dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 13 z 13
  1. #1
    WITAJ, czytaj i pytaj... :)
    Chadwarden

    Zarejestrowany
    Nov 2014
    Skąd
    Wrocław
    Kod pocztowy
    54-130
    Posty
    5

    Domyślnie Regulacja okien Drutex

    Zmagam się z próbą wyregulowania nowych okien Drutex. Monterzy docisnęli je bardzo mocno. Bez żadnego efektu na przeciąg (albo jest jakaś dziura w ścianie, albo te okna są poza wszelkim ratunkiem), niestety takie dociśnięcie sprawiło że w pokoju zrobiło się duszno, albo tak mi się wydaje. Potem sam próbowałem zluzować docisk, jednak monterzy źle mi wytłumaczyli procedurę, i owalne bolce, które reguluje się kombinerkami, pokręciłem o kilkaset stopni, a je chyba ustawia się albo poziomo, albo pionowo i tyle. Czy takie działanie mogło zaszkodzić wyregulowaniu okna, albo bardziej je docisnąć? Jedno skrzydło teraz ciężej się zamyka niż drugie mimo że bolce są pionowo, choć to moze być od docisku innych regulatorów, ale do nich nie mam klucza imbusowego.

    A tak przy okazji, może ktoś wie czy da się coś zdziałać z tym oknem, skoro po dociśnięciu skrzydeł nadal wieje? Zaczęło się od tego, że przed Drutexem miałem jakieś stare okna PCV z dodatkowymi uszczelkami, które były dosyć nieszczelne, i zleciłem komuś doszczelnienie tych okien. On dał ekstremalnie grube uszczelki i przez to zupełnie już zniszczył okno, szyby spojone poszły (zaczęło parować w środku) a po wymianie na mniejsze uszczelki od okna zaczęło wiać. Ponadto grzebał coś w ścianie pod parapetem, wymieniał piankę i po tym zatynkował. Po paru tygodniach spania w przeciągu mam okna Drutex i wieje jeszcze bardziej. Czy to wina okien, czy prędzej dziura w ścianie wynikającego z niewystarczającego zapiankowania?

  2. #2

    Domyślnie

    bez sekcji zwłok trudno stawiać diagnozę co było przyczyną śmierci najlepszych okien na świecie
    Powodem może być samo okno, montaż, regulacja docisku
    Nie mam pojęcia co Ci doradzić i wątpię by koledzy pomogli

  3. #3
    WITAJ, czytaj i pytaj... :)
    Chadwarden

    Zarejestrowany
    Nov 2014
    Skąd
    Wrocław
    Kod pocztowy
    54-130
    Posty
    5

    Domyślnie

    W takim razie zapytam inaczej. Jeśli montaż jest dobry i po dokręceniu okien nadal są nieszczelne, to nic się nie da zrobić?

  4. #4

    Domyślnie

    Trochę tylko nie rozumiem, czemu było duszno a zarazem wiało ? Jeżeli doszczelnisz jakimś cudem te okna to będzie bardziej duszno

  5. #5
    WITAJ, czytaj i pytaj... :)
    Chadwarden

    Zarejestrowany
    Nov 2014
    Skąd
    Wrocław
    Kod pocztowy
    54-130
    Posty
    5

    Domyślnie

    Cytat Napisał ClNEK Zobacz post
    Trochę tylko nie rozumiem, czemu było duszno a zarazem wiało ? Jeżeli doszczelnisz jakimś cudem te okna to będzie bardziej duszno
    Myślę że jednak nie było mało powietrza tylko śmierdziało uszczelkami. Pozostaje fakt, że regulacją nie da się doszczelnić wadliwych okien, już to z poprzednimi przerabiałem, kiedy zostały uszkodzone... Były tak dociśnięte, że ledwo dało się zamykać i otwierać.

  6. #6
    DOMOWNIK FORUM (min. 500)
    wiesiek6308

    Zarejestrowany
    Nov 2014
    Skąd
    podlaskie
    Posty
    935
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    1

    Domyślnie

    Cytat Napisał Chadwarden Zobacz post
    W takim razie zapytam inaczej. Jeśli montaż jest dobry i po dokręceniu okien nadal są nieszczelne, to nic się nie da zrobić?
    Tak telefon z reklamacją do fachowców lub firmy gdzie je kupiłeś. Nie rozumiem dlaczego sam chciałes naprawiać błedy innych.

  7. #7

    Domyślnie

    W odpowiedzi na reklamację może otrzymać, ze te okna maja zadeklarowaną jakaś kiepską szczelność i wianie jest standardowym ich wyposażeniem.

  8. #8
    WITAJ, czytaj i pytaj... :)
    Chadwarden

    Zarejestrowany
    Nov 2014
    Skąd
    Wrocław
    Kod pocztowy
    54-130
    Posty
    5

    Domyślnie

    Cytat Napisał wiesiek6308 Zobacz post
    Tak telefon z reklamacją do fachowców lub firmy gdzie je kupiłeś. Nie rozumiem dlaczego sam chciałes naprawiać błedy innych.
    Kontaktowałem się z dystrybutorem i powiedział że mogę próbować reklamować, ale jeśli tamci stwierdzą że bezpodstawnie to zapłacę za to że raczyli przyjechać i sprawdzic.

  9. #9
    Lider FORUM (min. 2800) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!
    T12345T

    Zarejestrowany
    Mar 2008
    Posty
    3.214

    Domyślnie

    Cytat Napisał Chadwarden Zobacz post
    Kontaktowałem się z dystrybutorem i powiedział że mogę próbować reklamować, ale jeśli tamci stwierdzą że bezpodstawnie to zapłacę za to że raczyli przyjechać i sprawdzic.
    Pewnie jak wielu innych czytelników FM podczas zakupów i w trakcie obsługi posprzedażnej natknął się Pan okiennych matołów. Śmiało reklamować i broń Boże za nic nie płacić!!! Żądanie zapłaty za przyjazd serwisu (nawet nieuzasadniony) jest zwyczajnie bezprawne!!! Proszę zerknąć na listę klauzul niedozwolonych Prezesa UOKiK wpis nr 916. Nomen omen tez dotyczy działalności pewnej firmy okiennej. Sprzedawca gadając takie bzdury wprowadza Pana w błąd! Nie on jeden i nie on pierwszy, niestety.
    PRO QUALITY

  10. #10
    WITAJ, czytaj i pytaj... :)
    Chadwarden

    Zarejestrowany
    Nov 2014
    Skąd
    Wrocław
    Kod pocztowy
    54-130
    Posty
    5

    Domyślnie

    Cytat Napisał T12345T Zobacz post
    Pewnie jak wielu innych czytelników FM podczas zakupów i w trakcie obsługi posprzedażnej natknął się Pan okiennych matołów. Śmiało reklamować i broń Boże za nic nie płacić!!! Żądanie zapłaty za przyjazd serwisu (nawet nieuzasadniony) jest zwyczajnie bezprawne!!! Proszę zerknąć na listę klauzul niedozwolonych Prezesa UOKiK wpis nr 916. Nomen omen tez dotyczy działalności pewnej firmy okiennej. Sprzedawca gadając takie bzdury wprowadza Pana w błąd! Nie on jeden i nie on pierwszy, niestety.
    Dziękuję za informację. Tylko jaka jest szansa że wymienią mi okno, zresztą okna tej firmy pewnie po prostu są śmieciowe. Jedynie zwrot pieniędzy mnie interesuje.

  11. #11
    Lider FORUM (min. 2800) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!
    T12345T

    Zarejestrowany
    Mar 2008
    Posty
    3.214

    Domyślnie

    Cytat Napisał Chadwarden Zobacz post
    Dziękuję za informację. Tylko jaka jest szansa że wymienią mi okno, zresztą okna tej firmy pewnie po prostu są śmieciowe. Jedynie zwrot pieniędzy mnie interesuje.
    No to długa droga przed Panem. Ciągle jeszcze obowiązuje sekwencyjność roszczeń reklamacyjnych. Naprawa, Wymiana, Obniżenie ceny, Odstąpienie od umowy. Tylko to ostatnie związane jest ze zwrotem pieniędzy.
    PRO QUALITY

  12. #12

    Domyślnie

    Cytat Napisał ClNEK Zobacz post
    W odpowiedzi na reklamację może otrzymać, ze te okna maja zadeklarowaną jakaś kiepską szczelność i wianie jest standardowym ich wyposażeniem.
    Akurat deklarują wysoką szczelność

  13. #13

    Domyślnie

    Cytat Napisał ok**t Zobacz post
    Akurat deklarują wysoką szczelność
    no to reklamować

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony