dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 8 z 8
  1. #1

    Domyślnie Czy jest konieczny parapet nad grzejnikiem?

    Czy nad grzejnikiem płytowym umieszczonym nie pod oknem ,ale na sąsiedniej ścianie powinien być parapet? Czy to prawda, że jak nie zainstaluje parapetu będą brudne smugi na ścianie, a ciepło nie będzie kierowało się do środka pomieszczenia tylko ku górze? Jedni mają parapety drudzy nie, a jak powinno być funkcjonalnie i poprawnie?

  2. #2

  3. #3

    Domyślnie

    Dziękuję za zabranie głosu, treść artykułu znam. Może ktoś z Forumowiczów ma doświadczenia z posiadaniem grzejnika umieszczonego pod ścianą a nie pod oknem bez parapetu i z parapetem?

  4. #4

    Domyślnie

    Z doświadczenia mogę powiedzieć, że z czasem straszny brud osiada na ścianie na grzejnikiem. Bez parapetu też, ale mniej i po bokach parapetu


  5. #5

    Domyślnie

    Zajrzałam u rodziców pod parapet nad grzejnikiem (przy ścianie, nie pod oknem). Kolor ściany - szarobrudny po kilkunastu latach od zamieszkania. Z krótkiego wywiadu wynikło, że szare smugi były już po kilku pierwszych sezonach grzewczych. Co więcej: na korytarzu początkowo parapetu nie było, mama go zażądała jak zobaczyła brudne ściany i pojawił się zaraz po odmalowaniu pomieszczenia.
    Miał być "Dworek wśród pól"...

    ...jest nasze mieszkanie...

    a będzie nasz dom

  6. #6
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar mother_nature
    Zarejestrowany
    Aug 2014
    Skąd
    na południe od Krakowa
    Posty
    3.172
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    2

    Domyślnie

    Potwierdzam, nad kaloryferami robią się smugi. Nie zauważyłam, żeby pomieszczenie było gorzej ogrzane gdy nie ma parapetu - powietrze i tak cyrkuluje.
    "Niedbałym dwa razy płacisz" - Inwestor

    Dziennik budowy Z 7 własnymi ręcami

  7. #7

    Domyślnie

    Cieszę się bardzo,że dostaję odpowiedzi.Będę musiała zainwestować w parapety jak nic.
    Iscra czyli dobrze zrozumiałam, że Twoja mama zażyczyła sobie parapetu, który został zamontowany i nadal były smugi nad kaloryferem?

  8. #8

    Domyślnie

    Jeśli kaloryfer płytowy jest przy ścianie, a nie pod oknem, to umieszczony nad nim parapet musi zakrywać kaloryfer w całosci, tzn byc taki głęboki lub głębszy jak odległość od ściany do zewnętrznej krawędzi kaloryfera?

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony