dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 16 z 16
  1. #1

    Domyślnie Potrzebuję pomocy w doborze wkładu kominkowego

    Witam,

    Wiem, że jest już taki temat nielichych rozmiarów, ale po przejrzeniu kilkunastu, a może i nawet kilkudziesięciu stron, moja wiedza na temat wkładów kominkowych wciąż jest zerowa. Właśnie dlatego postanowiłem zaryzykować założeniem oddzielnego tematu w sprawie mojego konkretnego przypadku.

    Otóż mam mieszkanie w stanie surowym, z cieknącymi ze ścian i posadzek hektolitrami wody i gdzieś w internecie wyczytałem, że dobrym sposobem na suszenie tego wszystkiego jest palenie w kominku. Wtedy pomyślałem, że może pierwszą inwestycją powinien być zakup i montaż wkładu kominkowego, póki co bez żadnej obudowy. Czy to jest dobry pomysł? Jeżeli nawet nie jest to i tak ten temat jest aktualny, bo prędzej czy później będę kupował kominek.

    Przejdę teraz do konkretów i zacznę od danych:

    - małe, dwupoziomowe mieszkanko (25 m2 dół i 25 m2 góra)
    - kominek narożny na dole mieszkania
    - powietrze do kominka z zewnątrz mieszkania
    - planuję zrobić rozprowadzenie ciepła na 2 pokoje na górze rurkami po suficie dolnego poziomu (ciepło z kominka jako przyjemny dodatek, bo oczywiście też mam zwykłe kaloryfery i miejskie ogrzewanie)
    - teraz ostatnia i może najważniejsza rzecz - niestety nie jestem bogaty. Wiem, że za porządne rzeczy trzeba zapłacić, ale też zawsze jest pewna granica równowagi pomiędzy jakością i ceną. Wiadomo, że jakbym jeździł nowym A8 to byłoby lepsze od mojego 14-letniego auta, ale z drugiej strony moje dla mnie też jest bardzo wygodne i jestem z niego zadowolony. Taka luźna metafora

    Moje pytania:
    - jakich firm wkłady polecacie?
    - na co zwracać uwagę?
    - ile kW powinien mieć kominek (niektórzy mówią, że do tak małego mieszkanka oglądać najmniejsze wkłady, inni mówią, żeby oglądać te średnie i sam już nie wiem)
    - jak coś mi przyjdzie jeszcze do głowy to napiszę, bo jakoś dzisiaj ciężko z myśleniem

    Zawsze podobały mi się kominki i jestem strasznie szczęśliwy, że będę posiadał własny. W patrzeniu w ogień jest coś fascynującego i uspokajającego. Tak więc kominek będzie ozdobą, ale ozdobą pożyteczną, która będzie podgrzewała atmosferę w moim mieszkanku, tylko niestety jestem strasznym laikiem w temacie, całe życie wychowanym w bloku. Moja dotychczasowa wiedza była na poziomie "zajdę do sklepu i kupię", ale zacząłem czytać to forum i widzę, że to nie takie proste. Wcześniej wypatrzyłem sobie tani wkład z obudową na allegro, ale wyczytałem na forum na temat tej firmy, że ich wkłady są nieszczelne, nieprzystosowane do wlotu powietrza z zewnątrz itp itd. Z kolei niektórzy polecają wkłady o kosmicznych cenach, które kosztowałyby mnie rok mojej ciężkiej fizycznej pracy i gdyby było mnie stać na coś takiego to nie kupowałbym mieszkanka o powierzchni 50m , tylko 200-metrowy dom. Oczywiście nie liczę też na to, że kupię coś wspaniałego "za darmo". Chciałbym rozsądny wkład za rozsądną cenę. Mam nadzieję, że jakoś pomożecie mi "odnaleźć dobrą drogę".
    Pozdrawiam

  2. #2
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Forest-Natura
    Zarejestrowany
    Jan 2003
    Skąd
    Śląsk
    Posty
    5.277

    Domyślnie

    Witam.
    Na razie kup kozę za 100 zł i za kolejne 100 zł ze 4-5 metrów rury do niej.
    To będą najlepiej zainwestowane pieniądze w cooś co ma ogrzać i osuszyć budowę.
    Jak postawisz tam teraz wkład kominkowy za tysiące zł to będzie wyglądał po skończeniu budowy i osuszeniu jej, jakby miał iść właśnie na złom a nie do nowiutkiej zabudowy ...
    Pozdrawiam.
    "...na Kontynencie do tej pory wierzą w tego włóczęgę... Pierwszy Mag - Zdun Włóczęga - Wędrowna Iskra, buduje w wybranych domostwach piece, które przynoszą szczęście i dobrobyt. W domu, w którym On roznieci ogień...w tych domach rodzą się magowie..."

  3. #3

    Domyślnie

    Ok, więc osuszę budowę tradycyjnymi metodami i kominek zrobię po wykończeniu dołu, ale pomoc w doborze wkładu wciąż się przyda, bo już muszę się zacząć powoli rozglądać i powoli wrzucać coś do świnki

  4. #4

    Domyślnie

    Rozglądaj się powoli, ale do świnki wrzucaj szybciej i oczekuj na porady. Ewentualnie załóż jakieś okulary, żeby Ci gałki nie powypadały, kiedy zobaczysz ceny ))))))))
    Sorry, nie mogłam się powstrzymać. Nie będę doradzała, sama mam podobny zgryz. Niech specjaliści podpowiedzą.
    Pozdrawiam

  5. #5

    Domyślnie

    Taa już mnie kręgosłup boli jak pomyślę o tych cenach... Czasami mam wrażenie, że porywam się z motyką na słońce

  6. #6
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Kominki Piotr Batura
    Zarejestrowany
    Jan 2011
    Skąd
    Łaziska 29 k. Wągrowca
    Kod pocztowy
    62-100
    Posty
    10.401
    Kominki i piece kominkowe z których ciepło nie ucieka kominem. Prowadzimy Szkołę Kominkową Instalacje piecokominków dobrej jakości na terenie całego kraju www.kominki-batura.pl Lokalizacja: POLSKA, Tel. 502 607 546

    Domyślnie

    Gdzie Ty chłopie znajdziesz taki mały kominek?!

  7. #7
    WITAJ, czytaj i pytaj... :)
    merysu

    Zarejestrowany
    Nov 2014
    Skąd
    Warszawa
    Kod pocztowy
    04-939
    Posty
    7

    Domyślnie

    Kominek piękna rzecz, no i raczej dość kosztowna. Faktycznie szkoda, żeby niszczała, lepiej zainwestować w osuszacz, a może nawet uda się go od kogoś pożyczyć, nie jest to coś,czego używa się codziennie, a sytuacjach awaryjnych, warto popytać. A o kominku pomyśleć w następnej kolejności .

  8. #8

    Domyślnie

    Cytat Napisał Kominki Piotr Batura Zobacz post
    Gdzie Ty chłopie znajdziesz taki mały kominek?!
    Czy wszystko musi być duże? W sumie kominek powinien być większy niż u sąsiada, ale nie u mnie

    Cytat Napisał merysu Zobacz post
    Kominek piękna rzecz, no i raczej dość kosztowna. Faktycznie szkoda, żeby niszczała, lepiej zainwestować w osuszacz, a może nawet uda się go od kogoś pożyczyć, nie jest to coś,czego używa się codziennie, a sytuacjach awaryjnych, warto popytać. A o kominku pomyśleć w następnej kolejności .
    Dokładnie będzie wersja z osuszaczem. Nie codziennie człowiek kupuje mieszkanie to i się tak miota ze wszystkim. Gdybym wygrał w lotka to bym zapłacił komuś żeby to za mnie wszystko ogarnął, ale życie to nie je bajka

  9. #9
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Kominki Piotr Batura
    Zarejestrowany
    Jan 2011
    Skąd
    Łaziska 29 k. Wągrowca
    Kod pocztowy
    62-100
    Posty
    10.401
    Kominki i piece kominkowe z których ciepło nie ucieka kominem. Prowadzimy Szkołę Kominkową Instalacje piecokominków dobrej jakości na terenie całego kraju www.kominki-batura.pl Lokalizacja: POLSKA, Tel. 502 607 546

    Domyślnie

    Ja nie żartuję...(przynajmniej w tym wątku)

  10. #10

    Domyślnie

    Mam 2,5 metra żeby wcisnąć TV i mały narożny kominek. To za mało?


    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	Screenshot_2014-11-27-12-05-13.jpg
Wyświetleń:	22
Rozmiar:	76,4 KB
ID:	291355

  11. #11
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Forest-Natura
    Zarejestrowany
    Jan 2003
    Skąd
    Śląsk
    Posty
    5.277

    Domyślnie

    Witam.
    Odpuść narożne palenisko bo Ci telewizor "spłynie" ze ściany ...
    Będziesz miał wtedy na żywo grafikę Salvadora ...
    Pozdrawiam.
    "...na Kontynencie do tej pory wierzą w tego włóczęgę... Pierwszy Mag - Zdun Włóczęga - Wędrowna Iskra, buduje w wybranych domostwach piece, które przynoszą szczęście i dobrobyt. W domu, w którym On roznieci ogień...w tych domach rodzą się magowie..."

  12. #12

    Domyślnie

    Mi chodziło o narożny tego typu (obrazek pierwszy lepszy z internetu):



    Mówisz, że mi zagotuje telewizor wiszący na ścianie na prawo od kominka?

    Oczywiście pytam poważnie, bo jak mówiłem nigdy nie miałem do czynienia z kominkami.

  13. #13
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Forest-Natura
    Zarejestrowany
    Jan 2003
    Skąd
    Śląsk
    Posty
    5.277

    Domyślnie

    Witam.
    A taki "narożny" to i owszem, jak najbardziej
    Ale i tak przy 2,5 m szerokości ściany, telewizor będzie właził na kominek. Będzie to nie za ładnie wygladać.
    Pozdrawiam.
    "...na Kontynencie do tej pory wierzą w tego włóczęgę... Pierwszy Mag - Zdun Włóczęga - Wędrowna Iskra, buduje w wybranych domostwach piece, które przynoszą szczęście i dobrobyt. W domu, w którym On roznieci ogień...w tych domach rodzą się magowie..."

  14. #14

    Domyślnie

    No niestety małe mieszkanko to i wszystko musi być małe i ze wszystkim muszę kombinować

  15. #15
    DOMOWNIK FORUM (min. 500)
    ktototaki

    Zarejestrowany
    Mar 2014
    Skąd
    Bielsko-Biała
    Posty
    583

    Domyślnie

    może lepiej mała koza?
    romotop ma fajny model w dobrej cenie - evora 03 - eliptyczny w sam raz w narożnik
    REKLAMA NA FORUM JEST PŁATNA

  16. #16

    Domyślnie

    Jakoś tak bardziej mi się podobają wkłady w obudowach niż kozy. No pozostaje kwestia miejsca. Patrzyłem gotowe obudowy to wchodzą po metrze na ściany, więc miałbym jeszcze 150 cm na telewizor. Tv trzeba liczyć około 100 i wisiałby wyżej niż najszersze części obudowy. Muszę sobie to rozrysować na posadzce żeby mieć lepszy wgląd, bo tak samo jak planowałem łazienkę to na planie wydawało się, że tych centymetrów jest dużo i wszystko się zmieści, a w rzeczywistości wszedłem i już tak różowo nie było

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony