dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 2 z 2
  1. #1
    WITAJ, czytaj i pytaj... :)
    mariuszpe

    Zarejestrowany
    Nov 2014
    Skąd
    Międzyrzecz
    Kod pocztowy
    66-300
    Posty
    1

    Domyślnie Junkers Cerapur smart zsb 22-3 zasobnik 120l + junkers FW 120 w praktyce

    Witam. Przyszła zima i trzeba grzać dom o pow. 155m kw 100% podłogówka. Pierwszy rok. Na gotowaniu i ogrzewaniu cwu spalanie gazu jest minimalne. Jak ustawić program ogrzewania przy możliwie niskim zużyciu gazu, aby w domu( góra i dół )temp. pomieszczeń była na poziomie 19-22 st. C.(niższa gdy śpimy lub nas nie ma wyższa gdy jesteśmy). Dodam, że w sypialniach na ścianach zamontowane mam termoregulatory ALTHERT32, Jeszcze jedno czy czujnik temp. zewnętrznej musi być włączony dla prawidłowego działania programów grzania. (instalator mówi, że niema to znaczenia- na wyświetlaczu pokazuje mi usterkę- brak czujnika temp. zew.). Teraz mam ustawione od 5.30 oszczędzanie temp. 19 st. C, od 8.30 pzamarz temp. 5st.C od 17.00 oszczędzanie 19st.C i 22.30 pzamarz.. Wiem, że nie osiągnę w ten sposób zamierzonego celu ale słyszałem od znajomego, że ogrzewanie ustawione ma na 22st.C w pokojach i płaci ok. 2500 zł rocznie. tj. zimą ok. 300zł miesięcznie

  2. #2

    Domyślnie

    jeśli nie masz dziurawego domu i myślisz, że przy podłogówce, w ciągu doby, będziesz w stanie osiągnąć tak zróżnicowaną amplitudę temp., to jesteś w błędzie. A już na pewno żadnych oszczędności się nie spodziewaj, jeśli będziesz chciał szybko podnosić temp. do 22*C, tak jak chcecie mieć w dzień gdy jesteście. Zanin odczujesz komfort, to najpierw ściany muszą się nagrzać, więc gazu pójdzie tyle samo lub nawet więcej a komfort raz będzie a raz nie. Samo ogrzanie powietrza daje komfort tylko chwilowy, a przy grzaniu podłogowym gdzie jest tradycyjna gruba wylewka, takie zjawisko jest nieosiągalne (a przynajmniej nie powinno być osiągane, bo to nie jest zdrowe ani dla domowników, ani dla posadzki). Chcesz mieć taniej przy gazie, to musisz utrzymywać niższą temp. całodobowo. A to że sąsiad płaci 2500 rocznie utrzymując w domu 22*C, to nie musi oznaczać, że ty będziesz też tyle płacił. Jest już tyle na ten temat, na tym forum ...... wystarczy poszukać. Nikt nie poda dokładnego przepisu jak co u ciebie powinno być ustawione, bo każdy dom jest inny. Co do kotła, to podejrzewam że mógłbyś się podeprzeć doświadczeniami użytkowników Junkersa Cerapur'a 14stki , nie sądzę aby oba kotły znacząco się różniły automatyką/elektroniką.
    Ostatnio edytowane przez montixe ; 28-11-2014 o 13:55

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony