dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 52 z 78
Pokaż wyniki od 1.021 do 1.040 z 1558
  1. #1021
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar piotrek0m
    Zarejestrowany
    Oct 2012
    Skąd
    Wrocław
    Posty
    2.222
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    148

    Domyślnie

    Ogrzewanie podłogowe po całości, grzejnik łazienkowy do wysuszenia ręczników, ewentualnie w garażu czy jakimś pomieszczeniu technicznym typu warsztat grzejnik jak potrzebny. Awarie poprawnie wykonanego ogrzewania nie występują, chyba że przewierci się rurkę. Podczas wylewania wylewki rurki są napełnione wodą i uszkodzenie w tym momencie zaowocuje wytryskiem fontanny wody. Oczywiście nie kupujemy rurek w marketach tylko znanych producentów. W ostateczności znajduje się miejsce awarii kamerą termowizyjną i je odkuwa i naprawia rurki. Panele czy deski nie są żadną przeszkodą w ogrzewaniu podłogowym.
    PLANETA 2 - dziennik budowy
    Projekt Planeta 2 / użytkowa 170 m2 + garaż 40 m2 / porotherm 24 P+W / ściany wełna 20 / podłoga styropian 14 / poddasze wełna 20 / kocioł Vitodens-222F / 100% ogrzewanie podłogowe

  2. #1022
    ELITA FORUM (min. 1000) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar Bejaro
    Zarejestrowany
    Apr 2014
    Skąd
    śląsk
    Posty
    1.945

    Domyślnie

    Wiercenie w podłodze mam za sobą naście lat temu małż przewiercił rurkę od ogrzewania naprawiając listwę przypodłogową trzeba było delikatnie odkuć jedną płytkę udało się bez szkody,obejmka na rurkę i działa do dziś.A gejzer z podłogówki mój wtedy 3 letni syn zatkał pionkiem z chińczyka......

  3. #1023

    Domyślnie

    U nas już gotowe tynki, wczoraj kładła się instalacja alarmowa i niestety okazało się, że kable w oknach pod kontaktrony są źle pomontowane i żaden nie działa oczywiście pan od okien obiecał szybką reakcję, a póki co zero reakcji. Zła jestem, specjalnie chciałam okna z fabrycznie zamontowanymi kabelkami a tu taki zonk nie wiem teraz co nam zaproponuje producent. Póki co to druga wpadka budowlana, po skopanym ułożeniu dachówki tu na szczeście szybko dach został poprawiony ale z tymi oknami chyba tak gładko nie pójdzie:/
    Co do podłóg to też chciałabym drewno, ewentualnie będzie deska warstwowa, coraz więcej producentów ma w swojej ofercie podłogi dedykowane dla ogrzewania podłogowego więc myślę, że nie powinno być problemu ze znalezieniem czegoś dla amatora drewna U nas wszędzie podłogówka nawet w garażu, do poddasza, którego na razie nie robimy będzie podprowadzona rurka pod kaloryfery wielkopowierzchniowe, ale tam będzie stryszek i bawialnia dla dzieciaków a że strop drewniany to odpuściliśmy podłogówkę. Aaa w łazience będzie grzejnik na prąd dodatkowo coby ręczniki suszyć

    ps pozdrowienia dla speca od PR z firmy na D, ubaw po pachy

  4. #1024

    Domyślnie

    A u nas koncza podlogowke a jutro wylewki. W zasadzie w ostatniej chwili zdecydowalismy się na anhydryt :/ mam nadzieje, ze nie będziemy żałować, bo jednak sa troche droższe.
    Pani Kasia a jak to instalacja alarmu po tynkach? A dlaczego źle pomontowane kabelki? Moze da sie to naprawic jakos. Ja tez mam kontaktrony, ale nie mamy prądu wiec nie wiem czy działają hehe

  5. #1025

    Domyślnie

    mania_ania, idziecie jak burza, super, a dlaczego nie macie prądu? Z tym alarmem to przed tynkami elektrycy przygotowali całą instalację, a teraz tylko czujki montują. Facet od okien nie zadzwonił przez cały dzień, nie dość, że okna wymagają regulacji (o czym wspominałam mu 3 tygodnie temu)to teraz jeszcze te kontaktrony spartolone. A pan odkąd przytulił kasę to nas zbywa. Poczekam dzień, dwa i zacznę sądem straszyć nie mam czasu ani nerwów na typa, a już na pewno nie mam skrupułów. A to ma auto popsute, a to sprzedał auto, a niech sobie taxi zamówi. Ludzie są bezczelni

  6. #1026
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar piotrek0m
    Zarejestrowany
    Oct 2012
    Skąd
    Wrocław
    Posty
    2.222
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    148

    Domyślnie

    Cytat Napisał mania_ania Zobacz post
    . Ja tez mam kontaktrony, ale nie mamy prądu wiec nie wiem czy działają hehe
    Nie potrzeba prądu do sprawdzenia kontaktronów. Sprawdza się je omomierzem.
    PLANETA 2 - dziennik budowy
    Projekt Planeta 2 / użytkowa 170 m2 + garaż 40 m2 / porotherm 24 P+W / ściany wełna 20 / podłoga styropian 14 / poddasze wełna 20 / kocioł Vitodens-222F / 100% ogrzewanie podłogowe

  7. #1027
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar piotrek0m
    Zarejestrowany
    Oct 2012
    Skąd
    Wrocław
    Posty
    2.222
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    148

    Domyślnie

    Cytat Napisał PaniKasia Zobacz post
    Co do podłóg to też chciałabym drewno, ewentualnie będzie deska warstwowa, coraz więcej producentów ma w swojej ofercie podłogi dedykowane dla ogrzewania podłogowego więc myślę, że nie powinno być problemu ze znalezieniem czegoś dla amatora drewna U nas wszędzie podłogówka nawet w garażu, do poddasza, którego na razie nie robimy będzie podprowadzona rurka pod kaloryfery wielkopowierzchniowe, ale tam będzie stryszek i bawialnia dla dzieciaków a że strop drewniany to odpuściliśmy podłogówkę. Aaa w łazience będzie grzejnik na prąd dodatkowo coby ręczniki suszyć
    Wszystko nadaje się na podłogówkę, te dodatkowe deklaracje producentów to ściema i chęć marketingowego zwieszenia przychodów. W garażu podłogówka jest bezcelowa. Otwarcie bramy błyskawicznie oziębi garaż a ogrzewanie niskotemperaturowe będzie je długo grzało. Jest też teoria blacharzy o złym wpływie wysokiej temperatury, mianowicie sól przyczepiona razem ze śniegiem do podwozia i części karoserii mocniej penetruje jeśli codziennie się to przylepione roztapia, co nie następuje gdy samochód stoi pod chmurką...
    PLANETA 2 - dziennik budowy
    Projekt Planeta 2 / użytkowa 170 m2 + garaż 40 m2 / porotherm 24 P+W / ściany wełna 20 / podłoga styropian 14 / poddasze wełna 20 / kocioł Vitodens-222F / 100% ogrzewanie podłogowe

  8. #1028
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar piotrek0m
    Zarejestrowany
    Oct 2012
    Skąd
    Wrocław
    Posty
    2.222
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    148

    Domyślnie

    Cytat Napisał Bejaro Zobacz post
    A gejzer z podłogówki mój wtedy 3 letni syn zatkał pionkiem z chińczyka......
    Podczas próby szczelności i podczas procesu zalewania wylewki utrzymuje się dużo wyższe ciśnienie w instalacji niż podczas normalnej pracy i wówczas podczas uszkodzenia powstaje gejzer.
    PLANETA 2 - dziennik budowy
    Projekt Planeta 2 / użytkowa 170 m2 + garaż 40 m2 / porotherm 24 P+W / ściany wełna 20 / podłoga styropian 14 / poddasze wełna 20 / kocioł Vitodens-222F / 100% ogrzewanie podłogowe

  9. #1029
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... Avatar Myjk
    Zarejestrowany
    Aug 2013
    Skąd
    WAW
    Posty
    5.057

    Domyślnie

    Cytat Napisał piotrek0m Zobacz post
    Wszystko nadaje się na podłogówkę, te dodatkowe deklaracje producentów to ściema i chęć marketingowego zwieszenia przychodów.
    Hm. I naturalnemu (czyt. zwykłemu) parkietowi (poza tym że skutecznie zatrzyma ciepło płynące z podłogówki) nie zaszkodzi podgrzewanie? Nie powygina się, etc.?

    Cytat Napisał piotrek0m Zobacz post
    W garażu podłogówka jest bezcelowa. (...)
    Bezcelowa, a nawet szkodliwa. Zgadzam się z Twoimi dalszymi zastrzeżeniami. Sól w cieple (czyt. w roztworze wodnym) szybciej penetruje blachę (sprawdzić czy nie Mazda, bo wtedy bez znaczenia -- Mazdy są pożerane w każdych warunkach) Ważniejsze od ogrzewania jest aby w garażu zrobić wytrzymałe płytki (także na ścianach powiedzmy do połowy wysokości ściany) i skuteczny odpływ aby bezproblemowo można było zmywać podłogę (i po to właśnie ceramika na ścianach aby nie "ufajdolić" farby przy bryzganiu na podłogę) z brudów naniesionych przez auto.
    Dziennik Budowy
    *Dom: 190m2 (ogrzewane) + 55m2 (garaż+pom.gosp.) OZC CO 6,5kW dla -20@22oC | 10MWh/rok
    *PC G-G APIC 9kW z GWC spiralnym 500m2 PE40 5x150mb ~12kW
    *Fotowoltaika 10kWp SunEarth 325Wp, 3 połacie ESW, z falownikiem Fronius 8.2 3F
    *Stan: Meblowanie

  10. #1030

    Domyślnie

    Podłogówki jeszcze nie ma. To co myślicie, że lepiej zamontować grzejnik? A czy to, że podłogówka jest planowana tylko w części garażu i tam raczej auto nie będzie stało bo garaż jest głęboki też jest szkodliwe? Jeszcze mogę drobne zmiany wprowadzić. Ale garaż muszę mieć ogrzewany.

  11. #1031
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... Avatar Myjk
    Zarejestrowany
    Aug 2013
    Skąd
    WAW
    Posty
    5.057

    Domyślnie

    Cytat Napisał PaniKasia Zobacz post
    Podłogówki jeszcze nie ma. To co myślicie, że lepiej zamontować grzejnik? A czy to, że podłogówka jest planowana tylko w części garażu i tam raczej auto nie będzie stało bo garaż jest głęboki też jest szkodliwe? Jeszcze mogę drobne zmiany wprowadzić. Ale garaż muszę mieć ogrzewany.
    Przede wszystkim zachodzi pytanie, co jest przyczyną konieczności ogrzewania garażu? Wg mnie ogrzewanie garażu (poza problemami z blachą) to katastrofa finansowa (ze względu na bramę, która nawet jeśli ocieplona, będzie kosmicznym mostkiem termicznym). Nie podzieliłaś się informacją, jakim medium będziesz grzać. Jeśli niskotemperaturowym (prąd/PC), to grzejnik będzie musiał być ogromny aby zagrzać garaż po wietrzeniu. A i tak rezultat ostatecznie będzie taki sam -- auto będzie zjadane przez sól.

    Jeśli garaż ma być grzany na potrzeby sporadycznego majsterkowania przy aucie (czy coś w ten deseń), to IMHO lepiej zainwestować w nagrzewnicę gazową --> http://allegro.pl/nagrzewnica-dmucha...166846866.html i grzać w razie potrzeby.

    Jeśli garaż ma być ogrzewany tylko w celu uzyskania komfortu, tj. wsiadania do ciepłego auta, to są inne sposoby na uzyskanie efektu "wow" bez wykorzystywania do tego CO -- bo to jak strzelanie do wróbla z armaty.
    Dziennik Budowy
    *Dom: 190m2 (ogrzewane) + 55m2 (garaż+pom.gosp.) OZC CO 6,5kW dla -20@22oC | 10MWh/rok
    *PC G-G APIC 9kW z GWC spiralnym 500m2 PE40 5x150mb ~12kW
    *Fotowoltaika 10kWp SunEarth 325Wp, 3 połacie ESW, z falownikiem Fronius 8.2 3F
    *Stan: Meblowanie

  12. #1032

    Domyślnie

    Mąż z synem będą majsterkować w garażu, trudno mi powiedzieć z jaką częstotliwością. Nie ukrywam, że kwestia komfortu też ma wpływ na decyzję byłam w garażach ogrzewanych i nie i zdecydowanie wolę jak w garażu jest cieplej niż zimniej, na pewno nie zależy mi na temperaturze takiej jak w pozostałej części domu, podłogówka w garażu ma być na osobnym obwodzie który można zamknąć. Mamy pompę ciepła w planie i w przyszłym tygodniu wchodzą spece od tegoż zagadnienia więc jeszcze kilka rzeczy możemy skorygować. U teściów jest garaż ogrzewany mają piec kondensacyjny, odpalają ogrzewanie jak jest na prawdę zimno bo z reguły nie ma takiej konieczności. Po prostu nie chciałabym się pozbawiać takiej możliwości, a nie chce tez komplikować instalacji CO. Takie rozwiązanie zaproponował pan od instalacji PC, wykonawca na rynku jest od lat, bardzo polecany...ale czy mądrze prawi?

  13. #1033
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... Avatar Myjk
    Zarejestrowany
    Aug 2013
    Skąd
    WAW
    Posty
    5.057

    Domyślnie

    Cytat Napisał PaniKasia Zobacz post
    Mąż z synem będą majsterkować w garażu, trudno mi powiedzieć z jaką częstotliwością.
    Nawet jeśli będą grzebać codziennie, to lepiej jest dogrzać palnikiem gazowym powietrze niż inwestować w podłogówkę i później w jej utrzymanie (grzanie betonu) -- które wg mnie będzie bardzo bolesne finansowo.

    Czy OZC było wykonane z uwzględnieniem ogrzewania garażu? W ogóle było wykonane OZC?... Jakie wyniki?
    Dziennik Budowy
    *Dom: 190m2 (ogrzewane) + 55m2 (garaż+pom.gosp.) OZC CO 6,5kW dla -20@22oC | 10MWh/rok
    *PC G-G APIC 9kW z GWC spiralnym 500m2 PE40 5x150mb ~12kW
    *Fotowoltaika 10kWp SunEarth 325Wp, 3 połacie ESW, z falownikiem Fronius 8.2 3F
    *Stan: Meblowanie

  14. #1034
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar piotrek0m
    Zarejestrowany
    Oct 2012
    Skąd
    Wrocław
    Posty
    2.222
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    148

    Domyślnie

    Cytat Napisał Myjk Zobacz post
    Hm. I naturalnemu (czyt. zwykłemu) parkietowi (poza tym że skutecznie zatrzyma ciepło płynące z podłogówki) nie zaszkodzi podgrzewanie? Nie powygina się, etc.?
    .
    A co się stanie z ciepłem? Zostanie zamknięte w posadzce niczym w termosie?
    PLANETA 2 - dziennik budowy
    Projekt Planeta 2 / użytkowa 170 m2 + garaż 40 m2 / porotherm 24 P+W / ściany wełna 20 / podłoga styropian 14 / poddasze wełna 20 / kocioł Vitodens-222F / 100% ogrzewanie podłogowe

  15. #1035
    Arturo72
    Guest
    Arturo72

    Domyślnie

    Cytat Napisał piotrek0m Zobacz post
    A co się stanie z ciepłem? Zostanie zamknięte w posadzce niczym w termosie?
    Oczywiście, że wyjdzie do wnętrza domu z tym,że wolniej niż przez kafle.
    Malux ma bodajże parkiet czy deske barlinecka na zasilaniu z pompy czyli z niską temp.zasilania i od 3 lat nie zgłasza żadnych uwag.

  16. #1036
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... Avatar Myjk
    Zarejestrowany
    Aug 2013
    Skąd
    WAW
    Posty
    5.057

    Domyślnie

    Cytat Napisał Arturo72 Zobacz post
    Oczywiście, że wyjdzie do wnętrza domu z tym,że wolniej niż przez kafle.
    Czy w związku z tym podłogówka nie musi chodzić na wyższej temperaturze?
    Dziennik Budowy
    *Dom: 190m2 (ogrzewane) + 55m2 (garaż+pom.gosp.) OZC CO 6,5kW dla -20@22oC | 10MWh/rok
    *PC G-G APIC 9kW z GWC spiralnym 500m2 PE40 5x150mb ~12kW
    *Fotowoltaika 10kWp SunEarth 325Wp, 3 połacie ESW, z falownikiem Fronius 8.2 3F
    *Stan: Meblowanie

  17. #1037
    Arturo72
    Guest
    Arturo72

    Domyślnie

    Cytat Napisał Myjk Zobacz post
    Czy w związku z tym podłogówka nie musi chodzić na wyższej temperaturze?
    Zależy,pod parkietem rurki mogą być bardziej zagęszczone niż pod kaflami i z automatu pod parkietem będzie wyższa moc oddawania ciepła przy niższej temp.zasilania,może być też zastosowana wyższa temperatura zasilania ale prędzej te pierwsze.

  18. #1038

    Domyślnie

    Kasiu pradu nie ma, bo jeszcze nie zdążyli pociągnąć. .. ma byc w listopadzie. Zobaczymy.
    U nas tez ogrzewania w garazu nie bedzie. Ze względu na grzanie pompą i mocne wychladzanie oraz wlasnie ze wzgledu na samochód, zeby go nie grzac od spodu.
    Pochwale się, ze wylewki zrobione jakos bardzo się stresowalam. Firme moge polecić, jeżdżą po calej Polsce, wiec jak ktos jest zainteresowany anhydrytem, kosztami itd. to piszcie.

  19. #1039

    Domyślnie

    My też zdecydowaliśmy się na podłogówkę na całej powierzchni, chociaż ja nie znoszę ciepłej podłogi :/ Nie i już! Najwyżej w końcu zacznę chodzić w kapciach, coby się od niej odizolować W łazience standardowo coś do wysuszenia ręczników. W garażu mały grzejniczek. Hydraulik wyprowadzi nam dodatkowodo sypialni wejścia na kaloryfery. Gdyby się okazało, ze po pierwszym sezonie grzewczym nie jesteśmy zadowoleni z podłogówki. Ukryjemy je w ścianie. Obawiam się, trochę tej podłogówki, bo ćorka często ma zapalenia krtani (zespół krupu). Musimy wtedy szybko wychlodzić pokój, żeby ułatwić jej oddychanie - i tak zastanawiam się jak to będzie z nagrzaniem go, zimą na przykład przy dużych mrozach, do w miarę rozsądnej temperatury, przy dość sporej bezwładności ogrzewania podłogowego.

    Tutaj kontrowersyjne kominy http://teczowykot.blogspot.com/2015/...y-kominki.html Ze specjalną dedykacją dla A.
    http://teczowykot.blogspot.com/ czyli co piszczy na budowie

  20. #1040
    Arturo72
    Guest
    Arturo72

    Domyślnie

    Cytat Napisał TeczowyKot Zobacz post
    My też zdecydowaliśmy się na podłogówkę na całej powierzchni, chociaż ja nie znoszę ciepłej podłogi :/ Nie i już! Najwyżej w końcu zacznę chodzić w kapciach, coby się od niej odizolować W łazience standardowo coś do wysuszenia ręczników. W garażu mały grzejniczek. Hydraulik wyprowadzi nam dodatkowodo sypialni wejścia na kaloryfery. Gdyby się okazało, ze po pierwszym sezonie grzewczym nie jesteśmy zadowoleni z podłogówki. Ukryjemy je w ścianie. Obawiam się, trochę tej podłogówki, bo ćorka często ma zapalenia krtani (zespół krupu). Musimy wtedy szybko wychlodzić pokój, żeby ułatwić jej oddychanie - i tak zastanawiam się jak to będzie z nagrzaniem go, zimą na przykład przy dużych mrozach, do w miarę rozsądnej temperatury, przy dość sporej bezwładności ogrzewania podłogowego.

    Tutaj kontrowersyjne kominy http://teczowykot.blogspot.com/2015/...y-kominki.html Ze specjalną dedykacją dla A.
    Więcej grochowki trzeba zjeść to pokój się szybciej nagrzeje
    To taka aluzja ale lubię być złośliwy
    Nie mniej podpowiem bo widzę ponowne słuchanie bredni "fahofcow" co to wungiel tylko znają i grzejniki ścienne i nie mają pojęcia o nowych domach.
    Podłoga przy podlogowce nie ma prawa być ciepła, jeśli jest to znaczy,ze podlogowka jest zchrzaniona i położona na pałę bez projektu,nie jest nawet letnia przy panelach,jedynie przy kaflach można wyczuć że to podłoga grzeje ale absolutnie nie jest to wrażenie ciepłej podłogi bo podłoga jest neutralna w odczuciu.
    Podłoga ma temp z reguły o 1-3st.C wyższa niż temp.w pomieszczeniu czyli 24-26st.C czyli to nie grzejnik ścienny.
    Utrzymujemy 23st.C w zimie.
    Co do naglego wychladzania pokoju.
    Po wychlodzeniu takiego pokoju nawet o kilka st.C dzięki właśnie bezwładności podlogowki,dzięki nagrzanym scianom i przedmiotom w domu temperatura po kilku minutach wraca do tej sprzed wychłodzenia.Może to być 5-10 minut.To jest również duża zaleta podlogowki ze ładnie stabilizuje temp.W domu.Dobrze wykonanej podlogowki dodam.
    To jest właśnie specyfika nowych domów,ze dzięki izolacji czyli małym stratom energii domy nie wychladzaja się tak szybko jak kiedyś.
    U mnie temp.wewnątrz po wyłączeniu ogrzewania przy dużych mrozach spada o max.1st.C po 24h.
    Dlatego do uzupełnienia strat ciepła w takim domu nie jest konieczny wungiel a wręcz szkodliwy bo i tak większość wungla ucieka z dymem w komin bo w domu tyle ciepła nie jest konieczne.
    Ostatnio edytowane przez Arturo72 ; 28-08-2015 o 17:50

Strona 52 z 78

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony