dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 8 z 8
  1. #1

    Domyślnie Deskowanie, papa i blacha na jednospadowym dachu

    Witam.
    Chciałbym się skonsultować odnośnie wykonania dachu jednospadowego dla budynku gospodarczego.
    W projekcie mam następujące warstwy:
    - deskowanie (deska 32mm)
    - papa termozgrzewalna
    - dachówka bitumiczna (gont?)

    Chciałbym zamienić gont w na blachę trapezową.
    Sprawdzałem już że da się zastosować blachę trapezową przy takim spadku (5 stopni), ale nie wiem w sumie w jaki sposób wykonać montaż papy (i którą wybrać - chciałem którąś z pap SBS Icopala).
    Czy zgrzewanie pap na dachu wygląda podobnie jak zgrzewanie pap na ławach?
    Aby skomplikować sytuację, po bokach tego jednospadowego dachu (wzdłuż krawędzi spadku), będą ogniomurki - wyższe niż najwyższa krawędź spadkowej połaci dachu.
    W jaki sposób wykonać połączenie papy na dachu jednospadowym z ociepleniem wewnętrznej strony ogniomurków?
    Ogniomurki planujemy ocieplić XPS-em i na to dać obrobkę blacharską.

  2. #2
    ELITA FORUM (min. 1000)
    Jan P.

    Zarejestrowany
    Feb 2010
    Skąd
    Brwinów Milanówek 506391113
    Posty
    2.475

    Domyślnie

    Przy tym spadku blacha to kłopoty. Lepiej termo. Papę przewinąć pod obróbkę. Jan
    Po mnie nie ma poprawek

  3. #3

    Domyślnie

    Ja chcę papę ORAZ blachę (położoną na papę).
    Są blachy trapezowe dla takich spadków, do tego arkusze (po płaszczyźnie spadku) będą w jednym kawałku (będą oczywiście zakłady na szerokości połaci).

  4. #4
    ELITA FORUM (min. 1000)
    Jan P.

    Zarejestrowany
    Feb 2010
    Skąd
    Brwinów Milanówek 506391113
    Posty
    2.475

    Domyślnie

    Kto bogatemu zabroni. Jak jest komin to dupcia- klapcia Jan
    Po mnie nie ma poprawek

  5. #5

    Domyślnie

    Kominu nie ma (tylko 'kominki' wentylacyjne), ale właśnie się dowiedziałem że taka kombinacja wymaga zrobienia klasycznego rusztu na papie (łaty + kontrłaty) i trochę się mija z sensem, bo mocując je przebija się papę...
    Niby blacha będzie w jednym arkuszu 7m, więc problemów z przeciekaniem nie powinno być, ale pytanie czy się pchać w to przy dachu którego spadek ledwo widać skądkolwiek (i czy nie zakończyć na papie)...

  6. #6
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar Andrzej Wilhelmi
    Zarejestrowany
    Jan 2006
    Skąd
    Łódź
    Kod pocztowy
    94-313
    Dzielnica
    Polesie
    Posty
    14.206

    Domyślnie

    Kto Ci ten dach projektował? Projektant czy jakiś konował!?
    Po pierwsze to poco deski grubości 32 mm?
    Po drugie gont bitumiczny na tak płaski dach?
    Po trzecie papa termozgrzewalna i gont?
    Tak jak zauważyłeś tego dachu nie będzie widać zatem ani gont ani inne pokrycie poza papą nie jest uprawnione.
    Jaki masz rozstaw krokwi? Od tej informacji zależy jaki podkład pod papę trzeba będzie zastosować.
    Należy zrobić tak jak doradził Jan. Papa podkładowa termozgrzewalna mocowana mechanicznie do podłoża i papa termozgrzewalna wierzchniego krycia. Gdybyś jednak upierał się przy blasze trapezowej to przy takim spadku najpierw na podłożu montuje się kontrłaty następnie papę, łaty i blachę. Pozdrawiam.
    miłego dnia
    mój nowy adres e-mail: [email protected]

  7. #7

    Domyślnie

    Deski 32mm chyba ze względu na tu że to dach jednospadowy, o małym spadku, a sporej rozpiętości (zgaduję, takie były w projekcie, więc nie chcieliśmy zatrudniać konstruktora do przeliczeń naprężeń dachu).
    Rozstaw krokwi to 55cm, w projekcie jest deskowanie, papa termozgrzewalna, a na to gont.
    Gontu nie będzie, nie wiem czy nie poprzestaniemy na papie podkładowej mocowanej mechanicznie, a na tym papie wierzchniego krycia.
    Jak to jest z mechanicznym mocowaniem papy przy ujemnych temperaturach?
    Wszyscy odradzają ze względu na małą giętkość papy i możliwość jej pękania przy zbyt dużych naprężeniach.
    U nas papa musi zawijać na ogniomurki i z tego co widziałem z podobnych rysunków w sieci, papa powinna zachodzić na pionową część ogniomurków, ale także na poziomą (wierzchnią) cześć ogniomurków.
    Czy jeśli okazałoby się że nie da rady w najbliższym czasie przykryć dachu papą ze względu na ujemne temperatury, jak należy zabezpieczyć więźbę i deski na zimę?

  8. #8
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar Andrzej Wilhelmi
    Zarejestrowany
    Jan 2006
    Skąd
    Łódź
    Kod pocztowy
    94-313
    Dzielnica
    Polesie
    Posty
    14.206

    Domyślnie

    Zawsze należy stosować papę modyfikowaną SBS. Płomień palnika ma 600*C więc nie ma żadnego problemu z montażem papy podkładowej i wierzchniego krycia. Oczywiście powinna torobić osoba mają ca elementarną wiedzę w takim kryciu i minimum doświadczenia. Pionowe ścianki attyki powinny być zagruntowane a na poziomych powinna być zamontowana płyta OSB. Wierzch ścianek attyki pokryty papą przykrywany obróbka blacharską. Pozdrawiam.
    miłego dnia
    mój nowy adres e-mail: [email protected]

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony