dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 1 z 5
Pokaż wyniki od 1 do 20 z 89
  1. #1

    Domyślnie Dziennik budowy - stodoła z antresolą

    Witam,

    Jesteśmy małżeństwem z 5 letnim stażem. Posiadamy trójkę dzieci (4l, 2l, 4m). Ja pracuję jako mechatronik, wcześniej miałem kontakt z wentylacją. Żona córka konstruktora też ma techniczne spojrzenie na budowę. Po kilku latach planowania i przeliczania postanowiliśmy urzeczywistnić naszą wizję. Głównym założeniem jest optymalność rozwiązań i nie pchanie się w problemy konstrukcyjne. Po kilku zmianach koncepcji wyklarowała się stodoła jako nasz ideał.

    Dom budowany będzie na działce 960m2 z dostępną obok działką 1161m2 (ogród + pomieszczenie gospodarcze)
    Planowany początek budowy to wiosna 2015. Miejscowość Mińsk Maozwiecki. Działka na lekkim spadku około 85cm na 30m. Pierwsza warstwa gleby to metr lekkiego piachu i później 70-90 metrów gliny (grubość gliny to informacja od studniarza). Nawet po największych deszczach woda po warstwie gliny spływa w dół działki do drogi. Nigdy w życiu nie widziałem tam kałuży.

    Po sporządzeniu pierwszych rysunków, spisaniu założeń i obliczeń odwiedziliśmy kilku konstruktorów/projektantów. Za pierwszym razem wybraliśmy panią architekt. Zapłaciliśmy zaliczkę i stworzyliśmy wspólnie pierwsze rysunki, lecz po przejściu do elementów konstrukcyjnych zrezygnowaliśmy ze współpracy. Pełny szacunek dla Pani architekt projektuje bardzo ciekawe budynki, ale intuicja kazała się wycofać. Wróciliśmy do konstruktora z którym wczesniej rozmawialiśmy. Na pierwsze rozmowy mieliśmy już mapkę do celów projektowych, badania geologiczne, oraz uzgodnienia z wodociągami i energetyką. Zależy nam na jak najmniejszej obsługowości domu z racji moich częstych wyjazdów

    Z tych założeń wyszła stodoła na płycie akumulacyjnej z pompa ciepła.
    Uzgodniliśmy że chcemy duży salon z małymi sypialniami wyposażonymi w garderoby.

    Po utworzeniu uproszczonego OZC postanowiliśmy wybudowac dom z betonu komórkowego w 25cm warstwie styropianowego ocieplenia ścian i 40 cm wełny w dachu. Projektowane warstwy są grubsze niż wychodziło optymalnie z OZC, ale kto nam zabroni? biorąc pod uwagę emerytury może te kilkadziesiąt złotych miesięcznie mniej na rachunki będzie błogosławieństwem.

    Czerwony kwadrat to działka na której będzie stał dom. Niebieski to ogród z pomieszczeniem gospodarczym (stodoła do rozebrania)
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	mapa.jpg
Wyświetleń:	449
Rozmiar:	80,4 KB
ID:	289118

    Miejsce lokalizacji domu
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	dompoloz.jpg
Wyświetleń:	322
Rozmiar:	78,9 KB
ID:	289119

    Z racji posiadania budynku gospodarczego na działce obok zrezygnowalismy z posiadania garażu. Mój samochód nie potrzebuje salonu za kilkadziesiąt tysięcy złotych wystarczy zadaszona wiata z gniazdem i programatorem czasowym do elektrycznego "webasto"

    Przy samym domu zrezygnowaliśmy z bramy - będzie bezpośredni wyjazd na drogę wewnętrzną. Trudno było by zrobic u nas bramę ponieważ przy otwieraniu skrzydła nagarniały by snieg na ogrodzenie prostopadłe do bramy, a suwana by jeździła przez środek posesji . Ogrodzenie części zamieszkałej będzie z furtką (wjazd za dom przez działkę obok). Dokladne wyjaśnienie postaram się pokazać w kolejnych postach na lepszych mapach.

    Jedne z pierwszych rysunków. Niestety jest na nich sporo błedów i nie wprowadzonych zmian.
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	rozmieszczenie.jpg
Wyświetleń:	752
Rozmiar:	89,7 KB
ID:	289120

    Salon wedle mojego życzenia >50m2 i małe sypialnie około 13m2 z garderobą. Kuchnia na wpółotwarta z wyspą. Pomieszczenie gospodarcze na instalację reku, pompę ciepła i automatykę budynkową (nie inteligentny dom). Na ścianie południowej znajdzie się pięć okien FIX 2x2,5m. Niestety pojawi sie problem z przegrzewaniem pomieszczeń, nawet przez trzyszybowe ciepłe pakiety. Pierwszym pomysłem przeciw przegrzewaniu była budowa pergoli z roślinnością zrzucająca liście na zimę, ale z powodów lenistwa wygrywają rolety zewnętrzne. Wysunięcie dachu odrzuciliśmy na początku. Na elewacji wschodniej wielkość okien będzie zmniejszona w porównaniu do strony zachodniej. Na elewacji północnej będzie tylko jedno małe okno doświetlające pomieszczenie antresoli. Wszystkie pokoje zlokalizowane będą na parterze.

    Kolejnym ważnym aspektem projektu jest walka z roztoczami ze względu na uczuleniowe dziecko z atopowym zapaleniem skóry. Czyli zero zasłon, firan czy materiałowych mebli.

    We własnym zakresie planuję wykonać instalację: podłogówka, woda, wentylacja, elektryka-automatyka, centralne odkurzanie. Instalacje planuje rozprowadzić między stropem a sufitem podwieszanym. Ze względu na ilość okablowanie będzie poprowadzone w korytkach kablowych perforowanych. W planie też jest wykonanie przeze mnie ocieplenia płyty fundamentowej, oraz niektórych prac wykończeniowych.

    Aktualnie wykonałem część ogrodzenia która nie będzie kolidowała z budową domu, oraz prace ogrodowe.

    Wszelkie porady i sugestie mile widziane. Poszukuję również lokalnej firmy która wykona montaż okien w warstwie ocieplenia.

    Komentarze proszę zamieszczać w topiku http://forum.muratordom.pl/showthrea...14#post6670414
    Ostatnio edytowane przez marcelix ; 14-11-2014 o 15:58

  2. #2

    Domyślnie

    Koncepcja dachu
    Dach dwuspadowy z attyką. Blacha płaska koloru grafitowego.

    Konstrukcja krokwiowo jętkowa z dodatkowymi podporami w części gdzie jest antresola. Przestrzeń nad salonem ma zostac otwarta bez elementów konstrukcyjnych. Rodzi to niestety trochę problemów konstrukcyjnych przy rozpiętości 10-11 metrów.

    Za około tydzień konstruktor powinnien przedstawić nam swoje rozwiązanie.

    Ogrzewanie podłogowe w całej objętości płyty fundamentowej, oraz ogrzewana cała objętość stropu/podłogi antresolin (Od podlogi ciepło idzie w górę, w dół mu nie po drodze i jeszcze ma przegrode w postaci sufitu podwieszanego) Spora akumulacja. W łazience dodatkowy grzejnik elektryczny na ręczniki. Ciekawe co na to spece od ogrzewania?

    Ściany wewnętrzne wykonane będą z silikatu, aby akustycznie wytłumić dom

    Konstrukcja schodów będzie lana żelbetowa, chcielibyśmy ze spoczyniem ale nie wiem czy się uda.

    Wstępne plany instalacji już mamy ale będę wstawiał na forum jak już dostaniemy rysunki od konstruktora.

    Poludniowa strona będzie trochę podobna do domu z wielkim oknem z forum muratora.

    Koszty sumaryczne do tej pory to około 15000 zł
    Materiał ogrodzenia panelowego 8714zł (panele 25 sztuk, brama i dwie furtki)
    Mapka do celów projektowych 700 zł
    Badanie geologiczne 650zł (3 odwierty 3m 3m i 4 metry)
    Żwir 8 ton 460zł (?)
    Projekt zaliczka 1600zł
    Notariusz 1700zł
    Reszta to narzędzia, cement, drewno i krąg studni

    Z tego 9400 zł to sumaryczne koszta ogrodzenia.

    Mam nadzieję że w przyszłym tygodniu będę dysponował rysunkami elewacji.
    Ostatnio edytowane przez marcelix ; 14-11-2014 o 22:08
    -----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
    Dziennik budowy http://forum.muratordom.pl/showthrea...antresol%C4%85

    Komentarze do dziennika http://forum.muratordom.pl/showthrea...14#post6670414

  3. #3

    Domyślnie

    Prezentacja działki
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	IMG_5253-IMG_5263_zm.jpg
Wyświetleń:	292
Rozmiar:	102,0 KB
ID:	289350

    Etap pierwszy - stawiamy płot
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	IMG_5202zm.jpg
Wyświetleń:	444
Rozmiar:	99,9 KB
ID:	289351
    Panele o średnicy drutu 4mm, szerokości 250cm i wysokości 153cm. Prefabrykowana płyta w ziemi

    Odmladzanie wierzby
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	IMG_5211zm.jpg
Wyświetleń:	340
Rozmiar:	80,1 KB
ID:	289352
    Mam nadzieje, że odbije

    Stodoła częściowo do rozebrania w przyszłym roku
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	IMG_5222zm.jpg
Wyświetleń:	448
Rozmiar:	76,8 KB
ID:	289353

    A oto mój pomocnik
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	IMG_5207zm.jpg
Wyświetleń:	430
Rozmiar:	76,0 KB
ID:	289354

    Z tego miejsca chciałbym podziękować sąsiadą którzy są świetnymi ludzmi. A więc Pan sąsiad lat 80-81 jak tylko nas widzi to przychodzi pomagać. Jak nas nie ma to z resztą też pomaga. A więc Pan sąsiad wcześniej gospodarował (dobry kolega dziadka) na tej działce.
    np. Zapomiałem sprzątnąć beton który mi się wylał z betoniarki. Wracam za kilka dni a placki betonu są rozkruszone i zmiecione na jedno miejsce. Ostatnio pamagał nam przycinać drzewa i składać na stosy. Takich historii mamy już wiele.
    Takiego sąsiada wszystkim życzę.
    Ostatnio edytowane przez marcelix ; 15-11-2014 o 21:21
    -----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
    Dziennik budowy http://forum.muratordom.pl/showthrea...antresol%C4%85

    Komentarze do dziennika http://forum.muratordom.pl/showthrea...14#post6670414

  4. #4

    Domyślnie

    Sprawy urzędowe.

    Moja miejscowość jest jakaś szczęśliwa jeśli chodzi o sprawy urzędowe.

    Idąc do biura informacji w urzędzie miasta zostałem przyjęty przez bardzo miłą panią urzędniczkę, która poinformowała mnie o wszystkich procedurach, o planie zagospodarowania i umiejscowieniu działki w planie. Następnie pani urzędniczka spisała mi wszystkie informacje na kartce oraz dodała swój numer telefonu(urzędowy) i nazwisko. W razie pytań proszę dzwonić Acha między czasie złożyłem wioski o kartę 3+

    Zgłoszenie wjazdu:
    Znowu bardzo miła pani i pan urzędnik. Załatwienie wszystkiego trawło może 15 minut. W tym wyrysowanie ogrodzenia na mapie z pomocą wyżej wspomnianego pana, xero w biurze obsługi i załatwione. Mamy zjazd

    Zgłoszenie budowy ogrodzenia:
    Załatwienie wszystkiego trwało może 10 minut. W tym wyrysowanie ogrodzenia na mapie z pomocą pani urzędniczki, xero mapy i znowu profesjonalna urzędniczka wyjaśniła i pomogła przy wypełnianiu wniosku. Oczywiście popełniłem mały błąd który został skorygowany telefonicznie.

    PGE. No cóż tu trzeba było troszkę poczekać, ale znowu miło i przyjemnie. Jedna pani mnie obsługiwała, a druga zagadywała i pilnowała mojego pomocnika (4 lata). Dostał nawet pieczątkę do zabawy

    Podobnie sprawy mają się z urzędem skarbowym.

    Uwaga. Post nie jest ironią ani agitacją wyborczą.

    Update.

    Z cyklu "zrób to sam" nadbudowa studni, oraz wieka.
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	IMG_5204zm.jpg
Wyświetleń:	171
Rozmiar:	44,3 KB
ID:	289379
    Ostatnio edytowane przez marcelix ; 16-11-2014 o 10:11
    -----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
    Dziennik budowy http://forum.muratordom.pl/showthrea...antresol%C4%85

    Komentarze do dziennika http://forum.muratordom.pl/showthrea...14#post6670414

  5. #5
    SYMPATYK FORUM (min. 10) Avatar sława05
    Zarejestrowany
    Nov 2012
    Skąd
    wlkp
    Posty
    80
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    3

    Domyślnie

    Witajcie,

    Przyznam, że jak zaczelam czytać opis waszej działki i waszego domu, to smiałam się w głos. Tak jakbym czytała opis swojej działki i domu...
    My jesteśmy co prawda w dalszym etapie i już wiemy ile nerwów i czasu to zajmuje, ale życzę wytrwałości i cierpliwości w dążeniu do celu
    Pozdrawiam,

  6. #6

    Domyślnie

    W tym tygodniu konstruktor rysuje/liczy dom, a ja projektuje instalację elektryczną z rozdzielnicą. Bez styczników i sterowników wyszło mi około 150 miejsc w rozdzielni. Do tego dojdą klemy wago, ale ile to jeszcze wyjdzie ze schematu. Razem zakładam potrzebnych około 350-400 miejsc sic! Trzeba będzie połączyć dwie rozdzielnice. Ma być instalacja bez ficzerów typu 10 tabletów na ścianie. Zarządzanie z aplikacji owszem, ale nie do normalnej obsługi na co dzień.

    Projekty wentylacji może zacznę w grudniu.
    Jest pomysł żeby użyć dolne źródło do klimakonwektora kanałowego w salonie. Oczywiście jako oddzielną instalację od wentylacji. Wentylacja wentyluje, a klimakonwektor chłodzi. Kwestia przedyskutowania i policzenia opłacalności. Znalazłem model 1000-1700m3/h 9,1kW dla wody lodowej. Wolał bym kasetonowy, ale nie miał bym gdzie zamontować

    Kto wie ile trzeba dać za OZC i kogo polecacie?
    -----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
    Dziennik budowy http://forum.muratordom.pl/showthrea...antresol%C4%85

    Komentarze do dziennika http://forum.muratordom.pl/showthrea...14#post6670414

  7. #7

    Domyślnie

    Ciąg dalszy fazy projektowania.

    Mamy od konstruktora mam nadzieję już ostateczny projekt.
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	proj_wr.jpg
Wyświetleń:	499
Rozmiar:	92,9 KB
ID:	295454

    Wszelkie porady mile widziane. Porady mogą być w dzienniku - wydaje mi się to bardziej przejrzyste.

    -------------------------------------------------------------------------------------------------------------

    Wczoraj miałem na działce wyzytę Pana projektanta z energetyki. Ustaliliśmy gdzie dokładnie ma być skrzynka z licznikiem. co by nam wygodnie było.


    -------------------------------------------------------------------------------------------------------------

    projekt wentylacji parteru. Wstępnie planuję okap kuchenny z filtrem bez odprowadzenia na zewnątrz.
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	proj_wr_par.jpg
Wyświetleń:	407
Rozmiar:	87,7 KB
ID:	295465

    projekt wentylacji piętra
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	proj_wr_pie.jpg
Wyświetleń:	261
Rozmiar:	86,2 KB
ID:	295466

    Rozdzielacze zakładałem zrobić od razu za rekuperatorem. Połączenia rurami PE-FLEX. Dugości powinny wychodzić w miarę podobne.
    Załączone zdjęcia Załączone zdjęcia Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	proj_wr_par.jpg
Wyświetleń:	244
Rozmiar:	17,3 KB
ID:	295462   Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	proj_wr_pie.jpg
Wyświetleń:	138
Rozmiar:	10,7 KB
ID:	295463  
    Ostatnio edytowane przez marcelix ; 23-12-2014 o 22:56
    -----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
    Dziennik budowy http://forum.muratordom.pl/showthrea...antresol%C4%85

    Komentarze do dziennika http://forum.muratordom.pl/showthrea...14#post6670414

  8. #8

    Domyślnie

    Mamy gotowy projekt!

    Warunki gruntowe:
    Humus 0.2m poniżej piaski drobne o miąższości 0.2-0.9m, stopień zagęszczenia 0.5. Głębiej zalegają osady morenowe zlodowacenia Warty, wykształcone w postaci glin piaszczystych i piasków gliniastych. Nie stwierdzono w odwiertach (3m, 3m, 4m)ciągłego poziomu wodonośnego. Woda gruntowa występuje w postaci niewielkich sączeń sródglinowych. Nie stwierdzono wody w warstwie piasków. Teren na szczycie terenu o lekkim spadku około 80cm na około 40 metrach. Pierwsza kategoria geotechniczna.

    Fundament:
    Płyta fundamentowa 11x17,4 metra grubości 20cm zbrojenie dolne siatka Q377, górne Q295. Na brzegu płyty i pod ścianami zbrojenie 4xfi12mm co 25cm. Pod słupami zbrojenie fi12 co 15cm.
    Pod płytą warstwa pospółki 30cm ubijana na mokro (podłoże pod pospółka również zagęszczone). Warstwa pospółki wyprowadzona 1m za obrys płyty. Wokół płyty warstwa antywysadzeniowa 8cm. Izolacja pospółka-styropian, styropian-płyta folia budowlana x2. Poziom posadzki +15cm nad poziomem terenu od strony wejścia.

    Ściany:
    Ściany zewnętrzne z Betonu komórkowego, wewnętrzne nośne z silikat 18cm, oraz wewnętrzne działowe silikat 12cm. Ocieplenie styropianowe bezkołkowo 25cm
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	elewacje.jpg
Wyświetleń:	257
Rozmiar:	74,3 KB
ID:	299446

    Strop:
    Strop monolityczny o grubości od 12 do 15cm. Część płyt ze zbrojeniem jednokierunkowym. Beton B20. Tutaj konstruktor świetnie wszystko zoptymalizował.

    Schody:
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	schody.jpg
Wyświetleń:	148
Rozmiar:	95,7 KB
ID:	299445
    Schody monolityczne ze spocznikiem fi12 co 15cm. Przeszklenie między schodami a wiatrołapem. Pod schodami od strony salonu będą półki na książki (gł. 15 cm), a od strony wiatrołapu szafa (gł. 45 cm)

    Dach:
    Dach krokwiowo-jętkowy (+krzyżulce)z attyką o rozpiętości 10m . Krokiew 50x200mm.
    Kąt nachylenia 30st.
    Ocieplenie 30-40 cm wełny. Pełne deskowanie płyta OSB. Dachówka prosta ciemno szara.

    Pomieszczenia.
    Wysokość parteru 295cm minus wysokość podłogi i minus 20 cm podwieszony sufit w którym będą instalacje (woda, elektryczna, wentylacja). Realnie wyjdzie z 270cm.
    Wysokość na antresoli po wylewkach 255-260

    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	pomieszczenia.jpg
Wyświetleń:	361
Rozmiar:	98,7 KB
ID:	299443
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	pomieszczeniaantresola.jpg
Wyświetleń:	269
Rozmiar:	84,1 KB
ID:	299444

    Salon 55.29 m2 (60.06 m2)
    Kuchnia 11.12 m2
    Wiatrołap 6.62 m2 (7.54 m2)
    Sypialnia 1 13.18 m2
    Sypialnia 2 15.52 m2
    Sypialnia 3 14,52 m2
    Sypialnia 4 14.52 m2
    Komunikacja 12 m2
    Łazienka 1 4.55 m2
    Łazienka 2 5.32 m2

    Antresola 81.98 m2 (107.68 m2)

    Aktualnie prowadzę rozmowy z ekipą budowlaną. Ekipa robiła już na płycie - pokazywali zdjęcia z realizacji. No i kierbud poszukiwany!
    -----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
    Dziennik budowy http://forum.muratordom.pl/showthrea...antresol%C4%85

    Komentarze do dziennika http://forum.muratordom.pl/showthrea...14#post6670414

  9. #9

    Domyślnie

    Projekt leży już w urzędzie.
    Ktoś wie ile aktualnie trzeba czekać?
    -----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
    Dziennik budowy http://forum.muratordom.pl/showthrea...antresol%C4%85

    Komentarze do dziennika http://forum.muratordom.pl/showthrea...14#post6670414

  10. #10

    Domyślnie

    Ciagle czekamy na pieczątkę. W tym czasie Asolt przygotował OZC dla naszej stodoły.

    Dane klimatyczne:
    Strefa klimatyczna: III
    Projektowa temperatura zewnętrzna θe: -20 °C
    Średnia roczna temperatura zewnętrzna θm,e: 7,6 °C
    Stacja meteorologiczna: Warszawa Okęcie

    Grunt:
    Rodzaj gruntu: Piasek lub żwir
    Pojemność cieplna: 2,000 MJ/(m3·K)
    Głębokość okresowego wnikania ciepła δ: 3,167 m
    Współczynnik przewodzenia ciepła λg: 2,0 W/(m·K)

    Podstawowe wyniki obliczeń budynku:
    Powierzchnia ogrzewana budynku AH: 264,7 m2
    Kubatura ogrzewana budynku VH: 870,2 m3
    Projektowa strata ciepła przez przenikanie ΦT: 4474 W
    Projektowa wentylacyjna strata ciepła ΦV: 2179 W
    Całkowita projektowa strata ciepła Φ: 6617 W
    Nadwyżka mocy cieplnej ΦRH: 0 W
    Projektowe obciążenie cieplne budynku ΦHL: 6617 W

    Wskaźniki i współczynniki strat ciepła:
    Wskaźnik ΦHL odniesiony do powierzchni φHL,A: 25,0 W/m2
    Wskaźnik ΦHL odniesiony do kubatury φHL,V: 7,6 W/m3

    Wyniki obliczeń wentylacji na potrzeby projektowego obciążenia cieplnego:
    Powietrze infiltrujące Vinfv: 77,6 m3/h
    Powietrze dodatkowo infiltrujące Vm.infv: 0,0 m3/h
    Wymagane powietrze nawiewane mech. Vsu,min: 420,3 m3/h
    Powietrze nawiewane mech. Vsu: 420,3 m3/h
    Wymagane powietrze usuwane mech. Vex,min: 277,1 m3/h
    Powietrze usuwane mech. Vex: 420,3 m3/h
    Średnia liczba wymian powietrza n: 1,0
    Dopływające powietrze wentylacyjne Vv: 852,4 m3/h
    Średnia temperatura dopływającego powietrza θv: 9,8 °C

    Wyniki obliczeń sezonowego zapotrzebowania na energię wg PN-EN ISO 13790
    Stacja meteorologiczna: Warszawa Okęcie
    Sezonowe zapotrzebowanie na energię na ogrzewanie
    Strumień powietrza wentylacyjnego-ogrzewanie Vv,H: 498,0 m3/h
    Zapotrzebowanie na ciepło - ogrzewanie QH,nd: 31,77 GJ/rok
    Zapotrzebowanie na ciepło - ogrzewanie QH,nd: 8825 kWh/rok
    Powierzchnia ogrzewana budynku AH: 265 m2
    Kubatura ogrzewana budynku VH: 870,2 m3
    Wskaźnik zapotrzebowania - ogrzewanie EAH: 120,0 MJ/(m2·rok)
    Wskaźnik zapotrzebowania - ogrzewanie EAH: 33,3 kWh/(m2·rok)
    Wskaźnik zapotrzebowania - ogrzewanie EVH: 36,5 MJ/(m3·rok)
    Wskaźnik zapotrzebowania - ogrzewanie EVH: 10,1 kWh/(m3·rok)

    Wyniki są mocno zadowalające, a po za tym oprócz wentylacji sa praktycznie jednakowe z tym co sam liczyłem na piechote w exelu.
    Wentylacja trochę mnie zastanowila 420m2/h w zimę jest nawet 3-4 krotnie za dużym wydatkiem na 5 osób.

    Według obliczeń Asolta straty mam głównie na wentylacji i oknach, ale liczę na zyski słoneczne w okresach przejściowych.

    Po analizie potwierdziła się jednak opłacalność pompy ciepla. Okres zwrotu inwestycji wyszedł mi około 8 lat. Po zmniejszeniu wydatku reku pewnie nie co dłużej.

    Myślałem również o dołożeniu 5-10 cm wełny w dach, ale przy pompie ciepła okres zwrotu był by za długi.

    Przy ograniczeniu wentylacji licząc na szybko wyszło mi zapotrzebowanie 18,9 W/m2
    Po dołożeniu jeszcze 10 cm wełny w dach wyszło projektowe zapotrzebowanie na 17,4 W/m2

    Na tyle koniec teorii, bo zacznę za chwilę uwzględniać w obliczeniach dziurkę do klucza.
    -----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
    Dziennik budowy http://forum.muratordom.pl/showthrea...antresol%C4%85

    Komentarze do dziennika http://forum.muratordom.pl/showthrea...14#post6670414

  11. #11

    Domyślnie

    Jeszcze nie mamy zgody na budowę. Papiery złożone w połowie stycznia ...

    Niestety na temat urzędu budownictwa nie moge napisać nic dobrego.
    Wychodzi na to że wszystkie negatywne opinie na temat ww. urzędu są prawdą. Najgorsze że nie można nawet dymu zrobić urzędnikowi bo mamy jeszcze przed sobą odbiory. To jest terroryzm urzędniczy!!!

    Od złożenia wniosku mineło 66 dni
    Ostatnio edytowane przez marcelix ; 23-03-2015 o 09:18
    -----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
    Dziennik budowy http://forum.muratordom.pl/showthrea...antresol%C4%85

    Komentarze do dziennika http://forum.muratordom.pl/showthrea...14#post6670414

  12. #12
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar enedue
    Zarejestrowany
    Oct 2013
    Skąd
    Warszawa
    Kod pocztowy
    04-090
    Posty
    949

    Domyślnie

    Poczekaj jeszcze na odbiór domu, urząd w Mińsku jest słynny, ze wszystkich stron dochodzą mnie urocze historyjki.
    Witam i życzę fajnej budowy, po papierowych przejściach.


    Sąsiadka załatwiała pozwolenie na budowę równo pól roku.

  13. #13

    Domyślnie

    Nastała wiekopomna chwila! Dziś po 68 dniach otrzymaliśmy pozwolenie!

    Wczoraj dzięki uprzejmości firmy ecopol oglądałem instalację na ich pompie. Do rozważenie pozostała mi decyzja jaki zbiornik na c.w.u. emalia czy nierdzewka? no i pojemność. Wcześniej myślałem o jakimś galmecie ze 300L. Wszelkie porady mile widziane.
    -----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
    Dziennik budowy http://forum.muratordom.pl/showthrea...antresol%C4%85

    Komentarze do dziennika http://forum.muratordom.pl/showthrea...14#post6670414

  14. #14

    Domyślnie

    Sporo się dzieje

    dzień pierwszy:
    Koparkowy wykopał dół na 50 cm. pod płytę
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	IMG_5671.jpg
Wyświetleń:	288
Rozmiar:	97,3 KB
ID:	315715

    pierwsza partia pospółki
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	IMG_5676.jpg
Wyświetleń:	250
Rozmiar:	99,3 KB
ID:	315716

    Dzień drugi
    Zagęszczanie
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	IMG_5706.jpg
Wyświetleń:	262
Rozmiar:	97,3 KB
ID:	315717

    Pan hydraulik w akcji
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	IMG_5715.jpg
Wyświetleń:	328
Rozmiar:	101,1 KB
ID:	315718

    Gotowe kształtki
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	IMG_5726.jpg
Wyświetleń:	405
Rozmiar:	96,7 KB
ID:	315719


    Niestety etap XPS ciągle jest w toku z powodu hurtowni która ma problem z dostarczeniem 15m3. Ekipa marudzi...

    Niestety do Sadystycznej jakości Sadysty wiele brakuje. Już dziś wiem że obliczenia ocieplenia płyty poszły się .... Drugą połowę ocieplenia poziomego robię sam. Gdybym wiedział że tak to będzie wyglądało to bym cały XPS ułożyl.

    Ogólnie gdybym nie był na budowie to:
    1. źle był by wyznaczony dom przez geodetów
    2. poziom "0" był by 30-40 cm wyżej niż miał być
    3. odpływ muszli wc 0,5 m od ściany

    Na dziś jest już zrobione ogrzewanie z rurek PE-RT na części gdzie jest XPS (własna robota) oraz przygotowane zbrojenia pod ścianami nośnymi.
    -----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
    Dziennik budowy http://forum.muratordom.pl/showthrea...antresol%C4%85

    Komentarze do dziennika http://forum.muratordom.pl/showthrea...14#post6670414

  15. #15

    Domyślnie

    Rurki ogrzewania podłogowego
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	IMG_5743.jpg
Wyświetleń:	402
Rozmiar:	101,0 KB
ID:	316269
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	IMG_5753.jpg
Wyświetleń:	296
Rozmiar:	98,7 KB
ID:	316270
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	IMG_5759.jpg
Wyświetleń:	293
Rozmiar:	100,5 KB
ID:	316271

    Sprzęt do rozwijania pętli PERT 18mm 600m
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	IMG_5762.jpg
Wyświetleń:	323
Rozmiar:	97,2 KB
ID:	316272

    Jutro dzień wylewania płyty
    Ostatnio edytowane przez marcelix ; 07-05-2015 o 21:01
    -----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
    Dziennik budowy http://forum.muratordom.pl/showthrea...antresol%C4%85

    Komentarze do dziennika http://forum.muratordom.pl/showthrea...14#post6670414

  16. #16

    Domyślnie

    Wyjścia instalacji w wiatrolapie
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	Zdjęcie1381.jpg
Wyświetleń:	240
Rozmiar:	94,9 KB
ID:	316597

    Pętle podłogowego ogrzewania salonu
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	Zdjęcie1382.jpg
Wyświetleń:	242
Rozmiar:	95,4 KB
ID:	316598

    Zbrojenie przed wylaniem
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	PlytaZbr04.jpg
Wyświetleń:	270
Rozmiar:	102,9 KB
ID:	316599
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	PlytaZbr13.jpg
Wyświetleń:	189
Rozmiar:	101,2 KB
ID:	316600

    Wylewanie płyty
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	PlytaZbr28.jpg
Wyświetleń:	278
Rozmiar:	96,8 KB
ID:	316601

    Powierzchnia nie wyszła niestety super równa. Zdaje się że czeka nas jeszcze wylewka żeby wyrównać podłogę.
    -----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
    Dziennik budowy http://forum.muratordom.pl/showthrea...antresol%C4%85

    Komentarze do dziennika http://forum.muratordom.pl/showthrea...14#post6670414

  17. #17

    Domyślnie

    Wylana płyta

    Zdjęcia niestety z kipeskiej jakości telefonu
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	Zdjęcie1386.jpg
Wyświetleń:	242
Rozmiar:	90,5 KB
ID:	316747
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	Zdjęcie1387.jpg
Wyświetleń:	168
Rozmiar:	89,6 KB
ID:	316748
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	Zdjęcie1388.jpg
Wyświetleń:	164
Rozmiar:	89,2 KB
ID:	316749
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	Zdjęcie1389.jpg
Wyświetleń:	186
Rozmiar:	90,8 KB
ID:	316750

    Dziś przyszedł transport BK i mamy pierwsze warstwy już ułożone. W tym tempie 2 tygodnie i wylewamy strop. Silka na ściany wewnętrzne powinna być w tygodniu jakoś.
    Ostatnio edytowane przez marcelix ; 12-05-2015 o 07:03
    -----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
    Dziennik budowy http://forum.muratordom.pl/showthrea...antresol%C4%85

    Komentarze do dziennika http://forum.muratordom.pl/showthrea...14#post6670414

  18. #18

    Domyślnie

    Mury się pną do góry!

    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	Zdjęcie1393.jpg
Wyświetleń:	253
Rozmiar:	88,4 KB
ID:	316819
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	Zdjęcie1394.jpg
Wyświetleń:	183
Rozmiar:	75,7 KB
ID:	316820
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	Zdjęcie1395.jpg
Wyświetleń:	162
Rozmiar:	86,9 KB
ID:	316821
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	Zdjęcie1396.jpg
Wyświetleń:	171
Rozmiar:	85,0 KB
ID:	316822
    -----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
    Dziennik budowy http://forum.muratordom.pl/showthrea...antresol%C4%85

    Komentarze do dziennika http://forum.muratordom.pl/showthrea...14#post6670414

  19. #19

    Domyślnie

    Pustaków stawiania dzień drugi

    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	Zdjęcie1401.jpg
Wyświetleń:	126
Rozmiar:	88,4 KB
ID:	316898

    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	Zdjęcie1402.jpg
Wyświetleń:	100
Rozmiar:	87,4 KB
ID:	316899

    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	Zdjęcie1404.jpg
Wyświetleń:	122
Rozmiar:	88,8 KB
ID:	316900

    Okna powinny być wyżej na 90 cm od płyty.
    Ostatnio edytowane przez marcelix ; 13-05-2015 o 13:20
    -----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
    Dziennik budowy http://forum.muratordom.pl/showthrea...antresol%C4%85

    Komentarze do dziennika http://forum.muratordom.pl/showthrea...14#post6670414

  20. #20

    Domyślnie

    Ścian stawiania dzień trzeci

    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	Zdjęcie1414.jpg
Wyświetleń:	103
Rozmiar:	87,9 KB
ID:	317066

    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	Zdjęcie1416.jpg
Wyświetleń:	82
Rozmiar:	89,1 KB
ID:	317067

    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	Zdjęcie1417.jpg
Wyświetleń:	83
Rozmiar:	87,6 KB
ID:	317068

    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	Zdjęcie1420.jpg
Wyświetleń:	95
Rozmiar:	87,0 KB
ID:	317069
    -----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
    Dziennik budowy http://forum.muratordom.pl/showthrea...antresol%C4%85

    Komentarze do dziennika http://forum.muratordom.pl/showthrea...14#post6670414

Strona 1 z 5

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony