dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 2 z 2
Pokaż wyniki od 21 do 34 z 34

Temat: Drzwi KMT

  1. #21

    Domyślnie

    Cytat Napisał DuzySeba Zobacz post
    Ja mam drzwi z zupełnie innej firmy które w ogóle nie mogę zamknąć na dolny zamek z zewnątrz, a na górny tylko na raz i w dodatku sporo muszę się namęczyć żeby zamknąć drzwi. poszperałem trochę na forach bo jak najszybciej muszę kupię i wymienić drzwi, jak padnie mi górny zamek to będa dyżury w domu a na noc wole nie myślec jak zamknę jak widać firma firmą a problem pojawia się chyba u wszystkich producentów. mam kilku znajomych którzy maja drzwi z kmt i nie narzekają...sam już nie wiem...
    Czytam te fora i śmieję się trochę pod nosem ( bez urazy kogokolwiek). Kolego im dłużej będziesz się zastanawiał tym później kupisz, im bardziej będziesz szperał w opiniach tym więcej będziesz miał plusów i minusów. Według mnie każdy producent ma swoje wady i zalety - normala. Rada z której ja skorzystałem była bardzo prosta - poczta pantoflowa a nie do końca fora...Mój przykład? U mnie w bloku wiekszość ludzi mają z . Ponad rok temu też musiałem wymienić, pochodziłem po sasiadach, popytałem i wiedziałem co i jak. Poszedłem za tym co "mam pod nosem" i jest ok ale to nie oznacza że nie możesz wybrać innego producenta, jest ich dość dużo. Bez względu co wybierzesz nie oszczędzaj na ludziach, którzy znają się na montowaniu drzwi. Wiele osób narzeka na drzwi a okazuje się że sami schrzanili sprawę bo źle je zamontowali chcąc oszczędzić. Mi przyjechali, zamontowali po tygodniu wyregulowali i działają.
    Ostatnio edytowane przez finlandia ; 15-11-2014 o 12:57 Powód: reklama

  2. #22
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    finlandia

    Zarejestrowany
    Feb 2005
    Skąd
    Siedlce
    Kod pocztowy
    08-110
    Posty
    13.121

    Domyślnie Drzwi KMT

    Konkurencyjne firma Wikęd ma na tym forum osobny wątek i aż dziwne że KMT nie doczekało się tego samego. Temat wyrósł w ostatnich dniach ale został zamknięty ze względu na notoryczne łamanie regulaminu.
    Do tego wątku zostały przeniesione tylko posty w miarę merytoryczne i też zostały poddane moderacji w celu usunięcia sugestii reklamowych.

    Myslę że firma KMT zasłużyła na swój temat (chociaż dla mnie produkty stalowe są niemal bliźniaczo podobne), więc proszę o kontynuowanie wymiany doświadczeń tu.
    Ostatnio edytowane przez finlandia ; 15-11-2014 o 12:59
    A Ty?! Widząc tonącego wyciągniesz rękę? czy smartfona..

  3. #23

    Domyślnie

    KMT jak najbardziej zasłużenie powinno mieć na muratorze swój wątek, bo to jedna z kilku firm która na prawdę działa w branży i stara się o jakość produktów. Jestem ciekaw jak będzie dalej wyglądała ich walka z Wikędem, bo jak sam zauważyłeś - produkty i rozwiązania niemal bliźniacze, choćby popularne ościeżnice z profilu.

  4. #24

    Domyślnie

    Sam zastanawiałem się między KMT i Wikęd. Mają podobne produkty, na początku myślałem że to są bliźniacze firmy. Chyba najpopularniejsze firmy ze stalówek. Gdzieś na forum wyczytałem, że niektóre technologie jako pierwsza wprowadza Wikęd, np. ościeżnicę Termo.

  5. #25

    Domyślnie

    Czy najpopularniejsze to nie wiem, bo Wikęd co raz mocniej wchodzi w rynek i może stąd ten skok sprzedaży. KMT i Wikęd mają ościeżnice aluminiowe z przekładką termiczną - odpowiednio ENERGY 60 oraz TERMO. Zasada działania ta sama, konstrukcja praktycznie identyczna.
    http://wiked.pl/images/katalog/katal...AZDZIERNIK.pdf ... strona 37
    http://kmt.com.pl/akcesoria/oscieznice/kmt-energy/#1

    Ud na poziomie 1,1 dla ościeżnicy termo + skrzydło pełne na piance + próg ciepły kompozytowy.
    Jedna i druga ościeżnica za dopłatą.

  6. #26

    Domyślnie

    Branża drzwi i okien jest niesamowita, bardzo specyficzna. Niby bardzo podobne produkty i rozwiązania podobne są do siebie. to same firmy, podejście do klienta z tego co piszecie to dosyć bardzo się różni. Nie wyobrażam sobie czegoś podobnego np. w kotłach itd.

  7. #27

    Domyślnie

    Icc - te firmy mają bardzo podobnej jakości produkty ale cechują je małe niuanse, które w pewnych przypadkach są decydujące dla poprawnego lub bardzo dobrego funkcjonowania danych drzwi w tym konkretnym miejscu. Do tego każdy producent (nie tylko Wikęd czy KMT) posiada w swojej ofercie rozwiązania, które pomimo jakiejś funkcji mają kilka dodatkowych cech. Przykładowo ościeżnice TERMO - ich głównym zadaniem wg producenta jest minimalizacjia utraty ciepła, a my jako sprzedawcy i montażyści wiemy, że do tego ma znacznie większą sztywność, i dobrze komponuje się z całą serią na profilu alu (naświetla, dostawki etc.).
    Niestety nikt nie chwali się taką wiedzą wszem i wobec, bo my też musimy z czegoś żyć a tajniki wiedzy są tak jak w każdej innej branży.

  8. #28
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    finlandia

    Zarejestrowany
    Feb 2005
    Skąd
    Siedlce
    Kod pocztowy
    08-110
    Posty
    13.121

    Domyślnie

    Mam styczność z obiema firmami i ocenę mam jedną:
    - KMT jest nieznacznie tańsze (tak do 100zł na drzwiach).
    - Wikęd jest lepiej spasowany (tzn może go montować mniej doświadczona osoba, bo nie powinno być niespodzianek).
    Może wynika to z tego, że Wikęd ma ościeżnicę szerszą o 8mm (wymaga większych luzów ale też lepiej pasuje w za duży otwór).

    Póki co - sprzedaję drzwi obu firm, a proponuję je w zależności od indywidualnych potrzeb klienta.
    A Ty?! Widząc tonącego wyciągniesz rękę? czy smartfona..

  9. #29

    Domyślnie

    Należy dodać, że i tu i tu ościeżnica nie jest w standardzie i trzeba zrobić dopłatę.
    Tak jak Fin wspomniał - KMT ma tańszą ościeżnicę.
    Wikęd - dopłata 680zł netto
    KMT dopłata 599zł netto
    (dane na koniec listopada 2014).

  10. #30
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar Nani
    Zarejestrowany
    Oct 2013
    Skąd
    Radom
    Kod pocztowy
    26-600
    Dzielnica
    Słodka tajemnica
    Posty
    176
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    92

    Domyślnie

    Witam, ja również jestem na etapie poszukiwania drzwi wejściowych. Powiem tak firm, które oferują drzwi KMT w naszym mieście jest masa. Dziś nawet miałam przyjemność otworzyć i zamknąć takie drzwi. Jak się później okazało ta przyjemność była wątpliwa, a dlaczego? Bo nie wiem czy to jest tylko moje odczucie, ale drzwi tej firmy normalnie zamknąć się nie da, normalnie tzn. naciskając klamkę i dociskając je, jak to jest w 99% procent drzwiach, drzwiami tej firmy należy walnąć żeby się zamknęły. Dlatego wkurza mnie to, sprzedawca powiedział, że jakby przy takim trzaśnięciu w dalszym ciągu "odskakiwały", to trzeba podgiąć taką blaszkę, którą pokazał nam w futrynie. Szczerze, fajne były z wyglądu, ciężkie, solidne, ale denerwuje mnie to zamykanie.

    Jutro jadę w dalszą podróż poszukiwawczą, tym razem za drzwiami firmy Wikęd, ciekawe jakie będą moje odczucia.

  11. #31

    Domyślnie

    To nie pozostaje nic innego jak "pogratulować" punktu sprzedaży. Nie wyobrażam sobie wybierać/kupować drzwi lub czegokolwiek innego ( okien, rolet czy nawet auta)w miejscu gdzie klientowi prezentuje się coś uszkodzonego lub źle dzialajacego. A te drzwi nie musiały być wcale takie złe, może byly źle złożone czy ustawione. A sama odp sprzedawcy mówi już sama za siebie, masakra. Ja miałem podobną sytuację przy zakupie pieca C.O. Myślałem że wyjdę sam z siebie i stanę obok...
    Pozdrawiam

  12. #32

    Domyślnie

    Cytat Napisał Nani Zobacz post
    ...Jutro jadę w dalszą podróż poszukiwawczą, tym razem za drzwiami firmy Wikęd, ciekawe jakie będą moje odczucia.
    Nani, czy to drzwi KMT, czy Wikęd czy jakiekolwiek inne na wystawie mają prawo (choć nie muszą) źle się zamykać. Powodem jest obsadzenie na chybotliwym stojaku, który przekrzywia ościeżnicę. Jedynie na ościeżnicy TERMO lub ENERGY 60 może to zjawisko być znacznie mniejsze ze względy na ich konstrukcję.
    Tak jak mówi stachuN ... więcej to mówi o sprzedawcy niż o samych drzwiach. Nie chcę sobie wyobrażać późniejszego montażu przez takiego osobnika, który będzie coś wyginał i naciągał, bo sam wstawił drzwi byle jak.

  13. #33
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    finlandia

    Zarejestrowany
    Feb 2005
    Skąd
    Siedlce
    Kod pocztowy
    08-110
    Posty
    13.121

    Domyślnie

    Cytat z tematu : http://forum.muratordom.pl/showthrea...%C4%99d/page25

    Cytat Napisał mariop26 Zobacz post
    witam,

    Panowie bacznie przyglądam się owej konwersacji, i zastanawiałem się nad drzwiami firmy KMT, może ktoś coś o nich powie bo widzę je co dziennie u szwagra ale wstawił je z 3 ms temu w nowym domu więc on sam na ich temat się puki co nie wypowie, trzeba poużywać aby mieć coś do powiedzenia.
    ...
    Mam sprzedane wiele drzwi tej firmy. Nie mogę narzekać. Lepszą "prasę" ma w tej chwili ta druga, konkurencyjna firma (choćby lepszy styl uczestniczenia w forum), ale do samych drzwi czepiać się nie ma specjalnie co.
    KMT także zapowiedziało nowości w postaci drzwi z bardzo niskim współczynnikiem U (wydaje mi się że nawet lepszym niż Wikęd) i to na swojej ościeżnicy TERMA (czyli zwykła stal z przekładką termiczną). To daje zupełnie inne możliwości dopasowywania się do otworów, bo wypromowana ościeżnica z "ciepłego aluminium" wymagała większych wymiarów.

  14. #34

    Domyślnie

    Dużym plusikiem dla KMT jest też niższy koszt dopłat za ościeżnicę, a to w dzisiejszych czasach często decyduje o tym czy Klient kupi drzwi tej czy innej firmy - jak to mówią ... budżet musi się zgadzać.

Strona 2 z 2

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony