dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 20 z 50

Hybrid View

Previous Post Previous Post   Next Post Next Post
  1. #1
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    PrzemasG

    Zarejestrowany
    Apr 2016
    Skąd
    Nakło nad Notecią
    Kod pocztowy
    89-100
    Posty
    15

    Domyślnie

    Witam

    Przeczytałem Twój dziennik budowy, bo zainteresował mnie u Ciebie układ płyty grzewczej zasilanej pompą ciepła wraz z podłogówką na górze. Dokładnie takie samo coś planuję u siebie i chciałbym podpytać jak dokładnie wygląda u Ciebie instalacja? Rozumiem, że pompa ciepła jest gruntowa z DZ poziomym, interesowałeś się chyba Ecopolem? Na czym stanęło ostatecznie?
    Kolejne pytanie to jakie temperatury zasilania? Czy płyta na dole i podłogówka na górze zasilana tą sama temperaturą bezpośrednio z pompy? Czy może masz bufor pełniący kilka funkcji (sprzęgło, magazyn energii - ale tu chyba płyta ma być tym akumulatorem)?

    Pozdrawiam

  2. #2

    Domyślnie

    Cytat Napisał PrzemasG Zobacz post
    Witam

    Przeczytałem Twój dziennik budowy, bo zainteresował mnie u Ciebie układ płyty grzewczej zasilanej pompą ciepła wraz z podłogówką na górze. Dokładnie takie samo coś planuję u siebie i chciałbym podpytać jak dokładnie wygląda u Ciebie instalacja? Rozumiem, że pompa ciepła jest gruntowa z DZ poziomym, interesowałeś się chyba Ecopolem? Na czym stanęło ostatecznie?
    Kolejne pytanie to jakie temperatury zasilania? Czy płyta na dole i podłogówka na górze zasilana tą sama temperaturą bezpośrednio z pompy? Czy może masz bufor pełniący kilka funkcji (sprzęgło, magazyn energii - ale tu chyba płyta ma być tym akumulatorem)?

    Pozdrawiam
    Witam,

    Zainstalowałem pompę powietrze/woda. Między gruntówką ecopolu i powietrzną różnica wynosiła około 14k zł i dodatkowo mam możliwość chłodzenia z pompy. Według wyliczeń max temp wody wuniesie 27 st. C. Nie instalowałem dodatkowego bufora. Sama płyta ma DUŻĄ pojemność.
    -----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
    Dziennik budowy http://forum.muratordom.pl/showthrea...antresol%C4%85

    Komentarze do dziennika http://forum.muratordom.pl/showthrea...14#post6670414

  3. #3
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    PrzemasG

    Zarejestrowany
    Apr 2016
    Skąd
    Nakło nad Notecią
    Kod pocztowy
    89-100
    Posty
    15

    Domyślnie

    Cytat Napisał marcelix Zobacz post
    Witam,

    Zainstalowałem pompę powietrze/woda. Między gruntówką ecopolu i powietrzną różnica wynosiła około 14k zł i dodatkowo mam możliwość chłodzenia z pompy. Według wyliczeń max temp wody wuniesie 27 st. C. Nie instalowałem dodatkowego bufora. Sama płyta ma DUŻĄ pojemność.
    Rozumiem, że na górze masz podłogówke zasilana tą samą wodą co płyta? Czyli też maksymalnie 27stC? Jak grubą wylewkę zastosowałeś na pietrze aby uzyskać efekt akumulacji? Czy nie zależało Ci na akumulacji na górze bo masz antresolę i ciepło z dołu do góry swobodnie przepływa?
    Pozdrawiam

  4. #4

    Domyślnie

    Cytat Napisał PrzemasG Zobacz post
    Rozumiem, że na górze masz podłogówke zasilana tą samą wodą co płyta? Czyli też maksymalnie 27stC? Jak grubą wylewkę zastosowałeś na pietrze aby uzyskać efekt akumulacji? Czy nie zależało Ci na akumulacji na górze bo masz antresolę i ciepło z dołu do góry swobodnie przepływa?
    Pozdrawiam
    Tak wylewka na górze zasilana jest tą samą wodą co płyta. Wylewka na górze ma tylko 5 cm i praktycznie cała akumulacja jest w płycie fundamentowej. Na górze mamy panele, na dole płytki. Teraz w okresie przejściowym odczuwalny jest chłód od płytek. Jeszcze nie grzejemy, ale temperatury na dole i górze są takie same. Świeże powietrze jest nawiewane na antresoli i przepływa przez salon do kuchni i łazienek więc powinno się ładnie mieszać. Zweryfikujemy w zimę
    -----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
    Dziennik budowy http://forum.muratordom.pl/showthrea...antresol%C4%85

    Komentarze do dziennika http://forum.muratordom.pl/showthrea...14#post6670414

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony