dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 5 z 5
  1. #1

    Domyślnie Grys Doblo Bianco satyna Paradyż w wiatrołapie i korytarzu - co o tym sądzicie?

    Witam,

    Jestem nowa na forum. Niestety nigdzie nie znalazłam interesujących mnie informacji stąd pytanie - grys Doblo Bianco satyna firmy Paradyż do wiatrołapu i na korytarz ... czy to dobry pomysł w sensie użytkowym? Zastanawiam się żeby położyć go również w kuchni ...
    Wiem że jasna podłoga będzie ode mnie wymagała więcej uwagi, chodzi mi jednak o informację jak zachowuje się w użytkowaniu ten konkretny rodzaj gresu. Bardzo proszę o konstruktywne opinie.

  2. #2

    Domyślnie

    Hmmm ... widzę że zainteresowanie tematem było, tylko odpowiedzi znikąd
    Więc może ja pomogę innym
    Kupiłam Gres Doblo Satyna Grys do łazienki i na jednej z płytek zrobiłam sobie test.
    Wylałam na nią to co wg mnie mogłoby wylądować na podłodze podczas jej użytkowania, czyli : sos sojowy, ocet balsamiczny, ocet jabłkowy, esencje kawy mielonej, herbatę, sok z buraków, wtarłam nutellę, sok z cytryny, ketchup, nalewkę ze śliwek, maggi, wino czerwone, olej prosto z butelki jak i taki zużyty, a także wtarłam skórkę z ogórka żeby był zielony akcent i zostawiłam na 30 minut ... po tym czasie wszystko starłam samą wodą, a następnie żeby pozbyć się z płytki tłuszczu przetarłam jeszcze gąbeczką z płynem do mycia naczyń - śladów 0, słownie zero.
    Test z tymi samymi produktami powtórzyłam i zostawiłam je na płytce na całą noc (około 12 godzin). Do powyższej listy dołożyłam jeszcze brudzące produkty, które przyszły mi do głowy czyli sok z malin, mus marchewkowo-truskawkowy dla dzieci, a także rozgniotłam na niej truskawkę, kawałek pomidora , czarną jagodę i zielone winogrono, położyłam też plasterek cytryny i ogórka i wtarłam mokrą ziemię. Jedyne czego mi na liście zabrakło to ślady z trawy, jednak zważywszy na śniegową kołderkę która leży za oknem (przynajmniej u mnie) to wiadomo, że o ten produkt trudno. Wycierałam w sposób jak powyżej.
    Ślad na płytce zostawiła tylko rozgnieciona czarna jagoda, ale i ona znikła gdy potraktowałam ją sokiem z cytryny.
    Dodatkowo wypróbowałam też płytkę wylewając na nią domestos, cilit kamień i rdza i rozpuszczoną sodę i też zero reakcji
    I nie będę ukrywać że bardzo mnie to ucieszyło
    Mam nadzieję, że kolor nie robi różnicy w jakości bo jak napisałam powyżej do kuchni i wiatrołapu planuje kupić Gres Doblo Satyna Bianco, ale już wiem że się zdecyduje !
    Mam nadzieję ze moje eksperymenty będą przydatne i dla Was. Pozdrawiam!!!

  3. #3

    Domyślnie

    Bardzo mi się podoba takie podejście do tematu (test różno-materiałowowo-brudzący) bo nie ukrywam, ze od kilku dni siedzę na stronie www Paradyża i spisuję, co muszę obejrzeć w realu, a takie doświadczenia są nie do przecenienia. Dzięki.

  4. #4
    ELITA FORUM (min. 1000) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar kjuta
    Zarejestrowany
    Nov 2009
    Posty
    1.922

    Domyślnie

    ewawww wybacz, ale uśmiałam się z Twojego eksperymentu
    gratuluję samozaparcia, ale też świetnego pomysłu na przetestowanie płytek tyloma próbkami plam, mam ogromną nadzieję, że będziesz z nich zadowolona

    powodzenia w dalszym wykańczaniu domu i koniecznie pisz, co tam u Ciebie

  5. #5

    Domyślnie

    [B]ewawww[B], kupiłaś te płytki? Ja się wlaśnie nad takimi zastanawiam (tylko matowymi) do salonu i kuchni i szukam opinii

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony