dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 11 z 11
  1. #1
    SYMPATYK FORUM (min. 10) Avatar Paweł-Kinga
    Zarejestrowany
    Aug 2013
    Skąd
    Gorzów Wielkopolski
    Kod pocztowy
    66-400
    Posty
    36

    Domyślnie Rodzaj montażu okien przy wentylacji mechanicznej z rekuperacją.

    Witam serdecznie i proszę o radę doświadczonych użytkowników forum Muratora

    Zamówiłem do domu okna Vetrex V90+, ściana budynku z H+H 24cm typ 500, nadproża systemowe ciepłe.

    Elewacja na ścianie 20cm styropianu grafitowego lambda 0,031 klejonego klejem poliuretanowy Ceresit CT84 / Tytan EOS i teraz moje pytanie.


    1. Okna chciałbym zamontować równo z licem muru i w związku z zabudową okna 80mm chciałbym wykonać węgarki zachodzące na okno do 5cm.

    Wentylacja w domku mechaniczna z rekuperacją jaki rodzaj montażu doradzacie w przypadku tak dużego węgarka i wentylacji mechanicznej ?

    Tradycyjny dyble + piana czy warstwowy z zastosowaniem taśmy paro przepuszczalnej. Montaż zwykły 548 zł warstwowy dopłata 1200 czyli 1748 zł.

    Obwód to 40mb. Znam zalety montażu warstwowego ale spotkałem się z opinią że jest zbędny przy wentylacji mechanicznej, stąd moje pytanie.


    2. Jakim materiałem obrobić na gładko ościeża do ewentualnego montażu warstwowego.

    3. Jak rozwiązać montaż rolet zewnętrznych ? Sprzedawca okien doradzał mi rolety intermo tłumacząc mi, że będzie problem z montażem rolet zewnętrznych na tak grubej warstwie docieplenia ale chciałbym uniknąć związanych z nimi mostków termicznych. Dodatkowo przy intermonie mógłbym wykonać 5cm węgarka poradźcie coś mądrego.

  2. #2
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    Hanss

    Zarejestrowany
    Jul 2013
    Skąd
    Bydgoszcz
    Posty
    593

    Domyślnie

    Montaż warstwowy - jak możesz wytłumacz co to jest, bo chyba nie w warstwie ocieplenia na kotwach JBD??? Pytam szczerze bo nie wiem, a sam jestem na identycznym etapie. Ocieplenie masz już zrobione?

  3. #3
    ELITA FORUM (min. 1000) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar witek86
    Zarejestrowany
    Jan 2011
    Skąd
    Zielona Góra
    Posty
    2.460

    Domyślnie

    Cytat Napisał Paweł-Kinga Zobacz post
    Witam serdecznie i proszę o radę doświadczonych użytkowników forum Muratora

    Zamówiłem do domu okna Vetrex V90+, ściana budynku z H+H 24cm typ 500, nadproża systemowe ciepłe.

    Elewacja na ścianie 20cm styropianu grafitowego lambda 0,031 klejonego klejem poliuretanowy Ceresit CT84 / Tytan EOS i teraz moje pytanie.


    1. Okna chciałbym zamontować równo z licem muru i w związku z zabudową okna 80mm chciałbym wykonać węgarki zachodzące na okno do 5cm.

    Wentylacja w domku mechaniczna z rekuperacją jaki rodzaj montażu doradzacie w przypadku tak dużego węgarka i wentylacji mechanicznej ?

    Tradycyjny dyble + piana czy warstwowy z zastosowaniem taśmy paro przepuszczalnej. Montaż zwykły 548 zł warstwowy dopłata 1200 czyli 1748 zł.

    Obwód to 40mb. Znam zalety montażu warstwowego ale spotkałem się z opinią że jest zbędny przy wentylacji mechanicznej, stąd moje pytanie.


    2. Jakim materiałem obrobić na gładko ościeża do ewentualnego montażu warstwowego.

    3. Jak rozwiązać montaż rolet zewnętrznych ? Sprzedawca okien doradzał mi rolety intermo tłumacząc mi, że będzie problem z montażem rolet zewnętrznych na tak grubej warstwie docieplenia ale chciałbym uniknąć związanych z nimi mostków termicznych. Dodatkowo przy intermonie mógłbym wykonać 5cm węgarka poradźcie coś mądrego.
    zapewne chodzi o roletę nadstawną przy której nie będzie problemu z 5 cm ociepleniem na prowadnicy.
    przy rolecie zewnętrznej już tak nie zrobisz no chyba że zmniejszysz okna i dasz poszerzenia do boku

    wyrównanie ościeży można zrobić praktycznie każdą zaprawą która się nadaje ważne by było równo.
    co do montażu warstwowego to wstrzymam się od głosu bo by mnie zakrzyczeli
    pozdrawiam

  4. #4
    ELITA FORUM (min. 1000) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar witek86
    Zarejestrowany
    Jan 2011
    Skąd
    Zielona Góra
    Posty
    2.460

    Domyślnie

    Cytat Napisał Hanss Zobacz post
    Montaż warstwowy - jak możesz wytłumacz co to jest, bo chyba nie w warstwie ocieplenia na kotwach JBD??? Pytam szczerze bo nie wiem, a sam jestem na identycznym etapie. Ocieplenie masz już zrobione?
    montaż warstwowy to poprawna nazwa montażu "ciepłego" z zastosowaniem taśm ,foli itp
    montaż w warstwie ocieplenia to montaż na konsolach jak sama nazwa wskazuje okna w warstwie ocieplenia

  5. #5
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    Hanss

    Zarejestrowany
    Jul 2013
    Skąd
    Bydgoszcz
    Posty
    593

    Domyślnie

    Dzięki za rozjaśnienie tematu....teraz pytanie za MILION punktów: czy montaż warstwowy wystarczy czy lepiej w warstwie ocieplenia, przy identycznych parametrach okien i domu jak ma Paweł-Kinga???
    Ostatnio edytowane przez Hanss ; 21-11-2014 o 21:15

  6. #6
    SYMPATYK FORUM (min. 10) Avatar Paweł-Kinga
    Zarejestrowany
    Aug 2013
    Skąd
    Gorzów Wielkopolski
    Kod pocztowy
    66-400
    Posty
    36

    Domyślnie

    Montaż ciepły to jak czytałem montaż w warstwie ocieplenia za pomocą właśnie wymienionych konsol czy systemu Movo Illbrucka . Montaż warstwowy to montaż z użyciem piany i dybli z tą różnicą że od środka pomieszczenia piana jest zabezpieczona przed wilgocią folią paroszczelną a od zewnątrz folią paro przepuszczalną chroniącą ją przed wilgocią ale umożliwiającą odprowadzenie ewentualnego zawilgocenia (np. z muru) na zewnątrz. Działanie identyczne jak przy membranie wysoko paro przepuszczalnej na dachu. Tak więc montaż ten nie jest w żaden sposób ciepły ale najzwyczajniej w świecie zabezpiecza warstwę izolacyjną przed degradacją na skutek wilgoci zapewniając jej odpowiednie parametry na wiele lat. montaż jednak w warstwie ocieplenia to koszty dużo większe od warstwowego a kilkakrotnie większe od warstwowego. Wątpię czy montaż ciepły w warstwie izolacji jest sensowny ekonomicznie. Jeśli masz porządne okna, prawidłowo zamontowane i sprawną izolację to lepiej wydać kasę na co innego

    Hanns ocieplenia nie mam jeszcze zrobionego, startuję w poniedziałek i zostawiam miejsce wokół otworów okiennych. W przypadku montażu warstwowego taśmę trzeba będzie przykleić do muru i na nią dopiero nakleić styro.
    Ostatnio edytowane przez Paweł-Kinga ; 21-11-2014 o 21:37

  7. #7

    Domyślnie

    Montaż warstwowy zwieksza tez szczelnośc połaczenia okna z murem co przy wentylacji mechanicznej jest ważne.

  8. #8
    SYMPATYK FORUM (min. 10) Avatar Paweł-Kinga
    Zarejestrowany
    Aug 2013
    Skąd
    Gorzów Wielkopolski
    Kod pocztowy
    66-400
    Posty
    36

    Domyślnie

    Czyli nie zastanawiając się brać warstwowy ? Wydawało mi się że przy poprawnie wykonanym montażu tradycyjnym i starannie wykonanych i uszczelnionych głębokich węgarkach szczelnie jest i tak. Pytanie jest tylko tego rodzaju czy przy wentylacji mechanicznej piana na obwodzie okna może ulec zawilgoceniu czy raczej się tak nie dzieje Jeżeli warstwowy rzeczywiście dodatkowo uszczelnia ponad to co zwykły montaż zapewniając oddychanie warstwie izolacji przy równoczesnym zabezpieczeniu przed wilgocią to faktycznie wszystko przemawia właśnie za nim.

  9. #9

    Domyślnie

    Polecam http://oknotest.pl/montaz-okien/co-d...ntaz-okien-pvc

    Próbki jednak nie były przykryte styropianem i tynkiem.

  10. #10

    Domyślnie

    Może na początku usystematyzujmy używane nazewnictwo - od tego robi sie bałagan w mózgownicy

    Montaż ciepły - jest to jawna manipulacja wprowadzona marketingowo przez firmę Illbruck, będącą prekursorem takiego montażu.
    Prawidłowo powinien sie nazywać montaż warstwowy bądź montaż szczelny. POlega na zastosowaniu poza pianą, będącą elementem ocieplającym, kotew do zamocowania mechanicznego okna oraz od wewnątrz taśmy paroszczelnej, a od zewnątrz taśmy paroprzepuszczalnej, bądź, specjalnej szerokiej taśmy rozprężnej pełniącej funkcję - licząc od wnętrza pomieszczenia, paroszczelność, ocieplenie, paroprzepuszczalność

    Montaż w warstwie ocieplenia - montaż gdzie okno jest wysunięte poza ścianę i całym sobą jest w warstwie ocieplenia. Nazywanie takiego montażu "ciepłym" powoduje błąd w interpretacji sposobu pozycjonowania okna w murze

  11. #11
    ELITA FORUM (min. 1000)
    MMichal

    Zarejestrowany
    Mar 2012
    Skąd
    Bydgoszcz
    Kod pocztowy
    86-005
    Posty
    2.623

    Domyślnie

    Witam

    Cytat Napisał Paweł-Kinga Zobacz post
    Zamówiłem do domu okna Vetrex V90+
    Jeżeli tak to zanim zaczniesz słuchać kogokolwiek zapoznaj się z wytycznymi PRODUCENTA co do montażu jego produktów.

    Zaoszczędzisz sobie czasu i będziesz miał pewność, że okna zostaną wbudowane tak jak należy.

    Pozdrawiam

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony