dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 1 z 2
Pokaż wyniki od 1 do 20 z 21
  1. #1

    Domyślnie Czym wyrównać ościerze okna

    Witam.

    Mam ściany z silikatu drążonego. Wiadomo, że są zamki po bokach, a w pionie i poziomie jakieś drążenia. Chciałbym to wyrównać przed wzięciem pomiarów przez monterów. Czym to zrobić, żeby w trakcie wiercenia np. później pod kotwy te równania się nie odspajały?

    Zaprawą? Jeśli tak, to jaką? A może klejem do klejenia styropianu np. ?
    Dziennik budowy wariacji "Heliosa" - zapraszam wszystkich udzielający dobrych rad

    Dom piętrowy 220 m2 (w tym nieogrzewany garaż 32 m2), ściany silikat drążony, EPS 20 cm 0,031, strop nad piętrem 25 cm EPS 0,40, podłoga 15 cm EPS 0,38, PC PPC C10 inverterowa, Dz spiralne 720 mb rury na obszarze ok 500m2, okna 3szybowe Avante, Rekuperator Thessla Green 400, PV 5,08 kWp grunt, wystawa prawie południowa

  2. #2
    ELITA FORUM (min. 1000) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar witek86
    Zarejestrowany
    Jan 2011
    Skąd
    Zielona Góra
    Posty
    2.460

    Domyślnie

    i jedno i drugie będzie ok
    ważne że wiesz że trzeba to zrobić
    większość zapraw się nadaje a zastosowanie jest na workach
    pozdrawiam

  3. #3
    ELITA FORUM (min. 1000)
    MMichal

    Zarejestrowany
    Mar 2012
    Skąd
    Bydgoszcz
    Kod pocztowy
    86-005
    Posty
    2.623

    Domyślnie

    Witam

    Byle nie gipsem

    Pozdrawiam

  4. #4
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    MG***

    Zarejestrowany
    Nov 2013
    Skąd
    Warszawa
    Kod pocztowy
    03-112
    Dzielnica
    Białołęka
    Posty
    70
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    12

    Domyślnie

    Witam

    Należy użyć specjalne zaprawy, które mają takie zastosowanie. W razie wątpliwości można zapytać kogoś w składzie materiałów budowlanych jaka zaprawa będzie najlepsza.

    Pozdrawiam

  5. #5
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    finlandia

    Zarejestrowany
    Feb 2005
    Skąd
    Siedlce
    Kod pocztowy
    08-110
    Posty
    13.110

    Domyślnie

    MG Projekt,
    pewnie sie czepiam, ale.. odnosze wrazenie ze chciałeś tylko wrzucić reklamę. Uzytkownicy jednak wchodza tu po rzeczowe porady i jesli chcesz by Twoja reklama zyskała (została zauważona) to wrzuć jakies konkrety z tą zaprawą.

    Widze po sobie: zauważyłem profil patny, chyba Wawę, ale co za rodzaj działalnosci - to juz nie mam pojecia, bo moje oko skuecznie omija reklamy. A gdybys tak był rzeczowy to na pewno bym sie zainteresował i pewnie zapamietal..
    sorry za OT
    A Ty?! Widząc tonącego wyciągniesz rękę? czy smartfona..

  6. #6

    Domyślnie

    Tak obrobione może być? Nie patrzcie na dół, tylko na bok, bo dół przed zaciągnięciem kompletnym najpierw zatkałem dziury w cegle jej resztkami, a na górę położyłem zaprawę. W przeciwnym wypadku zaprawa wlatywałaby do środka i zużyłbym jej tonę . Jak się znów troszkę ociepli, położę drugą, już docelową warstwę i wyrównam poziomy.


    Do zaciągania użyłem tutaj akurat miksu 3 różnych klejów - do styropianu, do silikatu i troszkę do klinkieru, bo takie worki miałem pootwierane. Myślę, że się nie pogryzą. Jak mi się to skończyło, to pojechałem po zaprawę tynkarską i powiem szczerze, że tym chyba robiło się najgorzej, ale za to najszybciej związało i wyschło. Martwię się troszkę, bo dziś w nocy był mróz i tam, gdzie zamki są głębokie, wczoraj zaprawa jeszcze nie była wyschnięta. Zobaczymy, czy nie odparzy tego...

    PS. Wiem, co tu Robi MG Projekt. Mój projekt był inspirowany Heliosem z biura MG Projekt, widać śledzą mój profil. TO miłe
    Załączone zdjęcia Załączone zdjęcia Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	okno1.jpg
Wyświetleń:	1570
Rozmiar:	96,0 KB
ID:	290722  
    Dziennik budowy wariacji "Heliosa" - zapraszam wszystkich udzielający dobrych rad

    Dom piętrowy 220 m2 (w tym nieogrzewany garaż 32 m2), ściany silikat drążony, EPS 20 cm 0,031, strop nad piętrem 25 cm EPS 0,40, podłoga 15 cm EPS 0,38, PC PPC C10 inverterowa, Dz spiralne 720 mb rury na obszarze ok 500m2, okna 3szybowe Avante, Rekuperator Thessla Green 400, PV 5,08 kWp grunt, wystawa prawie południowa

  7. #7

    Domyślnie

    Cytat Napisał Ifarrg Zobacz post
    Tak obrobione może być? ....
    Tak może być i idealnie byłoby gdyby na każdej budowie, bez względu na sposób montażu tak wyglądało wykończenie ościeży

  8. #8
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    finlandia

    Zarejestrowany
    Feb 2005
    Skąd
    Siedlce
    Kod pocztowy
    08-110
    Posty
    13.110

    Domyślnie

    Tu sie zgadzamy, tak jest ok.
    W zależności od rodzaju montazu (taśma rozprężna miedzy oknem a murem czy folia paroprzepuszczalna klejona na mur) zwróciłbym uwagę jeszcze na zewnętrzną krawędż muru (tzn. tą którą widzimy patrząc na otwór z zewnątrz) - tam też się czasem/często klei folie i niekiedy bywają ubytki.


    Ps. To trochę za bardzo zaatakowłem tą firmę od reklamy, bo uznałem że to jakaś hurtownia budowlana a operuje takimi ogólnikami
    Ostatnio edytowane przez finlandia ; 24-11-2014 o 09:49 Powód: uzupełnienie

  9. #9
    ELITA FORUM (min. 1000)
    MMichal

    Zarejestrowany
    Mar 2012
    Skąd
    Bydgoszcz
    Kod pocztowy
    86-005
    Posty
    2.623

    Domyślnie

    Witam

    Dla mnie to jest idealnie przygotowany otwór.
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	DSC_1140.jpg
Wyświetleń:	2685
Rozmiar:	90,7 KB
ID:	290732

    pozdrawiam

  10. #10

    Domyślnie

    Dobra, a jeszcze jedno.

    Przystawiłem 250 cm, bo taką sobie nabyłem, do otworów balkonowych i okazało się, że 3 ościeża nie są proste, mają odchyłkę od pionu gdzieś 3 cm. Chciałbym uniknąć takich sytuacji, że będę miał nadprogramowe 30 mm pianki węcej, bo pacanom (moim murarzom) nie chciało się sprawdzić pionów.

    CO teraz? Przykręcić listy z dwóch stron i zarzucić to zaprawą, zaciągnąc i wyrównać do pionu? Jeśli tak, to jaką, żeby później toto się dobrze trzymało? Czy coś innego?
    Dziennik budowy wariacji "Heliosa" - zapraszam wszystkich udzielający dobrych rad

    Dom piętrowy 220 m2 (w tym nieogrzewany garaż 32 m2), ściany silikat drążony, EPS 20 cm 0,031, strop nad piętrem 25 cm EPS 0,40, podłoga 15 cm EPS 0,38, PC PPC C10 inverterowa, Dz spiralne 720 mb rury na obszarze ok 500m2, okna 3szybowe Avante, Rekuperator Thessla Green 400, PV 5,08 kWp grunt, wystawa prawie południowa

  11. #11

    Domyślnie

    Musze podbić troszkę temat, bo mnie pili...
    Dziennik budowy wariacji "Heliosa" - zapraszam wszystkich udzielający dobrych rad

    Dom piętrowy 220 m2 (w tym nieogrzewany garaż 32 m2), ściany silikat drążony, EPS 20 cm 0,031, strop nad piętrem 25 cm EPS 0,40, podłoga 15 cm EPS 0,38, PC PPC C10 inverterowa, Dz spiralne 720 mb rury na obszarze ok 500m2, okna 3szybowe Avante, Rekuperator Thessla Green 400, PV 5,08 kWp grunt, wystawa prawie południowa

  12. #12
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    finlandia

    Zarejestrowany
    Feb 2005
    Skąd
    Siedlce
    Kod pocztowy
    08-110
    Posty
    13.110

    Domyślnie

    Pytasz o sprawy murarskie. A my tu tylko montażyści okienni..
    Wielokrotnie widuję tynki nawalone na ścianę po 2-3 a nawet 4 cm bo brakowało pionu. I tynkarze nie mają uwag tylko robią.
    Z drugiej strony - jak poziomujemy /pionujemy okna i czasem luz zostanie na 3cm, to robi się afera ze strony tynkarzy że to będą musieli robić na dwa razy a w ogóle to jest źle i tyle.
    Czego byś nie dotknął to zawsze się okaże że kij ma dwa końce.
    Jeśli montujesz na pianę (nie na taśmę rozprężną) to 3 cm nie jest jakimś dramatem (potem można taki glif obrobić płytą k/g, no chyba że masz w planach tynki cementowo wapienne). Jeśli masz obawy że to będzie za dużo to podrównaj to chociaż trochę właśnie przez przykręcenie deski. Róznica o 1cm nie jest już taka dramatyczna, chociaż dla montażu warstwowego im prostsza ściana, tym lepiej się wykładają folie na murze.

    Uważam że swoje pytanie powinieneś skierować do tynkarza.
    A Ty?! Widząc tonącego wyciągniesz rękę? czy smartfona..

  13. #13

    Domyślnie

    A, tam, tynkarz to jeszcze daleko, to raz, a dwa, to ja nim mam prawdopodobnie być - Płyty Gk klejone będą.

    Ale wracając do ościeża. Wiesz, to nie chodzi wg mnie o tynkarza, tylko o to, ile okno musi mieć luzu. Pion w jednym oknie mam taki, że jak na górze poziomica jest prosto, to na dole jest 30 mm luzu do poziomicy od ościeża. No ale wtedy na górze jest na ścisk, a musi też być luz. Więc na dole wtedy jest już 50 mm luzu. A to dużo kurde.

    Pomijając tynki to zadałem to pytanie, bo chcę się dowiedzieć, jak to wygląda przy montażu, gdy są takie niepionowe ościeża.
    Dziennik budowy wariacji "Heliosa" - zapraszam wszystkich udzielający dobrych rad

    Dom piętrowy 220 m2 (w tym nieogrzewany garaż 32 m2), ściany silikat drążony, EPS 20 cm 0,031, strop nad piętrem 25 cm EPS 0,40, podłoga 15 cm EPS 0,38, PC PPC C10 inverterowa, Dz spiralne 720 mb rury na obszarze ok 500m2, okna 3szybowe Avante, Rekuperator Thessla Green 400, PV 5,08 kWp grunt, wystawa prawie południowa

  14. #14
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    finlandia

    Zarejestrowany
    Feb 2005
    Skąd
    Siedlce
    Kod pocztowy
    08-110
    Posty
    13.110

    Domyślnie

    W tej sytuacji zrobiiłym na górze w tym "niepionowym" boku luz 5-10mm. To zależy od konkretnej krzywizny (jak daleko się zaczyna). Ale jak poczytasz wątek obok, gdzie toczy się wojna o te 5 mm to zwariować można. Takim nastawieniom na sprawę powiedziałbym "ma być równo albo nie robię" a jak wykonać? - to już nie moja sprawa.
    5 cm to za dużo, do 3cm da się przeżyć, ale by nikt się specjalnie nie krzywił to 1cm jest w miarę..
    A Ty?! Widząc tonącego wyciągniesz rękę? czy smartfona..

  15. #15

    Domyślnie

    wszystko zależy od wysokości okna, jego koloru i zorientowania względem stron świata
    Pomijając tamten watek, o którym wspomina Fin, zrobiłbym tak samo tzn. jeśli okno jest od strony nie nasłonecznionej to tam gdzie jest najmniej dałbym luz 5 mm (ewentualna gimnastyka przy pianowaniu, może dałbym tam taśmę rozprężną - wymaga mniejszych luzów montażowych) ale bez wizji lokalnej to mimo wszystko wróżenie z fusów

  16. #16

    Domyślnie

    Tamten wątek czytałem. proste nadproża, małe dylatacje. U mnie problem może być w druga stronę, czyli dylatacje za duże tam, gdzie jest nie pionowo.

    Okno tarasowe, 3 kwaterowe, ekspozycja południowa, kolor okna złoty dąb, wymiary 2800 szeroko, 2300 wysoko.
    Dziennik budowy wariacji "Heliosa" - zapraszam wszystkich udzielający dobrych rad

    Dom piętrowy 220 m2 (w tym nieogrzewany garaż 32 m2), ściany silikat drążony, EPS 20 cm 0,031, strop nad piętrem 25 cm EPS 0,40, podłoga 15 cm EPS 0,38, PC PPC C10 inverterowa, Dz spiralne 720 mb rury na obszarze ok 500m2, okna 3szybowe Avante, Rekuperator Thessla Green 400, PV 5,08 kWp grunt, wystawa prawie południowa

  17. #17

    Domyślnie

    minimalny luz jednak ok 10 mm

  18. #18
    Banned
    BoguSSS

    Zarejestrowany
    May 2016
    Skąd
    Grywałd
    Kod pocztowy
    34-450
    Posty
    4

    Domyślnie

    Cytat Napisał Ifarrg Zobacz post
    Witam.

    Mam ściany z silikatu drążonego. Wiadomo, że są zamki po bokach, a w pionie i poziomie jakieś drążenia. Chciałbym to wyrównać przed wzięciem pomiarów przez monterów. Czym to zrobić, żeby w trakcie wiercenia np. później pod kotwy te równania się nie odspajały?

    Zaprawą? Jeśli tak, to jaką? A może klejem do klejenia styropianu np. ?
    Polecam kleje, uniknie się rozwarstwiania i kruszenia. Warto też dokładnie podpytać sprzedawcę przed zakupem, tutaj na pewno dobrze Ci doradzą i kupisz w hurtowej cenie.
    Ostatnio edytowane przez finlandia ; 12-05-2016 o 09:33 Powód: Reklamy są niezgodne z regulaminem forum

  19. #19

    Domyślnie

    Zapewne mnie zakrzycza ale wbrew pozorom moga byc zaprawy na bazie gipsu. Knauf. Goldband.

  20. #20
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    Thomas007

    Zarejestrowany
    Feb 2016
    Skąd
    Terespol
    Kod pocztowy
    21-550
    Posty
    27

    Domyślnie

    Witam,

    podbijam temat i jak zwykle przydała by się informacja na szybko, niedługo stawianie okien, potrzebuje wyrównać otwory okienne.
    Montaż okien na piankę, kotwy, i taśmy zewnętrzne i wewnętrzne.
    Dom pomurowany z betonu komórkowego (Solbet jeśli ma to jakieś znaczenie...)
    Czym w takim wypadku wyrównać otwory okienne? gotową zaprawą murarską (z tych co widziałem to wszystkie mają minim 4mm jako warstwę minimalną, a jestem już po montażu i obawiam się że może to za grubo i lepiej użyć kleju do murowania, ale ten też jest raczej dość kruchy, zaprawy gipsowe ciągną wodę i na składach raczej odradzali..., ale nikt nie potrafił doradzić co wybrać... Ogólnie to mieszkam na wschodzie Polski i tu ciężko jak diabli o doradzanie w tym temacie, 90% to zwykły montaż na pianę, w wielu wypadkach nawet SAMĄ pianę.

    Prosiłbym o coś konkretnego, bo od wybierania sprawdzania, co jakiej grubości można kłaść, co nasiąkliwe co nie, już mnie głowa boli...
    Ostatnio edytowane przez Thomas007 ; 19-05-2016 o 21:47

Strona 1 z 2

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony