dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 2 z 29
Pokaż wyniki od 21 do 40 z 577
  1. #21

    Domyślnie

    dziękuję @Kendra i zapraszam do dalszego śledzenia
    ja też już nie mogę się doczekać realizacji

  2. #22

    Domyślnie

    Mam nadzieję, że w przyszłym tygodniu składamy projekt - to już najwyższy czas.
    W tym roku chcemy jeszcze postawić SSO.

    Aktualnie zbieramy wyceny na okna - od 12 do 20 tysięcy i na wykonastwo - na razie mam tylko jedną, więc nie ma o czym pisać. Z niecierpliwością czekam na pozostałe i tworzę powoli swój osobisty kosztorys w excellu.

    W ostatnim czasie nie mogę skupić się na wykończeniach, meblach itd. Dopiero jak podpiszę z kimś umowę na budowę SSO będę mogła z czystym sumieniem zająć się wybieraniem kafelek i paneli.

    Poniżej kilka rysunków domu, w którym bardzo chciałabym spędzić Gwiazdkę w 2016 roku


    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	rzut.jpg
Wyświetleń:	332
Rozmiar:	95,6 KB
ID:	312791

    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	zestawieie.jpg
Wyświetleń:	213
Rozmiar:	35,9 KB
ID:	312795

    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	e1.jpg
Wyświetleń:	242
Rozmiar:	69,8 KB
ID:	312796

    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	e2.jpg
Wyświetleń:	201
Rozmiar:	61,5 KB
ID:	312794

    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	dach.jpg
Wyświetleń:	149
Rozmiar:	77,1 KB
ID:	312792

  3. #23

    Domyślnie

    Ładne, ładnie, architektura ciekawa. Szkoda, że i ja nie mogę sobie pozwolić na płaski dach ze względu na plan zagospod. przestrzennego. Trzymam kciuki!

  4. #24

    Domyślnie

    Ja specjalnie szukałam działki pod tym kątem, a tymczasem w moim mieście zmieniają aktualnie plan i w nowym planie na wszystkich działkach mieszkaniowych będzie można robić płaskie dachy.
    Wolę o tym nie myśleć, żeby się nie denerwować....

  5. #25
    ELITA FORUM (min. 1000) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    Kendra

    Zarejestrowany
    Oct 2012
    Posty
    1.987

    Domyślnie

    chciałabym dom z płaskim dachem u mnie się nie dało. projekt fajny, podoba mi się, czekam na realizację

  6. #26

    Domyślnie

    Pierwsze pomysły na kuchnię:

    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	1.jpg
Wyświetleń:	275
Rozmiar:	65,5 KB
ID:	313593

    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	2.jpg
Wyświetleń:	197
Rozmiar:	48,6 KB
ID:	313594

    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	3.jpg
Wyświetleń:	167
Rozmiar:	54,1 KB
ID:	313595

    Jak znam życie nie przetrwają konfrontacji z mężem, ale zawsze to już coś.


    A inspirujemy się czymś takim:

    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	5e084148c322b873bf3dbcb62533e498.jpg
Wyświetleń:	278
Rozmiar:	50,3 KB
ID:	313596

  7. #27

    Domyślnie

    rowniez zaczalem budowe domu z plaskim dachem. Na szczescie w radlinie nie robia z tym zadnego problemu

  8. #28

    Domyślnie

    @xxx.adik

    Szkoda, że nie masz dziennika budowy, chętnie bym zajrzała

  9. #29

    Domyślnie

    Nasz projekt od kilku dni kisi się w urzędzie miasta - dokładnie od 28.04.2015r. Jestem bardzo ciekawa ile czasu zajmie im wydanie PNB (głęboko wierzę, że miesiąc to będzie wystarczający czas).
    Projekt przyłącza wod-kan kisi się w wodociągach, tj. uzgadnia się.
    Wykonawcy obijają się z przygotowaniem wycen.

    Na ten moment mogę podsumować wszystko jednym słowem - CZEKAMY.
    Ostatnio edytowane przez immoral ; 10-05-2015 o 11:52

  10. #30
    SYMPATYK FORUM (min. 10) Avatar mig51
    Zarejestrowany
    Nov 2014
    Skąd
    Czerwionka-Leszczyny
    Kod pocztowy
    44-238
    Posty
    14

    Domyślnie

    Każdy czekam a ja nie wiem kiedy nawet dostaliśmy te pozwolenie tak szybko wszystko poszło że musieliśmy na szybko szukać ekipy do budowania, .W żorach tez szukałem ekipy odradzam firme bacha .

  11. #31

    Domyślnie

    @mig51

    też słyszałam, że firma średnia. Dzięki za podpowiedź.

    Na ten moment mamy trzy wyceny od realnych firm (nie przez oferię, gdzie też wrzuciliśmy projekt):
    - SSO za ok. 25 tysięcy robocizna, materiały po naszej stronie - spotkanie w piątek
    - SSO z ułożeniem wszystkich warstw na dachu 39 tysięcy robocizna, materiały po naszej stronie - muszę się z nimi spotkać
    - SSO z ułożeniem dachu - 84 tysięcy netto za robociznę

    Myślę, że nie jest najgorzej

  12. #32
    SYMPATYK FORUM (min. 10) Avatar mig51
    Zarejestrowany
    Nov 2014
    Skąd
    Czerwionka-Leszczyny
    Kod pocztowy
    44-238
    Posty
    14

    Domyślnie

    Cytat Napisał immoral Zobacz post
    @mig51

    też słyszałam, że firma średnia. Dzięki za podpowiedź.

    Na ten moment mamy trzy wyceny od realnych firm (nie przez oferię, gdzie też wrzuciliśmy projekt):
    - SSO za ok. 25 tysięcy robocizna, materiały po naszej stronie - spotkanie w piątek
    - SSO z ułożeniem wszystkich warstw na dachu 39 tysięcy robocizna, materiały po naszej stronie - muszę się z nimi spotkać
    - SSO z ułożeniem dachu - 84 tysięcy netto za robociznę

    Myślę, że nie jest najgorzej
    My jak szukaliśmy ekipy też mieliśmy rozpiętość cenowa niezłą od 45 tyś do 93 tyś . Wybrać było trudno wybór padł na wykonawce którego cały czas odrzucaliśmy . Czekam na wynik z wyboru ekipy .I zapraszam na blok mojej żony z budowy http://www.domnaleszczynskiej.mojabudowa.pl/

  13. #33

    Domyślnie

    SS0 za 25 tys to naprawde niska cena
    Strop bedzie betonowy czy drewniany ?

  14. #34

    Domyślnie

    @mig51

    Dlaczego w końcu wybraliście kogoś kogo odrzucaliście wcześniej? zajrzę na blog to pewnie się dowiem, ale tak chyba będzie szybciej

    @xxx.adik

    Strop jest betonowy. Za 25 tysięcy (a właściwie 26, bo tyle wyszło panu po dokładnym przeliczeniu) mamy zrobione fundamenty, zasypane, postawione ściany i wylany strop. Cena wynika z tego, że pan wykonawca nie prowadzi firmy budowlanej i pracuje z jednym pomocnikiem.


    Wykonawca może wejść od początku sierpnia - i to jest też realny dla nas termin- pomijając fakt, że obecnie projekt zamiast w UM leży w moim samochodzie. Okazało się, że nas urząd musi mieć cały projekt na zjazd, uzgodniony, załączony w projekcie i nie wystarczy sama decyzja lokalizacyjna na zjazd jak w innych UM. Dlatego najdalej we wtorek składamy projekt na zjazd, czekamy kilka dni na jego zatwierdzenie i składamy ponownie projekt z uzupełnieniem. Na szczęście po tym ponownym złożeniu wydanie pozwolenia ma już zająć tylko kilka dni - i tu wielkie słowa uznania i podziękowania dla przemiłej pani, która się tym zajmuje, a która i tak tego nie przeczyta

  15. #35
    SYMPATYK FORUM (min. 10) Avatar mig51
    Zarejestrowany
    Nov 2014
    Skąd
    Czerwionka-Leszczyny
    Kod pocztowy
    44-238
    Posty
    14

    Domyślnie

    Cytat Napisał immoral Zobacz post
    @mig51

    Dlaczego w końcu wybraliście kogoś kogo odrzucaliście wcześniej? zajrzę na blog to pewnie się dowiem, ale tak chyba będzie szybciej
    Bo w sumie zaoferował nam najlepszą ofertę w cenie miał wliczoną koparkę stemple szalunki (I jak zarazie nie żałujemy) , A nasza pani kierownik (Projektant ) strasznie na niego naciskała i jakoś i nie chcieliśmy go brać . Jak się tylko jakiś wykonawca dowiedział że pracujemy za granicą cenny strasznie szły w górę . W jednym kosztorysie mieliśmy za fundamenty z materiałem cenę 95 tyś , po skończonym teraz etapie wiemy że wydaliśmy 45 tyś z materiałami . Nie ma nas wogóle na budowie a kontakt mamy telefonicznie codziennie . I doradza nam gdzie co kupić taniej i jest taniej.


    U nas muruje dwóch plus jeden pomocnik czasem do biega drugi . Ale ma firmę budowlaną
    Ostatnio edytowane przez mig51 ; 17-05-2015 o 10:47

  16. #36
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar amalfi
    Zarejestrowany
    Sep 2007
    Skąd
    Kielce
    Posty
    10.309

    Domyślnie

    Zapisuję się, aby śledzić postepy.

    Bardzo fajny rozkład pomieszczeń. Jedyne, co mi przychodzi do głowy, to jadalnia, którą ewentualnie można zaplanować przy wejściu do salonu i bliżej kuchni. Jednak z drugiej strony, jeśli będzie nie za często używana, to może i lepiej, jeśli jest dalej niż część wypoczynkowa, bo nie trzeba stołu wymijać jak się będzie chodziło z kuchni do salonu.

  17. #37

    Domyślnie

    @mig51

    Fajnie, że jest u was więcej ludzi do pracy, ja się martwię jak to będzie z terminem, jak na budowie będzie dwójka ludzi. Czasami +mąż, bo on ma różnie grafik, więc może pomagać i doglądać z rana albo popołudniu.
    Dobrze, że wasza ekipa się sprawdza, bo nie dziwię się, że baliście się brać ekipę polecaną przez kierownika. Mi drugi wykonawca proponował, że może być też kierbudem, bo ma uprawnienia, ale gdybym go wybrała to na pewno się na to nie zgodzę.

    @amalfi

    Zapraszam jak najbardziej w moje skromne progi. Z jadalnią jest dokładnie tak jak piszesz - myślę, że to będzie jedna z mniej używanych części domu - goście do kanapy musieliby przechodzić obok stołu. A do codziennych śniadań, a nawet obiadów, będzie stół w kuchni.


    Na ten moment nurtuje mnie mocno pokrycie dachu. Płaskie dachy są jednak rzadko spotykane. Dostałam wycenę na membranę EPDM z SIKA z ociepleniem styropianem 40 cm i żwirem jako balast na 60 tysięcy netto i stwierdziłam, że jak tak to jednak będzie papa. Czekam teraz na dwie wyceny krycia papą. Z drugiej strony słyszałam już, że to przecież takie proste, że spokojnie można zrobić samem i szkoda na to wydawać kasę, ale ja jakoś tego nie widzę... wolałabym komuś zapłacić i wiedzieć, że nie będzie mi ciekło na głowę.
    Ktoś coś może doradzić? A może inna membrana a nie SIKA? Ocieplać styropianem czy wełną? Czy opłaca się brać styropapę?
    Niewiele jest firm, które takie dachy robiły już i mają doświadczenie, bo każdy tylko twierdzi, że potrafi.

  18. #38

    Domyślnie

    rowniez czekam na informacje o dachu

  19. #39
    SYMPATYK FORUM (min. 10) Avatar mig51
    Zarejestrowany
    Nov 2014
    Skąd
    Czerwionka-Leszczyny
    Kod pocztowy
    44-238
    Posty
    14

    Domyślnie

    Cytat Napisał immoral Zobacz post
    @mig51

    Fajnie, że jest u was więcej ludzi do pracy, ja się martwię jak to będzie z terminem, jak na budowie będzie dwójka ludzi. Czasami +mąż, bo on ma różnie grafik, więc może pomagać i doglądać z rana albo popołudniu.
    Dobrze, że wasza ekipa się sprawdza, bo nie dziwię się, że baliście się brać ekipę polecaną przez kierownika. Mi drugi wykonawca proponował, że może być też kierbudem, bo ma uprawnienia, ale gdybym go wybrała to na pewno się na to nie zgodzę.
    Niby u nas jest 3-4 osoby a prace idą bardzo wolno , ale nam się nie spieszy na drugi urlop mają na wybudować w wrześniu do stanu sso .

  20. #40

    Domyślnie

    Cytat Napisał mig51 Zobacz post
    Niby u nas jest 3-4 osoby a prace idą bardzo wolno , ale nam się nie spieszy na drugi urlop mają na wybudować w wrześniu do stanu sso .
    Za to nam się bardzo śpieszy a nic nie mogę przyspieszyć. Wykonawcy co prawda deklarują, że mogą wejść szybciej, jak tylko będzie pozwolenie, ale jakby tak z kredytem coś poszło nie tak to chyba bym musiała chwilówkę brać żeby im zapłacić

Strona 2 z 29

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony