dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 2 z 3
Pokaż wyniki od 21 do 40 z 57
  1. #21

    Domyślnie

    Mam nadzieję że będziesz Autorus zadowolony - te osoby które przekonałem - nie narzekają

  2. #22
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar autorus
    Zarejestrowany
    Jan 2002
    Skąd
    Żelechów koło Żabiej Woli
    Posty
    9.544
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    1

    Domyślnie

    Dziennik budowy na forum MURATORA z komentarzami
    www.timtur.com.pl/budowa/avatar.jpg

    Jeśli chcesz widzieć FOTKI musisz skorzystać z FIREFOX.


  3. #23

    Domyślnie

    Ja też próbowałem wylotu na garaż, jednak ostatecznie mam wylot na zewnątrz. Nie rajcuje mnie wzniecanie kurzu po garażu a tam nigdy sterylnie nie jest.

  4. #24
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar autorus
    Zarejestrowany
    Jan 2002
    Skąd
    Żelechów koło Żabiej Woli
    Posty
    9.544
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    1

    Domyślnie

    nie masz sterylnie w garażu?
    Dziennik budowy na forum MURATORA z komentarzami
    www.timtur.com.pl/budowa/avatar.jpg

    Jeśli chcesz widzieć FOTKI musisz skorzystać z FIREFOX.


  5. #25

    Domyślnie

    Sterylnie czy nie mi nie odpowiadało wywalanie powietrza na garaż. To powietrze co z zewnątrz na dom "szczelinami" zaciągnie zupełnie mi nie przeszkadza. Po 40 minutowym odkurzaniu nie odczuwam spadków temperatury w domu nawet przy dużych mrozach. A to co naleci z zewnątrz na dom traktuję jako "świeże" powietrze bo rekuperacji nie mam i daleki jestem od szczelnego domu.

  6. #26

    Domyślnie

    Kto bogatemu zabroni żyć skromnie i w luksusie

  7. #27
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar piotrek0m
    Zarejestrowany
    Oct 2012
    Skąd
    Wrocław
    Posty
    2.222
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    148

    Domyślnie

    A to jestem zaskoczony, że stosowane jest wyrzucanie powietrza do garażu ?!?!
    Wiosną zamierzam robić elewację i do przeczytania tego wątku byłe przekonany, że powietrze wyrzuca się tylko na zewnątrz... a tu okazuje się, że nie koniecznie. Odkurzacz umieszczę w pomieszczeniu za garażem i mógłbym wylot zrobić do garażu, to kwestia 20 cm... przy czym nie chodzi mi specjalnie o ogrzewanie garażu - choć to pewno jakiś drobnu uzysk będzie, ale bardziej o nie szpecenie izolacji kolejnym otworem... ciekawe rozwiązanie... muszę jeszcze o tym poczytać....
    PLANETA 2 - dziennik budowy
    Projekt Planeta 2 / użytkowa 170 m2 + garaż 40 m2 / porotherm 24 P+W / ściany wełna 20 / podłoga styropian 14 / poddasze wełna 20 / kocioł Vitodens-222F / 100% ogrzewanie podłogowe

  8. #28

    Domyślnie

    Poczytaj i zrób nie będziesz żałować.

  9. #29
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    HieronimDWed

    Zarejestrowany
    Jan 2015
    Skąd
    Warszawa
    Kod pocztowy
    01-687
    Posty
    21

    Domyślnie wylot z odkurzacza centralnego

    Na montaż instalacji ssącej centralnego odkurzacza najlepiej zdecydować się jeszcze przed tynkami i wylewkami. W późniejszym etapie montaż takowej instalacji jest również możliwy. Rury można poprowadzić nad sufitem podwieszanym, w przestrzeniach między ściankami oraz w kanałach wentylacyjnych. Jednak niejednokrotnie wiąże się on z rozkuwaniem ścian, by można było umieścić w nich rury.

    ----------------------------------------
    Reklamy są niezgodne z regulaminem (pkt II 2.4 b/c)
    Ostatnio edytowane przez finlandia ; 18-02-2015 o 09:35 Powód: reklama

  10. #30
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar autorus
    Zarejestrowany
    Jan 2002
    Skąd
    Żelechów koło Żabiej Woli
    Posty
    9.544
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    1

    Domyślnie

    dokładnie mój przypadek Chodzi o te sufity podwieszane.
    Dziennik budowy na forum MURATORA z komentarzami
    www.timtur.com.pl/budowa/avatar.jpg

    Jeśli chcesz widzieć FOTKI musisz skorzystać z FIREFOX.


  11. #31
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    Hanss

    Zarejestrowany
    Jul 2013
    Skąd
    Bydgoszcz
    Posty
    593

    Domyślnie

    Dobre rozwiązanie jest u R&K, a czy można wyrzucać na nieogrzewany strych, nad poddaszem użytkowym?

  12. #32
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    kalaf5

    Zarejestrowany
    Dec 2014
    Skąd
    Poddębice
    Kod pocztowy
    99-200
    Posty
    175

    Domyślnie

    Pewnie że mozna.

  13. #33
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar piotrek0m
    Zarejestrowany
    Oct 2012
    Skąd
    Wrocław
    Posty
    2.222
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    148

    Domyślnie

    Cytat Napisał surgi22 Zobacz post
    Poczytaj i zrób nie będziesz żałować.
    No nie... wiem a hałas, a strumień powietrza rozdmuchujący wszystko w swoim zasięgu, a wzniecany kurz fruwający w garażu (bo zakładam że są filtry i kurz z podłóg odseparowują) dlaczego więc nagminnie robi się wyrzutnie na zewnątrz?
    PLANETA 2 - dziennik budowy
    Projekt Planeta 2 / użytkowa 170 m2 + garaż 40 m2 / porotherm 24 P+W / ściany wełna 20 / podłoga styropian 14 / poddasze wełna 20 / kocioł Vitodens-222F / 100% ogrzewanie podłogowe

  14. #34
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar autorus
    Zarejestrowany
    Jan 2002
    Skąd
    Żelechów koło Żabiej Woli
    Posty
    9.544
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    1

    Domyślnie

    Dlaczego się robi to akurat bardzo proste. TZW owczy pęd. Wszyscy tak robią wiec widocznie tak należy. Sam zresztą szukałem miejsca jak to wyciągnąć na zewnątrz. Bo nie wiedziałem ze można inaczej.
    Dziennik budowy na forum MURATORA z komentarzami
    www.timtur.com.pl/budowa/avatar.jpg

    Jeśli chcesz widzieć FOTKI musisz skorzystać z FIREFOX.


  15. #35
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar aadamuss24
    Zarejestrowany
    Aug 2009
    Skąd
    Poznań
    Posty
    3.373
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    189

    Domyślnie

    Też mam w garażu i żadnego kurzu nie widzę (ogólnie bałagan jest duży i błota od auta pełno). Wylot z odkurzacza na wysokości ponad dwa metry nie jest w stanie ruszyć śmieci z podłogi. Garaż mam nieogrzewany a temperatura powietrza z odkurzacza ok. 40 stopni więc robi mi to mocno dodatnią temperaturę w garażu. Z drugiej strony odkurzacz aż tak często nie działa pozdr adam
    Dziennik Karii http://forum.muratordom.pl/showthread.php?157129
    Komentarze http://forum.muratordom.pl/showthread.php?157130
    dom piętrowy 155m2+nieogrzewany garaż w gruncie, pompa ciepła 6,4 kW; WM-Brink Renowent, GWC żwirowy, solary płaskie, okna 0,6; ocieplenie: ściany 33cm szary styropian, płyta fundamentowa styropian biały 20cm +8 cm, strop 63cm wełny cieplejszej, ściany 24cm siporex jakiś podły

  16. #36

    Domyślnie

    wbrew pozorom to hałas odkurzacza nie jest aż tak kłopotliwy jak mogłoby się wydawac

  17. #37

    Domyślnie

    Też mam wylot w garażu , nic się nie kurzy !
    Tu nie było reklamy, tylko informacja że mój nick to "kamieniarz"



    .

  18. #38
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    Artur-Reda

    Zarejestrowany
    Oct 2013
    Skąd
    Reda
    Kod pocztowy
    84-240
    Posty
    25

    Domyślnie

    Można zrobić tak i tak, osób przekonanych do robienia wylotu do garażu ciężko będzie przekonać, jednakże są przesłanki aby jednak robić wylot na zewnątrz, oto niektóre z nich:

    - Nie przefiltrowane zanieczyszczenia wrzucamy sobie do domu (w zależności od typu filtracji ok 3-5%), najczęściej są to bakterie i drobne pyłki które zanieczyszczają powietrze.
    -Niektórzy producenci zaznaczają w gwarancji, że wylot musi być zrobiony na zewnątrz - należy to sprawdzić.
    - Jest nieco ciszej
    -Co do wzniecania kurzu różnie to bywa, ale mocniejsze jednostki na pewno powodują spore zawirowania powietrza i mogą ten kurz wzniecać.
    - Niektóre typy silników (thru-flow) wyrzucają razem z powietrzem przefiltrownanym również pył węglowy ze szczotek, który zabrudza powierzchnie.

    Reasumując - można robić, można nie robić. Ja bym generalnie optował jednak by robić wydech o ile jest to możliwe do wykonania w prosty sposób. Czasem jednostka jest daleko od ściany zewnętrznej i wtedy być może warto się nie bawić w wydech zewnętrzny.

  19. #39

    Domyślnie

    Witam
    Chciałbym zapytać czy poprowadzenie przewodów odkurzacza po ścianie zewnętrznej które będą później pod elewacją (w styropianie) to możliwe rozwiązanie.
    Z góry dziękuję za odp.
    Jak się nazywa Japoński stolarz? PiłajajaMucharatała

  20. #40
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    Lukasz_Zielinski

    Zarejestrowany
    Dec 2013
    Skąd
    Siedlce
    Kod pocztowy
    21-417
    Posty
    14

    Domyślnie

    Cytat Napisał surgi22 Zobacz post
    Panowie róbcie jak chcecie jak mogę miec w ogrzewanym garażu za free trochę cieplej i przy okazji zaoszczedzić kilka stówek to czemu nie skorzystac? Nakłady zerowe. Jedna dziura w ścianie mniej. W czym problem?
    Kolego może i 0 problemu tylko że wprowadzanie w bład innych forumowiczów nie jest w porządku.

    Skoro garaż jest ogrzewany to po co ci w nim dodatkowe ogrzewanie ? Zaletą wyrzutów na zewnatrz jest wywalanie także roztoczy z domu na zewnatrz i wszystkich alergenów.

    Twoja cyrkulacja powietrza w domu jest spowodowana zwykła oszczędnością na poziomie który ani pan ani ja nie jesteśmy w stanie zmierzyć a mydlenie ludziom oczu kilku stówkami oszczędności to bajka, a takie stwierdzenie wszystkim oszczędnym ludziom pozwoli na oszukanie samych siebie.

    Jezeli to kogoś nie przekona to może przekona was to że zawsze w domu potrzebne jest świeże powietrze a kiedy je wpuścimy czy przy odkurzaniu czy innej czynności powinniśmy wietrzyć co jakiś czas przestrzeń aby było świeże czyste powietrze a powietrze które przemieli odkurzacz na pewno jest świerze i czyste aby je wrzucać spowrotem do domu bo 194 m3 wyciagnie grawitacja z pomieszczenia tylko jeżeli masz uszczelkowe drzwi miedzy garażem a domem.

Strona 2 z 3

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony