.) OZC CO 6,5kW dla -20@22oC | 10MWh/rok
    *PC G-G APIC 9kW z GWC spiralnym 500m2 PE40 5x150mb ~12kW
    *Fotowoltaika 10kWp SunEarth 325Wp, 3 połacie ESW, z falownikiem Fronius 8.2 3F
    *Stan: Meblowanie

Strona 51 z 78

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony