dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 3 z 5
Pokaż wyniki od 41 do 60 z 81
  1. #41

    Domyślnie

    Cytat Napisał rafalisko30 Zobacz post
    Instalację gazową mam w pobliżu działki, więc nie ma problemu z doprowadzeniem tego paliwa do budynku.
    na to jeszcze chciałbym zwróci\ć twoją uwagę. Miałem podobnie. Nie planowałem gazu, ale z ciekawości złożyłem wniosek do gazowni o WT(bo gaz był blisko). I tylko sie utwierdziłem się w przekonaniu że dobrze zrobiłem i ze nie brałem gazu pod uwagę. Gazownia przy okazji mojego podłączenia chciała sobie rozbudować sieć moim kosztem
    jeszcze to sobie wszystko dobrze przemyśl, ale moje doświadczenie mówi mi tak:
    - węgiel do nowego domu to nieporozumienie
    - 95% z ludzi którzy robią ogrzewanie mieszane po zamieszkaniu stwierdza że następnym razem zrobiła by wszędzie podłogówke

  2. #42
    Arturo72
    Guest
    Arturo72

    Domyślnie

    Cytat Napisał asolt Zobacz post
    Na allegro swiadectwa juz za 50 zł, dlaczego tak zawyzasz ceny. 100 zł za dokładne i rzetelne ozc? znasz takich audytorów, widocznie nie mają co robic z wolnym czasem lub co drugie obliczenia wykonują charytatywnie. Taki super biznes, a juz zlikwidowali 2/3 studiów audytorskich, ciekawe dlaczego?
    Widzę,że ktoś wyciął moja odpowiedź do asolta a twierdzenie zostawiajac nie wiem na jakiej podstawie zaciemniajac obraz dyskusji. ..

    Sam osobiście brałem OZC tylko dla papierka z allegro za 38zl i wyniki pokrywały się z tym co sobie sam liczyłem wczesniej także nie jest uprawnione takie twierdzenie jsk wyżej.

  3. #43
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) Avatar asolt
    Zarejestrowany
    Feb 2010
    Skąd
    Dąbrowa Tarnowska
    Kod pocztowy
    33-200
    Posty
    11.495
    SOLVENT Hurtownia wentylacyjna. OZC, świadectwa i char. energetyczne. Projekty instalacji sanitarnych. Montaż instalacji wentylacji mechanicznej/rekuperacji, klimatyzacji i pomp ciepła www.solvent.sklep.pl cała polska

    Domyślnie

    Cytat Napisał Arturo72 Zobacz post
    Widzę,że ktoś wyciął moja odpowiedź do asolta a twierdzenie zostawiajac nie wiem na jakiej podstawie zaciemniajac obraz dyskusji. ..

    Sam osobiście brałem OZC tylko dla papierka z allegro za 38zl i wyniki pokrywały się z tym co sobie sam liczyłem wczesniej także nie jest uprawnione takie twierdzenie jsk wyżej.
    No to moze policzmy, koszt SE 38 zł, z tego 18% podatku czyli ok 6,84 zł plus koszty przesyłki 5.5 (polecony priorytet) plus czas na wydruk, fakturowanie i co najwazniejsze dokładne obliczenia i to wszystko dla audytora za ok 24 zł. Jest to co najmniej uwzgledniajac obliczenia ozc ok 7-8 godz. czyli godz. pracy audytora (wliczając czas na pocztę ) to ok 3-3.5 zł . Normalnie mistrzostwo swiata. Pomocnik murarza na budowie za mniej niz 10 zł za godz. raczej nie podejmie pracy. Kto jeszcze u Ciebie cos wykonywał za mniej ale jednoczesnie wykonywał to super dokładnie?

  4. #44

    Domyślnie

    Cytat Napisał Arturo72 Zobacz post
    Sam osobiście brałem OZC tylko dla papierka z allegro za 38zl i wyniki pokrywały się z tym co sobie sam liczyłem wczesniej także nie jest uprawnione takie twierdzenie jsk wyżej.
    u mnie było identyycznie. Wyniki się pokryły, chociaż miałem początkowo duże obawy.

  5. #45
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) Avatar asolt
    Zarejestrowany
    Feb 2010
    Skąd
    Dąbrowa Tarnowska
    Kod pocztowy
    33-200
    Posty
    11.495
    SOLVENT Hurtownia wentylacyjna. OZC, świadectwa i char. energetyczne. Projekty instalacji sanitarnych. Montaż instalacji wentylacji mechanicznej/rekuperacji, klimatyzacji i pomp ciepła www.solvent.sklep.pl cała polska

    Domyślnie

    Cytat Napisał JTKirk Zobacz post
    u mnie było identyycznie. Wyniki się pokryły, chociaż miałem początkowo duże obawy.
    Tzn co sie pokryło : czy Ep. Ek Eu a moze obciązenie cieplne którego nie na SE czy tez moze zapotrzebowanie na ciepło. Jezeli prosta konstrukcja domu to jest mozliwe ze audytor dobrał na oko lub korzystał z najprostszego kalkulatora, zapewne miał przygotowany szablon i tasmowo leciał. Niektórym za taką radosną twórczosc odebrano juz uprawnienia.

  6. #46

    Domyślnie

    Cytat Napisał asolt Zobacz post
    Tzn co sie pokryło : czy Ep. Ek Eu a moze obciązenie cieplne którego nie na SE czy tez moze zapotrzebowanie na ciepło. Jezeli prosta konstrukcja domu to jest mozliwe ze audytor dobrał na oko lub korzystał z najprostszego kalkulatora, zapewne miał przygotowany szablon i tasmowo leciał. Niektórym za taką radosną twórczosc odebrano juz uprawnienia.
    pokryło się zapotrzebowanie na ciepło z własnoręcznie wyliczonego OZC
    projektowe obciążenie cieplne też.(sprawdzone jednej zimy gdy było -20C
    a ŚE też kupiłem gdzie było najtaniej i nawet za bardzo nie zwracałem uwagi na to co tam pisze

    inna rzecz, że dzisiaj zleciłbym to tobie, żeby oszczędzić czas. Jak dobrze pamiętam, to w momencie gdy potrzebowałem OZC, to ciebie jeszcze "tutaj" nie było
    Ostatnio edytowane przez JTKirk ; 03-12-2014 o 08:49

  7. #47
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) Avatar asolt
    Zarejestrowany
    Feb 2010
    Skąd
    Dąbrowa Tarnowska
    Kod pocztowy
    33-200
    Posty
    11.495
    SOLVENT Hurtownia wentylacyjna. OZC, świadectwa i char. energetyczne. Projekty instalacji sanitarnych. Montaż instalacji wentylacji mechanicznej/rekuperacji, klimatyzacji i pomp ciepła www.solvent.sklep.pl cała polska

    Domyślnie

    Cytat Napisał JTKirk Zobacz post
    pokryło się zapotrzebowanie na ciepło z własnoręcznie wyliczonego OZC
    projektowe obciążenie cieplne też.(sprawdzone jednej zimy gdy było -20C
    :
    A to ciekawe co piszesz bo w oficjalnym wzorze swiadectwa nie ma podanej wartosci projektowego obciązenia cieplnego. Widocznie miałes jakis alternatywny wzór swiadectwa i co dziwne to PINB go przyjął.

  8. #48

    Domyślnie

    asolt nie załamuj mnie
    projektowe obciążenie cieplne miałem z OZC które sam sobie wyliczyłem
    do PINBudu zanioslem ŚE kupione na allegro.....
    wydawało mi się że to co napisałem wyżej nie pozostawia miejsca na wątpliwości

  9. #49

    Domyślnie

    Wracając do tematu - ja mam ogrzewanie gazowe, ale w kuchni mam indukcję. Szczerze mówiąc, nie wiem, czy jest drożej, czy taniej, ale po latach używania gazowej kuchenki, jestem (i żona też) zadowolony ze zmiany.
    Jeśli chodzi o CO to problemy są z każdym systemem:
    - prąd - podział na tanie i drogie godziny
    - gaz - duży procentowo udział abonamentu i serwisu corocznego (w przypadku dobrze ocieplonego domu)
    - węgiel - problemy z cwu latem, no i wiadomo - miejsce i robota z opałem

    Do prądu i węgla można się zastanowić nad solarami, ja sobie wyliczyłem, że mi się nie opłaci.

  10. #50

    Domyślnie

    Cytat Napisał owp Zobacz post
    Do prądu i węgla można się zastanowić nad solarami, ja sobie wyliczyłem, że mi się nie opłaci.
    moim zdaniem to niezbyt mądre(delikatnie mówiąc) inwestować w węgiel a potem w solary - nie lepiej raz a dobrze zainwestować w PC?

  11. #51
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar autorus
    Zarejestrowany
    Jan 2002
    Skąd
    Żelechów koło Żabiej Woli
    Posty
    9.544
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    1

    Domyślnie

    Dokładnie tak samo mam zaplanowane. Indukcja w kuchni , gaz w kotłowni.


    Cytat Napisał owp Zobacz post
    Wracając do tematu - ja mam ogrzewanie gazowe, ale w kuchni mam indukcję. Szczerze mówiąc, nie wiem, czy jest drożej, czy taniej, ale po latach używania gazowej kuchenki, jestem (i żona też) zadowolony ze zmiany.
    Jeśli chodzi o CO to problemy są z każdym systemem:
    - prąd - podział na tanie i drogie godziny
    - gaz - duży procentowo udział abonamentu i serwisu corocznego (w przypadku dobrze ocieplonego domu)
    - węgiel - problemy z cwu latem, no i wiadomo - miejsce i robota z opałem

    Do prądu i węgla można się zastanowić nad solarami, ja sobie wyliczyłem, że mi się nie opłaci.

  12. #52
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    Elfir

    Zarejestrowany
    Dec 2007
    Skąd
    Kórnik
    Posty
    50.149
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    54

    Domyślnie

    Ja zrobiłam sobie kotłownię na gaz, ale do końca nie jestem przekonana czy nie sensowniejszy byłby prąd.
    Problem jednak w tym, że nie mogę mieć dwóch taryf, bo komputera i indukcji do gotowania potrzebuję w dzień - dlatego wygrał gaz.
    Bardzo żałuję, że w czasach jak się budowałam nie było takich tanich PC, o jakich pisze się na forum.
    Ostatnio edytowane przez Elfir ; 03-12-2014 o 11:14

  13. #53

    Domyślnie

    Cytat Napisał Elfir Zobacz post
    Bardzo żałuję, że w czasach jak się budowałam nie było takich tanich PC, o jakich pisze się na forum.
    Nic straconego, zawsze można wpiąć do swojego układu tanią pc. Odnośnie gazu to mam go od początku i nie mam zamiaru z niego rezygnować, jestem zwolennikiem dywergencji nośników energii - lubię mieć wybór. Jak jeszcze trochę Putina przycisną to i u nas gaz będzie tańszy.

  14. #54
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    Elfir

    Zarejestrowany
    Dec 2007
    Skąd
    Kórnik
    Posty
    50.149
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    54

    Domyślnie

    Cytat Napisał kbab Zobacz post
    Nic straconego, zawsze można wpiąć do swojego układu tanią pc. Odnośnie gazu to mam go od początku i nie mam zamiaru z niego rezygnować, jestem zwolennikiem dywergencji nośników energii - lubię mieć wybór. Jak jeszcze trochę Putina przycisną to i u nas gaz będzie tańszy.

    Owszem, chociaż na razie koszty grzania gazem nie przewyższają kosztów zakupu nowej PC.

    Gaz jest już tanszy, bo jego cena uzależniona jest od cen ropy. Tylko PGNiG nie obniza ceny.

  15. #55
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) Avatar Pyxis
    Zarejestrowany
    Mar 2011
    Skąd
    Strzegom
    Kod pocztowy
    58-150
    Posty
    14.349

    Domyślnie

    Cytat Napisał Elfir Zobacz post
    Ja zrobiłam sobie kotłownię na gaz, ale do końca nie jestem przekonana czy nie sensowniejszy byłby prąd.
    Problem jednak w tym, że nie mogę mieć dwóch taryf, bo komputera i indukcji do gotowania potrzebuję w dzień - dlatego wygrał gaz.
    Komputer i indukcja nie "robia" glownego zuzycia. Robi je pralka, zmywarka, prasowanie, piekarnik - jesli czesto uzywasz. To mozna "opanowac" i nawet bez ogrzewania pradem i rygorystycznego trzymania sie taryf zaoszczedzic miesiecznie do 50 zl (tak jest w moim przypadku).
    Grzanych podlog 230[m2]+2 drabinki w lazienkach. Ogrzewana kubatura ~550[m3]. Uzytkowa ~175[m2]. Na posadzce 18[cm] styro. Sciany suporex 36[cm]+10[cm] styro. Skosy 25[cm] welny. WG. PCi Ekontech 12,6[kW]. DZ 4x200[m] PE32 jako kolektor spiralny.
    CO za sezon przy temp. w domu 22*C
    2012/13 - 1350 zł (4215 kWh)
    2013/14 - 1035 zł (3320 kWh)
    2014/15 - 936 zł (3481 kWh)
    2015/16 - 576 zł (3313 kWh) - promocja Duon
    2016/17 - 892 zł (4020 kWh)
    2017/18 - 874 zł (3727 kWh)

  16. #56
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar autorus
    Zarejestrowany
    Jan 2002
    Skąd
    Żelechów koło Żabiej Woli
    Posty
    9.544
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    1

    Domyślnie

    U mnie panowie hydraulicy zaproponowali abym ciepłą wodę miał właśnie z taniej pompy. A ogrzewanie z kociołka gazowego. Na początku nie wydał mi się to dobry pomysł. Ale gdyby się udało w ten sposób zejść do 1200m3 i pozostać w w2 to mógłbym sie zastanowić.

    Wtedy kosztowo zmieściłbym się w 2400zł/rok
    Dziennik budowy na forum MURATORA z komentarzami
    www.timtur.com.pl/budowa/avatar.jpg

    Jeśli chcesz widzieć FOTKI musisz skorzystać z FIREFOX.


  17. #57

    Domyślnie

    Ogrzewać 350m2 i zmieścić się w tar W-2 - to tylko pogratulować. Gdybyś miał grzałkę w układzie grzewczym to mógłbyś trochę kWh dostarczyć z taniej taryfy wtedy ograniczyłbyś zużycie gazu, może trochę klimą?

  18. #58
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    Elfir

    Zarejestrowany
    Dec 2007
    Skąd
    Kórnik
    Posty
    50.149
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    54

    Domyślnie

    Cytat Napisał Pyxis Zobacz post
    Komputer i indukcja nie "robia" glownego zuzycia.
    W moim przypadku to sa dwa komputery w tym jeden potężny, do grania.

    Z resztą, kiedy brat mieszkał jeszcze z matką i wyjechał na miesiac do pracy, też było widać znacząca różnicę w rachunkach, kiedy jego komputer nie pracował (a był serwerem, więc działał 24 h).

  19. #59
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) Avatar Pyxis
    Zarejestrowany
    Mar 2011
    Skąd
    Strzegom
    Kod pocztowy
    58-150
    Posty
    14.349

    Domyślnie

    Cytat Napisał Elfir Zobacz post
    W moim przypadku to sa dwa komputery w tym jeden potężny, do grania.

    Z resztą, kiedy brat mieszkał jeszcze z matką i wyjechał na miesiac do pracy, też było widać znacząca różnicę w rachunkach, kiedy jego komputer nie pracował (a był serwerem, więc działał 24 h).
    W komputerze gros zuzycia przypada na karte grafiki. Jesl komputer nie jest "grany" caly czas, to zuzycie nie jest tak potezne.
    Druga sprawa jest to, ze dla sprzetow chodzacych non stop koszta pradu dwutaryfowego wychodza kilka procent taniej niz ten sam sprzet dzialajacy non sto na pradzie jednotaryfowym.
    Grzanych podlog 230[m2]+2 drabinki w lazienkach. Ogrzewana kubatura ~550[m3]. Uzytkowa ~175[m2]. Na posadzce 18[cm] styro. Sciany suporex 36[cm]+10[cm] styro. Skosy 25[cm] welny. WG. PCi Ekontech 12,6[kW]. DZ 4x200[m] PE32 jako kolektor spiralny.
    CO za sezon przy temp. w domu 22*C
    2012/13 - 1350 zł (4215 kWh)
    2013/14 - 1035 zł (3320 kWh)
    2014/15 - 936 zł (3481 kWh)
    2015/16 - 576 zł (3313 kWh) - promocja Duon
    2016/17 - 892 zł (4020 kWh)
    2017/18 - 874 zł (3727 kWh)

  20. #60

    Domyślnie

    Cytat Napisał Pyxis Zobacz post
    Komputer i indukcja nie "robia" glownego zuzycia. Robi je pralka, zmywarka, prasowanie, piekarnik - jesli czesto uzywasz. To mozna "opanowac" i nawet bez ogrzewania pradem i rygorystycznego trzymania sie taryf zaoszczedzic miesiecznie do 50 zl (tak jest w moim przypadku).
    Podziel się jak to robisz. O ile nastawienie zmywarki na tłuczenie się w nocy jest bezproblemowe, pralki już trochę miej, bo przy małych dzieciach czasem trzeba prać i 2x w ciągu dnia, choć da się przeżyć, to idąc dalej:
    - prasowanie - prasuję kiedy chcę, nie wyobrażam sobie prasowania sterty prania w nocy, czy tylko w weekend no to niewygodne,
    - piekarnik - żona dużo używa, można by ją zmusić do pieczenia w weekendowej, ale to bez sensu, równie dobrze można kupować gotowe,
    - lodówka - działa kiedy potrzebuje,
    - tv, komputer - używane do późna, ale zwykle włączane już po południu, choć akurat te co używam są mocno energooszczędne.

    - indukcja - śmiem polemizować, że "nie robi głównego zużycia", chyba, że odgrzewasz tylko pizze.

    - lato - kosiarki, piły, myjki i inny sprzęt na prąd wypada w drogiej.
    - zima - oświetlenie, choć to niewiele akurat.

    Pewnie każda sytuacja jest inna, ale kiedyś analizowałem tryb życia swojej rodziny (z małymi dziećmi) i wyszło mi, że 90% spędzalibyśmy podczas tygodnia pracy w drogiej. Nie rekompensowałoby tego 10% w taniej, bo wtedy działa najczęściej tylko oświetlenie (najczęściej w jednym pokoju z tv) i laptopy.

    Weekendowa wiele nie pomoże bo przy niej droższa jest jeszcze droższa, a weekendy często spędza się poza domem.

    Innymi słowy, nie z każdego perspektywy jest tak pięknie. Nawet kiedyś próbowałem dwie taryfy uzasadnić klimą, tylko po do mi klima tylko w nocy.

Strona 3 z 5

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony