Witam serdecznie i proszę o radę doświadczonych użytkowników forum Muratora

Zamówiłem do domu okna Vetrex V90+, ściana budynku z H+H 24cm typ 500, nadproża systemowe ciepłe.

Elewacja na ścianie 20cm styropianu grafitowego lambda 0,031 klejonego klejem poliuretanowy Ceresit CT84 / Tytan EOS i teraz moje pytanie.


1. Okna chciałbym zamontować równo z licem muru i w związku z zabudową okna 80mm chciałbym wykonać węgarki zachodzące na okno do 5cm.

Wentylacja w domku mechaniczna z rekuperacją jaki rodzaj montażu doradzacie w przypadku tak dużego węgarka i wentylacji mechanicznej ?

Tradycyjny dyble + piana czy warstwowy z zastosowaniem taśmy paro przepuszczalnej. Montaż zwykły 548 zł warstwowy dopłata 1200 czyli 1748 zł.

Obwód to 40mb. Znam zalety montażu warstwowego ale spotkałem się z opinią że jest zbędny przy wentylacji mechanicznej, stąd moje pytanie.


2. Jakim materiałem obrobić na gładko ościeża do ewentualnego montażu warstwowego.

3. Jak rozwiązać montaż rolet zewnętrznych ? Sprzedawca okien doradzał mi rolety intermo tłumacząc mi, że będzie problem z montażem rolet zewnętrznych na tak grubej warstwie docieplenia ale chciałbym uniknąć związanych z nimi mostków termicznych. Dodatkowo przy intermonie mógłbym wykonać 5cm węgarka poradźcie coś mądrego.