dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 11 z 11

Temat: Buda dla psa

  1. #1
    WITAJ, czytaj i pytaj... :)
    Agusia93

    Zarejestrowany
    Dec 2014
    Skąd
    Kraków
    Kod pocztowy
    30-721
    Posty
    1

    Domyślnie Buda dla psa

    Witam wszystkich

    Po budowie zostało nam sporo betonu komórkowego, dachówek oraz resztek styropianu.
    Zastanawiałam się czy jest sens postawić z tego budę dla psa?
    Może ktoś kiedyś próbował?

    I drugie pytanie: czy będzie wymagane jakieś pozwolenie na budowę takiej budy?

  2. #2
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar kondziu87r
    Zarejestrowany
    Nov 2011
    Skąd
    Gorzów Wlkp
    Posty
    247

    Domyślnie

    mi po budowie zostały deski, łaty, styropian i z tego mu robiłem, od środka płyta OSB, styropian na zewnątrz deski. Jak mu ocieplisz suporeks styropianem to go obeżre

  3. #3
    DOMOWNIK FORUM (min. 500)
    wiesiek6308

    Zarejestrowany
    Nov 2014
    Skąd
    podlaskie
    Posty
    935
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    1

    Domyślnie

    Proponuję sprzedać pozostałości po budowie i zrobić budę dla pieska z drewna. W każdej chwili można ja przemieścić w inne miejsce lub sprzedać jeżeli będzie zbędna.

  4. #4

    Domyślnie

    Witam, prostą i tanią budę można zbudować z płyty drewnopochodnej (OSB lub MFP), tak jak w tym artykule: Dom dla psa stróżującego
    Pozdrawiam!

  5. #5

    Domyślnie

    Z desek możesz zrobić budę dla psa. Od środka dajesz styropian i na to jakąś boazerie albo cienką płytę OSB.
    Na budę nie potrzeba zezwolenia na budowę
    Domek 425m2, kubatura 1700m3
    http://muratordom.pl/galerie/wnetrza/domek,1949/

    Szukasz psa? Chcesz psa? Nie kupuj, tylko adoptuj!!!
    http://akity.pl/

    http://www.anetasobierysuje.pl/

  6. #6
    SYMPATYK FORUM (min. 10) Avatar makaroniarze
    Zarejestrowany
    Dec 2014
    Skąd
    warszawa
    Kod pocztowy
    01-100
    Posty
    27

    Domyślnie

    Nasz psiaki mieszkają w domu, ale fakt faktem że zdarza się nam zostawić je na zewnątrz jak jedziemy coś załatwić, na takie okazje mają budę chcieliśmy zamówić taką gotową na allegro albo kupić w markecie ale kurcze, jakoś totalnie nieadekwatna do ceny

  7. #7
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu...
    Pusia&Kssawery

    Zarejestrowany
    Jun 2011
    Posty
    5.018

    Domyślnie

    Cytat Napisał makaroniarze Zobacz post
    na takie okazje mają budę
    To tak jak u nas.
    My w zooplusie kupiliśmy budę. Fajną, z ocieplanym wkładem wyciaganym na lato i chyba adekwatną do ceny.

  8. #8

    Domyślnie

    Buda mojego bernusia jest zbudowana z płyt sklejowych, na górę dałem blachę falowaną jako daszek i środek wypełniłem słomą ; )
    REKLAMA NA FORUM JEST PŁATNA

  9. #9

    Domyślnie

    Ja zrobiłem podobnie. Z pozostałych desek, krawędziaków, zrobiłem szkielet, Dokupiłem kątowniki, łączniki w eArmet, wełnę z Paroca i deskę boazeryjną (jako odpad). Buda miała nawet okienko, i przedsionek. Buda była pod owczarka środkowo azjatyckiego i miała ok. 120 cm x 70 cm i jakieś 80 cm wysoka. Była ciepła, miała zakrywane wejście. Osobiście bym budy z siporexu nie robił, bo to ciągnie wilgoć jak diabli.

  10. #10

    Domyślnie

    Cytat Napisał murodamian Zobacz post
    Ja zrobiłem podobnie. Z pozostałych desek, krawędziaków, zrobiłem szkielet, Dokupiłem kątowniki, łączniki w eArmet, wełnę z Paroca i deskę boazeryjną (jako odpad). Buda miała nawet okienko, i przedsionek. Buda była pod owczarka środkowo azjatyckiego i miała ok. 120 cm x 70 cm i jakieś 80 cm wysoka. Była ciepła, miała zakrywane wejście. Osobiście bym budy z siporexu nie robił, bo to ciągnie wilgoć jak diabli.
    ha, mój sąsiad ma takiego psa owczarek środkowo azjatycki jest wielki i to pewnie byle buda nie mogła być. Prędzej coś jak domek narzędziowy Wracając do pytania; beton komórkowy się średnio do tego nadaje. Chyba że będzie czymś a)ocieplony b) wyłożony w środku budy np płytą pilśniową. Kiedyś robiłem budę i poszedłem po poradę do kilku osób którzy coś w sprawie ociepleń, zwierząt mogą sensownego powiedzieć i wyszło że najlepiej jak buda jest z desek pomiędzy którymi jest np wełna.

  11. #11
    WITAJ, czytaj i pytaj... :)
    krzyszbielski

    Zarejestrowany
    Jun 2016
    Skąd
    Kraków
    Kod pocztowy
    30-072
    Posty
    5

    Domyślnie

    Według mnie powinnaś zrezygnować z budowy budy dla psa, z takich materiałów. Uważam, podobnie jak reszta, że lepiej zbudować porządną, drewnianą budę dla psa, najlepiej czymś dodatkowo ocieploną

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony