dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 8 z 8
  1. #1

    Domyślnie Montaż uchwytu TV do ściany gipsowej o grubości 80mm

    Witam
    Problem następujący: zakupiłem uchwyt do TV 40". Zależało mi by uchwyt umożliwiał wyciąganie TV na ramieniu jak najdalej od ściany i obrocie. Po zakupie zabrałem się za montaż. Jednak po wykonaniu pierwszego otworu okazało się, że ścianka o grubości 80mm jest z gipsu (stare bloki z płyty a to jest ścianka działowa między pokojami). I teraz jako że otwór nowo wymalowanej ścianie szpeci, mam dwa wyjścia:
    1. Otwór zagipsować, zamalować (póki farba jeszcze jest) i zapomnieć o podwieszonym TV
    2. Kupić krótsze kołki (te dołączone do uchwytu to M10x80) i powiesić na nich - jednak moja obawa co z nośnością tej ścianki szczególnie przy wysuniętym ramieniu na max. czyli w tym przypadku na 622mm od ściany.

    Waga uchwytu to 7,2kg a TV to około 11kg. Wytrzyma? Czy nie ryzykować, zagipsować, zagruntować, pomalować i przeprosić się ze stopką do TV?

  2. #2
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    StolarzS

    Zarejestrowany
    May 2009
    Skąd
    Kruszwica
    Posty
    295

    Domyślnie

    Ściana na pewno wytrzyma, ale aby TV nie spadł razem z uchwytem należy dorobić metalową płytę o wymiarach 2-3 razy większych od tej do uchwytu, aby powierzchnia przylegania do ściany była większa i otworów było znacznie więcej.

    Można zastąpić nią oryginalną płytą lub przykręcić do niej. Wiercić w gipsie bez udaru!

    P.S. Po co tak daleko od ściany TV?
    Życie jest rumakiem, który nie znosi tchórzliwego jeźdźca.

  3. #3

    Domyślnie

    Specjalne " kołki" do regipsu tylko i lepiej te droższe metalowe nie plastiki. Nazwy nie pamiętam dawno nie stosowałem.

  4. #4

    Domyślnie

    Cytat Napisał gnago Zobacz post
    Specjalne " kołki" do regipsu tylko i lepiej te droższe metalowe nie plastiki. Nazwy nie pamiętam dawno nie stosowałem.
    Nie załapałem że to sam gips

  5. #5

    Domyślnie

    Cytat Napisał gnago Zobacz post
    Nie załapałem że to sam gips
    Witaj czy powiesiłes juz TV? jak to wyszło u Ciebie?
    Chcę zrobić podobnie i kombinuję.

  6. #6

    Domyślnie

    Temat troche odkopany- ale dajcie spokoj, telewizor(nawet plazma) to znowu nie taki ciezar i scianka gipsowa wytrzyma go spomojnie na kolkach.

    Tak jak kolega StolarzS pisal najwazniejsze, to wywiercic otwory bez udaru- jak najciasniej.

    Pozdrawiam
    Ostatnio edytowane przez panmajsterkowicz ; 06-04-2015 o 21:22
    http://www.naprawto.blogspot.com

    DIY, budowa, narzędzia, remont, warsztat

  7. #7

    Domyślnie

    Z tym że moja ściana to lekka ścianka GK, ale doczytałam że tu piszecie chyba o ściance gipsowej ? więc chyba nieco inna ona jest ....

    Czy macie jakiś patent na zawieszenia wieszaka/podstawy pod TV na płycie GK ?

    Pozdrwiam.

  8. #8

    Domyślnie

    Użyj kołków molly. Dobierz rozmiar kołka do wagi TV oraz grubości ściany (płyta pojedyncza/podwójna). Z odrobiną wprawy zaciśniesz go bez pomocy mollownicy.

    Pozdrawiam

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony