dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 20 z 43

Hybrid View

Previous Post Previous Post   Next Post Next Post
  1. #1

    Domyślnie

    Cytat Napisał maly_dave Zobacz post
    Znawcą to ja nie jestem, ale być może promieniowaniem? Obudowy bez kratek kominkowych nie są przypadkiem zdobione z materiałów akumulujących ciepło, które promieniują?

    Jesteś na bardzo dobrej drodze.

    Teraz poczytaj, popytaj kominkowych tuzów i dokonaj dobrego wyboru. Finansowo będzie bolała, jak ma być ozdobą rozpalaną kilka razy w sezonie, to jeszcze bardziej będzie bolało.

    Ale jak ma grzać, to trudno o coś lepszego niż ciepły piecokominek.
    Tyle, że to trzeba umieć zrobić...

    PS. Witaj eniu

  2. #2
    Arturo72
    Guest
    Arturo72

    Domyślnie

    Cytat Napisał ProStaś Zobacz post
    Finansowo będzie bolała, jak ma być ozdobą rozpalaną kilka razy w sezonie, to jeszcze bardziej będzie bolało.
    Wbrew pozorom nie tak bardzo
    Posiadam obudowę bez kratek wentylacyjnych,wykonaną z płyt akumulacyjnych kupionych u Bohusza i za całość płyt z jakimiś mazidłami i klejami zapłaciłem chyba 1tys.zl,wkład to poczciwa Basia z kratek i narazie od dwóch lat spisuje się bez zarzutu,fakt,że nie jest tam dużo palone po przez ten okres max.10 razy ale obudowa bardzo fajnie się spisuje,nic nie pęka ani się nie zawaliło

  3. #3

    Domyślnie

    Cytat Napisał Arturo72 Zobacz post
    Wbrew pozorom nie tak bardzo
    Posiadam obudowę bez kratek wentylacyjnych,wykonaną z płyt akumulacyjnych kupionych u Bohusza i za całość płyt z jakimiś mazidłami i klejami zapłaciłem chyba 1tys.zl,wkład to poczciwa Basia z kratek i narazie od dwóch lat spisuje się bez zarzutu,fakt,że nie jest tam dużo palone po przez ten okres max.10 razy ale obudowa bardzo fajnie się spisuje,nic nie pęka ani się nie zawaliło
    Ja również posiadam wkład z płaszczem wodnym, zabudowany płytami akumulacyjnymi. Nie mam kratek, a ciepło idzie przez promieniowanie Pali się codziennie dość intensywnie.

  4. #4
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    eniu

    Zarejestrowany
    Dec 2010
    Skąd
    Rogożno
    Kod pocztowy
    64-610
    Posty
    8.661

    Domyślnie

    Cytat Napisał MD. Zobacz post
    Ja również posiadam wkład z płaszczem wodnym, zabudowany płytami akumulacyjnymi. Nie mam kratek, a ciepło idzie przez promieniowanie Pali się codziennie dość intensywnie.
    Twoje ciepło nie idzie ani przez promieniowanie, ani przez konwekcję - albo nie masz płaszcza wodnego.

  5. #5

    Domyślnie

    Cytat Napisał eniu Zobacz post
    Twoje ciepło nie idzie ani przez promieniowanie, ani przez konwekcję - albo nie masz płaszcza wodnego.
    Mam kominek 25 kw, z czego 21 kw idzie w wodę a 4 kw idzie przez promieniowanie (głównie przez szybę). Skoro z jednej strony kominek nagrzewa mi baniak 1000l do 70 stopni w ciągu 2 godzin od rozpalenia, a z drugiej strony obudowa kominka jest wyraźnie ciepła, to jako to jest możliwe że u mnie ciepło nie idzie ani przez promieniowanie ani nie mam płaszcza wodnego?

    Oczywiście, że ogrzewanie przez promnieniowanie nie jest głównym celem tego kominka. Jest natomiast przyjemnym dodatkiem bo pozbywam się kratek co jest zdecydowanie zdrowszym rozwiązaniem!!
    Ostatnio edytowane przez MD. ; 27-11-2014 o 21:54

  6. #6
    Banned
    niktspecjalny

    Zarejestrowany
    Apr 2006
    Skąd
    Lublin
    Kod pocztowy
    20-247
    Dzielnica
    Konkretna
    Posty
    15.683
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    18

    Domyślnie

    Cytat Napisał MD. Zobacz post
    Mam kominek 25 kw, z czego 21 kw idzie w wodę a 4 kw idzie przez promieniowanie (głównie przez szybę). Skoro z jednej strony kominek nagrzewa mi baniak 1000l do 70 stopni w ciągu 2 godzin od rozpalenia, a z drugiej strony obudowa kominka jest wyraźnie ciepła, to jako to jest możliwe że u mnie ciepło nie idzie ani przez promieniowanie ani nie mam płaszcza wodnego?

    Oczywiście, że ogrzewanie przez promnieniowanie nie jest głównym celem tego kominka. Jest natomiast przyjemnym dodatkiem bo pozbywam się kratek co jest zdecydowanie zdrowszym rozwiązaniem!!
    Możesz powiedzieć jaką masz kubaturę twego domu?Co robisz z tak gorącą wodą w buforze - nie baniaku.1000 l /70 stC /2h.?

  7. #7

    Domyślnie

    Cytat Napisał niktspecjalny Zobacz post
    Możesz powiedzieć jaką masz kubaturę twego domu?Co robisz z tak gorącą wodą w buforze - nie baniaku.1000 l /70 stC /2h.?
    W sumie ok 190 m2. Gorącą wodę używam na cele CO i CWU te 70 stopni w 2h było pewnym uproszczeniem bo taka temperatura owszem jest ale powiedzmy w 30% bufora. Po ok 4 godzinach palenia w połowie bufora jest temp. 60-65 stopni. Temperatura na kominku 70 stopni.

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony