dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 78 z 78
Pokaż wyniki od 1.541 do 1.558 z 1558
  1. #1541
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar letniowoc
    Zarejestrowany
    Aug 2012
    Skąd
    okolice Krakowa
    Posty
    225

    Domyślnie

    Przyłączam się i ja do chętnych na przeprowadzkę w 2016 r.

    Podkrakowskie bocianki macie namiary na jakąś firmę/osobę od balustrad do balkonów francuskich? Interesują nas balustrady proste, nowoczesne i w przystępnej cenie. Możecie kogoś polecić?
    Ostatnio edytowane przez letniowoc ; 20-04-2016 o 12:49

  2. #1542
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar Wszamanka
    Zarejestrowany
    Mar 2015
    Skąd
    Rzeszów
    Posty
    110

    Domyślnie

    A mam takie pytanie- czy żeby zrobić odbiór budynku do użytku (czy jak to się tam fachowo nazywa) to balkony muszą mieć balustrady? Mam taki problem, że mój dom stoi w obszarze ochrony konserwatorskiej, i konserwator zabytków pokreślił mi na projekcie moje barierki i zamiast prostych poziomych muszę zrobić skrzyżowane, takie iksy X. I się zastanawiam czy mogę oddać budynek bez barierek a później już po ewentualnych kontrolach zrobić je takie jakie chcę?

  3. #1543
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar jerrry1
    Zarejestrowany
    Dec 2014
    Skąd
    Biłgoraj
    Kod pocztowy
    23-400
    Posty
    203

    Domyślnie

    Wydaje mi się że barierki muszą być.

  4. #1544
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar ktosiek
    Zarejestrowany
    Aug 2009
    Skąd
    lubelskie/Biłgoraj
    Posty
    675

    Domyślnie

    Jak odbierałem dom to barierki były prawie najważniejsze, o to pytali od razu. Na zdjęciu z certyfikatu energetyczego sprawdzali.

    Edit: nie wiem czy teraz jeszce obowiązuje ten Certyfika. A teraz zauważyłem że kolega z Biłgoraja, ja też pozdro.
    Ostatnio edytowane przez ktosiek ; 21-04-2016 o 03:34
    Dom w rododendronach 8
    Dziennik Budowy <<<---OGLĄDAJ
    Komentarze do dziennika <<<<----pisz tutaj


  5. #1545
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar jerrry1
    Zarejestrowany
    Dec 2014
    Skąd
    Biłgoraj
    Kod pocztowy
    23-400
    Posty
    203

    Domyślnie

    Pozdrawiam, pozdrawiam

  6. #1546

    Domyślnie

    Cytat Napisał Ana_ Zobacz post
    Mania_ania dziękuje a powiesz mi jeszcze czy one na żywo są białe czy bardziej wpadają w beż? .
    moim zdaniem są białe, też mi na tym zależalo. Płytki na ścianach i fugi są białe i wszystko wygląda ok. Nie są polerowane na wysoki połysk, są bardziej matowe, a naet mają takie delikatne jakby wgniecenia, które zauważyłam dopiero pod światło. Myślę, ze po to aby jak najlepiej imitować kamień. Na gresie betonopodobnym jest tak samo

  7. #1547

    Domyślnie

    Cytat Napisał Wszamanka Zobacz post
    A mam takie pytanie- czy żeby zrobić odbiór budynku do użytku (czy jak to się tam fachowo nazywa) to balkony muszą mieć balustrady?
    jeżeli kierownik budowy zgodzi się podpisać wszystkie papiery bez barierek to nie muszą . Rzadko kiedy przyjeżdża kontrola na miejsce, ale zdaża się to.
    U mnie jednak kierownik się nie zgodził i nie znam nikogo, kto zgłosił dom do odbioru bez barierek. Próbowałam się tłumaczyć, ze na górze mam klamki z kluczykiem, w pewnym sensie przekonało to kierownika, ale powiedział, ze jak przyjedzie kontrola i nikogo nie będzie, to po prostu zobaczą że barierek brak i nie odbiorą, nie będę się zastanawiać/dopytywać czy jest jakieś inne zabezpieczenie.
    też mnie to męczy, bo kasy brak a barierki 6tys.

  8. #1548
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar ktosiek
    Zarejestrowany
    Aug 2009
    Skąd
    lubelskie/Biłgoraj
    Posty
    675

    Domyślnie

    Witam, witam, nie odzywałem się ale przeglądam regularnie wątki 2015 i 2016. Jestem spadochroniarzem w tym roku w końcu zamieszkam, więc czytam co tam się teraz dzieje.
    Dom już gotowy praktycznie, czekał na właścicieli żeby w nim zamieszkali.
    Dom w rododendronach 8
    Dziennik Budowy <<<---OGLĄDAJ
    Komentarze do dziennika <<<<----pisz tutaj


  9. #1549

    Domyślnie

    Cieszę się, że nie mam balkonów i barierek 6 tys na końcu budowy toż to istna katastrofa dla nadszarpniętego już budżetu, u nas też dom gotowy czeka na przeprowadzkę tylko jakoś ciągle czasu brak, natłok pracy, epidemia ospy u dzieci i tak wiecznie coś, odwlekamy z jednego weekendu na kolejny. Zaczynamy się grodzić i rozglądamy się za kostką brukową oraz bramą wjazdową.

  10. #1550
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar m*kasia
    Zarejestrowany
    Feb 2014
    Skąd
    Kraków - Mogilany
    Posty
    108

    Domyślnie

    Przeprowadzka tam, przeprowadzka tu, a my dalej walczymy

    Pierwsza łopata wbita dokładnie rok temu, w słoneczny majowy dzień.
    Po 365 dniach cięzkiej samodzielnej pracy w dwuosobowym zespole składającym sie z inwestorki ogrodniczki i inwestora handlowca udało się ulepić taką oto budkę Jedyna ekipa jaka zawitała na nasz plac budowy ro panowie odpowiedzilani za dach, cała reszta zrobiona naszymi ręcami po godzinach

    Dobrze, że rok temu nikt nam nie powiedział, że nie damy rady, bo a nuż byśmy uwierzyli i zawrócili z obranej przez nas drogi
    Wszystkim bociankom 2015 życzę udanych przeprowadzek, a ja niecierpliwie czekam na rok 2017


  11. #1551
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) Avatar asolt
    Zarejestrowany
    Feb 2010
    Skąd
    Dąbrowa Tarnowska
    Kod pocztowy
    33-200
    Posty
    11.476
    SOLVENT Hurtownia wentylacyjna. OZC, świadectwa i char. energetyczne. Projekty instalacji sanitarnych. Montaż instalacji wentylacji mechanicznej/rekuperacji, klimatyzacji i pomp ciepła www.solvent.sklep.pl cała polska

    Domyślnie

    Cytat Napisał m*kasia Zobacz post
    ....Jedyna ekipa jaka zawitała na nasz plac budowy ro panowie odpowiedzilani za dach, cała reszta zrobiona naszymi ręcami po godzinach
    Pogratulowac samodzielnego montażu okien, bardzo mało sie kto na niego decyduje. Czy gwarancja na okna obowiazuje w przypadku samodzielnego montazu?

  12. #1552
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar m*kasia
    Zarejestrowany
    Feb 2014
    Skąd
    Kraków - Mogilany
    Posty
    108

    Domyślnie

    Cytat Napisał asolt Zobacz post
    Pogratulowac samodzielnego montażu okien, bardzo mało sie kto na niego decyduje. Czy gwarancja na okna obowiazuje w przypadku samodzielnego montazu?
    Oczywiście muszę sprostować, okna zakładała nam firma, bo właśnie o gwarancję chodziło czyli suma summarum dwie ekipy

  13. #1553

    Domyślnie

    jejku szacun
    calkiem niezle Wam ta budka wyszla

    my już na finiszu, nadal nie mamy gazomierza i gazu, muszę zadzwonić do gazownico oni tam knują bo do dwóch tygodni od podpisania umowy gazomierz miał być

    mamy już gładzie, płytki na ścianie w kuchni i właśnie się lazienka "robi"
    chcemy zamieszkać pod koniec czerwca, łopata wbita na początk lipca 2015.

  14. #1554
    ELITA FORUM (min. 1000) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar kjuta
    Zarejestrowany
    Nov 2009
    Posty
    1.922

    Domyślnie

    co tam bocianki ? wszyscy się przeprowadzili i nie mają czasu pisać ?
    zostałam ostatnia ?
    u mnie dopiero instalacje wewnątrz zrobione, po weekendzie wylewki i to tyle na ten rok
    w przyszłym chcę docieplić strych, zrobić strop nad piętrem, sufity podwieszane i być może docieplenie z zewnątrz, realnie patrzę to chyba rok 2018 będzie rokiem wykończeniówki a może nawet 2019 - oby nie

    jak macie obwody podłogówki zrobione ? co ile cm odstępu ?

    buziaki!

  15. #1555
    ELITA FORUM (min. 1000)
    cob_ra

    Zarejestrowany
    Mar 2015
    Skąd
    Pod Skierniewicami
    Posty
    1.291

    Domyślnie

    Do przeprowadzki rok, może mniej może więcej. Nie myślę o tym, robimy na ile nam kieszeń pozwala bez pośpiechu.
    Obwody nie pamiętam, ale odległości 10-15cm.
    Pozdrawiam,
    Marek
    Gryf-domowe klimaty
    P.u. 98.25m²+garaż 18.01m².OP 100%PC WPS 6k1, DZ 2x90m,WM,OZC(asolt)EAH:62,5kWh/m2rok,ΦHL:3640W, QH:6379 kWh/rok, Grzanych podłóg~98m2,kubatura 265m3
    PV 8,69, azymut 240st, dach 23st.
    cwu~80-100kWh msc.
    2017-2379kWh
    2018-2089kWh
    2019-2375kWh
    2020-2384kWh
    2021-1896kWh
    2022-1785kWh
    2023-1823kWh

  16. #1556
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar dropsec
    Zarejestrowany
    Mar 2015
    Skąd
    Chudów
    Kod pocztowy
    44-100
    Posty
    260
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    1

    Domyślnie

    Cytat Napisał mania_ania Zobacz post
    Próbowałam się tłumaczyć, ze na górze mam klamki z kluczykiem, w pewnym sensie przekonało to kierownika, ale powiedział, ze jak przyjedzie kontrola i nikogo nie będzie, to po prostu zobaczą że barierek brak i nie odbiorą, nie będę się zastanawiać/dopytywać czy jest jakieś inne zabezpieczenie.
    też mnie to męczy, bo kasy brak a barierki 6tys.
    Ja zrobiłem sam, kup profile stalowe (po 6 zł /mb) - daj do pospawania, potem do ocynkowania i malowania proszkowego - gotowe, moje na 3 okna wyszły 450 zł
    Efekt ? jak ponizej, co prawda są schowane, ale można je było zamontować też na elewacjij:

    Indywidualny 240m2 + 40m2 garaż, podłogówka 210m2, PC PW Atlantic 11kW Excelia, WM TheslaGreen AirPack 400, Inteligencja KNX. 20cm szkło piankowe na gruncie, 12cm EPS 200 podłoga parter, 20cm grafit ściany, 9cm EPS 200 strop, 40 cm strop poddasze wełna, 25cm piana PUR skosy do kalenicy, brak okien dachowych, żaluzje fasadowe, odkurzacz retraflex, POS, 3kV PV. Nasz dziennik budowy - czytaj

  17. #1557

    Domyślnie

    Cytat Napisał dropsec Zobacz post
    Ja zrobiłem sam, kup profile stalowe (po 6 zł /mb) - daj do pospawania, potem do ocynkowania i malowania proszkowego - gotowe, moje na 3 okna wyszły 450 zł
    Efekt ? jak ponizej, co prawda są schowane, ale można je było zamontować też na elewacjij:

    piękna bryła domu!

    u mniebarierki już na szczęcie na miejscu, dom odebrany, mieszkamy od 14 maja
    pozdrawiam i życzę wszystkim wytrwałości i siły, bo przyznam, ze te 18 miesięcy budowy ciężko przeżyliśmy całą rodziną.

  18. #1558
    ELITA FORUM (min. 1000)
    cob_ra

    Zarejestrowany
    Mar 2015
    Skąd
    Pod Skierniewicami
    Posty
    1.291

    Domyślnie

    Dziś dzwoniła kierudka, już ma papiery z nadzoru i jutro spotykamy się na odbiór.
    Pozdrawiam,
    Marek
    Gryf-domowe klimaty
    P.u. 98.25m²+garaż 18.01m².OP 100%PC WPS 6k1, DZ 2x90m,WM,OZC(asolt)EAH:62,5kWh/m2rok,ΦHL:3640W, QH:6379 kWh/rok, Grzanych podłóg~98m2,kubatura 265m3
    PV 8,69, azymut 240st, dach 23st.
    cwu~80-100kWh msc.
    2017-2379kWh
    2018-2089kWh
    2019-2375kWh
    2020-2384kWh
    2021-1896kWh
    2022-1785kWh
    2023-1823kWh

Strona 78 z 78

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony