dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 9 z 9
  1. #1
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    Ostap

    Zarejestrowany
    Jan 2013
    Skąd
    Biała Podlaska
    Posty
    235

    Domyślnie Drzwi aluminiowe

    Witam

    Jestem na etapie wybierania drzwi aluminiowych zewnętrznych i mam taka ofertę:
    System Ponzio pt52 wymiary 1090x2060 przeszklenia Float4/16/4TM, 2 zamki, klamka, próg - kolor drewnopodobny obustronny w cenie 2430zł.
    Czy mogę znaleźć coś lepszego termicznie lub jakościowo w podobnej cenie?

  2. #2
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    finlandia

    Zarejestrowany
    Feb 2005
    Skąd
    Siedlce
    Kod pocztowy
    08-110
    Posty
    13.110

    Domyślnie

    Rano juz Ci odpowiedzialem, ale widzę że moje wypociny nie przeszły przez słabe wifi.. (muszę poprosić sąsiada by przeniósł ruter bliżej mojego okna )

    Za cenę ok 2,5 tys zł cieżko w ogóle znaleźć drzwi aluminiowe. Tu ceny za proste drzwi sklepowe zaczynają się od 2 tys. i mówimy o produktach podstawowych (rama, szyba, najprostsze okucia).

    A jaki jest parametr Ud oraz przepuszczalność powietrza drzwi które masz w ofercie? Wtedy będzie można coś porównywać.
    A Ty?! Widząc tonącego wyciągniesz rękę? czy smartfona..

  3. #3
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    Ostap

    Zarejestrowany
    Jan 2013
    Skąd
    Biała Podlaska
    Posty
    235

    Domyślnie

    Ud nie mam policzonego dysponuje jedynie informacjami o poszczególnych komponentach. Szyba wiadomo 1,1 a profil 2,4-2,75. Informacji o przepuszczalności na wiatr także brak.
    Na moje pytanie o lepsze parametry profilu i możliwość montażu innego pakietu np. 3 szybowego otrzymałem informacje że profil 68mm Uf wtedy ma 2,2. Różnica w cenie +40% wiec raczej nie jest to ekonomicznie uzasadnione dodatkowy 1000zł za minimalnie lepsze U.
    Ostatnio edytowane przez Ostap ; 15-11-2014 o 19:41

  4. #4

    Domyślnie

    Słabo to wygląda pod względem kosztów i polepszenia parametrów - szukaj jakiejś innej firmy lub musisz doskubać trochę kasy na taką inwestycję.

  5. #5

    Domyślnie

    Moim zdaniem warto dozbierać i szukać innych ofert, bo potem wymieniać po raz kolejny nie ma sensu.

  6. #6
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    Ostap

    Zarejestrowany
    Jan 2013
    Skąd
    Biała Podlaska
    Posty
    235

    Domyślnie

    Miałem cichą nadzieję na konkrety w stylu że za mniej więcej tyle i tyle da się kupić drzwi z cieplejszego profilu z cieplejszą szybą.
    Nie problem bym zapłacił więcej ale wtedy gdy będzie miało to jakiekolwiek podstawy ekonomiczne bo wydać dodatkowe 1000zł które zwrócić się może za 20 lat to bezsens.

    Więc jeśli ktoś ma jakieś konkretne informacje którymi może się podzielić to poproszę.

  7. #7
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!
    bwojtek

    Zarejestrowany
    Jul 2006
    Posty
    5.311

    Domyślnie

    Cytat Napisał Ostap Zobacz post
    ale wtedy gdy będzie miało to jakiekolwiek podstawy ekonomiczne bo wydać dodatkowe 1000zł które zwrócić się może za 20 lat to bezsens.
    Przypomnisz sobie te zaoszczędzone 1000zł przy każdym wycieraniu profili z wody albo skrobaniu ze szronu przez 20 kolejnych lat

  8. #8
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    finlandia

    Zarejestrowany
    Feb 2005
    Skąd
    Siedlce
    Kod pocztowy
    08-110
    Posty
    13.110

    Domyślnie

    Cytat Napisał Ostap Zobacz post
    Miałem cichą nadzieję na konkrety w stylu że za mniej więcej tyle i tyle da się kupić drzwi z cieplejszego profilu z cieplejszą szybą.
    Nie problem bym zapłacił więcej ale wtedy gdy będzie miało to jakiekolwiek podstawy ekonomiczne bo wydać dodatkowe 1000zł które zwrócić się może za 20 lat to bezsens.

    Więc jeśli ktoś ma jakieś konkretne informacje którymi może się podzielić to poproszę.
    Delikatnie próbujemy Ci zwrocic uwagę, ze błądzisz we mgle. Co z tego, że ktoś kupi takie same profile i szybę i złoży z nich drzwi. Współczynnik U będzie mogło mieć teoretycznie taki sam. Ale..
    czy każda potrawa z tych samych składników i nawet wg tego samego przepisu będzie tak samo smakowała? To wyobraź sobie że z drzwiami, oknami jest tak samo! Produkcja aluminium jest pod kątem maszynowym jeszcze prostsza niż okien, wiec zajmują się nią jeszcze mniejsze firmy a ich jedynym wyróżnieniem jest zrobić TANIEJ niż inni. Nie wierzysz chyba, że to taniej odbędzie się tylko kosztem mniejszego zarobku właściciela i ludzi. Po pierwsze oszczędzą na wszystkim, co nie jest niezbędne. Czyli będzie tylko profil, zawiasy, zamek i szyba złożone do kupy.
    Na podstawie podanych przez Ciebie informacji nie mamy żadnej pewności, że będzie to zakład stawiający na jakość. Że zawiasy będą dobre i z możliwością łatwej regulacji)a nie te najtańsze na rynku (porównaj to np. do jajek - te z marketu i te wiejskie - jaki mają wpływ na smak). Zamek (najtańszy za 30zł czy taki za 300zł) Albo sprawy w postaci montażu progu, złożenia aluminium (zastosowania łączników lub ich brak) lub drobne dodatki jak np. uszczelka w narożnikach przy progu. To wszystko ma wpływ na walory użytkowe drzwi. Ucieczka ciepła w wyniku słabszego U może być mniej istotna niż straty spowodowane nieszczelnościami.
    O samym wyglądzie drzwi już nie ma co mówić.
    Wiem, że popsułem CI tym humor. Za to sam nie wiem - milczeć w takich sprawach i pozwolić wybierać Wam wg kryterium ceny (już w pierwszym poście zasugerowałem że to w ogóle są najtańsze opcje) czy może jednak mówić otwarcie o ryzyku związanym z takimi wyborami...

  9. #9

    Domyślnie

    I to są złote zasady dobierania drzwi (alu / drewno / stal / PCV) zaprezentowane przez Fina. Taka wypowiedź powinna być wydrukowana i przyklejona w każdym salonie z drzwiami. Rozumiem, że budżet ma znaczenie, szczególnie dla ludzi, którzy stawiają dom od zera a nie wymieniają tylko jedną rzecz w postaci drzwi lub okien.

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony