dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 1 z 29
Pokaż wyniki od 1 do 20 z 577
  1. #1

    Domyślnie Żory - indywidualny z płaskim dachem

    Witam wszystkich, to mój pierwszy post na tym forum*

    Decyzję o budowie domu podjęliśmy dosłownie miesiąc temu.
    Budowa będzie niestety w pełni z kredytu - mam nadzieję, że to nas nie przerośnie - który pokryjemy (najlepiej w całości) ze sprzedaży obecnego domu.*

    Budujemy w Żorach i z pewnością jak już będziemy trochę dalej z tematem chętnie zapoznamy się z innymi inwestorami z naszego rejonu.
    Dom: parterowy, z płaskim dachem, bez piwnic i bez garażu. Ma być prosto, nowocześnie i w miarę oszczędnie w późniejszym utrzymaniu.

    Jest już wybrana działka (niecałe 900 m2):

    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	DSCN0439 2.jpg
Wyświetleń:	517
Rozmiar:	96,5 KB
ID:	292162Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	DSCN0443 2.jpg
Wyświetleń:	438
Rozmiar:	73,4 KB
ID:	292164


    Trochę obawiam się tego, że jest to dzielnica miasta już trochę bardziej wiejska, a aktualnie mieszkamy jednak w ścisłym centrum. Działka ma jednak niewątpliwe zalety takie jak: droga asfaltowa z dwóch stron, woda w granicy, kanalizacja i gaz po drugiej stronie drogi, no i prąd na działce jak widać. A co najważniejsze można na niej zbudować dom z płaskim dachem.*

    Na ten moment mamy:
    - wybranego architekta - już wiemy, że nie będzie to projekt gotowy, a indywidualny - przy ilości zmian jakie chcemy wprowadzać we wszystkich projektach to nie miało by sensu
    - zrobione badania gruntu - podobno warunki idealne, nic tylko budować
    - złożone pismo do Tauronu o określenie warunków związanych ze słupem średniego napięcia, który stoi w rogu działki
    - złożone pismo do Okręgowego Urzędu Górniczego, czy w przyszłości nie będziemy musieli martwić się szkodami górniczymi*

    Jak wszystko pójdzie dobrze to do końca stycznia staniemy się właścicielami działki i będziemy mogli się rozpędzić z działaniem. A na razie namiętnie wieczorami czytamy forum, żeby już do końca powariować od tego wszystkiego*

  2. #2
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    Elfir

    Zarejestrowany
    Dec 2007
    Skąd
    Kórnik
    Posty
    50.149
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    54

    Domyślnie

    komenatrze tutaj czy w osobnym wątku?

  3. #3

    Domyślnie

    Myślę, że tutaj. Chyba nie będzie to dużym problemem, a dla mnie tak będzie łatwiej.

  4. #4
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    Elfir

    Zarejestrowany
    Dec 2007
    Skąd
    Kórnik
    Posty
    50.149
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    54

    Domyślnie

    dziennik będzie mniej przejrzysty.
    MZPZ pozwoli na płaski dach?

  5. #5

    Domyślnie

    MPZP posiada zapis o dachach o spadku od 30 do 45 st., ale zapisu nie trzeba się trzymać w przypadku działek wydzielonych lub zabudowanych przez datą wejścia w życie tego planu i taką też działkę znaleźliśmy. Musimy tylko uzyskać PNB przed wejściem w życie nowego planu, ale nie spodziewam się go zbyt szybko, bo nie został nawet wyłożony do wglądu.

    Na ten moment zmartwiło mnie jedynie pismo z OUG, gdzie podano, że planowana jest tam eksploatacja terenu pod kątem wydobycia metanu. Podobno nie ma to powodować szkód górniczych, ale kto wie?

  6. #6
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar beatagl
    Zarejestrowany
    Aug 2008
    Skąd
    okolice Dębicy
    Posty
    1.011
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    20

    Domyślnie

    Witam
    Macie już projekt domu ?
    Jak duży domek planujecie wybudować ?

  7. #7

    Domyślnie

    Witaj

    Projekt dopiero zaczyna się tworzyć. Mieliśmy jeden gotowy projekt, który nam się spodobał i odpowiadał mniej więcej naszym oczekiwaniom, ale chcieliśmy wprowadzić dużo poprawek. Stanęło na projekcie indywidualnym luźno inspirowanym tamtym projektem, ale podejrzewam, że w czasie tworzenia okaże się, że niewiele zostanie z poprzedniego projektu.

    Inspirujemy się tym: http://z500.pl/projekt/288/Zx101,komfortowy-dom-parterowy-o-nowoczesnym-wygladzie-z-linii-modern/dane-ogolne.html

    Dom będzie miał około 150 m2 powierzchni.

  8. #8

    Domyślnie

    Urzędem Górniczym na razie nie martw się. I tak niewiele z tym zrobisz, możesz za to podjąć jakieś działania, aby przygotować się na ewentualną eksploatację złóż pod Twoim domkiem (rurka w ziemię??? . Rozważ płytę fundamentową - izolacyjnie i stabilizacyjnie może warto?
    Życzę powodzenia trochę dalszym sąsiadom!

  9. #9
    WITAJ, czytaj i pytaj... :)
    agacy

    Zarejestrowany
    Dec 2014
    Skąd
    Racibórz/ Żory
    Posty
    3

    Domyślnie

    Hej, ja z mężem również planuję domek z płaskim dachem i również w żorach - moje rodzinne miasto. Trochę tylko przeraża mnie, że w okolicy z tego co wiem jest tylko jeden domek z płaskim dachem na Rybnickiej. A nie chciałabym być "zjedzona" przez sąsiadów mieszkających w "starym" budownictwie. Immoral...a gdzie wasza działka jest położona? bo jakoś kojarzę ten zielony domek ale nie wiem gdzie go "wcisnąć" My myslelismy najpierw okolice Malinowej ale drogie działki a ostatnio zastanawiamy się nad Kleszczowem.

  10. #10

    Domyślnie

    @nk
    już sobie odpuściłam martwienie się tym, teren jest już po eksploatacji przez KWK, która zakończyła się naście lat temu. Mam nadzieję, że nowej nie będzie, bo już nigdy nie będzie się tam nikomu opłacało wybierać węgla (a przynajmniej nie w następnych 50 latach). Na pewno jednak będę chciała, żeby architekt i konstruktor ujęli w obliczeniach taką możliwość i to, że eksploatacja już była. Pociesza mnie, że parterowy domek nie powinien się aż tak krzywić.

    @agacy
    Cześć
    Nowe domy z płaskim dachem widziałam w Żorach dwa - jeden na Rybnickiej, a drugi w Roju, jak skręcisz z Wodzisławskiej na Bażanciarnię. To nie jest nawet kwestia zjedzenia przez sąsiadów, ale właśnie przepisów, czy taki dom będziesz mogła postawić. Z tego co się orientowałam to na Malinowej wszystkie działki są świeże, bo to nowa ulica i nie będzie tam takiej szansy, też tam szukałam, bo strasznie podoba mi się lokalizacja, ale ceny są zabójcze. Kleszczów ma podobnie - działki nowowydzielone, z pól uprawnych, do tego dużo gospodarstw naokoło, jak dla mnie zbyt wiejsko. Przeraziły mnie krowy pasące się za płotem. My wybraliśmy działkę w Rogoźnej.

  11. #11
    WITAJ, czytaj i pytaj... :)
    agacy

    Zarejestrowany
    Dec 2014
    Skąd
    Racibórz/ Żory
    Posty
    3

    Domyślnie

    Rogoźna..... chodziłam tam do podstawówki tez się zastanawiałam nad Rogoźną hmm.... jutro bede w zorah to przejade się zobaczyć ten domek na Bażanciarnię. A swoją drogą też mamy taki pomysł żeby sprzedać za jakiś czas dom w którym teraz mieszkamy. No i... tylko mnie nie zlinczuj...też projekt Zx101 ale ze zmianami (mam znajomego architekta). A orientowaliście się w kosztach stanu surowego? szczerze myslałam ze zaoszczędzimy trochę na płaskim dachu z racji ze nie ma drogiej dachówki... ale wyjdzie chyba na to samo.

  12. #12

    Domyślnie

    Hehe no ja nigdy nie chciałam mieszkać w Rogoźnej, ale jakoś tak chyba wyjdzie. To jest jednak jeszcze cywilizowana dzielnica. Co do projektu to nawet bardzo fajnie, będzie można wymieniać się doświadczeniem i nie będziemy się tak wyróżniać. Nic się nie martw - ja tam się za takie rzeczy nie obrażam

    Co do kosztów nie orientowaliśmy się za bardzo, bo czekamy na projekt, żeby rzucić do wyceny. My wprowadzimy pewnie sporo zmian, więc nie ma sensu wyceniać w ciemno. Z tego co rozmawiałam z architektem to stan deweloperski powinien zmieścić się w 300 tysiącach, ale ja bym do tego 50 tysięcy dorzuciła z miejsca. Budować będziemy systemem gospodarczym, ze sporym udziałem własnym w wykończeniach (stawianie ścianek, położenie paneli, malowanie, a potem kafelkowanie, elewacja, wewnętrzne instalacje co, wod-kan, elektryczna itd. to już z kolegą po promocyjnych stawkach). Potrzebuję firmę do fundamentów, murarza, firmę do stropu, firmy do przyłączy i to tyle, także modlę się, żeby dużo nie wyszło hehe.

  13. #13
    WITAJ, czytaj i pytaj... :)
    agacy

    Zarejestrowany
    Dec 2014
    Skąd
    Racibórz/ Żory
    Posty
    3

    Domyślnie

    hehe jeszcze się okaże że zostaniemy sąsiadkami;P w sumie chciałabym się wybudować obok domu z płaskim dachem, nie byłabym sama;P jutro jedziemy na kleszczów i zobaczyc ten domek w stronę Bażanciarni. A co do kosztów to na stronce Z500 są wstepne wyceny - oni proponują około 250tys chyba stan deweloperski. zobaczymy.

  14. #14

    Domyślnie

    Z tego co widzę na stronie Z500 to stan deweloperski wyceniony jest na 397.500,00 zł. Pytanie tylko czy to cena netto czy brutto? Ja właśnie zakładam, że przy udziale własnym i pewnych zmianach w projekcie do tego 320-340.000,00 zł zejdę.

  15. #15

    Domyślnie

    Wrzucam koncepcję domu (ciężko to jeszcze nazwać rzutem) z rozmieszczeniem pomieszczeń. Chętnie poczytam jakieś uwagi i przemyślenia, ponieważ mam jeszcze szansę wprowadzić zmiany

    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	rzut.jpg
Wyświetleń:	665
Rozmiar:	74,9 KB
ID:	298710

    Jakby co to północ jest na dole, a południe u góry.

  16. #16

    Domyślnie

    Widzę, że brak chętnych do komentowania.
    W międzyczasie rozwinęłam wizję o meble w celu sprawdzenia czy wymiary pokoi mają sens. Jako, że sweet home 3d ma swoją bazę mebli to nie bawiłam się w zmiany wymiarów takich rzeczy jak umywalka, meble kuchenne czy krzesła z myślą, że użyli tam jakiś standardów i nie biegałam po domu mierząc obecne meble, ale może powinnam?

    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	dom2.jpg
Wyświetleń:	725
Rozmiar:	50,6 KB
ID:	299620

    Otrzymaliśmy też pismo z Tauron dotyczące słupa średniego napięcia znajdującego się na działce, ale nie wynika z niego nic dla takiego laika jak ja, więc poszło do elektryka (po prostu wymienili normy, które mamy sprawdzić).
    Jak wszystko będzie ok, to na koniec miesiąca kupujemy działkę. Myślę, że jeszcze przed kupnem działki zamówię mapy do celów projektowych, bo mam nadzieję, że nic się już nie zmieni i faktycznie staniemy się właścicielami tej nieruchomości.

    Architekt przekonuje nas jeszcze, że dobrze by było wrysować jakieś zagospodarowanie działki i uzgodnić z Tauronem przed jej zakupem, tak dodatkowo. Czy wg was ma to sens?

  17. #17

    Domyślnie

    Cytat Napisał immoral Zobacz post
    Wrzucam koncepcję domu (ciężko to jeszcze nazwać rzutem) z rozmieszczeniem pomieszczeń. Chętnie poczytam jakieś uwagi i przemyślenia, ponieważ mam jeszcze szansę wprowadzić zmiany
    Jakby co to północ jest na dole, a południe u góry.
    immoral, podaj proszę powierzchnię pomieszczeń, wtedy będzie łatwiej je ocenić.
    Domyślam się, że takie umiejscowienie spiżarki ma na celu jej bliskość do kuchni oraz zasłonięcie samej kuchni od salonu. Ja bym jednak proponował umieszczenie jej przy ścianie (czy to przejście między wschodnią ścianą a spiżarką jest konieczne? Tam jest strasznie wąsko.
    Pomieszczenie gospodarcze wydaje się dość spore. Co tam ma być?
    "Łazienka gość" chyba jest tak naprawdę "WC gość", bo poza muszlą niewiele tam wejdzie.
    Do jadalni będzie też trochę daleko z kuchni.
    Ot, tyle zauważyłem. Choć może macie swoje argumenty, że jednak takie rozmieszczenie i wielkość pomieszczeń ma sens?
    Rysowanie w Sweet Home 3D nam też wiele dało. Niektóre sprawy dało się w ten sposób przewidzieć, ale rozmowa z architektem i dyskusja na forum są niezwykle pomocne.
    Tak jak robisz - zapełniaj przestrzeń meblami, myśl o ergonomiczności. Powodzenia!

  18. #18

    Domyślnie

    immoral, podaj proszę powierzchnię pomieszczeń, wtedy będzie łatwiej je ocenić.
    Dzięki @nk za wszystkie uwagi

    a więc tak, lecąc od lewa do prawa (wszystko oczywiście pi razy drzwi):
    salon - 30 m2
    kuchnia ze spiżarnią - 19 m2 ( w tym ok. 3 m2 spiżarnia)
    sypialnia - 24m2 - myślimy jak ją jednak zmniejszyć i poprzesuwać - to wolne miejsce za ścianką to garderoba
    schowek - 2m2
    wc - 2m2 (tak, to tylko WC gość, pryszniców będziemy mieli dość)
    łazienka - 6m2
    wiatrołap - 4 m2
    pralnia - 6 m2 (ma wejść pralka, zlew, suszarka, rozstawiona deska do prasowania itp.)
    pokój 1 - 13 m2
    pokój 2 - 13 m2
    łazienka - 6 m2
    pomieszczenie gospodarcze - 10 m2 (piec gazowy, ale pomieścić ma meble ogrodowe, kosiarkę i wszystkie inne graty i narzędzia)

    Co do przejścia za spiżarką - ja rysowałam to bardzo na czuja w tym sweet home 3d, teraz dostał to architekt - albo to zmieni, albo zmniejszy minimalnie spiżarkę, żeby było więcej miejsca - jeszcze nie wiem. To w zasadzie był pomysł mojego męża, który zaproponował nietypowe zasłonięcie kuchni (ja znam siebie i mój porządek i nie chcę mieć całkiem otwartej). Przejście mi wyszło na ok. 70 cm, więc w sumie jak zwykłe drzwi i sprawia, że jest przejście w linii prostej z kuchni aż na taras.

    Jadalnia faktycznie jest dość daleko, ale chciałam mieć stół taki oszklony z dwóch stron, no i jest stół w kuchni do codziennych śniadań i pewnie obiadów też ( i tak nie jemy zwykle w więcej niż dwie osoby). Praktycznie rzecz biorąc można samo ustawienie mebli jeszcze przemyśleć jak już będę musiała instalować kable pod lampy i TV.

  19. #19

    Domyślnie

    Aktualizacja:

    działka zakupiona 29.01.2015r. - jesteśmy już właścicielami ziemskimi

    mapy do celów projektowych zamówione - będą gdzieś w połowie marca.

    projekt nadal w fazie zmian - świeży rzut wygląda tak:

    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	rzut.jpg
Wyświetleń:	649
Rozmiar:	78,0 KB
ID:	304249

    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	elewacje.jpg
Wyświetleń:	339
Rozmiar:	32,1 KB
ID:	304250


    teraz można znowu pobawić się w planowanie rozstawienia mebli, lamp, gniazdek i innych takich

  20. #20
    ELITA FORUM (min. 1000) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    Kendra

    Zarejestrowany
    Oct 2012
    Posty
    1.987

    Domyślnie

    cześć, zapowiada się piękny domek będę zaglądać i czekam z niecierpliwością na realizację ! powodzenia !

Strona 1 z 29

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony