dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 6 z 6
  1. #1

    Domyślnie Czarny nalot na DESCE - proszę o pomoc

    witam

    6 m-c temu, kupiłem deski o grubości 3cm i szerokość 16cm, owe deski będą przykręcone do legarów, następnie na deski płyta OSB. po zakupie świeżych desek ułożyłem je na przekładach oraz opryskałem preparatem.

    problem polega na tym, że na niektórych deskach po 6 m-c, pojawił się czarny nalot, bodajże grzyb.
    Co z tym zrobić?
    czy taka deskę można uratować?
    czy jest to groźne?
    Ostatnio edytowane przez Jasmik ; 22-11-2014 o 17:52

  2. #2

    Domyślnie

    jeżeli ma to być w wewnątrz to wymień na nowe ! jeżeli to wina wilgotnego drewna to będzie tylko gorzej jak przykryjesz to OSB. Można by to spryskać preparatem grzybobójczym gdyby drewno było suche .

  3. #3
    DOMOWNIK FORUM (min. 500)
    wiesiek6308

    Zarejestrowany
    Nov 2014
    Skąd
    podlaskie
    Posty
    935
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    1

    Domyślnie

    Spróbuj przestrugać te deski może to tylko powierzchniowy na 1 lub 2 mm głębokości. Wtedy zdecydujesz ostatecznie.

  4. #4

    Domyślnie

    Cytat Napisał wiesiek6308 Zobacz post
    Spróbuj przestrugać te deski może to tylko powierzchniowy na 1 lub 2 mm głębokości. Wtedy zdecydujesz ostatecznie.
    czyli mam rozumieć, że problem jest dosyć poważny, nie wiem dlaczego się tak stało jeśli były przekładki.

    a znacie nazwy dobrych środków grzybobójczych na deski?

  5. #5
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!)
    perm

    Zarejestrowany
    Apr 2009
    Skąd
    Szczecin
    Dzielnica
    prawobrzeże, na wylocie
    Posty
    11.766

    Domyślnie

    Cytat Napisał Jasmik Zobacz post
    czyli mam rozumieć, że problem jest dosyć poważny, nie wiem dlaczego się tak stało jeśli były przekładki.

    a znacie nazwy dobrych środków grzybobójczych na deski?
    Sprawdź czymś ostrym czy powierzchnia drewna nie zrobiła się miękka. To efekt ciepła i braku wentylacji. Jeżeli to powierzchowne to wysusz deski i spryskaj je jakimś środkiem grzybobójczym. Jak głębsze to albo strugaj i wysusz albo spal.
    Andrzej Friszke:
    Tyle historia. Warto się ku niej zwracać, by wyciągać wnioski. Na przykład gdy jedna partia jest ważniejsza od instytucji państwa, a stanowisko partyjne jest ważniejsze niż stanowiska państwowe. Wódz partii może wszystko, a partia zrobi wszystko, żeby on był zadowolony. Można mieć wolną ekonomię, a w kategoriach narracji o tym, kto zasługuje na miano obywatela i prawdziwego Polaka, cofnąć się w przeszłość.

  6. #6

    Domyślnie

    dziękuje za rady, w niektórych deskach dosyć poważnie zaatakował grzyb wiec takie deski spale, a inne - może uda się ich odratować.

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony