dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 3 z 3
  1. #1

    Domyślnie Pytanie o naprawe (przeróbke)stropu drewnianego i dobudowe balkonów

    Witam w szczegolnosci fachowcow budowlanych.Przymiezam sie do remontu dosyc starego domu przedwojennego ale nie wiem co robic najpierw mial byc remont,potem zmiana planow na zburzenie bo na istniejacych stropach nie mozna zrobic wszedzie łazienek,dobudowac balkonow,uklad domu tez nieidealny,zapach staroci w niektorych pomieszczeniach szczegolnie piwnica-to chyba schody) itd itd ,ostatnio pojawila sie u mnie mala nadzieja jednak na remont poniewaz samo zniszczenie tego domu a wczesniej rozebranie dachu by firmie tylko gruz zostal,wymontowanie juz wymienionych nowych drzwi kabin umywalek etc tez by kosztowalo min 25 tys a wiec dom ma 12m na 15,czesciowo podpiwniczony-tam strop lany,parter i pietro ,strop drewniany z polepa chyba tak to sie nazywa,na dole gdy sie robilo cekole itd to na suficie mozna znalesc czcine. Wyczytalem artykol Pana z krajowa magistra czy jakos tak ze taki strop taniej o 50% mozna wzmocnic poprzez odkrycie,wymiane koncowek strony poludniowej najczesciej i polnocnej na dwuteowniki 125cm i skrecenie z belkami,wywalenie polepy i zastosowanie styropianu,na belki srodek antygrzybiczny i na sama gore kratownica 5cm z wylewka betonowa,Pan tlumaczy ze belki beda dzialac na rozciaganie a wylewka na sciskanie i taki strop bedzie 3 razy wytrzymalszy czy ma racje?Czy bedzie cicho na dole?(dom sluzy glownie dla wczasowiczow nad morzem w sezoni)w zimie mieszkanie na dole w 1 czesci.Czy nie bedzie juz zapachu staroci po tym odgrzybieniu i wywaleniu wszystkiego co z desek oprocz tych belek i opryskaniu ich?Czy schody mozna zrobic w takim domu betonowe?(moj ojciec twierdzi ze nie da sie bo stropy niewytrzymaja,ja twierdze ze da sie bo sciany sa grube zewnetrzne i nosna na 48cm.Druga czesc mojego pytania to czy mozna w takim wypadku gdy bedzie odkryty strop stary(moj pomysl wlasny i dlatego tu najpierw pytam)zrobic czesc stropu normalnego lanego przy samych oknach powiedzmy 1,1-5m aby zakotwiczyc stal od balkonu?Podobno balkon musi byc czescia stropu gdy ma byc wystajacy(nie chce zadnych slupow czy zastrzalow,zalozenia sa takie by schody byly lane,okna przerobione na duze balkonowe drzuskrzydlowe w kazdym pokoju,w kazdym pokoju balkony chociaz 1 m glebokosci na 1,5 szer,lazienki na gorze takze w kazdym pokoju(na dole czesc porobiona i to tez argument by nie burzyc calosci bo rok temu wydalem na jedna 14 tys...)cicho na dole po prostu ma byc to czysty schludny i ladny domek ktory po ociepleniu ma wygladac jak nowo wybudowana kostka-)dlaczego podkreslam cicho na dole?wlasnie rok temu zrobilem jeden pokoj na dole na picobelo dla turystow z polerami,ladnym lozem z ekoskory,lazienka z ledami i czerwono bialymi plytkami nowoczesna,sufit k-g oceplony i wyciszony wata 10cm i co...?w ziemie roznica kolosalna jesli chodzi o cieplo ale w lecie dziecko u gory ktore wstalo o 7 rano i zaczelo biegac w jedna i druga strone doskonale ukazalo"kruczek"w postaci po prostu halasu.........Bardzo prosze o fachowe rady o ten remont stropu i dobudowe balkonow.Pozdrawiam

  2. #2
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar jajmar
    Zarejestrowany
    Jan 2004
    Skąd
    Tarnobrzeg-Rzeszów
    Posty
    10.211

    Domyślnie

    Słyszałeś o spacjach ? Masakra jak sie to czyta.

    Co do remontu potrzebujesz projektu i pozwolenia na budowę. Sam z ojcem nie możesz projektować schodów i stropów.

  3. #3

    Domyślnie

    Cytat Napisał jajmar Zobacz post
    Słyszałeś o spacjach ? Masakra jak sie to czyta.

    Co do remontu potrzebujesz projektu i pozwolenia na budowę. Sam z ojcem nie możesz projektować schodów i stropów.
    Tak slyszalem o spacjach ale to chyba nie jest w moich pytaniach najwazniejsze tylko sama tresc i dziwie Ci sie ze wlasnie dlatego napisales zeby podzielic sie swoimi odczuciami a nie odpowiedzia na pytania ale dzieki strasznie mi pomogles-)))) Tak wiem ze musze miec plany dorabiajac balkony ale odpowiedzi nie otrzymalem podajac konstrukcje i opis domu-)))

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony