dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 3 z 3
Pokaż wyniki od 41 do 57 z 57
  1. #41
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar piotrek0m
    Zarejestrowany
    Oct 2012
    Skąd
    Wrocław
    Posty
    2.222
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    148

    Domyślnie

    Oj tam, miliony mieszkań w których ludzie od dziesiątek lat odkurzają standardowymi odkurzaczami, które powietrze wyrzucają prawie że na odkurzającego ...
    PLANETA 2 - dziennik budowy
    Projekt Planeta 2 / użytkowa 170 m2 + garaż 40 m2 / porotherm 24 P+W / ściany wełna 20 / podłoga styropian 14 / poddasze wełna 20 / kocioł Vitodens-222F / 100% ogrzewanie podłogowe

  2. #42

    Domyślnie

    1. nie każdy ma ogrzewany garaż , ja mam ale w zimie średnio grzeję do 16 C - wyrzucane przez odkurzacz powietrze ma średnio ok. 23 C ,
    2, nie ma możliwości abyś w warunkach domowych wyrzucił na zewnątrz wszystkie roztocza i alergeny
    3. wszystko zależy o jakiej perspektywie czasu piszemy - przy 20-30 latach z pewnością oszczędności wyniosą te kilka stówek ( zauważ ze wyrzutnia z OC to mały bo mały ale mostek cieplny )
    4. ja pisze o konkretnej sytuacji - mam w domu WM ( utrzymuje lekkie nadciśnienie ), w garażu WG , przy dwu parach drzwi pomiędzy garażem a domem zero odczuwalnego zapachu z garażu w domu
    PS a kolega jak wpuszcza ,,swieże'' powietrze to jak je filtruje przed alergenami i roztoczami z zewnątrz ?

  3. #43

    Domyślnie

    Witam
    Zgadzam się z @Lukasz_Zielinski i @piotrek0m (tutaj jako zart to rozumiem)
    Wg mnie to te oszczednosci z oc sa na wyrost. Ja zrobiłem wyrzut na zewnątrz a garaz mam nieogrzewany. Jaki mostek w nieogrzewanym garażu może być
    Tak poważnie, pewnie ze robi się mostek ale nieistotny dla calosci a "dziury" zadnej nie stwierdzam bo montuje się specjalne klapki (na wylocie na elewacji) i jest OK
    Ja osobiście nie chciałem tego "syfu" wrzucać do garażu. Nie wierze w czystość powietrza z odkurzacza, szczególnie przy zwykłych filtrach -nie mowie o filtrach dla alergikow itp.)
    Kiedys sprawdziłem organoleptycznie jakość powietrza -powachalem to co wylatuje z rury wylotowej i nie jest to perfuma
    Wzniecanie kurzu jest chyba "przereklamowane" bo w garażu zazwyczaj i tak zbyt czysto nie jest
    Rozne alergeny które sa w wyrzucanym powietrzu nie zaszkodzą pewnie z dnia na dzień, ale po co kusic los...?

    Pzdr.
    Moj domek
    Zuzycie mojej PCi
    Powierzchnia podłóg ogrzewanych/uzytkowa: 215m2/175 m2;geoTHERM plus VWS 62-2 VAILLANT, 5,9kW,co i cwu,175 l cwu.Kolektor pionowy 100 mb, U-rurka,co podlogowe-całość + 3 drabinkowe grzejniczki.
    Elewacja 20cm styropianu,podłoga 30cm, dach 30cm pianki PUR otw.kom.rekuperator RENOVENT HR L 400,GWC żwirowe.

  4. #44

    Domyślnie

    Cytat Napisał map78 Zobacz post
    Najlepiej jak najkrótsza drogą, bo wylot wlicza się do ogólnych oporów instalacji. Na 99% nic się nie zapyli, bo w zasadzie tylko pełne cyklony nie mają żadnych filtrów i w tym przypadku coś tam może na zewnątrz się teoretycznie wydostawać, ale przy każdym innym systemie filtracji nie powinno. Co innego, że pęd takiego powietrza jest dość słyszalny i wypoczynek jednej osoby na tarasie podczas gdy inna odkurza byłby dość utrudniony Ale mimo wszystko robiłbym wariant 1
    no to te stwierdzenie ma się jakoś nijako do mojego odkurzacza....mam Profi 40.1 i po półrocznym użytkowaniu widzę ile syfu i kurzu wylatuje przez zwykły" filtr" workowy umieszczony na wylocie w garażu . Zastanawiam sie nad wsadzeniem takiego filtra

    http://centralne-odkurzacze.net/czes...pa-duovac.html
    Ostatnio edytowane przez kuciar ; 18-06-2016 o 14:53

  5. #45

    Domyślnie

    To nie jest tak, że ten wylot z odkurzacza wydziela jakieś zapachy(chyba, że jakiś grzyb albo coś się tam osadził, ale to mało prawdopodobne). U mnie wylot jest co prawda na stronie północnej i wokół tui i nie zauważyłem ani nie odczułem by wydzielały się z niego jakieś nie przyjemne zapachy. A filtr zmieniam raz na 3-6 miesięcy w zależności czy widać, że odkurzacz widocznie stracił trochę mocy.
    Pozdrawiam!

  6. #46
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    Patii1985

    Zarejestrowany
    Feb 2016
    Skąd
    Warszawa
    Kod pocztowy
    00-009
    Posty
    10

    Domyślnie

    Cytat Napisał kuciar Zobacz post
    no to te stwierdzenie ma się jakoś nijako do mojego odkurzacza....mam Profi 40.1 i po półrocznym użytkowaniu widzę ile syfu i kurzu wylatuje przez zwykły" filtr" workowy umieszczony na wylocie w garażu . Zastanawiam sie nad wsadzeniem takiego filtra

    http://centralne-odkurzacze.net/czes...pa-duovac.html
    To tylko pokazuje jaką jakość odkurzacza oferuje firma Profi. W innych jednostkach z filtrem HEPA nic nie wydostaje się na zewnątrz chyba że masz True Cyclonic ale tam jest to kosztem dużej mocy

  7. #47
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    winston

    Zarejestrowany
    Jun 2002
    Posty
    220
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    1

    Domyślnie

    Witam.
    Wreszcie mieszkamy w swoim Acapulco. Przyszedł czas na odkurzacz centralny. Chcemy zakupić jednostkę z możliwością wyrzutu powietrza na zewnątrz i tu mam mały problem. Odkurzacz będzie w rogu garażu gdzie wychodzi koniec instalacji OC z domu. Do ściany przez ktorą chcę wyrzucić powietrze jest 6,5m. Tu moje pytanie: czy zostawić odkurzacz w rogu i dać 6.5m wylot powietrza na zewnątrz czy przenieść OC na ścianę przez którą chce wyrzucić powietrze (skracam długość instalacji wylotowej z 6.5m do 0.6m wydłużając jednocześnie instalację ssącą). Jak będzie korzystniej.

  8. #48
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    Lukasz_Walo

    Zarejestrowany
    Dec 2014
    Skąd
    Łuków
    Kod pocztowy
    21-400
    Posty
    99

    Domyślnie

    Cytat Napisał winston Zobacz post
    Witam.
    Wreszcie mieszkamy w swoim Acapulco. Przyszedł czas na odkurzacz centralny. Chcemy zakupić jednostkę z możliwością wyrzutu powietrza na zewnątrz i tu mam mały problem. Odkurzacz będzie w rogu garażu gdzie wychodzi koniec instalacji OC z domu. Do ściany przez ktorą chcę wyrzucić powietrze jest 6,5m. Tu moje pytanie: czy zostawić odkurzacz w rogu i dać 6.5m wylot powietrza na zewnątrz czy przenieść OC na ścianę przez którą chce wyrzucić powietrze (skracam długość instalacji wylotowej z 6.5m do 0.6m wydłużając jednocześnie instalację ssącą). Jak będzie korzystniej.
    Witam, długość wyrzutu nie ma znaczenia, zwłaszcza jeżeli planujesz kupić odkurzacz z silnikiem boczno kanałowym typu by-pass, jednosilnikowy. Zawsze lepiej jest skracać instalację ponieważ śmieci sa już w zbiorniku a na zewnątrz leci tylko powietrze przefiltrowane.

    Gdyby był problem z mocą możesz jeszcze zastosować średnice wyrzutu fi 75 ale to już problematyczne z gniazdami wyrzutowymi.

    Pozdrawiam
    Reklama na FM jest płatna

  9. #49
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    winston

    Zarejestrowany
    Jun 2002
    Posty
    220
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    1

    Domyślnie

    Dziękuję Bardzo.
    Pozdrawiam.

  10. #50

    Domyślnie

    A jak oceniacie pomysł aby dać wyrzut do kratki w przewodzie wentylacyjnym komina ?

  11. #51
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    Lukasz_Walo

    Zarejestrowany
    Dec 2014
    Skąd
    Łuków
    Kod pocztowy
    21-400
    Posty
    99

    Domyślnie

    Cytat Napisał szlapt Zobacz post
    A jak oceniacie pomysł aby dać wyrzut do kratki w przewodzie wentylacyjnym komina ?
    Rozwiązanie jak najbardziej stosowane, z tym że kratka musi służyć tylko i wyłacznie do wyrzutu powietrza ewentualnie wentylacja garażu ale wtedy należy wpościć rurę z 20-30 cm wyżej w komin. Jest do dosyć kosztowne rozwiązanie ( koszt budowy komina ) lepiej robić na zewnatrz ale jak juz ma Pan wolny kanał to można to wykorzystać.
    Reklama na FM jest płatna

  12. #52
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    covallus

    Zarejestrowany
    Jan 2014
    Skąd
    Warszawa
    Posty
    104

    Domyślnie

    witam,

    Podepnę się pod temat, bo szukam pomysłów i rzutem na taśmę przed startem budowy chcę przynajmniej instalację i miejsce na ew. jednostkę zaplanować.
    W temacie OC jestem na razie zielony

    Co do wyrzutu przez komin - czy na tej samej zasadzie można w domu parterowym wyrzucać przez kanał (przepust) w stropie i dalej rurą do dachu i via kominek wentylacyjny np. http://www.monier.pl/produkty/akceso...owadzenia.html

    Zakładam poddasze nieużytkowe (graciarnia, strych, miejsce na reku), lekko docieplone - czy należy zimą obawiać się jakichś problemów (ew. skropliny, etc.), pamiętać o zaworze zwrotnym?
    --- BLOG --- Dziennik --- M132L Wariantowy ---
    Jest: prąd, woda, płyta fundamentowa
    Będzie: ściany BK 24 cm + EPS 20 cm 0,031; strop terriva; dachówka ceramiczna; ogrzewanie podłogowe; WM+REKU; pompa ciepła PW...
    20170428: stan zero; 20170609 strop; 20170803 ​dach;

  13. #53
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    Lukasz_Walo

    Zarejestrowany
    Dec 2014
    Skąd
    Łuków
    Kod pocztowy
    21-400
    Posty
    99

    Domyślnie

    Cytat Napisał covallus Zobacz post
    witam,

    Podepnę się pod temat, bo szukam pomysłów i rzutem na taśmę przed startem budowy chcę przynajmniej instalację i miejsce na ew. jednostkę zaplanować.
    W temacie OC jestem na razie zielony

    Co do wyrzutu przez komin - czy na tej samej zasadzie można w domu parterowym wyrzucać przez kanał (przepust) w stropie i dalej rurą do dachu i via kominek wentylacyjny np. http://www.monier.pl/produkty/akceso...owadzenia.html

    Zakładam poddasze nieużytkowe (graciarnia, strych, miejsce na reku), lekko docieplone - czy należy zimą obawiać się jakichś problemów (ew. skropliny, etc.), pamiętać o zaworze zwrotnym?
    Jezeli chodzi o wyrzut to nie ma problemu z takim rozwiązaniem, z tym ze najlepiej jeżeli zaraz nad stropem zrobiłbyś połaczenie rury 2" z fi 110 kanalizacja - a na końcu rury 2" zastosował klapkę wyrzutową. zawory zwrotne są nie dozwolone w tego typu instalacji.

    Skraplanie nie będzie tu przeszkadzało musisz tylko zadbać o to aby tym daszkiem woda nie ciekła do środka dlatego takie przejście wtedy klapka wyrzutowa załatwi sprawe blokując dostęp do rury.
    Reklama na FM jest płatna

  14. #54
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar brunet wieczorową
    Zarejestrowany
    Oct 2010
    Skąd
    mazowieckie
    Posty
    982
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    43

    Domyślnie

    Cytat Napisał winston Zobacz post
    Witam.
    Wreszcie mieszkamy w swoim Acapulco. Przyszedł czas na odkurzacz centralny. Chcemy zakupić jednostkę z możliwością wyrzutu powietrza na zewnątrz i tu mam mały problem. Odkurzacz będzie w rogu garażu gdzie wychodzi koniec instalacji OC z domu. Do ściany przez ktorą chcę wyrzucić powietrze jest 6,5m. Tu moje pytanie: czy zostawić odkurzacz w rogu i dać 6.5m wylot powietrza na zewnątrz czy przenieść OC na ścianę przez którą chce wyrzucić powietrze (skracam długość instalacji wylotowej z 6.5m do 0.6m wydłużając jednocześnie instalację ssącą). Jak będzie korzystniej.
    Nie pamiętam dokładnie, ale długość rury wyrzutowej nie może przekraczać określonej długości (2-3m). Lepiej daj odkurzacz jak najbliżej ściany, przez którą będziesz wyrzucał powietrze. A jeśli nie da się, to może trzeba zwiększyć średnicę rury. Najlepiej skonsultować to z producentem odkurzacza.

    No i pamiętaj o minimalnym spadku rury wylotowej, aby ewentualna woda z zewnątrz nie dostała się do środka.

  15. #55
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    Artekpyrlandia

    Zarejestrowany
    Dec 2014
    Skąd
    Tarnowo Podgórne
    Kod pocztowy
    62-080
    Posty
    22

    Domyślnie

    Cytat Napisał brunet wieczorową Zobacz post
    Nie pamiętam dokładnie, ale długość rury wyrzutowej nie może przekraczać określonej długości (2-3m). Lepiej daj odkurzacz jak najbliżej ściany, przez którą będziesz wyrzucał powietrze. A jeśli nie da się, to może trzeba zwiększyć średnicę rury. Najlepiej skonsultować to z producentem odkurzacza.

    No i pamiętaj o minimalnym spadku rury wylotowej, aby ewentualna woda z zewnątrz nie dostała się do środka.
    Witam, nie zgodzę się z Pana wypowiedzią jeżeli chodzi o jednostki to nie ma znaczenia jak długi jest wylot.

    Czy mamy 15 m instalacji i 2 m wylotu czy 10 m instalacji i 7 m wylotu. Po prostu cała instalacja potrzebna do wybrania jednostki liczymy 17 m.

    Wg mnie lepiej skracać instalację w której leca smieci - za odkurzacem wyrzucamy już tylko powietrze zurzute - ale możemy oczywiście zastosować zwiększenie średnicy wtedy skrócimy instalację do powiedzmy 10 m tak przykładowo jak mamy ciągnąć 7m wyrzutu ale nie wpływa to znacząco na dziłanie odkurzacza no chyba że ktoś wybiera podróbki odkurzaczy zmiast prawdziwę to może i wylot nie mozę być większy ale tutaj trzeba konatkować sięz producentem chociąż znając zycie to i tak udzieli takiej odpowiedzi aby sprzedac i zachwali

  16. #56
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar brunet wieczorową
    Zarejestrowany
    Oct 2010
    Skąd
    mazowieckie
    Posty
    982
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    43

    Domyślnie

    Cytat Napisał Artekpyrlandia Zobacz post
    Witam, nie zgodzę się z Pana wypowiedzią jeżeli chodzi o jednostki to nie ma znaczenia jak długi jest wylot.

    Czy mamy 15 m instalacji i 2 m wylotu czy 10 m instalacji i 7 m wylotu. Po prostu cała instalacja potrzebna do wybrania jednostki liczymy 17 m.

    Wg mnie lepiej skracać instalację w której leca smieci - za odkurzacem wyrzucamy już tylko powietrze zurzute - ale możemy oczywiście zastosować zwiększenie średnicy wtedy skrócimy instalację do powiedzmy 10 m tak przykładowo jak mamy ciągnąć 7m wyrzutu ale nie wpływa to znacząco na dziłanie odkurzacza no chyba że ktoś wybiera podróbki odkurzaczy zmiast prawdziwę to może i wylot nie mozę być większy ale tutaj trzeba konatkować sięz producentem chociąż znając zycie to i tak udzieli takiej odpowiedzi aby sprzedac i zachwali
    Być może masz rację, nie doktoryzowałem się z tego, bo u mnie akurat tak wyszło, że rura wylotowa jest krótka, poniżej 1m. Ale natknąłem się na informacje, że rura wylotowa nie może być zbyt długa. Nie wiem jakie prawo fizyki należałoby tu zastosować

    Tak więc jeśli rura wylotowa miałaby mieć długość większą niż 2-3m, to należałoby to sprawdzić czy tak można.

  17. #57
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    Lukasz_Walo

    Zarejestrowany
    Dec 2014
    Skąd
    Łuków
    Kod pocztowy
    21-400
    Posty
    99

    Domyślnie

    Im krótszy wylot tym lepiej. producenci nie podaja odległości ale tak do 10m jest znośnie - ale zastosowanie większej średnicy skraca instalację - czyli za te same pieniądze mamy efektywniej
    Reklama na FM jest płatna

Strona 3 z 3

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony