dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 1 z 78
Pokaż wyniki od 1 do 20 z 1558
  1. #1

    Domyślnie Bocianki 2015 - dla tych co planują start w 2015 roku

    Witajcie Zakładam nowy temat aby służył nam w nadchodzącym nowym 2015 roku. Zapraszam chętnych do dzielenia się informacjami, postępami, zamiarami- ogólnie piszcie INWESTORZY 2015 ten rok należy do nas

  2. #2

    Domyślnie

    U nas PNB już jest- zatwierdzone 13 października- teraz gromadzenie funduszy i w przyszłym roku zamierzamy zacząć, pewnie dopiero na jesień ale po drodze jest jesze kilka spraw do załatwienia- np przyłącza, wycinka drzewa na więżbę, stawianie blaszaka podręcznego itd

  3. #3
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar m*kasia
    Zarejestrowany
    Feb 2014
    Skąd
    Kraków - Mogilany
    Posty
    108

    Domyślnie

    Jakby na sprawę nie patrzeć, chyba muszę się "przekleić" z bocianków '14 do bocianków '15. Miały być już fundament, ale nadal na działce są tylko nawłocie, może przyszły rok będzie łaskawszy

    Pozwolenie już nabrało mocy urzędowej i leżakuje w domu. Pierwsza łopata ma być wbita w sierpniu.... dopiero w sierpniu

    Cytat Napisał m*kasia Zobacz post
    Witam,

    W telegraficznym skrócie jakie mamy plany, jakie możliwości, a jakie marzenia.

    Więc tak, nasz wyśniony, wymarzony projekt, to lustrzana wersja projektu Dominik z pracowni Dom Dla Ciebie.

    http:// http://www.domdlaciebie.com.pl/projekty-domow-parterowych-z-poddaszem-uzytkowym/dominik,568,lustro.html

    Projekt ten jako jedyny spośród oglądanych (a jak chyba wszyscy oglądaliśmy ich tysiące) spełniał wszystkie wymagania, czyli:
    - budynek z poddaszem,
    -powierzchnia użyt. do 95 m2 (mamy 91.5)
    - garaż w bryle, niedoklejony,
    - przejście z garażu bezpośrednio do domu (wiem, są w tym temacie różne opinie),
    - gabinet na parterze,
    - spiżarka,
    - możliwość wyodrębnienia pralni (w naszym przypadku podział łazienki na piętrze)
    - poza tym prosta bryła budynku, ograniczona ilość okien i nieskomplikowany dach.

    Skąd takie założenia... a no budujemy bez kredytu (póki się da), sami, ekipa tylko do dachu i tynków (mąż się netbeta naczytał), więc musi by tanio i prosto i jednostajnie.
    Ostatnio edytowane przez m*kasia ; 13-11-2014 o 13:06

  4. #4

    Domyślnie

    Witaj Kasia Widzisz każdego coś spotyka na drodze...my tez mieliśmy w planach na wiosnę fundamenty, ale mąż miał wypadek, auto skasowane (zrzuciło go z drogi centralnie w płot i drzewo) na szczęście nics ię mu nie stało, ale auto skasowane i kasiorka fundamentowa poszła na "nowe" 4 kółka...ale nie rezygnujemy tylko dalej marzymy o naszym domku- a budować będziemy wg projektu Jeżyna 3 (bez zmian-lustrzane odbicie) i również tak jak Wy z oszczędności przynajmniej do SSO lub SSZ

    http://extradom.pl/projekt-domu-jezy...A1970?lustro=1

  5. #5
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar m*kasia
    Zarejestrowany
    Feb 2014
    Skąd
    Kraków - Mogilany
    Posty
    108

    Domyślnie

    Trzeba być dobrej myśli i przeć do przodu Zobaczymy co przyniesie nadchodzący rok. Miejmy nadzieję, że przybliży nas choćby o krok do realizacji naszych marzeń.

    Jakieś szczególne wytyczne zadecydowały o wyborze akurat tego projektu?

  6. #6

    Domyślnie

    Cytat Napisał m*kasia Zobacz post
    Trzeba być dobrej myśli i przeć do przodu Zobaczymy co przyniesie nadchodzący rok. Miejmy nadzieję, że przybliży nas choćby o krok do realizacji naszych marzeń.

    Jakieś szczególne wytyczne zadecydowały o wyborze akurat tego projektu?
    Masz racje, nowy rok- nowe kroki w kierunku spełnienia marzeń

    Chciałam mieć prosty w bryle z garażem domek, nie jakieś wybujałe metraże. Ważne były 4 sypialnie nasza z małą garderobą + 2 dzieci (póki co jedno mamy) i mały gościnny w formie małej biblioteczki. Do tego chciałam spiżarnie, 2 łazienki- jedna z wanna a druga z prysznicem jak to mój mąż określił "robocza". Bez balkonów, wykuszy itp- ten projekt akurat przypadł do gustu mnie i męzowi

  7. #7

    Domyślnie

    Aaa i mamy wąską działkę, więc u nas parterówka odpadała, a nam i tak się podobają z poddaszem więc nie mieliśmy oporów
    Ostatnio edytowane przez _PAK_ ; 13-11-2014 o 18:57

  8. #8

    Domyślnie

    adku85 witajcie razem z małżonką planujemy w przyszłym roku 2015 rozpocząć budowę domu projekt indywidualny.

  9. #9
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar m*kasia
    Zarejestrowany
    Feb 2014
    Skąd
    Kraków - Mogilany
    Posty
    108

    Domyślnie

    Witamy nowego budowniczego. Pozwolenie już jest?

  10. #10

    Domyślnie

    Cytat Napisał adku85 Zobacz post
    adku85 witajcie razem z małżonką planujemy w przyszłym roku 2015 rozpocząć budowę domu projekt indywidualny.
    WITAMY fajnie, że jestescie Napisz coś więcej o Waszym projekcie.

  11. #11
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZE Avatar adam_mk
    Zarejestrowany
    Jan 2005
    Skąd
    pustynia
    Kod pocztowy
    32-310
    Posty
    22.188

    Domyślnie

    Witajcie!
    Do "uruchamiania" Waszych domów jest jeszcze dość daleko, bo często nawet fundamentów jeszcze nie ma, ale sugeruję, abyście więcej uwagi poświecili temu - JAK ten dom ma "działać" aniżeli - jaki ma być kolor ścian w salonie.

    Forum jest spore.
    Porzućcie mniemanologię i szukajcie wiedzy.
    Rzetelnej, sprawdzonej - o poszczególnych instalacjach i etapach budowy.

    Czemu tu napisałem to, co napisałem?
    - Bo PONOWNIE zaczęła się lawina głupot we wszystkich działach forum...
    Że na podłogówce się drewna nie daje...
    Że ściany muszą oddychać...
    Że kominek ma być duży...
    Że ocieplenie ma być jak najlepsze a współczynniki utraty ciepła maja być 0,000nic...
    Że nie ma jak to dom pasywny...
    O wentylacji - że grawitacyjna najlepsza...
    I wiele , wiele podobnych...
    Wielu "starych" i już wyedukowanych się pobudowało i przestali zaglądać.
    Wielu "nowych" zamiast co poczytać, zadaje idiotyczne pytania i ma pretensje - że nie rozumie dawanych odpowiedzi...

    A fizyka budynku jest taka, jaka zawsze była i będzie!
    Postarajcie się ją DOBRZE zrozumieć, bo pomaga w dokonywaniu optymalnych wyborów.

    Adam M.
    jak jestem potrzebny to: [email protected]

  12. #12
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar m*kasia
    Zarejestrowany
    Feb 2014
    Skąd
    Kraków - Mogilany
    Posty
    108

    Domyślnie

    Dziękujemy doświadczonemu za rady

    Z natury jestem bardzo nieufna i butna, więc jak ktoś mi mówi/ pisze, że czegoś się nie robi, że się nie da albo, że koniecznie coś trzeba zrobić, bo inaczej to dom się zawali albo będzie "mostek termiczny" (czasem mam wrażenie, że na FM tylko o mostkach się pisze) , to z pewnością sprawdzę to w 30 innych miejscach, a dopiero potem w to ewentualnie uwierzę

  13. #13

    Domyślnie

    Witaj kasiu pozwolenia jeszcze nie mamy dopiero 10 listopada złożyliśmy dokumenty.
    Jesteśmy jednak dobrej myśli że w końcu się uda .

  14. #14

    Domyślnie

    Budować będziemy dom nie podpiwniczony z mieszkalnym poddaszem dół to:
    kuchnia
    pokój
    Salon
    ubikacja,prysznic,umywalka jednym słowem mała łazienka
    pomieszczenie gospodarcze
    kotłownia
    poddasze:
    3 pokoje
    lazienka

  15. #15
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar m*kasia
    Zarejestrowany
    Feb 2014
    Skąd
    Kraków - Mogilany
    Posty
    108

    Domyślnie

    Czyli zestaw jak u wszystkich Na jakim metrażu to rozłożone? My mamy tylko 91.5 a jak patrzę na to wszystko to mi się wydaję że za dużo i że w sumie jeden pokój moglibyśmy obciąć

    U nas dokumenty dość sprawnie poszły, w sumie mieliśmy tylko jedną cofkę z urzędu bo pani biurwa nii zauwazyła oznaczenia kierunku wywalonego na pół strony

  16. #16

    Domyślnie

    Nie powiem ci jaki metraż bo nie chcę wprowadzać w błąd

  17. #17

    Domyślnie

    A projekt jest w starostwie jak już do mnie wróci to napisze
    a papierologia to już trwa u nas ponad 2 lata

  18. #18

    Domyślnie

    Cytat Napisał adku85 Zobacz post
    A projekt jest w starostwie jak już do mnie wróci to napisze
    a papierologia to już trwa u nas ponad 2 lata
    A czemuż tak długo? Nie spiszno Wam było? My pod koniec siernia kupiliśmy projekt, potem adaptacja na naszą działkę i 13.10 odebralismy PNB

  19. #19

    Domyślnie

    Cytat Napisał adku85 Zobacz post
    Budować będziemy dom nie podpiwniczony z mieszkalnym poddaszem dół to:
    kuchnia
    pokój
    Salon
    ubikacja,prysznic,umywalka jednym słowem mała łazienka
    pomieszczenie gospodarcze
    kotłownia
    poddasze:
    3 pokoje
    lazienka
    To podbnie ja u nas, z tym że pokój z dołu powędrował na górę , no i my mamy garaż w bryle domu.

  20. #20
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar m*kasia
    Zarejestrowany
    Feb 2014
    Skąd
    Kraków - Mogilany
    Posty
    108

    Domyślnie

    My projekt kupiliśmy w styczniu, ale do roboty wzięliśmy się w maju W lipcu złożyliśmy komplet papierów no i w połowie września decyzja się podjęła

Strona 1 z 78

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony