dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 6 z 6
  1. #1

    Unhappy Prośba o pomoc - nieszczelne okna

    Witam i proszę o pomoc. Na wstępie zaznaczę, że jestem laikiem i dlatego byłabym bardzo wdzięczna gdyby ktoś pomocny wytłumaczył mi "jak krowie na rowie" co konkretnie robić.

    Okna były wymieniane 3 miesiące temu. Przez miesiąc wszystko było ok, dopóki nie zaczął pękać tynk. Priorytetem przy wymianie okien była izolacja hałasu, gdyż mieszkanie jest na parterze, w dość hałaśliwej dzielnicy (tramwaje, autobusy itp.). Teraz jest po prostu tragedia (jakby tych okien w ogóle nie było), nie wspominając już, że wieje. Od razu zaznaczam, że muszę sobie poradzić z problemem sama, z pomocą chłopaka. To osobna historia - ale ekipy, która robiła montaż nie mogę brać pod uwagę.

    Tak to wygląda, czasem z okien dobiegają dziwne "trzaski":
    http://i58.tinypic.com/zme690.jpg
    http://i60.tinypic.com/2v8ha15.jpg
    http://i62.tinypic.com/2djxj4m.jpg
    http://i58.tinypic.com/1z2oif7.jpg

    Co konkretnie mogę zrobić, żeby uszczelnić okna? Co muszę kupić? Jak zabezpieczyć okna/tynk przed drganiami spowodowanymi przejeżdżającymi tramwajami? Będę bardzo, bardzo wdzięczna za jakiekolwiek wskazówki. Pozdrawiam
    Ostatnio edytowane przez flav45 ; 22-11-2014 o 13:14

  2. #2
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!
    bwojtek

    Zarejestrowany
    Jul 2006
    Posty
    5.311

    Domyślnie

    Cytat Napisał flav45 Zobacz post
    Od razu zaznaczam, że muszę sobie poradzić z problemem sama, z pomocą chłopaka. To osobna historia - ale ekipy, która robiła montaż nie mogę brać pod uwagę.
    A co? Było najtaniej i do tego bez umowy i faktury?

  3. #3

    Domyślnie

    Nie wiem, nie jestem w posiadaniu żadnych dokumentów. Nie wiem nic. Mieszkam tu od niedawna, okna wymieniał ś.p. już dziadek.

  4. #4
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    finlandia

    Zarejestrowany
    Feb 2005
    Skąd
    Siedlce
    Kod pocztowy
    08-110
    Posty
    13.110

    Domyślnie

    Cytat Napisał bwojtek Zobacz post
    A co? Było najtaniej i do tego bez umowy i faktury?
    bWojtku, Ty też już nie wytrzymujesz patrząc na partactwo? Ale nam po prostu nie wypada tak wypominać ludziom te błędy.. Ci którzy je popełnili i tak już mają dość problemów, a nowi tu i tak nie zajrzą przed szkodą. Smutne, ale prawdziwe.

    Cytat Napisał flav45 Zobacz post
    Co konkretnie mogę zrobić, że uszczelnić okna? Co muszę kupić? Jak zabezpieczyć okna/tynk przed drganiami spowodowanymi przejeżdżającymi tramwajami? Będę bardzo, bardzo wdzięczna za jakiekolwiek wskazówki. Pozdrawiam
    Flav,
    ze zdjęć niewiele widać. Partactwo. Błędy w doborze stolarki (właśnie być może z powodu potrzeby niskiej ceny masz źle dobrane okna).
    Obróbka najtańsza. O mechanicznej stronie zamocowania okien trudno się wypowiadać, bo tego nie widać ale można się domyślać.

    Dla pęknięć - trzeba od nowa obrobić wnęki. Zastosować listwy tynkarskie, płytę karton gips. To praca dla wykończeniowca. Tylko to jest ta strona wizualna i może się okazać że jedynie "przypudrujesz pryszcze". By osiągnąć założenia ktore były - hałas itp - to chyba bez nowych okien (a przynajmniej poprawionego montażu) może się nie obejść.
    Z tym że piszę to na zasadzie przypuszczeń - bo tyle mogę się domyślać patrząc na zdjęcia.

    Masz jeszcze możliwość poproszenia o pomoc producenta okien... ?
    A Ty?! Widząc tonącego wyciągniesz rękę? czy smartfona..

  5. #5

    Domyślnie

    Cytat Napisał finlandia Zobacz post
    Masz jeszcze możliwość poproszenia o pomoc producenta okien... ?
    Dziękuję za odpowiedź. Spytać zawsze mogę, ale po prostu martwie się, że stwierdzą, że to wina montażu i im nic do tego. A ja nawet nie wiem kto to montował.. Poza tym, no właśnie - pieniądze...

  6. #6

    Domyślnie

    Niestety bez wiedzy i umiejętności samodzielnej naprawy bądź pieniędzy dla rzetelnych fachowców jesteś na straconej pozycji.

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony