dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 1 z 2
Pokaż wyniki od 1 do 20 z 26
  1. #1

    Domyślnie Masa akumulacyjna na chudziaku

    Wydaje mi się, iż wszystkie znaki na niebie wskazują, iż przekonałem się do kominka w wersji z masą akumulacyjną. Problem jaki widzę, to jego... masa. Gęstość takiej masy to ok. 2,600 kg/m3 (3 tony). Zakładając, że wymiar takiej masy może mieć 25x50x200cm, robi nam to masę 650kg. Ta masa będzie rozłożona na 0,125m2. Postawiona ona oczywiście zostanie bezpośrednio na chudziaku (wycinanie szlichty posadzkowej, wyjęcie styropianu jest oczywiste). Pod chudziakiem oczywiście nie mam fundamentu - nie myślałem wcześniej o takim rozwiązaniu...
    I teraz pytanie - można tak? Zagęszczony grunt był pod chudziakiem, ale czy aż tak? Boję się, że przy takiej masie, rozłożonej bardzo punktowo, podłoga mi siądzie... jak to wygląda w praktyce? Jest czym się przejmować?
    Masa ma stanąć "przytulona" do komina. Pod kominem jest fundament, ale tylko pod nim...
    Czy jednak darować sobie taką masę, bo to proszenie się o problem pod posadzką?

  2. #2
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar autorus
    Zarejestrowany
    Jan 2002
    Skąd
    Żelechów koło Żabiej Woli
    Posty
    9.544
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    1

    Domyślnie

    u mnie w miejscu kominka jest zbrojony beton. Zbrojony jak na wiaduktach. Gdybyś miał zazbrojony chudziak, no ale nie przewidziałeś.
    Dziennik budowy na forum MURATORA z komentarzami
    www.timtur.com.pl/budowa/avatar.jpg

    Jeśli chcesz widzieć FOTKI musisz skorzystać z FIREFOX.


  3. #3

    Domyślnie

    No właśnie nie mam... i co teraz? MUSZĘ odpuścić temat?

  4. #4
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    eniu

    Zarejestrowany
    Dec 2010
    Skąd
    Rogożno
    Kod pocztowy
    64-610
    Posty
    8.661

    Domyślnie

    Cytat Napisał mrxaoo Zobacz post
    No właśnie nie mam... i co teraz? MUSZĘ odpuścić temat?
    Dlaczego odpuścić? Taki to problem wywalić trochę piachu i zrobić tam fundament?!

  5. #5

    Domyślnie

    Czyli przekuć sie przez chudziaka jeszcze...

  6. #6
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar autorus
    Zarejestrowany
    Jan 2002
    Skąd
    Żelechów koło Żabiej Woli
    Posty
    9.544
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    1

    Domyślnie

    wypadało by
    Dziennik budowy na forum MURATORA z komentarzami
    www.timtur.com.pl/budowa/avatar.jpg

    Jeśli chcesz widzieć FOTKI musisz skorzystać z FIREFOX.


  7. #7

    Domyślnie

    Zapytam tylko, czy nośność fundamentu rośnie wraz z głębokością jego posadowienia? Jeśli odpowiedź brzmi nie ( a tak brzmi) a każdy normalny wykonawca zagęszcza przecież grunt pod podłogą, problemem jedynie może być klasa betonu użytego na chudziak., . Zakładam B-10 albo15, czyli fundament spokojnie dałbym na chudziaku. Jeśli to kogoś nie przekonuje, niech odpowie sobie na pytanie, na czym leje się ławy fundamentowe?
    Mrxaoo, jezeli dalej masz wątpliwości, to przekucie się przez chudziak w obliczu wycinania posadzki i styropianu jest już tylko drobnym zwieńczeniem dzieła.

  8. #8
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar akumulator
    Zarejestrowany
    Aug 2013
    Skąd
    Kraków
    Kod pocztowy
    31-766
    Posty
    111

    Domyślnie

    co do wzmocnienia chudziaka mój pomysł polaga na tym żeby zrobić kilka otworów , wprowadzić w nie pręty ( średnica 2 cm ) zbrojeniowe mam takowe , o długości 150cm wbijać je w chudziaka tak żeby wystawały max 10 cm nad nim resztę zazbroić na wieszchu siatką zbrojeniową + dwa po skosie pręty . Związać całość drutem wiązałkowym i na to 17 cm wylewki . Bez kłucia chudziaka myślę że przejdzie , pod chudziakiem piasek ubijany był . wcześniej myślałem żeby skuć chudziaka i wybrać piasek wstawić tam bloczki betonowe ( zostały z fundamentów) . Ale w/g mnie za dużo niepotrzebnej pracy ... chyba że się mylę ?
    Ostatnio edytowane przez akumulator ; 24-11-2013 o 20:06

  9. #9

    Domyślnie

    Te pręty możesz wbić dla poprawy rezystancji uziemień . A tak poważnie - nic to nie da w kwestii nośności, lepiej wspomnianą stal wykorzystaj na kratownicę poziomą, czy to na chudziaku, czy też pod.

  10. #10
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Forest-Natura
    Zarejestrowany
    Jan 2003
    Skąd
    Śląsk
    Posty
    5.277

    Domyślnie

    Witam.
    Myślę że kilkanaście tysięcy pieców ważących pomiędzy 500 - 1000 kg stoi jeszcze w naszym kraju na kolejnych piętrach kamienic z drewnianymi stropami, gdzie nie ma żadnego fundamentowania a wspierają się na podporach kotwionych w ścianach nośnych ...
    Tak nawiasem ...
    ... styropian potrafi mieć też nośność 3t/m2, wystarczy poszukać jaki ...
    ... "akumulacja" nie musi mieć kształtu "klocka" jak to wygląda na powielanych w internecie bez końca i bezrozumnie przez wiele firm, schematach i rysunkach ...
    Pozdrawiam.
    "...na Kontynencie do tej pory wierzą w tego włóczęgę... Pierwszy Mag - Zdun Włóczęga - Wędrowna Iskra, buduje w wybranych domostwach piece, które przynoszą szczęście i dobrobyt. W domu, w którym On roznieci ogień...w tych domach rodzą się magowie..."

  11. #11
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar akumulator
    Zarejestrowany
    Aug 2013
    Skąd
    Kraków
    Kod pocztowy
    31-766
    Posty
    111

    Domyślnie

    Cytat Napisał Forest-Natura Zobacz post
    Tak nawiasem ...
    ... styropian potrafi mieć też nośność 3t/m2, wystarczy poszukać jaki ...
    ... "akumulacja" nie musi mieć kształtu "klocka" jak to wygląda na powielanych w internecie bez końca i bezrozumnie przez wiele firm, schematach i rysunkach ...
    Pozdrawiam.

    Ok styropian jaki polecisz forest ... napewno miałeś kontatk z takowym nie powiem że mostki termiczne trzeba niwelować w zarodku. A z chudziakiem myślę i kombinuję dalej jak to rozwiązać po najniższej lini oporu.

  12. #12

    Domyślnie

    Nośność 3t/metr ma prawie każdy markowy EPS 100, możesz kupić EPS 200, postawić piec, a na nim posadzić jeszcze grubą teściową .
    Ostatnio edytowane przez Bolt ; 24-11-2013 o 22:09

  13. #13
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Forest-Natura
    Zarejestrowany
    Jan 2003
    Skąd
    Śląsk
    Posty
    5.277

    Domyślnie

    Witam.
    Stawiałem piec ważący 1,5 t na izolacji ze styro Termoorganiki, przeznaczonym np. do izolacji parkingów i hal wielkopowierzchniowych - jak się nazywał nie pamiętam. Wykorzystałem zaledwie w połowie jego nośność ...
    Ale prostszym sposobem jest wymurówka na chudziaku i izolacji poziomej z betonu komórkowego - robisz to po obrysie całego pieco-kominka, umieszczasz w niej wygodnie doprowadzenie powietrza i po sprawie ...
    Tyle że najpierw musisz wiedzieć jak będzie wyglądała zabudowa i ile miejsca zajmie. Od tego powinno się zacząć ...
    Pozdrawiam.
    "...na Kontynencie do tej pory wierzą w tego włóczęgę... Pierwszy Mag - Zdun Włóczęga - Wędrowna Iskra, buduje w wybranych domostwach piece, które przynoszą szczęście i dobrobyt. W domu, w którym On roznieci ogień...w tych domach rodzą się magowie..."

  14. #14
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Kominki Piotr Batura
    Zarejestrowany
    Jan 2011
    Skąd
    Łaziska 29 k. Wągrowca
    Kod pocztowy
    62-100
    Posty
    10.403
    Kominki i piece kominkowe z których ciepło nie ucieka kominem. Prowadzimy Szkołę Kominkową Instalacje piecokominków dobrej jakości na terenie całego kraju www.kominki-batura.pl Lokalizacja: POLSKA, Tel. 502 607 546

    Domyślnie

    W swoich rozważaniach nie zapomnijcie o fundamencie, który jest ważniejszy od najtwardszych styropianów i wszelakich supereksów, Styropian owszem może być, ale pod solidnym fundamentem. Suporeks ostatecznie też można użyć jako podbudowa pieca (jak szkoda Ci pieniędzy na cegły), ale musi z kolei stać na równie solidnym fundamencie.

  15. #15

    Domyślnie

    Cytat Napisał Kominki Piotr Batura Zobacz post
    W swoich rozważaniach nie zapomnijcie o fundamencie.
    Piotrze, w takim ukłądzie jak najlepiej to wykonać? wycinać i tak wycinam szlichtę, aby wyjąć styropian. Tutaj już jestem przy chudziaku. Chudziak też wycinać? zakładam, iż masa ma wymiar 25x50cm po podłodze. Więc tniemy powiedzmy: 35x60cm. Przebijać Chudziak? I co potem? przecież nie wyleję tam "ławy" i nie ustawię bloczków. Może wykopać ile się da w głąb, wylać tam mocny beton (da się taki z gruchy?) i na tym ustawiać już masę?
    A może jednak przesadzamy, i klasyczny chudziak wytrzyma takie obciążenie...?

  16. #16
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Kominki Piotr Batura
    Zarejestrowany
    Jan 2011
    Skąd
    Łaziska 29 k. Wągrowca
    Kod pocztowy
    62-100
    Posty
    10.403
    Kominki i piece kominkowe z których ciepło nie ucieka kominem. Prowadzimy Szkołę Kominkową Instalacje piecokominków dobrej jakości na terenie całego kraju www.kominki-batura.pl Lokalizacja: POLSKA, Tel. 502 607 546

    Domyślnie

    Jeśli masz prawidłowo wykonane zagęszczenie podłoża, to usuniecie styropianu i wylanie pełnego betonu wystarczy.

  17. #17
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Forest-Natura
    Zarejestrowany
    Jan 2003
    Skąd
    Śląsk
    Posty
    5.277

    Domyślnie

    Witam.
    Wydaje mi się że popadamy w lekką paranoję ...
    Pozdrawiam.
    "...na Kontynencie do tej pory wierzą w tego włóczęgę... Pierwszy Mag - Zdun Włóczęga - Wędrowna Iskra, buduje w wybranych domostwach piece, które przynoszą szczęście i dobrobyt. W domu, w którym On roznieci ogień...w tych domach rodzą się magowie..."

  18. #18

    Domyślnie

    Cytat Napisał Kominki Piotr Batura Zobacz post
    Jeśli masz prawidłowo wykonane zagęszczenie podłoża, to usuniecie styropianu i wylanie pełnego betonu wystarczy.
    Na to pytanie nie znam odpowiedzi... żadnych pomiarów/badań nie robiłem... byłem przy tym, zagęszczane było zagęszczarką płytową, ale czy to byo wystarczające? Nie mam pojęcia....

  19. #19
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Kominki Piotr Batura
    Zarejestrowany
    Jan 2011
    Skąd
    Łaziska 29 k. Wągrowca
    Kod pocztowy
    62-100
    Posty
    10.403
    Kominki i piece kominkowe z których ciepło nie ucieka kominem. Prowadzimy Szkołę Kominkową Instalacje piecokominków dobrej jakości na terenie całego kraju www.kominki-batura.pl Lokalizacja: POLSKA, Tel. 502 607 546

    Domyślnie

    Cytat Napisał Forest-Natura Zobacz post
    Witam.
    Wydaje mi się że popadamy w lekką paranoję ...
    Pozdrawiam.
    Paranoję 3 tonową...

  20. #20

    Domyślnie

    Może się zdarzyć, że kominek okaże się zbędny, kiedy chcąc go posadowić dokopiemy się do wód termalnych...

Strona 1 z 2

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony